همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
 
 
سخنان آقای حکیمی با دستور جلسه وادی ششمیکسری افراد هستند که در کنگره در صور آشکار خیلی خوب هستند مثلاً سروقت به جلسه می‌آیند  یا سی‌دی‌ها را مرتب می‌نویسند ولی در صور پنهان دارای هزاران مشکل هستند یعنی به‌قول‌معروف چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند...
سخنان استاد:
خداوند بزرگ را سپاسگزارم که توفیق دادامروز در خدمت شما عزیزان در شعبه خمین باشم. راجع به دستور جلسه عنوان هر وادی معرف آن وادی است و در این وادی می‌گوید حکم عقل را اجرا کنیم این عقل چیه؟ آیا می‌توان آن را دید؟ آیا می‌شود آن را حس کرد؟

من زمانی که به کنگره آمدم و مشاوره شدم یک‌چیزی به من گفت که این راه درست است و من نتیجه می‌گیرم والان متوجه می‌شوم که همان عقل من بود. ما یک پیامبر بیرون داریم که برای راهنمایی انسان‌ها فرستاده شدند و یک پیامبر درون که همان عقل ماست. اگر انسان بتواند گفته‌های پیامبران را با پیامبر درون یا عقل هماهنگ کند و اجرا نماید به صلح و آرامش می‌رسد. آقای مهندس در سی‌دی‌های اخیر بیشتر روی شناخت انسان تأکیددارند بعضی از انسان‌ها در صور آشکار کارهای خوبی انجام می‌دهند ولی در صور پنهان نمی‌توانند کار خوبی انجام دهند. برای مثال یک ره‌جو سروقت می‌آید سی دی گوش می‌کند، خوب هم مشارکت می‌کند ولی به زمان رهایی که می‌رسد به مشکل برمی‌خورد و این به خاطر همین است که صور آشکار و صور پنهان او باهم منطبق نیست. من همیشه وقتی با مشکلی برخورد می‌کنم این سؤال را از خودم می‌پرسم و دوستان هم سعی کنید همیشه این سؤال را از خود بپرسیم که اگر کشف آقای مهندس نبود و لطف خدا شامل حال ما نمی‌شد ما الآن کجا بودیم پس باید قدر این کنگره و آموزش‌های آن را بدانیم.
در کشورهای خارجی خیلی از انسان‌ها از حیوانات نگهداری می‌کنند ولی این نگهداری به‌گونه‌ای هست که تاوَن حیوان به‌عنوان مونس و همدم آن انسان می‌شود چون در آن کشورها محبت کردن به همنوع خیلی کم است ولی اگر دقت کنیم و به این جمعی که ما در آن هستیم نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که اینجا قانونی جز قانون محبت جاری نیست و اساس کار ما بر مبنای محبت است و باید یادمان باشد که کاری انجام ندهیم که به ضرر خودمان و دیگران باشد.
یکسری افراد هستند که در کنگره در صور آشکار خیلی خوب هستند مثلاً سروقت به جلسه می‌آیند  یا سی‌دی‌ها را مرتب می‌نویسند ولی در صور پنهان دارای هزاران مشکل هستند یعنی به‌قول‌معروف چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند. وقتی یک نفر از بیرون به این قضیه نگاه کند می‌گوید این هم از آموزش‌های کنگره دیدید کنگره جای خوبی نیست! پس در حقیقت ما باید این آموزش‌هایی را که دریافت می‌کنیم را به‌صورت عملی به کار ببریم تا حرف و عمل ما باهم یکی شود و سعی کنیم صور آشکار و پنهان خودمان را باهم یکی کنیم.
در بیرون از کنگره افرادی هستند که ادعای ترک و درمان اعتیاد رادارند. یکسری از آن‌ها روی جسم کار می‌کنند و یکسری دیگر روی رفتار درحالی‌که هر دو گروه اشتباه می‌کنند و باید هم رفتار درست شود و هم جسم که این نکته فقط در کنگره 60 به آن توجه شد. البته باید این نکته را هم یادآور شوم که آن‌ها فقط می‌خواهند که از آن درد خلاص شوند و دست به دامان هر چیزی می‌شوند که زودتری خلاص شوند و دقیقا مثل فردی هستند که دندان‌درد شدیدی دارد و در آن لحظه فقط به فکر این است که فقط درد را از بین ببرد و به عواقب کاری که می‌کند فکر نمی‌کند. ما برای رسیدن به‌سلامتی هیچ قیمتی نمی‌توانیم تعیین کنیم و فقط باید قدر این فضا و آموزش‌های آن را بدانیم. ما در دین خودمان کتابی داریم که حدود 1400 سال پیش نازل‌شده و این کتاب تکمیل‌کننده کتاب‌های قبل از خودش هست ما باید دستورات این کتاب را عمل کنیم. آقای مهندس از گوشه‌های این کتاب برداشت‌هایی کردند و این برداشت‌ها را به‌عنوان وادی‌ها و کتاب در اختیار ما قراردادند.
آقای مهندس اعتقاددارند که بالاترین پتانسیل و انرژی در بین قشر مصرف‌کننده است. همه‌جا در جوامع صحبت از بیکاری می‌کنند ولی در کنگره 60 این‌جور نیست آقای خدامی زحمت کشیدند و یه آماری از افراد کنگره دادند و گفتند که بالای 95 درصد افراد کنگره 60  شاغل هستند.
در کنگره یکسری قوانین هست که رعایت نکردن این قوانین باعث ایجاد مشکل می‌شود جدیداً  قرار است که در سال 96 پول دادن و پول گرفتن ممنوع شود و هرکسی خواست پول بدهد یا باید باکارت اعتباری پرداخت کند یا اینکه باید به بانک پرداخت کند و بعد فیش آن را بیاورد و این کار به خاطر این نیست که مازه مرزبان و دیگران اعتماد نداریم این به این دلیل است که ما می‌خواهیم هیچ روزنه‌ای برای ورود نیروهای شیطانی وجود نداشته باشد و این قوانین برای آیندگان نیز هست.
لازم می‌دانم که یک نکته‌ای را یادآور شوم و آن‌هم در مورد جشن تولدهاست وقتی یک نفر تولد می‌گیرد بیشتر فقط افرادی که در آن لژیون هستند به آن کادو می‌دهند و لژیون‌های دیگر کادو نمی‌دهند اگر در توان افراد است باید کادو بدهند چون این کارها باعث می‌شود که پیوندها مستحکم شود ما باید تشکر کردن و کادو دادن را یاد بگیریم.
هر انسانی پنج حس دارد فرض کنیم یکی از این پنج حس کار نکند مثلاً چشایی یا بویایی را از دست بدهد اگر بهترین و خوشمزه‌ترین غذا را برای او بیاوریم چون حس بویایی ندارد هیچ فایده‌ای ندارد و چه به آن کدو بدهیم و چه بهترین غذا با بهترین مزه برای او هیچ فرقی نمی‌کند؛ و این پنج حس در درون ما نیز هست و ما باید ببینیم و بفهمیم که چه‌کارهایی دارد برای ما انجام می‌شود.
هیچ راهی جز کنگره  60 برای رسیدن به‌سلامتی و درمان قطعی اعتیاد وجود ندارد و اگر ما این سلامتی و این راه را نبینیم در حقیقت دچار بی‌حسی شده‌ایم باید قدر سلامتی خودمان را بدانیم و نباید بی‌حسی و ناامیدی را به درون خودمان راه بدهیم وقتی به داشته هامون نگاه می‌کنیم به ناامیدی و بی‌حسی برخورد نمی‌کنیم این بی‌حسی است که راه را برای ورود خواسته‌های نامعقول باز می‌کند.
باز یک نکته‌ای که لازم می‌دانم بگویم این است که هرجایی یک آفتی دارد و آفت کنگره 60  ارتباط بیرونی و خارج از کنگره هست که مثل آتش می‌ماند و همه‌چیز را می‌سوزاند ما هیچ‌کدام از کارهای شخصی خودمان را به‌واسطه بچه‌های کنگره انجام نمی‌دهیم و باید به این قوانین احترام بگذاریم. شعبه‌ای که رشد نمی‌کند و پا نمی‌گیرد دلیل آن همین آفت‌ها و ارتباطات بیرونی هست. ما باید مراقب رفتار بیرون از کنگره باشیم و امیدوارم که همه ما حرمت‌ها را جدی بگیریم و به آن‌ها احترام بگذاریم
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات