همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
 
 

 به نام قدرت مطلق الله

مسئله ای که انسان را از چهارپایان متمایز می کند، «تفکر و اندیشه انسان» است.

ما همیشه می گوییم که خداوندا، ما را از نیرومندترین دشمن خودمان که جهل و ناآگاهی خود ما است خلاص کن. نااگاهی و جهل، بالقوه در ما وجود دارد، اما باید بالفعل خود را نشان دهد. یکی از راه های نمایان ساختن جهل و ناآگاهی، زبان ما است.

تا مرد سخن نگفته باشد      عیب و هنرش نهفته باشد


همسفر خانم مریم:

یک مسئله ای که انسان را از چهار پایان متمایز می کند تفکر است. البته حیوانات نیز تفکر دارند. ولی تفکرشان به اندازه ی انسان نیست. تفکرشان در حد پیدا کردن غذا وکنترل و نگهداری بچه هایشان است. مسئله ای که ما همیشه داریم می گوییم : خدایا ما را از دست نیرومندترین دشمن خودمان که جهل وناآگاهی خودمان است خلاص کن. نا آگاهی و نادانی و جهل بالقوه در ما هست ولی باید بالفعل خودش را نجات دهد. یکی از راه‌هایی که خودش را بالفعل نشان می دهد همین زبان است. هرکس با حرف زدن نشان می دهد که چقدر داناست یا اینکه جاهل است. وقتی کسی سوالی از ما می پرسد باید با تفکر جواب دهیم و سعی کنیم پاسخ ما حرفه ای باشد. نه جنجالی اگر جنجالی باشد مسئله ی بزرگتری به وجود می‌آید. بعضی از انسانها وقتی که می خواهند کاری را انجام بدهند. شخصیت کس دیگری را وسیله قرار می دهند. یعنی از افراد دیگر به عنوان نردبان یا پل استفاده می‌کنند تا به هدف خودشان برسند و اگر بخواهند فردی را خرابش کنند با یک برنامه ریزی کوچک نقاط ضعف او را پیدا می کنند و از آن استفاده می‌کنند.

همسفر خانم فتانه:

زبان یکی از ابزارهای مهمی است که خداوند در اختیار انسان نهاده است. این ابزار می تواند هم انتقال دهنده عشق و محبت باشد و هم می تواند مانند شمشیری برنده و تیز بر پیکر دیگران فرود آید. این ماییم که با توجه به دانایی خود از آن در جهت پیشبرد اهداف خود استفاده می کنیم. یک همسفر می بایست با استفاده از آموزش های کاربردی کنگره 60 و کلاس های جهان بینی و استفاده از سی دی های آموزشی  روز به روز بر میزان آگاهی و شناخت خود بیافزاید. یکی دیگر از نتیجه گیری های ما این بود که سعی کنیم با دیگران به بهترین شکل ارتباط برقرار کنیم . این ارتباط کلامی می بایست به دور از هر گونه تنش باشد چون در نهایت نتیجه آن به خود ما بازمی گردد. این قضیه می تواند باعث ایجاد آرامش و صلح در ما شود در غیر این صورت نتیجه ای جز ایجاد استرس و نگرانی نخواهد داشت. نکته قابل تأمل دیگر این است که ما نباید به گونه ای رفتار کنیم که دیگران از ما سوء استفاده کنند و ما ابزاری در دستان آنها باشیم تا به وسیله ما اهداف پلید خود را پیش ببرند که البته این هم بر می گردد به دانایی و دانایی موثر ما .

با تشکر از جناب اقای مهندس وخانواده گرامیشان

وتشکر فراوان از راهنمای خوب خودم خانم الهه جان.

همسفر خانم زهرا:

مسئله ای که انسان را از چهارپایان متمایز می کند، «تفکر و اندیشه انسان» است. ما همیشه می گوییم که خداوندا، ما را از نیرومندترین دشمن خودمان که جهل و نا آگاهی خود ما است خلاص کن. نااگاهی و جهل، بالقوه در ما وجود دارد، اما باید بالفعل خود را نشان دهد. یکی از راه های نمایان ساختن جهل و نا آگاهی، زبان ما است.

تا مرد سخن نگفته باشد      عیب و هنرش نهفته باشد

انسان می تواند با صحبت کردن خود نشان دهد که دانا یا جاهل است. بنابراین زبان مهم ترین و بارزترین راه نشان دادن درون انسان است. هر چه انسان در مراحل خاص قرار گیرد، این کار خطرناک تر می شود. زبان در جزئیات و در خانواده های خیلی کوچک تا یک هنرپیشه یا ورزشکار حرفه ای یا سیاستمدار و ... نقش دارد. معمولا در این زمینه افراد آموزش ندیده اند. برخی انسانها از بعضی اشخاص به عنوان ابزار، پل یا وسیله استفاده می کنند تا به هدف خود برسند و یا اگر بخواهند فردی را خراب کنند، با یک برنامه ریزی کوچک و با دانستن نقاط ضعف او این کار را انجام میدهند. انسان ها باید دیپلماسی هم داشته باشند، انسان های فکور هر چه که در دلشان است به زبان نمی آورند. اگر کسی از ما نظری خواست و بعد با ترفند خاصی ذهن ما را منحرف کرد تا پاسخ مورد نظر خود را از ما بگیرد و از سخنان ما ابزاری برای ایجاد جنجال بسازد،حواسمان جمع باشد تا پاسخ هر کسی را چگونه بدهیم.

برداشت من از این سی دی این بود که تا کسی از من نظر نخواسته نظر ندهم و اینکه قبل از حرف زدنم خوب فکر کنم . آموزشهایم را عملی کم تا بعد همین حرفها پلی نباشد برای تخریب من.

کمال سپاس وتشکر تا از خانم الهه عزیزم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic