همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
 
 

به نام قدرت مطلق الله
پیوندهای خوب در انسان ایجاد خیر و برکت می کنند.
برداشت همسفر خانم منصوره :
پیوندهای خوب مشکل ایجاد نمی کند، چون خیر و برکت دارد و توانایی های جدید پیدا می شود، ولی پیوندهای نامیمون یا نامبارک برای انسان مشکلاتی را به وجود می آورند. فرض می کنیم درختی محصولات خوبی می دهد و چیزی به آن پیوند بزنیم که میوه تلخ و بدمزه ای (حنظل) از این درخت به وجود بیاید. انسان در حالت وحشی خود، حالت وحشی به لباس ظاهر نیست به صفات و خلق و خوی انسان است. هر کاری که دوست دارد انجام می دهد. در واقع انسان وحشی همان نفس اماره است. محصولات این انسان ترش یا تلخ یا بسیار کم است. در یک مقطعی پیوند های نامیمونی به انسان زده می شود که همراه انسان است و محصولات انسان را تلخ و بدمزه می کند، یعنی خلقی که از پیوند نامیمون از فردی دیده می شود جنبه تخریبی دارد، هم برای خود و هم برای دیگران باعث آزار و اذیت می شود. لحن صحبت، افکار، کلام، کارهایی که انجام می دهد در پیوند زدن خراش، زخم، شکاف، باید وجود داشته باشد. اگر در انسان یک پیوند زده شود ( چه خیر چه شر ) با درد سوزش و با ضربه همراه است. این ضربه و درد به جان آدمی وارد می شود، پوسته و لایه های بیرونی را پاره می کند، شرایط مناسب را برای پیوند در انسان ایجاد می کند. نکته این است که نیروهای منفی یا بازدارنده باید به انسان یک ضربه محکم وارد کنند، بتوانند زخم و بذر را به انسان پیوند بزنند. هر چقدر آن صفات قوی تر باشد باید آن ضربه محکم تر و کاری تر باشد و عمق بیشتری داشته باشد. پیوندها اصولاً در انسان ها نامرئی هستند. یا سعی می کنند خودشان را پنهان کنند. ساختارها برای حفظ بقاء خود تلاش می کنند. تزکیه و پالایش سخت و دردناک می باشد، ولی کسی که خواهان شیرینی و رهایی می باشد، کسی که حال خوب را می خواهد، باید مثل یک جنگ جو باشد، آماده و مهیا باشد. ممکن است شکست بخورد، اصلاً اشکال ندارد ولی می داند که راه جدا شدن بدی ها از انسان بدون درد و بدون آزمایش امکان پذیر نیست.

برداشت همسفر خانم فاطمه :
ما می توانیم از طبیعت الگو برداری کنیم و چون این الگوها جاری هستند و ما هم بخشی از طبیعت هستیم، در انسان هم صادق است. پیوند در گیاهان محصولات را به وجود می آورد و در انسان صفات را به وجود می آورد و طبیعتا محصولاتش هم تغییر می کند، یعنی اگر ما به انسان یک ویژگی خوبی را پیوند بزنیم، بعد از مدتی شروع می کند به محصول جدید و تولید جدیدی از خودش به وجود می آورد و این اتفاق در لژیون می افتد و شروع این قضیه از نقطه عکس هست، یعنی پیوندهای خوب که مشکلی برای انسان ایجاد نمی کند چون خیر و برکت دارد، ولی پیوندهای نامیمون یا نامبارک هستند که برای انسان مشکلاتی را ایجاد می کند و این پیوندهای نامیمون توسط باغبان که همان معلم یا رب هست با آن علم و دانشش می آید بادام پرورش نیافته را به بادام اهلی تبدیل می کند. پیوندهای نامیمون همان صفات هستند: مثل انتقام، خیانت، قتل و....
پیوندها اصولا در انسان ها نامرئی هستند و یا به دقت سعی می کنند خودشان را پنهان کنند. کسی که پیوندی را در خودش مشاهده می کند و می خواهد جداسازی کند. در مرحله اول باید تشخیص(صفات نامیمون) بدهند و بعد در مسیر زندگی و در دو راهی  زندگی قرار می گیری. موقعی که می خواهد جدا بشود مثل زایمان می ماند. اگر انسان درد زایمان را پذیرفت به خلق جدید می رسد و اگر زایمان را نپذیرفت و سقط جنین کرد. باید زمانی را صبر کند تا دوباره این اتفاق برگردد. برای نخل شدن باید بهای نخل شدن را پرداخت و برای گیلاس شدن بهای گیلاس شدن را پرداخت. این بستگی به خواست ما دارد. برای هیچ انسانی خداوند تفاوتی قائل نمی شود.

برداشت همسفر خانم اکرم: 
پیوند کلمه ای است که در باغ داری از آن استفاده می شود. شما نمی توانید که یک شاخه را بگذارید روی درخت و آن را محکم ببندید و بعد منتظر باشید که آن پیوند بگیرد، باید اول خراش  یا زخم یا شکاف وجود داشته باشد. در مورد انسان هم همان طور است. اگر می خواهی پیوندی بزنی چه شر و چه خیر با درد و سوزش و ضربه همراه است. باید آن ضربه به جان آدمی بخورد و پوسته ی بیرونی را پاره کند. شرایط مناسبی برای پیوند ایجاد می کند و اگر این پیوند خیلی قوی باشد مثل اعتیاد، حتماً باید این قسمت وجود داشته باشد وگر نه کسی حاضر نیست بی دلیل شروع کند به کارهای ضد ارزش مثل کسی که ضربه ی عشقی خورده باشد. نیروهای منفی و بازدارنده باید اول تخم و بذر خودشان را به جسم انسان بپاشند تا ضربه ی محکمی وارد کنند. هر چه آن ضربه محکم تر باشد عمق بیشتری دارد، ولی کسی که روی جهان بینی کار می کند و در مسیر ارزش ها حرکت می کند، تز کیه و پالایش انجام می دهد. قطعاً با این پیوندها برخورد می کند، ولی بلا فاصله روی خودش با عقل سالم و تفکرسالم و گفتار سالم پیش می رود.

برداشت همسفر خانم سمیه :
ما از طبیعت الگوهای زیادی بر می داریم. پیوند زدن در باغ ها خیلی استفاده می شود. مثلا پیوند گوجه سبز با زرد آلو و یا پیوندهای دیگر که به میوه سیب هر میوه هسته داری را می توان پیوند زد. به انسان هم می توان چیزی را پیوند زد که در نتیجه صفات را به وجود می آورد. اگر یک ویژگی خوب را پیوند بزنیم محصول جدید و خوبی را به وجود می آوریم و این اتفاق در لژیون برای تازه واردین می افتد و صفات و ویژگی هایی در او ایجاد می شود که شاید قبلا هرگز نبوده است. پیوند های خوب در انسان خیر و برکت ایجاد می کند. ولی گاهی پیوند های نامیمون نامبارک برای انسان ایجاد مشکلاتی را می کند و صفات و ویژگی های بد را ایجاد می کند. پیوندهای نامیمون محصولات تلخ ایجاد می کنند. در انسان هر پیوندی بخواهد زده شود همراه با سوزش و ضربه است و به جان انسان وارد می شود و لایه ها را پاره می کند و شرایط مناسب جهت پیوند را فراهم می کند. پیوند ها اصولا نامرئی هستند و تا زمانی که اوضاع بر وفق مراد باشد مشکل ایجاد نمی کنند، ولی فقط کافی است شرایط سخت بشود و آن زمان خلق و خوی فرد عوض می شود و کاری می کند که تا آن زمان انجام نداده است و عکس العمل هایی که ایجاد می شود در اثر همان پیوندها است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات