همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر

برگشتی تلخ اما حیاتی ...


به قلم همسفر شهرزاد

گاهی وقتها خداوند آدم را در یک مسیری قرار می دهد ؛ با آن که تو می خواهی همه چیز طبق خواسته ات باشد ، می خواهی همه چیز آن جور که خودت می خواهی پیش برود ... با اینکه خداوند می داند این مسیر ، آن مسیری نیست که تو می خواهی و با کراهت داری پیش می روی ، اسمش را تقدیر یا قسمت می گذاری ، بعد به پایان راه که می رسی کم کم در می یابی که یک گنج بی انتها پیش روی تو در حال گشودن است ... همان راهی که به اکراه می رفتی ! ... آنجاست که از بزرگی و سخاوت خداوند شرمنده می شوی ! ... انشاالله که من هم تمام وجود دریابم راهی که دارم می روم خواست خداست و او هرگز بدی مرا نمی خواهد ...

از زمانی که به یاد دارم ماه رمضان را جور دیگری دوست داشتم ؛ با آمدن این ماه انرژی خاصی سر تا پای وجودم را فرا می گرفت و به طور کل ارادت خاصی به این ماه داشتم ... دومین روز از ماه رمضان سال 1392 به همراه مسافرم در نهایت یأس و ناامیدی پا به مکان مقدّسی گذاشتم که از همان روز اول معجزه را به نحوی مبهم حس کردم . همسرم انسانی مهربان و رئوف بود که به خاطر اینکه من و زندگی اش را از دست ندهد حاضر شده بود اعتیادش را کنار بگذارد ؛ روز اول توسط راهنمای بزرگوار ، جناب آقای اصغر منصوری مشاوره شدیم ، راهنمایی که همچون پدری دلسوز و حتی به جرأت می توانم بگویم دلسوزتر از یک پدر مسافر مرا همراهی کرده و همچنان همراهی می کند . روز اول ورودمان جلسه عمومی پنجشنبه ها بود ؛ برایم جای تعجب بود فکر نمی کردم مسافرم حتی ده دقیقه بتواند روی این صندلی ها بنشیند و به صحبتهای استاد جلسه گوش دهد ! راستش مطالب برای خود من هم صقیل و سنگین بود . در کمال ناباوری تا پایان جلسه ماندیم و بعد از آن مسافرم سفر خود را آغاز کرد ... الان که آن روزها را با خود مرور می کنم بیشتر متوجه معجزات کنگره می شوم ، همسرم حتی طاقت اینکه یک ربع ساعت بتواند یک جا بنشیند را نداشت و حال ، جلسات کنگره را با اشتیاق دنبال می کرد ... روزها می آمدند و می رفتند و من هم بعد از دو سه ماهی که دیدم حال مسافرم رو به بهبود است به کنگره آمدم و سفر خود را آغاز نمودم .

در سفر اول با مشکلات عدیده ایی از جمله مشکلات اقتصادی و ... مواجه شدیم ؛ گویی همه چیز دست به دست هم می داد تا ما از آمدن منصرف شویم . اکنون شاید خیلی راحت در مورد سختیهایی که من و مسافرم کشیدیم صحبت می کنم ولی آن روزها واقعاً سخت و دردناک بودند ... در مهرماه سال 93 برای رهایی مسافرم به تهران رفتیم ؛ سر از پا نمی شناختم ، بسیار خوشحال بودم ... ولی الان که بیشتر در مورد این موضوع تفکر می کنم ؛ می بینم که ظاهرا ً درک درستی از رهایی نداشتم ! اتفاقاً آن روز هم دستور جلسه وادی تفکر بود ، آنچنان سخنان جناب مهندس به دلم نشست که با حسرت تمام به مسافرم گفتم ای کاش هر چهارشنبه می توانستیم به شعبه آکادمی برویم ... اما دریغ از اینکه رهایی گوهر بسیار گرانبهایی است که مفت و مجانی به انسان نمی دهند ! ... ما برای سفر درونی که مبدأ آن سختی ها و تاریکی هاست و مسیر آن حل سختی ها و مقصد ؛ آرامش است نیاز به تزکیه و پالایشی مضاعف داشتیم ... بعد از مدتی متوجه برگشت مسافرم شدم ؛ حتی فکرش هم برایم زجر آور بود ... ولی تنها و تنها دعایم این بود که بند مسافرم از کنگره بریده نشود چرا که آرامشی که کنگره به زندگی ما هدیه کرده بود؛ موهبتی الهی بود که در هیچ نقطه از این کره خاکی نمی توانستیم آن را پیدا کنیم ! الماسی بس گرانبها که حاضر نبودم آن را با گرانبهاترین و با ارزشترین جواهرات دنیا عوض کنم .

یک روز که از کنگره برمی گشتم با خودم درگیر بودم که خداوندا چه شد که اینگونه شد ؟ کجای راه را اشتباه رفتم ؟ چه کردم ؟ ! ... و رو به آسمان کرده و رهایی را برای مسافرم آرزو کردم . ناگهان چشمم به آیه ایی از قرآن افتاد که روی تابلویی نوشته شده بود و بر مکانی نصب گردیده بود  " و عَسی اَن تَکرَهُوا شَیئاً و هُوَ خیرُ لَکُم و عَسی اَن تُحِبُّوا شیئاً وَ هُوَ شَرُ لَکُم واللهُ یَعلَمُ و اَنتُم لا تَعلَمون . "  چه بسا چیزی خوشایند شما نباشد ولی خیر و صلاحتان در آن باشد و چه بسا چیزی خوشایندتان باشد لیکن خیر و صلاحتان در آن نباشد و خداوند می داند ولی شما نمی دانید ! ... آنچنان میخکوب شدم و لرزه ایی وجودم را فرا گرفت ... خداوندا تو حتی لحظه ایی ، ثانیه ایی هم بنده ات را رها نمی کنی و من چنان غافل و بی خبرم که می پندارم چرا ؟ چرا ؟ چرا ؟ ! ... از آن روز ایمانم بیشتر و بیشتر شد ؛ حتماً برای رشد و ارتقاء باید این مرحله را که هم سخت و هم سهل است  با لذت هر چه تمامتر طی کنم ... گاهی که یأس و ناامیدی به سراغم می آمد تا زانوهایم را سست کند و از حرکت بازدارد با خود می گفتم ؛ مگر کسی را که دچار بیماری سرطان می شود شیمی درمانی نمی کنند ؟ ... حتی ممکن است بعد از مدتی  دوباره بیماری عود کند وشخص دوباره نیازمند شیمی درمانی باشد اینگونه خود را آرام می کردم ... به قول آقای امین در سی دی زخم عشق می فرمایند : عشق ، تخیلی و واهی نیست ؛ عشق به معنای نرسیدن نیست بلکه نرسیدن مرحله ایی از عشق است که باید این مرحله را هم در کمال آرامش گذراند تا در صحّت و سلامت به مقصد رسید .

خدا را هزاران و هزاران بار شکر که مسافرم با وجود تنشهای بسیار باز هم سفر خود را به لطف خداند و خواسته خودش آغاز کرد و امروز که در نیمه های سفرمان هستیم روز به روز ایمانم نسبت به سخن گرانبهای راهنمای عزیزم ، خانم الهه بیشتر می شود که فرمودند : " حتماً برای تکامل تو لازم بوده که یک بار دیگر سفر اول را طی کنی . " بسیار و بسیار از سفرمان لذت می برم ؛ با اینکه مشکلات هنوز هم کم وبیش وجود دارند ولی خدا را شکر دیگر زاویه دیدم را نسبت به زندگی تغیر داده ام و خیلی راحت تر با آنها کنار می آیم چرا که به قول پدر بزرگوارمان ، جناب آقای مهندس : انسان اصلاً برای حل مشکلات به دنیا آمده ، آمده ایم که آموزش ببینیم و خدمت کنیم ؛ پس برای رشد و تکامل لازم است که با سختی های زندگی روبرو شویم و با تفکر درست و عمل سالم در صراط مستقیم حرکت کنیم . خداوندا کمک کن تا در رویارویی با سختی ها ، بی باک و شجاع باشیم ؛ خداوندا از تو نمی خواهم دردم را تسکین دهی بلکه توان چیرگی بر آن را به من ببخش ...

الان  که حدوداً دو سال و نیم است به کنگره می آیم با تک تک سلولهای بدنم ، با تمام وجود ایمان دارم که طبق وادی دوم ؛ دعوتمان به کنگره بیهوده و بی هدف نیست ؛ چرا که وعده خداوند دروغ نیست ، اللهُ وَلیُّ الَذینَ امَنُوا یُخرِجُهُم مِنَ الظُلُماتِ اِلَی النّور... با ایمان به خدا و فرمانبرداری از آموزشهای کنگره و ... انشالله به رهایی مستدام دست خواهیم یافت .

زندگی ، عشق ، گذر کردن از روزهای سرد ، مردن خاطرات تلخ دیروز و به جایش یک دنیا لحظه های گرم ، همه و همه یک بهانه قشنگ می خواهد و آن بهانه ، تنها و تنها تویی مسافر عزیزم ! ... عشقم ، ای عزیزترینم با تمام وجود از تو سپاسگزارم که به واسطه دنیای تاریک اعتیادت مرا با این مکان مقدس آشنا کردی تا با دنیای تاریک درونم آشنا شوم و درصدد اصلاح و تسویه آن برآیم . رهایی مستدام را برای شما مسافر عزیزم و تمامی مسافرانی که در بند تاریکی اسیرند از خداوند منّان آرزومندم .

در پایان هر چند که زبان قاصر است از سپاسگزاری در برابر زحمات جناب آقای مهندس ولی باز هم برای ایشان و خانواده محترمشان طول عمر و سلامت را آرزومندم . سپاسگزارم از راهنمای مسافرم ، آقای منصوری بابت تمام زحماتشان و بی نهایت سپاسگزارم از راهنمای عزیزم ، خانم الهه که با وجود گرمشان آرامش را به زندگی من هدیه کردند . تشکر فراوان از تمام اعضاء کنگره که از هر کدام به نحوی ( با کلامشان ، مشارکت هایشان ، رفتارهای تأثیر گذارشان ، عشق و محبت شان و ... ) آموزش می گیرم ؛ آرامش قرین لحظه لحظه زندگیتان ... انشاالله که بتوانم روزی این آموزشها را انتقال دهم و خدمت خالصانه در کنگره که بزرگترین آرزویم هست ؛ نصیبم گردد و همچنین نصیب تمام کسانی که این خواسته را در خود می پرورانند .

سپاس از همراهی شما

با احترام ؛ همسفر شهرزاد

 

 

 

 

نوع مطلب : دلنوشته، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 4 تیر 1398 04:31 ب.ظ
با سلام خدمت خانم شهرزاد عزیز.دلنوشته زیبایی بود.امیدوارم روزی لذت و آرامشی که شما از این برنامه گرفتید نصیب همه ی درد کشیده های اعتیاد شود.بابت همه زحمتهاتون ممنونم.
جمعه 9 بهمن 1394 05:56 ب.ظ
شهرزادعزیزم بسیار زیبا وتاثیر گذار بود
این صبر شما بسیار تحسین دارد
این دلوشته را خواندم وفقط گریه کردم گریه به حال خودم که چرا دوربینم را دیر از روی مسافرم برداشتم
برای شما آرزوی بهترین ها رادارم
از راهنمای عزیزم بسیار سپاسگزارم که اگر راهنمایی های ایشان نبود با این همه مشکلاتی که خودم برای خودم درست می کردم چه می شد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو