همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
 
 

به نام قدرت مطلق الله


وقتی که ما می گوییم خداوند ما را ازجهل و نا آگاهی خودمان که نیرومند ترین دشمن خودمان است نجات بدهد در واقع این نادانی و ناآگاهی بالقوه در ما هست ولی باید بالفعل خودش را نشان بدهد.....
همسفر خانم آرزو :
وقتی که ما می گوییم خداوند ما را از جهل و نا آگاهی خودمان که نیرومند ترین دشمن خودمان است نجات بدهد، در واقع این نادانی و ناآگاهی بالقوه در ما هست ولی باید بالفعل خودش را نشان بدهد و یکی از راههای بالفعل شدن آن زبان هست (تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد) یعنی با صحبت کردن، او نشان میدهد که چقدر دانا یا چقدر نادان و یا جاهل است. پس زبان نقش بسیار مهمی را ایفا میکند در خانوادها ،در بازیگران ، ورزشکاران حرفه ای و معمولا این افراد آموزش لازم را ندیده اند. در برخورد با عملکرد اینگونه افراد، همیشه خبر نگاران همه جا حضور دارند و برای به حاشیه کشیدن آنها و برای جمع کردن مطالب به سراغ این اشخاص معروف می روند و مثلا خبرنگار از فلان فوتبالیست می پرسد:  که این فصل عملکرد خوبی نداشتی و شنیده ها حاکی از این است که بازی بعدی روی نیمکت بنشینید نظر شما چیست ؟ او می گوید که چون من مثل بقیه نیستم و باج نمی دهم و ...ولی شخصی که آموزش لازم را دیده باشد و بداند که نباید در تله خبرنگاران بیفتد در پاسخ به این سوال باید بگوید که من تلاشم را کردم و از هیچ تلاشی هم دریغ نمی کنم و نظر مربی هر چه باشد قطعا به صلاح تیم هست، پس باید دانست که این آموزش ها و این جهانبینی برای همه افراد جامعه است و برای به کار بردن در زندگی روزمره و داشتن یک زندگی به بهترین شکل ممکن، کسی که در ورزش حرفه ای فعالیت میکند باید نحوه برخورد با مردم و خبرنگار و مربی و ...را بداند و باید آموزش ببیند تا گرفتار حاشیه نشود و یک مرتبه از عرش به فرش نیفتد. چرا که افرادی هستند که در درون خود چیزی دارند و یک کاری می خواهند انجام بدهند و یک شخص دیگر را وسیله قرار میدهند، یعنی به عنوان پل و ابزار و وسیله استفاده میکنند تا به هدف خود برسند و اگر بخواهند فردی را خراب کنند با یک برنامه ریزی کوچک و شنا سایی نقاط ضعف او به خواسته خود می رسند. تنها با آموزش دیدن است که می شود در دام این افراد نیفتاد و جا خالی داد و با آرامش بیشتر به زندگی ادامه داد و در کنگره به کسی همسفر اطلاق میگردد که تمام کلاس و کارگاه های آموزشی را شرکت نماید و این نیست که کسی کارت کنگره را داشته باشد و کلاس ها را نیاید، حتما و حتما باید در کارگاه ای آموزشی شرکت کند، زیرا کسانی که آموزش نمی بینند دردسر ساز می شوند .
همسفر سحر:
جناب مهندس می گویند: مسئله ای که ما همیشه می گوییم این است که خداوند ما را از دست نیرومندترین دشمن که جهل و نا امیدی خودمان است خلاص کن. این نادانی و جهل ما بلقوه است ولی باید بالفعل خودش را نشان دهد. راه هایی که جهل و نا آگاهی ما را به صورت بالفعل نشان می دهد زبان ماست. تا مرد سخن نگفته باشد، عیب و هنرش نهفته باشد. با حرف زدن نشان داده می شود که طرف چقدر دانا یا جاهل است. زبان در همه جا نقش دارد از یک خانواده کوچک گرفته تا یک جامعه بزرگتر. گاهی افراد، افراد دیگر را برای رسیدن به اهداف خودشان وسیله قرار می دهند. یعنی از آنها به عنوان ابزار، وسیله یا پل استفاده می کنند. حتی اگر بخواهند کسی را خراب کنند، نقاط ضعف آن شخص را می دانند.
من قبل از ورود به کنگره گاهی از زبانم برای تخریب دیگران استفاده می کردم و اگر کسی مطلبی به من می گفت که باعث ناراحتی ام می شد سریعا می خواستم پاسخی به او بدهم. ولی الان و با آموزش هایی که گرفتم عاقلانه تر رفتار می کنم.
همسفر خانم ندا :
آن چیزی که انسان را از چهار پایان متمایز می کند تفکر است. حیوانات تفکرشان بسیار محدود است. ما می گوییم خداوندا ما را از بزرگترین دشمن خودمان که جهل و ناآگاهی مااست خلاص کن ، این جهل به صورت بالقوه در ما است ولی باید به صورت بالفعل خودش را نشان دهد .یکی از این صورت های بالفعل زبان می باشد که زمانیکه صحبت می کنند مشخص می شود که دانا است یا نه .هر کس در هر جایگاهی که است باید جهانبینی صحبت کردن در مورد آن را داشته باشد. بعضی از افراد با پرسشی می کنند می خواهند جنجال به پا کنند، ولی این ما هستیم که باید پاسخ حرفه ای بدهیم. در مورد چیزی که نسبت به آن تخصص نداریم صحبت نکنیم و نظر ندهیم. در کنگره به کسی همسفر گفته می شود که در کارگاه های آموزشی شرکت کند. کسی که شرکت نکند همسفر نیست . باید کارت کنگره را داشته باشد و هر کدام به تنهایی فایده ندارد. ما برای بعضی از کارها و ورزش ها هزینه پرداخت می کنیم. کسانی که در ورزش فعالیت می کنند باید جهانبینی کار کنند. در قدیم در ورزش اول ادب و نزاکت را یاد می دادند بعد ورزش را یاد می دادند. در زورخانه ها در راه کوتاه می گرفتند که طرف سر فرود بیاورد تعظیم کند. در ورزش باید جهان بینی آن رعایت شود تا سلامت روح و روان نیز درست شود. ما باید یاد بگیریم که با هر کس چگونه صحبت کنیم .
قبل از ورود به کنگره بدون تفکر پاسخ می دادم و یا در جایگاهی که نبودم نظر می دادم و موجب تخریب هایی برایم می شد، ولی خدا رو شکر به لطف کنگره آموختم که چگونه و در چه جایگاهی صحبت کنم .
نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره 60، درمان اعتیاد، سی دی پل،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic