همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
 
 

جلسه اول از دوره چهل و ششم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگرهٔ 60 نمایندگی بوشهر با استادی دیدبان محترم مسافر علی، نگهبانی مسافر چنگیز و دبیری مسافر جلیل با دستور جلسه «OT» روز شنبه 17بهمن ماه 1398 ساعت 17:00 برگزار شد.
 
 
خلاصه سخنان استاد:
خدا را شکر که در جمع شما دوستان هستم. دستور جلسه هفتگی ما OT است که خوشبختانه یک هفته در مورد آن صحبت شده است. ما زمانی که در نمایندگی‌ها تغییر و تحول مرزبانی داریم سعی می‌کنیم که در جلسه عمومی این مهم انجام شود چون‌که ممکن است که گروه همسفران هم بخواهند این مراسم را در حضور اسیستانت خودشان انجام دهند و نکته دیگر اینکه در آن روز جشن تولد نباشد که دوستان بتوانند در مورد مرزبانی و مسائل پیرامون آن صحبت کنند.
 
دیده بان محترم در خصوص انتخاب مرزبانان خاطر نشان کرد: این دوستان از بین چندین نفر کاندید با رأی تک‌تک شما انتخاب می‌شوند این بدین معنی است که انتخاب من 2 نفر از این کاندیدها بوده و من چیزی در این فرد دیده‌ام که به ایشان رأی دادم؛ این کار مانند یک دیکته نانوشته می‌ماند که من از فردای انتخاب کردن آن فرد می‌توانم عملکرد او را نظاره‌گر باشم. من می‌توانم در این مدت 14 ماه ببینم که این دلیلی که باعث شده من به این مرزبان رأی بدهم در این مدت بهتر شده یا ضعیف‌تر شده یا اینکه اصلاً این فرد خیلی بهتر از آن چیزی بود که من فکر می‌کردم به خاطر اهمیت کار من از دوستان می‌خواهم که اگر در مورد مرزبانی سؤالی در ذهن خوددارند در قالب مشارکت آن را بیان کنند من در حد توان پاسخگو خواهم بود.
 
کار مرزبانی اجرای قوانینی است که گروه دیگر آن را تهیه و تنظیم کرده‌اند (دیدبانان) و اجرای آن به عهده لژیون مرزبانی و راهنمای آن‌ها که ایجنت در قسمت مسافران و اسیستانت در گروه همسفران است که طیف وسیع‌تری از کار نمایندگی را شامل می‌شود.
 
همان‌گونه که میدانید بالاترین جایگاه اجرای قوانین در کنگره 60 مرزبانی است ولی فرقی که کنگره 60 با بیرون دارد این است که هر کاری که مرزبان می‌خواهد انجام بدهد باید با چاشنی محبت باشد. در بیرون از کنگره اگر فردی مسئول یک مجموعه باشد یکسری اهرم هم در اختیار دارد مثلاً می‌تواند حقوق فرد را کم کند یا از پاداش و مزایای فرد کم کند؛ ولی در کنگره جایگاه اجرای از این اهرم‌ها ندارد که بتواند از آن استفاده کند و این کار را بسیار سخت می‌کند و سخت‌تر هم می‌شود زمانی که باید بامحبت هم برخورد کنید. پس جایگاه مرزبانی جایگاه مدیریت بحران است یک مرزبان باید بتواند در شرایط خاص و بحرانی تصمیمات درست را بامحبت بگیرد چونکه اساس کار ما بر مبنای محبت و جذب است.
 
ایشان در ادامه گفتند: در کنگره هر چه یک جایگاه سخت‌تر و حساس‌تر می‌شود اگر درست حرکت کنیم به همان اندازه لذت آن‌هم بیشتر می‌شود این کار را مرزبانان یا کمک راهنمایانی که این جایگاه را تجربه کرده‌اند بهتر متوجه می‌شوند که نشانه آن حال خوش است و اگر کسی که خدمت می‌کند و این حال خوش را ندارد باید ببیند کجای کارش ایراد دارد جناب مهندس همیشه مثالی می‌زنند در مورد مرزبانان که مرزبانی مانند پای ‌برهنه بر روی گداخته راه رفتن است.
 
ایشان در پایان از مرزبانان قبل تشکر کردند و آرزوی موفقیت کردند برای مرزبانان جدید و این نکته را متذکر شدند که: نباید مانند یک جزیره عمل کنید باید با دفتر مرکزی ارتباط داشته باشید و حتماً دستور جلسات روزهای چهارشنبه را گوش کنید تا بروز باشید و فراموش نکنید که ممکن است که خدمتی که می‌کنید برای دیگران نفع داشته باشد ولی نفع اصلی آن برای خود شما است که آموزش می‌گیرید.
 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات