درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM

به نام قدرت مطلق الله


کارگاه مجازی لژیون همسفران عشق به استادی سرکار خانم الهه و دبیری همسفر آرزو در تاریخ۹۸/۱۲/۲۲ با دستور جلسه سی دی طلب و سی دی انتقال صفات و برگزاری امتحان راس ساعت شروع به کار نمود.
در ابتدا خانم الهه کمک راهنمای محترم فرمودند:
سلام دوستان الهه هستم همسفر.  ان شاءالله که حال همه ی عزیزان خوب باشد و در سلامتی کامل به سر ببرید. ممنونم که امروز هم هستید و ان شاءالله که امتحان خوبی را با هم برگزار کنیم. این نکته خیلی خیلی مهم است که هر کدام از ما حتی وقتی کسی نیست و امتحان برگزار می کنیم  خودمان را در محضر خداوند بدانیم بنابراین این کار را انجام می دهیم.
سوالات امتحانی از سی دی انتقال صفات و طلب:
۱. اضلاع مثلث شخصیت را نام ببرید.
۲.کسی که دایما بدنبال متهم کردن دیگران است از کدام ضلع مثلث شخصیت اسیب دیده است؟
۳. کسی که دایما بدنبال جمع اوری مدرک است و کسی که بدنبال کسب احترام و جایگاه بالاتر است به ترتیب از کدام ضلع شخصیت اسیب دیده اند؟
۴. شخصیت هر انسان محافظ ......... اوست.
۵. انتقال صفات بر مبنای فعل است یا فاعل؟ توضیح دهید.
۶. وقتی طفل مرتکب اشتباهی میشود،باید فعل را مورد خطاب دهیم یا فاعل را؟چرا؟
۷.  طلب در لغت به چه معناست؟
۸. ایا داشتن خواسته برای رسیدن به خواسته کافی ست؟  توضیح دهید.
۹.  وظیفه ما کمک به چه کسانی ست؟
۱۰. ایا اموختن علم زمان و مکان خاصی را میطلبد؟
۱۱. مطالعه ی مطالب قوی چه نتیجه ای در بر دارد؟
موفق باشید.
پاسخ سوالات:
سوال ۱- احساس شایستگی، احساس امنیت، احساس معصومیت
سوال ۲- ضلع معصومیت، چون دائما احساس گناه می کند و وقتی کسی به اندازه ی کافی در درون خودش احساس گناه می کند دیگر در درون خودش پر شده است و از این به بعد دیگران را متهم می کند که شما مقصر هستید.
سوال ۳- قسمت اول سوال از ضلع بی لیاقتی مشکل پیدا کرده است یعنی احساس شایستگی، قسمت دوم از ضلع امنیت تهدید شده است و دائما دنبال جایگاه های بالاتری است یعنی این شخصیت تهدید شده است.
سوال ۴- توانایی ها و احساسات 
سوال ۵- بر مبنای فعل است. یعنی اگر من یک نفر را دیدم که ازدواج کرده یا خانه خریده یا ماشین خریده بعد گفتم فلانی باز ماشین خریده یا خانه خریده و حالم بد بشود و در درون احساس بدی پیدا کنم حتی ممکن است آن احساس را نگویم بعد کائنات نمی گوید که این آدم از فلانی بدش می آید، می گوید مثلا الهه ازدواج کردن را دوست ندارد یا الهه ماشین دار شدن یا خانه دار شدن را دوست ندارد خوب وقتی دوست ندارد نباید به او این ها را بدهیم پس انتقال صفات بر مبنای فعل و حرکت است. اگر من از آن حرکت خوشم بیاید دقیقا آن حرکت برای من اتفاق می افتد.اگر دیدم یک نفر عضو لژیون سردار شده و من خوشحال بشوم یعنی دقیقا این اتفاق برای من هم می افتد که من هم عضو لژیون سردار بشوم.
سوال ۶- دقیقا به دلیل توضیحاتی که برای پاسخ سوال ۵ دادیم. به بچه نباید بگوئیم که شما بد هستی، باید بگوئیم که کار شما اشتباه بوده است.
سوال ۷- خواستن
سوال ۸ - خیر،باید تلاش کنم و از خطرات و اتفاقاتی که پیش می آید نترسم، جلو بروم و حرکت کنم تا بتوانم آن کاری را که می خواهم به انجام برسانم.من می خواهم مترجم زبان انگلیسی بشوم آیا همین کافی است نه، باید توام با تلاش باشد و خیلی شب بیداری ها دارد و اذیت شدن ها را باید تحمل کنید و باید فرمان الهی هم صادر بشود.
سوال ۹- کسانی که تسلیم یک راه هستند. به شما می گوید لطفا به من کمک کن بعد تازه اگر خودمان نتوانستیم کمکش کنیم نباید مستقیما خودمان دخالت کنیم باید از کسی که می داند و می تواند بخواهیم که این کار را انجام دهد.
سوال ۱۰- خیر، یک نفر که شصت سالش است نمی تواند بگوئید که من سواد ندارم نمی توانم سی دی بنویسم، باید سواد یاد بگیرد و سی دی هایش را بنویسد. در هر زمان و مکانی باید بیاموزیم.
سوال ۱۱- استاد آقای مهندس می فرمایند وقتی به رهجوهایتان مطالب قوی می دهید باعث می شود که افکار و اندیشه ی آن ها تقویت بشود و پی توانند مشکلات بزرگ تری را حل کنند.
سوال همسفر فاطمه (ف):
سلام دوستان فاطمه هستم همسفر. خانم الهه ممنونم بابت زمانی که برای امتحان گذاشتید. خانم الهه، من سی دی انتقال صفات را سه چهار بار گوش کردم تا متوجه صحبت های آقای امین بشوم و با کلی فکر ضلع تخریب شخصیت خدوم را حدس زدم برای برطرف کردن این تخریب باید چه کاری انجام دهم؟
پاسخ خانم الهه کمک راهنما بزرگوار:
ّببین فاطمه جان من خودم که هفت هشت سال پیش مثلث شخصیت را گوش کردم، فکر می کردم من یک اشکال در مثلث شخصیت دارم و آن اشکال را رفع می کنم بعد که یک بار دیگر گوش کردم متوجه شدم که از یک ذره ترک به رد است، دوباره که گوش کردم دیدم نه به اندازه یک شکاف بزرگ است، باز هم گوش کردم متوجه شدم که از شکاف هم بزرگ تر است و گسل است. بعد فکر کردم که الان چه کاری باید انجام بدهم که این اشکالات را بپوشانم، منی که مثلث شخصیت تهدید شده، منی که احساس امنیت نمی کنم، منی که احساس بی لیاقتی می کنم، منی که احساس گناه می کنم خوب حالا چاره ایی ندارم جز تزکیه و پالایش که الان  در حال حرکت در این مسیر هستیم یعنی همین که در صراط مستقیم حرکت کنیم این خود به خود اشکالات شخصیتی را خودش جبران می کند و تنها همین راه حل را دارد ولی این به این سرعت هم اتفاق نمی افتد و به زمان و آموزش نیاز دارد و به عملی که ما انجام می دهیم و ان شاءالله که خدا به ما کمک کند عمل مان به عمل سالم نزدیک بشود و بتوانیم درست حرکت کنیم.
سوال همسفر فاطمه:
کسی که اعتماد به نفسش پائین است چه برخوردی با او بکنیم؟
پاسخ خانم الهه کمک راهنمای بزرگوار:
اصولا بچه هایی که اعتماد به نفس شان پائین است، اگر شما کوچک ترین سر و صدایی و یا عملی در قبال ایشان انجام دهید، شما اعتماد به نفس شان را از آن چه هست پائین تر می آورید و به این آدم هم می شود به چشم یک بیمار نگاه کنیم.وقتی می خواهد اعصاب بقیه را خورد کند، ما از قانون چشمه صحبت کردیم، گفتیم اگر شما چشمه ی در خشانی باشید، آدم آرامی باشید، آرامش درون شما وجود داشته باشد آن موقع دیگران که حالشان خراب است به هر دلیلی، نباید حال شما خراب بشود. اگر اذیت شدید و احساس بدی پیدا کردید یعنی یک اشکالی درون خود شما وجود دارد و باید آن را برطرف کنم.
مشارکت همسفر اکرم:
سلام دوستان اکرم هستم همسفر. برداشت من از سی دی طلب این است، من قبل از به کنگره آمدن خودم را به یاد می آورم که همیشه در ناراحتی به سر می بردم و به جایی رسیدم که خودم وارد عمل شدم و بعد از آمدن به کنگره کم کم هم حال خودم و هم حال مسافرم روز به روز بهتر شد و این خواست خودم بوده و خواستم که به حال بهتری برسم. زمانی که مکان شعبه عوض شد مسیر به من دور شده بود و من به خودم گفتم که من مدیون کنگره هستم و هنوز نیاز به آموزش دارم اصلا نمی توانم الان خودم را با یکسال پیش مقایسه کنم و می توانم با مشکلات رو به رو بشوم.من شادی و انرژی خودم و مسافرم را مدیون آموزش های آقای مهندس و خانم الهه هستم.
سوال همسفر خدیجه:
آیا من می توانم مثلث شخصیت را درون فرزندانم بسازم که در بزرگسالی آسیب نبینند؟
پاسخ خانم الهه کمک راهنمای محترم:
قاعدتا پدر و مادر در ساختن مثلث شخصیت نقش دارند. ما در کنگره یاد گرفتیم که بچه های مان را لوس بار نیاوریم، به قول آقای مهندس که می فرمایند از روز اول که بچه ها به دنیا می آیند  آن ها را آتلیه ببرند و فلان کنند و لی لی به لا لای بچه می گذارند بعد یک بچه لوس تحویل جامعه می دهند این کار اشتباه است، یک سری هم فقط بچه ها را سرزنش می کنند و تو سر بچه ها می زنند تا بچه می خواهد صحبت کند سریع نوک بچه را می چینند و اجازه نمی دهند که او حرف بزند. این هم یک نوع بی تعادلی است.راه حل این است که من تعادل را رعایت کنم. اولا هر چه که بچه می خواهد را نباید فوری برای او آماده کنیم به طور مثال فرزند شما دوچرخه می خواهد باید به او بگوئید که برای خرید دوچرخه شما یک مقدار پس انداز کن، ما هم یک مقدار پس انداز می کنیم بعد می خریم این کار ممکن است مثلا شش ماه طول بکشد، حالا فرزند  صبر کردن را هم یاد گرفته است. از طرف دیگر برای این که مثلث شخصیت شکل بگیرد نباید دائما او را سرکوب  کنید، دائما سرزنش نکنید،حال او را خراب نکنید ولی این به این معنی نیست که لوس بارش بیاورید. فرزند باید قدر کاری را که برای او می کنید را بداند و شما هم نباید منت بگذارید.وقتی فرزند برای به دست آوردن چیزی تلاش کند و حرکت کند در واقع او هم به سمت تعادل می رود. در سی دراشتباه کودک آقای مهندس می فرمایند اگر کودک مرتکب اشتباهی هم می شود او را سرزنش نکنید. مثلا پولِ خرید نان را گم می کند به او بگوئید به جای آن پله ها را تمیز کن یا فلان کار را انجام بده.مهم ترین نکته این جا است که اگر پدر و مادر به تعادل برسند فرزندان هم به تعادل می رسند.
مشارکت همسفر ندا:
سلام دوستان ندا هستم همسفر. خانم الهه از شما تشکر می کنم که وقت می گذارید و سوال های امتحانی را طرح می کنید. اگر اجازه بدهید در مورد حال خودم در این چند روز بگویم. قبل از این که پیام آقای مهندس را شما در گروه بگذارید حال خوبی نداشتم انرژی منفی به سراغم آمده بود. اما وقتی که صدای آقای مهندس را شنیدم و آن پیام را فرمودند خیلی به من آرامش داد و حتی مسافرم هم به آرامش رسیدند و این پیام را حفظ کردند و مدام با خودشان تکرار می کردند تا به آرامش برسند.ممنون از شما و آقای مهندس که آرامش را به ما دادید.
مشارکت همسفر فاطمه (ف):
سلام دوستان فاطمه هستم همسفر.  خانم الهه از شما ممنون هستم که جواب سوال من را جامع و کامل دادید. من هر چقدر که فکر کردم نمی توانستم مشکل خودم را در مثلث شخصیت پیدا کنم چون فکر می کردم که فقط در یک ضلع باید آن را پیدا کنم و من هم در همه مشکل را داشتم ولی با جواب شما متوجه شدم که واقعا در همه اضلاع تخریب دارم و خدا را شکر می کنم که به کنگره آمدم و در حال آموزش هستم.هفته پیش آقای مهندس در صحبت های شان در فضای مجازی در مورد وادی هفتم (رمز و راز حقیقت در دو چیز است یکی یافتن راه و دیگری آن چه برداشت می نماییم)در حال حاضر یافتن راه همین کار گاه های مجازی است و برداشت هم عملکرد ما است که آموزش را از طریق فضای مجازی ادامه می دهیم.
این که می گویند اگر کسی در حال آموزش باشد سیستم ایمنی بدن او بالا می رود من واقعا به این نکته رسیدم.حال خوش خودم را مدیون کنگره هستم.از آقای مهندس و شما بابت همه چیز تشکر می کنم.
در ادامه خانم الهه کمک راهنمای محترم فرمودند:
فاطمه جان ممنونم از مشارکت.ببینید در این شرایطی که حال همه خراب است، یک سری استرس دارند، یک سری درگیر بیماری هستند، حالا شما فکر کنید این همه مکافاتی که همه دارند چه کسی مثل ما این امنیت و آرامش را دارد؟!در گروه هایی که دارید بگردید و ببینید که همه دچار استرس هستند من خودم نه پیامی در این مورد می خوانم و نه کلیپی می بینم فقط رعایت بهداشت می کنم، از خانه بیرون نمی روم، از سیاه دانه و عسل و دی سپ و عسل هم استفاده می کنم همان طور که آقای مهندس در صحبت های دیروز فرمودند بهترین داروی ضد عفونی همان سرکه سیب است کسانی که دی سپ ندارند از سرکه سیب استفاده بکنند.
سوال همسفر آرزو: 
آیا مثلث شخصیت هم مثل مثلث دانایی و جهان بینی زنجیر وار به هم متصل است یا نه هر کسی می تواند یکی از این اضلاع را داشته باشد و در خودش جست و جو کند؟
پاسخ خانم الهه:
همان طور که در ماه سوال فاطمه گفتم من اوایل فکر می کردم که فقط  ضلع امنیت مشکل در من ترک برداشته بعد متوجه شدم که از دو تا ضلع دیگر هم مشکل دادم بهت که جلوتر رفتم متوجه شدم که از ترک و شکاف بیشتر است و یک گسل است.این به مرور زمان توسط آموزش دیدن مشخص می شود و قاعدتا وقتی در صراط مستقیم قرار می گیریم این گسل کوچک تر می شود و تبدیل به شکاف می شود.
مشارکت همسفر منصوره:
سلام دوستان منصوره هستم همسفر. خانم الهه از شما تشکر می کنم من قبل از این که به کنگره بیایم زمانی ک یک ویروس می آمد همیشه نگران بودم که خدم و فرزندانم دچار این ویروس نشویم و همیشه استرس و اضطراب داشتم ولی الان خیلی بهتر هستم. دیروز حالم بد شده بود اینترنت را روشن کردم صحبت‌های آقای مهندس در اینستگرام در مورد وادی هفتم را گوش کردم خیلی آرامش گرفتم و خدا را شکر می کنم که کنگره هست که ما بتوانیم بیاییم و آرامش بگیریم.
سوال همسفر وجیهه:
سلام دوستان وجیهه هستم همسفر. خانم الهه دختر من اصلا به درس هایش توجه نمی کند و خودم و مسافرم خیلی اذیت می شویم چه کاری باید انجام دهیم؟
پاسخ خانم الهه کمک راهنمای محترم:
وجیهه من از پدر و مادرهایی که شکایت می کنند  همیشه یک سوال می کنم، آن بچه به اجبار شما هم درس خواند نتیجه اش چه می شود؟من به عنوان یک فرد تحصیل کرده می گویم، این خیلی خوب است که آدم تحصیل کند، هر کاری که انسان بکند و آن حرفه را یاد بگیرد خیلی خوب است اما یک چیز خیلی مهم است اگر من درس خواندنم به خاطر پدر و مادرم باشد تا یک جایی جلو می روم‌ به خاطر سخت گیری باشد یا تنبیه باشد یا هر چیز دیگری.یک نکته خیلی مهم هست وقتی بچه درس نمی خواند هر چه که به او بگویم او درس نمی خواند چون انسان ها دارای اختیار هستند.اگر شما یک کاری را به یک نفر تحمیل کنید او تا یک اندازه پیش می رود بعد رها می کند و آسیب این بیشتر است. فرزند به جایی می رسد که می گوید می خواهم ترک تحصیل بکنم آن وقت شما هیچ کاری نمی توانی انجام بدهی.اگر واقعا به اهمیت درس خواندن برسد خودش می خواند. بعضی پدر و مادر ها هم می خواهند کمبودهای دوران کودکی خودشان را در بچه ها جبران کنند و این کار درستی نیست. من از شما می خواهم حتی الامکان بچه ها را آزاد بگذارید نه به معنای نظارت نداشتن، به این معنا که با بچه ها بازی کنید، سینما بروید،پارک بروید(البته در این وضعیت موجود نروید) و درس خواندن را هم بر عهده ی خودشان بگذارید و با منطق با آن ها صحبت بکنید.
مشارکت همسفر وجیهه:
برداشت من از سی دی وادی های اول تا چهارم این است که قبلا من بدون این که فکر کنم عملی را انجام می دادم و صحبت می کردم و در مقابل مسافرم این چنین رفتار می کردم ولی الان یاد گرفتم که اول فکر کنم بعد صحبت کنم و مسئولیت کارهایم را بر عهده کسی نگذارم.
مشارکت همسفر زهرا:
سلام دوستان زهرا هستم همسفر.  دیروز که صحبت های آقای مهندس در فضای مجازی را گوش می دادم خیلی خیلی خوشحال بودم و همیشه آرزو داشتم که در جلسات ایشان شرکت کنم و الان این فرصت از طریق اینستگرام به من داده شده است.در سی دی طلب، من همیشه خواسته داشتم ولی حرکتی انجام نمی دادم و همین باعث می شد که سفر من به تعویق بیفتد وقتی در این یکی دو سال شروع به حرکت کردم کم کم راه باز شد و کم کم گره هایم دارد باز می شود.در سی دی انتقال صفات هم همیشه می گفتم که مسافرم نمی تواند و وقتی در درون خودم رفتم و به گسل های شخصیتی خودم پی بردم و با آموزش های کنگره سعی کردم که آن ها را درست کنم متوجه شدم که مسافرم چقدر از دست من اذیت می شدند. از خانم الهه و آقای مهندس بابت این آرامش تشکر می کنم.
جلسه با دعای خیر دوستان به پایان رسید.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic