درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM

به نام قدرت مطلق الله

عصاره خودآگاه ناخودآگاه همان فطرت است 
برداشت همسفر خانم فاطمه :
در ابتدا آقای مهندس فرمودند: بشر امروزی سه مشکل اساسی دارد: ۱-خمر:مواد مخدر ۲-خواب شب ۳-دستگاه گوارش.
انسانی سالم است که بتواند در شب ۶ ساعت ۷ ساعت بدون قرض راحت بخوابد، قبل از طلوع آفتاب یا حداقل ساعت ۷ صبح بیدار بشود و دستگاه گوارش او سالم باشد. در مورد شناخت انسان صحبت کردند که آیا ما آن چیزی هستیم که خودمان فکر می کنیم یا آن چیزی که دیگران در مورد فکر می کنند و یا آن چیزی که حقیقتا هستیم. اگر انسان نفس خود را بشناسد خدا را هم می شناسد. آن چیزی که به نفع ما است حقیقت می شود.
مسئله خود آگاه و نا خودآگاه و فطرت یک مثلث است که خودآگاه و نا خودآگاه، مجموعه ی دانسته های ما با توجه به دانایی ما یعنی تجربه و تفکر و آموزش ما و عصاره ی این دو می شود فطرت یا ذات هر فردی. نا خودآگاه به سه قسمت تقسیم می شود: یکی نا خودآگاه از دوران کودکی، دوم از روز الست تا تولد یا قبل از روز الست، سوم در زمان حال (بعضی چیزها را یادمان می رود ولی با دیدن یک واقعه یادمان می آید). هر چقدر نا خودآگاه ما به خودآگاه ما نزدیک بشود مثل این است که صور پنهان ما به صور آشکار ما نزدیک شده است و آن موقع هر چقدر شناخت بیشتری از خودمان داشته باشیم، خودمان را بیشتر می توانیم اداره کنیم. استاد آقای مهندس می فرمایند: ضمیر خفته یا همان نا خودآگاه ما در جایگاه های لازم بیدار می شود خود شخص هم ممکن است نداند.همه باید وارد مرحله عمل بشوند تا مشخص بشود. ما ابتدا باید به مشکلات خودمان بپردازیم برای این که به آسایش تن و روان برسیم.
 *دانستن بی انتها است.*

برداشت همسفر خانم منصوره :
خودآگاه؛ مجموعه دانسته‌های ما، آگاهی ما با توجه به دانایی یعنی تجربه، تفکرو آموزش ما در آگاهی ما است و آن چیزی که در ناخودآگاهی ماست آن مجموعه اطلاعات و دانایی ما و دانش ما است که عصاره این دو می‌شود فطرت و ذات هر فردی ناخودآگاه باز سه قسمت می‌شود:۱ ناخودآگاهی که در دوران کودکی بوده است، یک تفکر دیگر هم وجود دارد که این تفکر دینی و ادیان است یعنی موقعی که انسان می‌آید و کالبد فیزیکی بگیرد چون می‌گفتند انسان وجود داشت و بعد کالبد فیزیکی می‌گیرد و وارد کالبد فیزیکی می‌شود آن نقطه‌ای که این قضیه شروع شد و در کتاب نوشته‌شده به‌عنوان پیمان الست، مشهور است که بعضی علما این را می‌گفتند عالم زر یعنی ذره، یعنی انسان‌ها موجودات کوچولو و ریز بودند پس آنجا هم می‌شود یک ناخودآگاه. پس یک ناخودآگاه هست که از کودکی اتفاق می‌افتد که به نوجوانی می‌رسیم و به آن تفکر و بیداری می‌رسیم.۲  یک ناخودآگاه هم هست که در زمان حال است، که یک سری وقایع برای ما اتفاق می‌افتد که از ذهن ما رفته و یکی هم از روز الست یا قبل از آن می‌تواند باشد پس وقتی می‌آییم نگاه می‌کنیم می‌بینیم کدام از این‌ها هست تا اینجا من تصمیم نگرفته‌ام که کدام هست فقط دارم موارد را می‌گویم و سوا لاتش را طرح می‌کنم آیا ناخودآگاه این است که از کودکی می‌آید یا ناخودآگاه آن است که از روز الست می‌آید یا ناخودآگاه این است که در همین زمان حال می‌آید که بعضی از چیزها از یادمان رفته ولی با دیدن یک واقعه فوری یاد ما می‌آید، یا ناخودآگاه مجموعه این‌ها است این‌یک مسئله است.۳  مسئله بعدی، شناخت ما است، مادر این مسیر به طرفی حرکت می‌کنیم که به شناخت برسیم چون همه مسائل ما بر مبنای شناخت ما است و روزی که بتوانیم این اطلاعات که در آگاهی و ناخودآگاه ما است این‌ها جمع بشود. هر چه از این‌ها اطلاع پیدا کنیم هر چه ناخودآگاه به آگاه نزدیک بشود مثل این است که صور آشکار به پنهان نزدیک شده و آن موقع هر چه شناخت از خودمان پیدا کنیم خودمان را بیشتر می‌توانیم اداره کنیم.

برداشت همسفر خانم ناهید:
بعضی چیزها هستند که هنوز مشخص نیستند و باید دید خود را نسبت به مسائل دقیق کنیم بخصوص به انسان، بشر امروزی با سه مشکل روبرو هست یکی مواد مخدر و دومین مشکل مسئله خواب است و مسئله سوم یبوست میباشد و علت آن تغذیه است، جناب آقای مهندس می گویند ما روی مواد مخدر و خواب کار کردیم و الان روی کار کردن شکم کار می کنیم و این مسئله به علت تغذیه میباشد و کسی که شش ساعت در شب بخوابد و صبح زود از خواب بیدار شود و شکمش هم یک بار یا دو بار در روز کار کند انسان سالمی میباشد، کسی که نفس خود را بشناسد می تواند خدا را بشناسد و در مورد نفس ما یک مثلثی وجود دارد که یکی از اضلاع آن چیزی است که خودمان فکر میکنیم هستیم و یکی از آن چیزی است که دیگران فکر میکنند هستند و یکی از آن چیزی است که نه خودمان فکر می کنیم و نه دیگران، چیزی است که در حقیقت هستیم و ما یک مسئله خود آگاه و یک مسئله ناخود آگاه و فطرت یا ذات را داریم که باز می شود یک مثلث و خودآگاه را میشناسیم ولی ناخودآگاه را نمی شناسیم و علم روانشناسی از زمانی که به دنیا می آییم تا زمانی که اطلاعات یادمان نیست را ناخودآگاه می دانند و مسئله هیپنوتیزم هم به اینجا برمیگردد و تفکر در مورد ناخودآگاه سه قسمت می باشد  یکی ناخودآگاهی که از زمان کودکی بوده و یک تفکر هم این است ناخودآگاه از روز الس تا تولد و قبل از الس هست و یک ناخدا آگاه هم در زمان حال است و ما باید به سمتی حرکت کنیم که به شناخت بیشتر برسیم و هر چقدر ناخوداگاه به خودآگاه نزدیک میشود یعنی صور پنهان به صور آشکار نزدیک میشود و آن موقع ما خودمان را بیشتر اداره می‌کنیم. بعضی از مسائل هستند که در کار ما وقفه ایجاد میکنند و باید آنها را حل کنیم، سوال نصف علم میباشد و کسی که نصف علم را دارد میتواند سوال بپرسد و علم و دانش باعث به وجود آمدن سوال میشود و و باید جواب سوال قابل گنجایش باشد .

برداشت همسفر سمیه :
خودآگاه یعنی آگاهی و اطلاعاتی که داریم و نا خودآگاه یعنی اطلاعات و دانستنی هایی که در ناخودآگاه ماست. عصاره خودآگاه ناخودآگاه همان فطرت است .ناخودآگاه  به حالتی می گویند که ممکن است از کودکی  تا الان هر کاری کردیم یادمان نباشد و در ناخودآگاه ما مانده باشد. مثلا فردی در کودکی آسیب روحی دیده باشد  و در خاطرش نباشد. نا خودآگاه سه بخش دارد.۱-ناخودآگاهی که از کودکی تا الان مونده است .۲-ناخودآگاهی که در زمان حال رخ داده است .۳- ناخودآگاهی که از روز الست با ما است. باید ببینیم ناخودآگاه در کدام بخش است. مثلا گاهی ما از ارتفاع می ترسیم ولی دلیل آن را نمی دانیم و ممکن است در کودکی و یا در حیات قبلی از ارتفاع آسیب دیده باشیم و این در نا خودآگاه ما مانده باشد.و برطرف کرون این ترس با اداره برطرف نمی شود بلکه در ذهن ما نقش بسته است و گاهی این ترس ها مانع پیش رفت ما می شود.نزدیک شدن خودآگاه و ناخودآگاه دراصل نزدیک شدن صور پنهان و صور آشکار ما است ‌

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic