همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
دوشنبه 30 فروردین 1395 :: نویسنده : همسفر زهرا(ک)

سی دی زمان مناسب  در تاریخ 1395/1/29

خانم الهه خدا را شکر کردند که یکبار دیگر توانسته ایم لژیون تشکیل دهیم و فرمودند که این زمان که ما در کنگره هستیم جزعمرمان حساب نمی شود چون مثل این است که ما در بهشت هستیم؛ بنابراین وقتی در بهشت هستیم زمان به شما نمیگذرد.

خداوند را به خاطر نعمت هایش شکر کرد ند و از بچه ها خواست ند که برای وبلاگ سایت شرکت کنند و پنج نفر از بچه ها این خدمت را قبول کردند. بعد از بچه ها خواستند که نوشتار سی دی جهان اکبر و زمان مناسب را تا هفته آینده بیاورند.

و اما در مورد سی دی زمان مناسب:

خانم فاطمه:

پیامی است بین استاد و شاگرد که در تاریخ 10/2/85 صحبت شده بعضی از عمل ها باید در زمان خواست خودش انجام شود مانند رطب زمانی که رسید بدون بالا رفتن از درخت می توان آن را تناول کرد یعنی هر کاری را در زمان خودش انجام دهیم مثل خرما که تا وقتی نرسیده باشد از درخت جدا نمی شود وقتی رسید می افتد و میتوان به راحتی آن را جمع کرد؛ ما بعضی اوقات نمی توانیم خواسته هایمان را چگونه و در کجا بیان کنیم که آمده اند و برای آن یک مثلث رسم کرده اند که اضلاع آن زمان مناسب ،مکان مناسب ،بیان مناسب می باشد.

ما اگر نتوانستیم طبق این مثلث عمل کنیم هیچوقت به خواسته هایمان نمی رسیم و در حقیقت مانند گلی است که می توان از آن یک ظرف قشنگ در آورد و یا یک کلوخ زشت.

پس همه چیز در دست خودمان است در یک اداره هم ،ارباب رجوع با وضعیت خوب و کلام مناسب و زمان مناسب به هدف خود میرسد و ما در زندگی همیشه باید با سرعت مناسب حرکت کنیم.

معجزه حیات، خود حیات است که ما نباید زندگی خودمان را برای یک خواسته از بین ببریم و بعضی مواقع زندگی را به خطر می اندازیم ولی درست حرکت نمی کنند مثل بعضی از کسانی که به کنگره می آیند ولی درست حرکت نمی کنند و چند سال است که می آیند ولی همینطور می روند و مواد مصرف میکنند.

و لازم نیست برای اینکه به خواسته خود برسیم تارک دنیا شویم پس از نعمتهای خدا استفاده کنیم ، صبور و شکیبا باشیم.

آقای مهندس می فرمایند تا زمانی که به زمین میخورید و دیگران شما را بلند میکنند شما نمی توانید مشکلاتتان را حل کنید پس وقتی به زمین خوردید باید خودتان بلند شوید و این مشکل را حل کنید.

خانم سمیه:

اشاره کردند که زمان مناسب یعنی هرچه دروقت خودش یعنی رطب تا نرسیده باشد به زمین نمی افتد وهر چیزی در زمان مناسب خودش و با مکان و بیان مناسب اتفاق   می افتد ؛ بعضی مواقع مسافر ما به خانه می آید و ما یک خواسته داریم که زمان مناسب آن نیست و با بیان نا مناسب هم آن را درخواست می کنیم که باعث مشاجره می شود و شاید باعث یک اتفاق بدی هم شود؛ پس در تمام زندگی ما یک طوفانی هست، یعنی یکسری مشکلاتی هست که ما باید بتوانیم این مشکلات را به خوبی حل کنیم پس ما در هر کجا که وارد می شویم باید ادب داشته باشیم و این باعث میشود که به خواسته هایمان برسیم.

در این سی دی یاد گرفتیم که انسان ها خودشان به خودشان ظلم میکنند و یاد گرفتیم که زباله نریزیم و زباله ها را بازیافت کنیم و کسانی که در حریم رودخانه خانه می سازند ظلمی است که انسان ها به خودشان میکنند چون زمانی که سیل بیاید اول خانه های آنها خراب  میشود پس انسانها تا زمانی که یاد نگیرند که به خود ظلم نکنند هیچ پیشرفتی ندارند پس ما در کنگره این نکته را یاد میگیریم که قوانین الهی این نیست که نمازبخوانیم،روزه بگیریم و به حج  برویم ولی رشوه بگیریم و دروغ بگوییم و غیبت کنیم! پس یک مسافر تا خودش نخواهد و خواسته درون او نباشد نمی تواند حرکت کند.

خانم شهرزاد:

ما اگر خواسته ای را در زمان،مکان و با بیان مناسب مطرح کنیم به خواسته خود میرسیم و باید زمان هر خواسته هم برسد. ما بعضی مواقع روی خواسته هایمان پا فشاری میکنیم اما زمان آنها نرسیده است و در زندگی، ما اگر خواستیم از یک مشکلی فرار کنیم آخرش در یک مقطع دیگر به آن برخورد می کنیم پس ما با این آموزش هایی که میگیریم میتوانیم  با مشکلات دست و پنجه نرم کنیم چون اگر از آموزگار نیاموزی از روزگار میاموزی.

استاد عزیز خانم الهه:

اینکه اگر از آموزگار نیاموزیم از روزگار میاموزیم مثل همین وبلاگ نویسی در لژیون است که با نظم خاصی است. همچنین تأکیید کردند که در وبلاگ اصفهان هم با همین نظم باشند و شما باید شکرگذار باشید که خدمت میگیرید و با هر خدمتی حال خودتان خوب میشود.

خانم ثریا:

بعضی از عمل ها باید در زمان خاص خودش انجام شود مثل رطب که بدون بالا رفتن از درخت نمی شود تناول کرد پس هر خواسته را باید بدانیم چگونه مطرح کنیم پس وقتی خواسته ای را در بدترین کلام می خواهیم به آن نمیرسیم بعضی مواقع سرعت زیاد باعث دردسری برای همه می شود مثل اتوموبیل که وقتی با سرعت تند بروید و فاصله را رعایت نکنید منجر به تصادف میشود.

انسان ها فکر میکنند که همه چیز را می دانند ولی وقتی فکر میکنند میفهمند که ابتدایی ترین چیزها را هم نمی دانند. ما باید به مسیله آرامش توجه کنیم و در تمام امورات زندگی آرام باشیم که آرامش را انتقال دهیم با عصبانیت خشم و بی تعادلی را انتقال می دهیم و آراامش با سختی و با آموزش به دست می آید پس هیچ کسی بدون مشکل نیست و همه به نحوی مشکل دارند اما بااد خودشان مشکل خودشان را حل کنند اگر کسی همیشه در صف اول نماز جماعت باشد ولی دروغ بگوید و گناهان دیگر را بکند شاگرد شیطان است شهر الهی شهری است ک فساد ،دروف و جنایت در آن وجود ندارد.

وقتی نفسی را زنده کنیم مثل ان است که تمام نفس ها را زنده کردنه ایم.

استاد عزیز خانم الهه:

در این فصل که گرمک، هندوانه و خربزه است مخصوصا گرمک که خیلی آبکی است و بوی بد میدهد حتما زباله هایتان را در یک یا دو کیسه ی زباله بریزید که آب آنها در نیاد و باعث رنجش دیگران نشود چون سزای هر عمل بدی که انجام میدهیم به خودمان برمیگردد. پس اگر نماز بخوانیم،روزه بگیریم و دیگران را اذیت کنیم هیچ فایده ای ندارد در نتیجه ما اگر خدا را قبول داریم باید درست حرکت کنیم.

خانم ثریا:

خدا را شکر که زمان و مکان مناسبی رسیده است که ما بتوانیم آموزش بگیریم.

خانم زهرا:

همیشه خداوند ما را میبیند ولی ما متوجه خدا نیستیم و خدا هر چیزی را در زمان و مکان مناسب به ما عطا میکند و خدا را شکر که ما را از این آموزش ها بهره مند ساخته است.

خانم شهلا:

ما باید مشکلات زمان حال را حل کنیم و به مشکلات گذشته فکر نکنیم و هر حرفی را در جای خود بزنیم.

خانم الهه:

آقای مهندس میفرمایند با نوک شمشیر زبانتان حرف نزنید و خدا به ما کمک کند که بتوانیم این کار را انجام دهیم و با دعای کنگره لژیون به پایان رسید.

دستورجلسه هفته آینده : وادی نهم

نوع مطلب : گزارشات لژیون همسفران عشق، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو