همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
گزارش روز دوشنبه95/7/5 با دستور جلسه سی دی نظریه با جمعی از دوستان محبت راس ساعت 30/17 برگزار شد
چهارشنبه 7 مهر ماه 1395 
نویسنده: همسفر زهرا ک
خانم الهه عزیز در اول شروع لژیون خبر از گرفتن شال کمک راهنمایی خانم افسون را دادند و ما به خانم افسون، آقای مهندس، آقای امین و همه اعضای کنگره 60 تبریک گفتیم و آرزوی برکت برای زندگی خانم افسون کردیم چرا که بهترین عنوان در کنگره گرفتن شال کمک راهنمایی است که باعث می شود حال خوشی داشته باشی زیرا می توانی به افراد دیگری کمک کنی. خانم الهه اشاره کردند که من در جاهای زیادی کار کرده ام اما هیچ کاری بهتر و شیرین تر از کمک راهنمایی نیست. 
خانم الهه اشاره کردند که تخریب بزرگی روی بچه ها وارد می شود و ما نمی دانیم و فکر می کنیم که بچه ها هم نمی فهمند اما آن ها دنیایی بزرگ دارند پس شما هم باید تلاش کنید که همیشه در کنار فرزندان خود باشید اگر چه مشکلات زیادی دارید چون بچه ها به مادر و پدر نیاز دارند و ما نمی توانیم مثل غربی ها رفتار کنیم چرا که حتی اگر فردی چهل سال داشته باشد هنوز هم به حمایت پدر و مادر نیاز دارد.
خانم شبنم: گاهی اوقات جدایی راهی است برای اینکه فرزند آسیب کمتری ببیند زیرا دعوا و مشاجره بین پدر و مادر آثار مخرب بیشتری بر روی فرزند دارد.
خانم الهه فرموند: هنگامی که دعوا و مشاجره بین شما پیش می آید در حضور فرزندان خود دعوا نکنید. شما می توانید در اتاق دیگری بروید و بحث خود را ادامه دهید چرا که بچه در کنار پدر و مادر خویش خوشحال است.
خانم سمیه: درد و دل کردن و یا پشت سر اقوام شوهر حرف زدن روح بچه را به درد می آورد اما شما فکر می کنید که او حواس اش نیست و جلوه ی خود را در برابر فرزندتان خوب و جلوه ی بقیه را بد نشان می دهید. شما باید همیشه سنگ زیرین باشید حتی اگر حق با شماست تا مشکلات آرام آرام حل شود.
خانم زهرا: هنگامی که انسان در صراط مستقیم قرار بگیرد زندگی اش در آرامش است پس هر حرفی در زمان و مکان مناسب باید گفته شود.
خانم الهه: زمانی که می خواهید به شخصی کمک کنید خود را همسطح او قرار دهید تا حس ها مشترک شود مثلا به جای کمک می خواهی بگویید آیا از دست من کمکی بر می آید.
خانم زهرا: اگر ما خبرچینی نکنیم همه با هم خوب هستند همچنین ما باید قدر شوهر خود را بدانیم حتی اگر او فردی به نظر خودمان خیلی بد است. ضرب المثلی هست که اگر بید تلخ است سایه ی خنکی دارد پس هر چه قدر او بد باشد وجود او سایه ای برای ماست.
خانم طاهره: من با اینکه چهل سال از عمرم می گذرد اما دعوای بین پدر و برادرم را هنوز فراموش نکرده ام و خاطرات بچگی همیشه باقی می ماند پس ما باید سعی کنیم در حضور بچه هایمان دعوا نکنیم تا همیشه خاطرات خوب در وجود بچه هایمان باشد.
استاد عزیز: حرمت پدر، را مادر نگه می دارد وقتی مادر حرمت پدر را نگه دارد بچه ها مهم نگه می دارند اگر حرمت پدر را بچه ها نگه ندارند و مادر هم از بچه ها حمایت کند روزی می رسد که حرمت مادر را هم نگه ندارند. پس یک پدر هر چه قدر مشکل دارد ولی باید به او احترام گذاشت تا خودش بفهمد که مشکل از اوست و خود او پشیمان شود. اگر شوهر مشکلی دارد نمی بایست به دیگران گفته شود به دلیل اینکه این کار شخصیت شوهر را خورد کرده و عملا مشکلی حل نخواهد شد. این واقعیت که او شوهر شما است غیر قابل تغییر است و کائنات حساب و کتاب دارد. بچه شما باید در همین خانه بزرگ شود بنابراین شما می توانید با تغییر فکر و دید و نگاه خود یک انسان بد را با رفتارتان خوب و یک انسان خوب را به بدترین انسان تبدیل کنید. پس با تفکر، تجربه، آموزش می توانیم استقامت خود را بالا ببریم و هر کس ظرفیتی دارد که می تواند با آموزش و عمل این ظرفیت را بالا ببرد.
سی دی نظریه آقای امین
خانم مریم: در این سی دی آقای امین در مورد ماه مبارک رمضان صحبت می کند که ماه مبارک رمضان را برای بالا بردن نقطه تحمل و اعتماد به نفس بیشتر می شود و با این اعتماد به نفس محبت بین انسان ها بیشتر می شود و از این حس برای کمک به دیگران می توان کمک گرفت. در این سی دی بیان می شود که کنگره کم کم رشد کرده و اعتیاد و برخی از دردها درمان شده و همچنین دیدگاه ها نسبت به کنگره تغییر کرده است. همچنین در رابطه با علم می فرمایند دانش بشری در مسیر خودش قرار دارد حتی اگر برخی شاخه ها از مسیر اصلی اش دور شود. در زمان قدیم علم فقط این بوده که در زندگی مردم تغییر ایجاد کنند تا بتوانند زنده بمانند و یا نقل مکان کنند مثلا در قدیم به وسیله ی ستارگان راهشان را پیدا می کردند و این را برایشان خیلی حیاطی بوده و به خاطر همین به ستاره شناسی علاقه مند بودند و در مورد هر چیز که از علم شناخته شد برای حیات و بهتر زندگی کردن انسان بود. بعد از سال ها اندیشمندان تفکر کردند که این زندگی چیست و تلاش کردند که خود را بشناسند و به این طریق علوم فلسفه به وجود آمد. آن ها گفتند که باید برای هر چیز قوانینی وجود داشته باشد تا بتوان مسائل را توضیح داد. اندیشمندان فهمیدند که زمین به دور خود می چرخد به این ترتیب نظریه به وجود آمد و نظریه یعنی مجموعه ای از قوانین و اصولی که ما با استفاده از آن وقایع را توجیه کنیم یا توضیح دهیم و در مورد طبیعت انسان گفتند که انسان چهار عدد طبیعت دارد، و هر طبیعت خاصیت خاص خودش را دارد و هر گیاهی برای یک سری از این طبیعت ها است و در مورد طبیعت انسان خود یک نظریه است و این نظریه طب سنتی است و نظریه پایه های علمی دنیا را شکل می دهند و در مورد سیستم X می گوید که خود یک نظریه است و اگر سیستم بدن بوسیله مواد بیرونی مختل شد. باید به آن زمان داد تا به حالت اول برگردد این خود یک نظریه است و در کلام الله هم چندین نظریه است که آقای امین به آنها برخورد کرده است که این نظریه ها از 1400 سال پیش برای الان پیش گویی شده است و طبق یک نظریه هم بدن موجود زنده از کربن و آب تشکیل شده که اگر آب را از بدن یک موجود زنده بگیریم دیگر قادر به زندگی نیست.
خانم طاهره: در مورد بدن انسان می فرماید انسان چهار طبیعت دارد. سودایی، بلغمی، صفرایی و دموی و هر کس باید طبع خود را بشناسد و چیزهایی را بخورد که برای آن خوب است و یک نظریه در کنگره در مورد سیستم X است و جهان از یک نقطه شروع شد و باعث پیدایش سیارات و کهکشان ها شد در مورد کافر صحبت کرده اند که کافر یعنی چیزی را بداند و آن را پنهان کند.
خانم الهه: ما چهار طبع داریم سودایی یعنی گرم و خشک، صفرا یعنی گرم و تر، دموی یعنی متعادل و بلغمی یعنی سرد و تر و هر کسی باید طبع خود را بشناسد و علت خیلی از بیماری ها به دلیل نشناختن طبع خود است که با خوردن بعضی چیزها آن طبع را تشدید می کند و طبیب های آن زمان بیمارها را از روی طبع تشخیص میدادند و غذاهایی که برای آن طبع بد بود را می گفتند نخورند و با شناخت طبع خیلی از بیمارها درمان می شود. ابن سینا دو عدد کتاب معروف دارند یک قانون و دیگری شفا. قانون برای طب و شفا برای قانون است. پس شفا را کسی می بیند که فکرش درست باشد در کتاب ابن سینا در مورد زالو که خیلی بیماری ها را با زالو درمان کردند که پزشکان امروز مانده اند. انواع زالوها وجود دارد که یک سری از آن ها سمی است که شکل آن ها را توضیح داده اند که اگر روی بدن انسان بیندازند باعث مرگ می شود پس تفکر باید خوب باشد تا سالم شوید کسی که ناسپاسی می کند یعنی چیزی را می داند و تحمل نمی کند و سپس جلسه با دعای دوستان به اتمام رسید.
بحث جلسه آینده  سی دی آتش مرکب
نوع مطلب : گزارشات لژیون همسفران عشق، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 9 مهر 1395 01:01 ق.ظ
زهرا جان خسته نباشید گزارشت عالی بود.خدمت خانم الهه عزیزم هم خدا قوت عرض میکنم .خیلی خیلی دوستتون دارم.فاصله مهم نیست مهم دل وقلبه که برای شما دوستان عزیزم میتپه.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic