همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
 
 
به نام قدرت مطلق الله

شرک فقط درون انسان وجود دارد چون با اختیار انتخاب می کند و حکم عقل را در قالب فرماندهی اجرا می کند.
همسفر خانم خدیجه:
با خدا باش و پادشاهی کن 
بی خدا باش و هرآنچه خواهی کن .
هر کس از یاد خدا رویگردان شود در زندگی دچار اضطراب و آشوب می شود .
چرا خداوند در قرآن همه گناهان را غیر از شرک می بخشد ؟
چرا در احادیث شرک را به راه رفتن مورچه کوچک سیاهی تشبیه کردند که در سیاهی شب روی سنگ سیاهی در اعماق تاریکی راه می رود ؟
چرا شرک انقدر ظریف و پنهانی در دل انسان راه پیدا می کند؟ 
خداوند برای هر امر مهمی مثل عشق و رزق و سلامتی و ... فرماندهی گذاشته تا آن امر را کنترل کند یا ساده تر بگوئیم برای هر چیزی ملکی هست که بر آن کار نظارت دارد ، انسانهایی در زمان ظهور اسلام چون حس های بازتری داشتند از روی همین استدلال خدای نادیدنی را فراموش و دیدنی ها را سمبل و نماد پرستش قرار دادند و از نشانه های ایمان شاخه ای برای عبادت و رفع نیاز خودشان گرفتند . در گذشته دور انسانها  چوب و سنگ را در صور ظاهر شریک خدا می گرفتند ولی الان پنهانی در دل و باطن شان .
چرا شرک بد است و دانستن آن چه کمکی به جهان بینی من می کند؟؟
شرک فقط درون انسان وجود دارد چون با اختیار انتخاب می کند و حکم عقل را در قالب فرماندهی اجرا می کند . مثل اعتیاد یا هر نیروی منفی که فرمان عقل را گرفته و چون خداوند در قرآن اشاره به فرماندهی و مالک بودن خود دارد و قسمتی از فرماندهی خودش را در قالب اختیار به انسان داده و قانون عمل و عکس العمل وجود دارد ؛ پس اگر در فرماندهی خداوند یا قدرت یا نظم یا ثروت یا ... شریک برای خداوند قائل شود طبق قانون عمل و عکس العمل در همان ویژگی خودش هم موجودی شریک می شود و دیگر اختیار مثلا مال و قدرت و مقام خودش را ندارد و جبر می شود و اختیار می رود . مثلا اگر شخصی را خیلی بزرگ کنی انقدر که جای خدا همیشه به او تکیه کنی همان شخص عملاً نمی تواند برایت کاری کند و منشا بیماری و ناراحتی می شود و فرمان عقل را می گیرد ولی اگر برای خدا شریک نگیرد و شان خداوند حفظ شود همیشه احساس آزادی  و اختیار کامل می کند . بنده خدا شدن یعنی آزادی از بندگی همه کس و همه چیز ، همین است که میگویند با خدا باش و پادشاهی کن، بی خدا باش و هر آنچه خواهی کن . 
همسفرخانم فاطمه:
در سی دی شرک 1 اقای امین بیان کردند که اگر من در اموراتم خدایی را در کنار خدایم قرار بدهم و به نوعی شریک قائل بشوم، در مواردی هم که من فرمانروایی میکنم. مسلما در فرمانروایی من هم شریک به وجود خواهد آمد. مثلا یکی از اموری که من فرمانروایی می کنم فرمانروایی بر جسمم است که اگر در شراکت خداوند شریک قائل شدم و به فرامین خداوند گوش ندهم و عمل نکنم مسلما در اجرای فرامین من هم شریک به وجود می آید و سلولهای جسمم به خوبی کار نخواهند کرد. پس من باید سعی کنم که تزکیه و پالایش انجام بدهم تا کم کم و تدریجی به فرمان عقل نزدیک بشوم تا از اجرای فرمانهایی که نفس اماره به من می دهد خودداری نمایم .و نکته جالب دیگری که از این سی دی یاد گرفتم این بود که همان اندازه که من در فرمان خداوند شریک قائل بشوم به همان میزان در رنج و عذاب خواهم بود...یعنی این که خب مسلما اگر کسی یا چیزی فرمانی جز فرمان خداوند به من القاء کند آن فرمان رفتن به سمت ضد ارزشها خواهد بود، پس رفتن در آن مسیر همانا و سختی بازپرداخت آن هم همانا...
نوع مطلب : گزارشات لژیون همسفران عشق، 
برچسب ها : کنگره 60، درمان اعتیاد، ترک اعتیاد، درمان سیگار، برداشت از سی دی شرک 1،
لینک های مرتبط :


سه شنبه 27 خرداد 1399 01:26 ق.ظ
خدا قوت خدمت همسفران تلاشگر لژیون سوم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic