همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
 
 

به نام قدرت مطلق
پیوند در انسان در صور پنهان است و کاملا به تزکیه وپالایش در صور آشکار بستگی دارد
همسفر خانم وجیهه:
من برداشتم از این سی دی این است که من از طبیعت باید الگوبرداری کنم و درزندگیم عملی کنم. من همیشه در عمق تاریکی ها بودم و پیوند نامیمونی داشتم زمانی که خداوند اذن من راصادرکرد، تا به کنگره بیایم، قبل از اینکه به کنگره بیایم، همیشه در عمق تاریکی ها بودم اماحال با آن باغبانی که دارم و من را ارس می کند، من باید بتوانم از این آموزش ها به خودم و خانواده ام خدمت کنم و رهجوی خوبی و فرمان بردار خوبی برای باغبانم باشم و به درخت نخل تبدیل بشوم تابتوانم مثل آن محکم و استوار باشم، در برابر هرسختی هایی که برای من پیش می آید، دردوران سفرم بتوانم اندک اندک برای آنها راه حلی پیدا بکنم تا بتوانم به نقطه ی تحمل برسم و از راهنمای خوبم خانم الهه تشکر می کنم که این سی دی را به من معرفی کردند تا من از آن سی دی آموزش های خوبی بگیرم .

همسفر خانم خدیجه:
ما بخشی از طبیعت هستیم، پس برای آموزش از طبیعت الگو می گیریم. باغبان مثل معلمی است که با پیوند زدن شاخه های مفید به درخت، محصول شیرین و خوب تولید میکند ؛ این پیوند بستن ساده به درخت نیست بلکه اول خراشی به تنه درخت میزند و با درد است تا شرایط برای پیوند فراهم شود. 
وقتی عصبانی هستی و داد میزنی یا چیزی پرت میکنی یعنی شرایط مطابق میل و خواسته ات نبوده پس در این شرایط است که این پیوند نامبارک خودش را نشان میدهد و تو آن را پیدا میکنی و کسی که  میخواهد تزکیه و پالایش کند قطعاً به این پیوندها بر می خورد. تزکیه در زندگی جاری من است، وقتی داخل خانه برای سر و صدای بچه ها یا مریضی داد بزنم نمره رد میگیرم، یا اگر از ناتوانی خودم بقیه را محکوم کنم و بد جواب بدهم ... سقوط من یا صعود من همین جاست، در همین زندگی معمولی. دقیقاً همین جا تزکیه میشوم. پس من برای جدا شدن از پیوندها اول تشخیص بدهم، بعد در مسیر زندگی در دو راهی انتخاب باید از پیوند مخرب جدا بشوم. این خیلی دردناک است، ولی نباید تسلیم خواسته ام بشوم، زود عصبانی شوم، مقاومت کنم ....اتفاقاً این ها در مسیر نعمت اند یا بلیط ورود به جهنم یا بلیط جهنم را پاره میکند و لحظه امتحانم را بشناسم و بدانم به آب و رهایی میرسم. نیروی بازدارنده با تمام قدرت القا منفی میکند. نکته مهم در لحظه جداسازی از پیوند سخت و دردناک است، مثل زایمان، اگر سختی را بپذیرد به خلق جدید میرسد و اگر سختی زایمان را نپذیرد و سقط جنین کرد باید چند ماه یا چند سال دیگر صبر کند، پالایش و تزکیه دردناک و سخت و دشوار است، ولی کسی که خواهان رهایی و شیرینی حال خوب است مثل جنگجو همیشه باید آماده باشد. حتی اگر شکست بخورد. راه جدا شدن از بدی ها از وجود انسان بدون درد و آزمایش و امتحان ممکن نیست. درخت نخل در شرایط سخت بی آبی و خشکی زمین و گرمی میوه شیرین و مقوی می دهد که برای ادامه زندگی کافی است، پس برای نخل شدن باید بها داد و سختی راه را تحمل کرد تا انسان بزرگی شد .

همسفر خانم محدثه:
طبیعت نقش مام ما انسان ها را دارد و به همین دلیل است انسان برای زندگی از طبیعت الگو برداری می کند . در طبیعت پیوند نقش سازنده ای در درختان دارد و تنوع میوه و محصولات امروزی به دلیل همین پیوندها است، برای اینکه بخواهد چیزی پیوند بخورد نیاز به یک ضربه محکم است. در انسان ها پیوند صفات ( حال چه ارزشی و چه ضد ارزشی ) صورت می‌گیرد. خداوند انسان را هنگام خلق با یک تعادل طبیعی آفریده است و اگر در حالت بی تعادلی است نتیجه پیوندهایی است که خورده. انسانی که در شرایط سخت خلق و خویش تغییر می کند یعنی پیوند خورده. زمانی که انسان در حالت وحشی است در واقع در نفس اماره قرار دارد و باید سختی ها و ضربه های زیادی بخورد تا بتواند به حالت اهلی پیوند بخورد .

همسفر خانم فاطمه:
در این سی دی اقای امین در مورد پیوند صحبت کردند. اصولا در بحث پیوند از طبیعت الگو برداری می شود.
پیوند از پیوند بین درختان میوه شروع می شود و معمولا در میوه وثمره درخت این نوع پیوند بسیار موثر است و به همین طبع پیوند در انسان وخصوصیاتش هم بسیار مهم است. این پیوند در انسان در صور پنهان است و کاملا به تزکیه و پالایش در صور آشکار بستگی دارد. یعنی این که می تواند این پیوند هم بین انسان با ارزشها و صفات مثبت باشد و هم میتواند بین انسان و ضد ارزشها و صفات منفی باشد و این نوع پیوند باعث رشد هرکدام از این صفات در وجود فرد می شود که البته پیوند بین انسان با ارزشها می تواند باعث خیر و برکت و حال خوش برای فرد شود و برعکس پیوند با ضد ارزشها نتیجه ای جز تلخی و سختی نخواهد داشت .
یکی از اصولی که در پیوند مهم است این که هر پیوندی معمولا با سختی و درد همراه خواهد بود، یعنی پیوند به راحتی امکان پذیر نیست، بلکه در طی زمان خاص خودش و با گذراندن مراحلی سخت انجام پذیر است وثمره و نتیجه آن بسیار مهم است. پس من باید سعی کنم که تزکیه وپالایش را در خودم متجلی کنم تا نتیجه پیوندهایم من را به آرامش وحال خوب برساند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات