همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
 
 
به نام قدرت مطلق الله

ما ذره ای از وجود خداوند هستیم وخداوند ما را به عنوان جانشین بر روی زمین قرار داده است 
و خداوند به ما عقل و اختیار داده است تا مراقب جسم خود باشیم و این تنها با انجام فرامین الهی اتفاق می افتد.
برداشت همسفر خانم فاطمه ۲:
زمانی که انسان دچار شرک بشود، در فرمان عقل او شریکی به وجود می آید و این نتیجه ی مستقیم شرک است. شرک مراتبی دارد منظور این است که من ممکن است در حال حاضر شرک نداشته باشم، ولی در آینده در من به وجود بیاید مثل یک مصرف کننده که در سفر اول خوب پیش می رود و از اعتیاد خارج می شود ولی احتمال دارد وارد مرحله بعدی شرک بشود. شرک زمانی متولد می شود که انسان خواسته ایی در او به وجود بیاید و از آن خواسته پیروی بکند و آن خواسته بر خلاف فرمان خداوند باشد اگر انسان این فرمان را اجرا کند در واقع شرک برای او به وجود آمده است. پس مسئله شرک در انسان با نقض فرمان آغاز می شود و راه حل آن این است که تمام آن کاری را که انجام داده است معکوس آن را انجام بدهد. یکی از عواقب شرک حسادت است. شرط مشرک نبودن فرمانبردار بودن است یعنی این که گفتنِ من به خدا ایمان و یا اعتقاد دارم کافی نیست بلکه باید فرامین خداوند را اجرا کرد. اگر بالاترین چیزی که برای انسان ارزش دارد و منشا انگیزه ی حس و عشق در انسان است از او گرفته شود و او پذیرفت و فرمانبردار بود آن موقع انسان به درجه ی خلیل الله می رسد. یکی دیگر از مراتب سرک ماده است به طور مثال برای ثروتمند شدن فرمان خدواند را نقض کنیم یعنی از راه درست پول در نیاوریم و اگر بخواهیم از مسئله شرک در قسمت ماده عبور کنیم  روش درمان این است که پولی را که در می آوریم یک پنجم آن را ببخشیم. زمانی که این بخشش را انجام دادیم آزاد می شویم و روش معکوس شروع می شود. زمانی که شرک در انسان انجام شود در واقع فرمان نقض شده است و از آن نقطه تعادل که در انسان وجود داشته است خارج می شود یعنی من نقطه تعادل را دارم ولی با نقض فرمان آن نقطه از تعادل خارج می شود. در صورت نقض فرامین کنترل نیروهای انسانی از دست انسان خارج می شود و این جوابی است که به انسان داده می شود و ما باید برای حل این مشکل راهی را که رفته بودیم را برعکس کنیم و با روش تدریجی امکان دارد. به طور مثال اگر به کسی می گویند که یک گوسفند نذر کن و او نمی تواند از مرغ شروع کند. یکی از نشانه های سلامتی در انسان این است که هر فعلی را که می خواهد به اجرا در آورد اختیار آن را دارد به طور مثال اگر شخص به خواب نیاز داشته باشد حتی در اوج شلوغی هم می تواند بخوابد.

برداشت همسفر خانم منصوره :
اگر برای خداوند شریک قائل شوی، شریک سراغت خواهد آمد. این بخاطراین است که ما ذره‌ای از وجود خداوند هستیم و خداوند ما را به عنوان جانشین بر روی زمین قرار داده است.
مسئله اختیار با مسئله شرک می‌تواند در ارتباط باشد. خداوند عقل را به عنوان فرمانده جسم و شهر وجودی‌مان در اختیارمان گذاشته و به ما این اختیار را داده تا مواظب جسم خود باشیم و این امکان‌پذیر نمی‌باشد مگر با انجام دادن فرامین خداوند. ما وقتی برای عقل شریکی در نظر بگیریم و به نفس قدرت ببخشیم در فرمان عقل خلل ایجادمی شود و همه فرمان‌هایش کاملاً اجرا نمی‌شود، چون فرمان‌هایش در اختیار نیروهای منفی قرار می‌گیرد.
شرک چگونه به وجود می‌آید؟ وقتی یکسری از فرمان‌ها را نقض می‌کنیم از کارهای کوچک شروع می‌کنیم، مثلاً مسواک نمی‌زنیم یا در کنگره سی دی گوش نمی‌کنیم این در ادامه فرمان‌های دیگری نقض می‌شوند. شرک خودش مراتبی دارد، ممکن است الآن در سفر اول نداشته باشیم اما شاید در آینده به وجود بیاید. در شرک یک نوع وسوسه یا به تعبیر دیگری با خواسته شدید همراه است که اگر این خواسته شدید اجرا شود برخلاف فرمان خداوند است و باید به این خواسته‌ها بهاء داده نشود و توجهی نکرد و این با آموزش امکان‌پذیر است. هر شخصی با اختیاری که دارد حق انتخاب دارد، این دامنه انتخاب یا محدود است، همچون سفر اول چون محدوده دانایی ما کم است. دامنه انتخاب و تشخیص ما هم محدود است و یا دامنه انتخاب نامحدود است، همچون سفر دوم که در آن آموزش بوده که به دانایی رسیده که به هر اندازه که دانایی کسب کرده به همان اندازه دامنه تشخیص صحیح مطالب و دامنه انتخاب او به همان اندازه دانایی او است.

برداشت همسفر خانم سمیه :
ما ذره ای از وجود خداوند هستیم و خداوند ما را به عنوان جانشین خود بر روی زمین قرار داده است . خداوند به ما عقل و اختیار داده است تا مراقب جسم خود باشیم و این تنها با انجام فرامین الهی اتفاق می افتد. اگر ما برای عقل شریک در نظر بگیریم و به نفس قدرت بدهیم، در فرمان عقل خلل ایجاد می شود و همه فرمان ها اجرا نمی شود، چون فرمان ها در اختیار نیروهای منفی قرار می گیرد. زمانی که یکسری فرمان ها را نقض می کنیم، شرک اتفاق می افتد مثل ( گوش ندادن به سی دی ). هر شخص با اختیاراتی که دارد، حق انتخاب دارد. این دامنه اختیار ممکن است محدود و یا نامحدود باشد و این بر اساس دانایی ما است . هر چه دانایی ما بهتر و بالاتر باشد، دامنه تشخیص بالاتر خواهد بود‌. برای دوری از شرک باید از ناپاکی ها دوری کنیم و باید فرمان های خداوند را اجرا کنیم. گاهی با اجرا نکردن فرامین الهی در ابتدا در درون ما اتفاقی می افتد و در ابتدا لذت دارد، ولی در ادامه اختیارات انسان از او گرفته می شود. ما باید اختیار تمامی اعضای بدن را داشته باشیم تا بتوانیم در تمامی مراحل به مرحله شو، شود برسیم.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات