همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
 
 

روز دوشنبه  مورخ 8 آبان ماه لژیون همسفران عشق به استادی خانم الهه آغاز به کار نمود.

 

هیچ موجودی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی نهد ...

و هیچ کدام ازما به هیچ نیستیم ٬حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.

درابتدا استاد عزیز قبولی چهار تن از عزیزان در آزمون کمک راهنمایی ولژیون تازه واردین را تبریک گفتند و برای آنها آرزوی موفقیت کردند.

هم سفر طاهره :انشاالله تمام شما این جایگاه را کسب کنید .ساعت 4و ربع بود که کمک راهنمای عزیزم خانم الهه زنگ زدند و گفتند شما در آزمون کمک راهنمایی قبول شدید ٬از خوشحالی نمی توانستم هیچ کاری انجام بدهم و بهترین لحظه ی عمرم این بود که خانم الهه زنگ زدند و این خبر خوش را به من دادند . خیلی مورد آزمون قرار گرفتم و الان درک می کنم که کسانی که در آزمون کمک راهنمایی قبول می شوند چه سختی هایی را پشت سر می گذارند . از خداوند می خواهم الان که انتخاب شدم لیاقت این را داشته باشم تا صادقانه خدمت کنم . از آقای مهندس و خانم الهه تشکر می کنم و این آرامشی را که در زندگیم  مدیون این بزرگواران هستم و از تمام بچه های لژیون تشکر می کنم.

هم سفر شهرزاد :من از خوشحالی خیلی گریه کردم و همیشه میدانستم که این امتحان با بقیه ی امتحان ها فرق دارد.چون آقای مهندس حس ما را متوجه می شود و همیشه پیش خودم می گفتم خانم الهه وقتی روی گوشی من زنگ می زند که در امتحان کمک راهنمایی قبول شده باشم و وقتی با من تماس گرفتند متوجه شدم که قبول شده ام . از آقای مهندس و کمک راهنمای عزیزم خانم الهه تشکر می کنم و از مسافرم چون سفر کردند و من به این جایگاه رسیدم.

خانم الهه :وقتی قبولی ها را چک کردم دیدم آنها که حقشون بود کمک راهنمایی قبول شوند ٬خب قبول شدند و آنهایی که حقشون بود تازه واردین قبول شوند ٬شدند و آن هایی که حقشان است کمک راهنمایی قبول شوند انشالله سال آینده قبول می شوند.خوشحالم که بچه ها باطی کردن پستی ها و بلندی ها به آرامش رسیدند.سپس خانم الهه و بچه ها به این چهار عزیز تبریک گفتند و برایشان آرزوی موفقیت کردند.

خانم الهه:با قبولی در آزمون کمک راهنمایی به جایگاهی خواهی رسید٬در این جایگاه ماندن خیلی مهمه.بااخلاق و با کردار هر وظیفه ای که در کنگره برعهده شما گذاشتند با دقت و نظم انجام دهید و در پایان سعی کنید یک الگوی تمام عیار و بی نقص باشید .

هم سفر زهرا .ک:خانم الهه تماس گرفتند و گفتند لژیون تازه واردین قبول شدید .از خوشحالی نمی توانستم نه گریه کنم نه جیغ بزنم٬فقط دلم میخواست کمک راهنمایی قبول شوم ٬ولی شاید هنوز هم باید آموزش ببینم و به دانایی برسم.انشالله سال آینده تعداد بیشتری از بچه ها قبول شوند.

خانم الهه:من در جریان مسائل زهرای عزیز بودم و امیدوارم سال دیگه آزمون کمک راهنمایی قبول شود.

هم سفر فاطمه:وقتی بعد از چندماه دوری از کنگره برگشتم حاضر بودم خاک کنگره را ببوسم و روی چشمم بگذارم.همین که روی صندلی کنگره حضور دارم ٬یعنی خداوند مرا دوست دارد و عاشق کنگره هستم.خیلی خوشحالم که تازه واردین قبول شدم چون فقط دوست دارم خدمت کنم و خوشحالم که این خدمت به عهده من گذاشته شده.

خانم الهه:فاطمه خانم وقتی بعد ازنه ماه به کنگره برگشت ٬قدر شناس تر شده بود و وقتی با ایشان تماس گرفتم گفتند که خیلی خوشحال هستند از اینکه یکسال دیگر در کنگره هستند.

لازم است بدانیم یکی از سه ضلع رسیدن به عدالت ٬معرفت و عمل صالح ٬عدالت است.به عنوان مثال معرفت ؛کسانی اینجا باید بمانند که معرفت داشته باشند ٬کسی که هنوز عمق ادب درمعرفت را یاد نگرفته است هنوز معرفت ندارد و کسی معرفت دارد که این را بداند که اگر من الان به آرامش رسیدم در نتیجه تلاش های راهنمای خودم هستم و به این فرد مدیون هستم.

معرفت از ریشه کلمه (عرف)به معنی شناخت می آید.یعنی ؛من می فهمم ٬می شناسم ٬کفران نمی کنم به این معنی که چشم پوشی نمی کنم ازکاری که راهنمایم برایم انجام داده .به همین دلیل می گویم هرکسی که می تواند وبلاگ بنویسد ٬کمک راهنمایی قبول شود٬ خدمت کند.

پس هرکسی در کاری که می تواند انجام دهد می تواند فعالیت کند٬کمک راهنمایی قبول شدن نیازمند تلاش بسیار است و بچه ها چندین ماه تلاش کردند٬خیلی از بچه ها لیاقت داشتند قبول بشوند اما رقابت تنگاتنگه ٬برای وبلاگ نوشتن مثلا فرد باید خیلی دقیق باشد و اگر کسی می تواند باید بداند سقفی بالای سرمان هست ٬درسته که همه چیز  در کنگره رایگانه ولی باید مشارکت کرد و اگر کسی نیاز ندارد باید در لژیون مالی کمک کرد هفته آینده هفته گلریزان است ؛پس هرکس به اندازه ای که می تواند کمک کند٬ حتی به اندازه یک آجر که بی کران مادی است و بی کران معنوی برای شما می سازد .

افرادی که ماندند و خدمت کردند برکت این خدمت ها به زندگی شان باز می گردد.مانند همان ضرب المثلی که می گوید؛ تو نیکی می کن و در دجله انداز....کائنات هوشمند هستند و این را بدانید اگر شما بدون چشم داشت خدمت کنید ده بار بیشتر به زندگی شما باز میگردد.

روز جمعه به پارک بروید٬سی دی هارا گوش دهید و فرمان روایان لایقی باشید٬واز خداوند متعال می خواهم که به همه کمک کند تاالگوی مناسبی باشیم.خانم های کمک راهنما ٬خانم ها افسون ٬شهرزاد و طاهره باید بذر نیکو بکارند تا از طریق عمل سالم و از طریق اطاعت امر از آقای مهندس شجره خیره ای باشند.

خانم هایی که لژیون تازه واردین قبول شدندباید بدانند که دوموضوع بسیار مهم هست٬یکی اینکه اگر کسی میخواهد مسافرش رها شود نسبت به مسافر خود باید نابینا باشد ؛یعنی نه ببیند و نه بشنود که چه کاری می کند و چه می گوید و مطیع راهنما باشد٬واینکه وقتی کسی راهنما انتخاب کرد باید تابع او باشد. وباید بداند که راهنما برمبنای حس انتخاب می شود.

دستور جلسه وادی دوم

هیچ موجودی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی نهد ...

و هیچ کدام ازما به هیچ نیستیم ٬حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.

هم سفر منصوره:آقای مهندس در وادی دوم می فرماید بعضی کلمات به صورت عام درآمده و تخصصی نیست همه ما این را می دانیم.این وادی برای همه انسان ها قابل استفاده هست .

همان گونه که عطار هفت شهر دارد یا هفت وادی دارد٬ ماهم 14 وادی را داریم ٬دروادی اول تفکر را مطرح کردیم که گفتیم اولین قدم برای هرانسان تفکر است و هرکاری که میخواهید انجام دهید اول باید تفکر داشت.حتی اگر خواستیم غیبت کنیم اول باید فکر کنیم که میخواهیم غیبت کنیم یا نکنیم و خداوند فرموده هرکس غیبت کند انگارگوشت مردار برادر خودش را می خورد و همیشه این تو ذهن ما باشد.

جهانبینی درما باعث میشود که در بین آدم ها مثبت نگر شویم  و به طرف ارزش ها برویم نباید آدم هارا وقتی می بینیم چیزهای منفی آن هاراببینیم زیرا هیچ مخلوقی تصادفی  بوجود نیامده.

تمام انسان ها مسائلی در زندگی دارند و کسی سربلند بیرون می آید که مسائل را حل کرده باشد و شهر درون ما تبدیل میشود به یک شهر آباد و ما به یک انسان متعادل نزدیک می شویم و به دلایلی که خودمون هم نمی دانیم سالهاست جهت را گم کرده ایم ٬ بعضی وقت ها مسائل بی ارزش را آنقدر با ارزش می کنیم که وقتی از آن ها می گذریم می بینیم که واقعا ارزش نداشته است.ریشه بیشتر دعوا ها و مسائل در جامعه امروز ٬ از روی تفکر نداشتن است

خانم الهه:درمورد وادی دوم مشارکت کنید ٬هیچ مخلوقی بیهوده نیست یعنی چه؟

هم سفر فاطمه:وادی دوم می گوید ای انسان برو تفکر کن به خلقت خودت و ببین تو برای چه آفریده شدی زمانی که شیطان میبینه هیچ راهی ندارد انسان را به سمت ضدارزش ها هدایت میکند و به خناس های خودش می گوید بروید و این انسان را ناامید کنید و از صراط مستقیم به طرف ضدارزش ها هدایتشون کنید وقتی انسان به سمت گناه می رود اینقدر شیطان وسوسه می کند که اگر برگردی خداوند تورا نمی بخشد٬ وانسان در قعر نابودی غرق میشود.

خانم الهه:آقای مهندس می فرماید اگرچه خداوند از انسان به عنوان اشرف مخلوقات یاد میکند اما گاهی اوقات انسان به مراتبی حتی کمتر از بقیه مخلوقات می رسد...واین را باید بدانیم که اگر بخواهیم اشرف مخلوقات باشیم باید خیلی از منیت ها ٬حسادت ها و...را حل کند تا به این درجه برسد.

هم سفر ندا:من وقتی وادی دوم را مطالعه می کردم فکر میکردم که با نادیده گرفتن خودم و ناامید بودن ٬به خداوند بی احترامی میکنم ٬پس هدفی پشت این آفرینش بوده است و اگر هیچ چیز هم نباشم میتوانم مادر خوبی یا دختر خوبی باشم.

هم سفر سمیه:من در این وادی به این موضوع پی بردم که اگر هدف باشد انسان به سمت ناامیدی نمی رود.حتی به کنگره آمدن درمان شدن نیز باید هدفی درونش باشد٬حتی قبولی در آزمون کمک راهنمایی نیز همینطور.

هم سفر ندا: من در مشارکت عمومی شرکت میکنم  و میدانم که چه باید بگویم ولی الان نمیتوانم.

خانم الهه:آقای امین می فرمایند هرکس از کاری میترسد ٬یعنی نیروهایش کاملا در اختیارش نیستند.یعنی من میخواهم یک متر بپرم بیست سانت می پرم چرا؟ چون نیرویی در درون من هست که اجازه این کار را نمی دهد. پس سی دی ترس و شرک 2 را باید گوش دهیم چون ما دونوع ترس داریم بازدارنده و ترس نگه دارنده پس باید بر ترس ها غلبه کنیم...

لژیون با دعای خیر همگی به پایان رسید...

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 11 آبان 1396 03:41 ب.ظ
ثریا جان ممنون بابت گزارش لژیون. خدا قوت ودست مریزاد به سرکار خانم الهه عزیزم
چهارشنبه 10 آبان 1396 08:18 ب.ظ
ثریا جان خدا قوت خسته نباشید ممنون بابت تهیه گزارش
از کمک راهنمای بزرگوارم بسیار سپاسگزارم بابت اموزش هاشون


درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic