همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
 
 

به نام قدرت مطلق الله
همسفر خانم آرزو :
 خیلی از فیلم ها وداستانها هیچ گاه فرسوده وکهنه نمی شوند واز خاطره ها نمی روند و با دیدن و شنیدن آنها بعد از چندین سال باز هم آموزش میبینیم و این خاصیت  به خاطر حقیقتی است که در آن هست دد واقع حقیقت  یعنی چیزی که بوده ،هست،وخواهد بود،و به خاطر همین هم با گذشت زمان تغییر میکند. اگر انسان از درک آنها ناتوان است و نمی تواند بفهمد به خاطر این است که اشکال در خود انسان وجود دارد یعنی با بسته شدن حس ها وفور رفتن در تاریکی ها قدرت جذب حقیقت را ندارد ممکن است که قبلا آن داستان برایش جذاب بوده ولی الان نیست اما اگر از تاریکی ها بیرون بیاید دوباره برایش چندین برابر جذاب می شود  ولی اگر داستانی قابلیت داشته باشد در همه فرهنگ ها جایگاه خودش را پیدا میکند .گاهی اوقات حقیقت در قالب تمثیل استفاده می شود مثلا یک جام یا یک کوه یا کلید یا نوشته و این تمثیل باید  یک هم عرضی با دنیای درون انسان داشته باشد یعنی یک شکر صور ظاهر قضیه هست و یک شکل صور پنهان قضیه و وقتی این دو با هم تطابق پیدا کند آن قضیه ماندگاری پیدا میکند .
با گذشت زمان تغییر نمی کند.
در سی دی شمشیر در سنگ به مربوط به فیلم شاه آرتور میباشد ،سنگ  یعنی همان دل و قلب و شمشیر هم یعنی نیرو های تخریب کننده که از ابتدا این قلب سنگی نبوده ولی با فرو رفتن در تاریکی ها تبدیل به سنگ شده و این شمشیر یعنی  همان ضربه ای که به آن قلب خورده . پس این تمثیل دو تا صورت دارد (صور درون که همان قلب و دل هست و صور بیرونش سنگ )و (شمشیر  که صور بیرونی هست و نیرو های تخریبی همان نیروی درونی) قضیه می باشد.

همسفر سحر:
در این سی دی آقای امین در مورد داستان شمشیر در سنگ صحبت می کنند که در واقع این داستان یک تمثیلی است و منظور از سنگ دل یا قلب انسان است، منظور از شمشیر هم آن ضد ارزش هایی می باشد که به قلب ما و به درون ما وارد می شود. حال انسان به خاطر این ضد ارزش ها قلبش چون سنگ شده است. برای اینکه بتوان این تاریکی ها خارج بشویم باید آن سنگ را نرم کنیم و این زمانی رخ می دهد که ما در مسیر ارزش ها قرار بگیریم و از ضد ارزش ها دوری کنیم و این امر باعث می شود که سنگ تبدیل به قلب نرم شود...دل ما نرم شود، حال این کار قطعا باید با تفکر و توکل بر خداوند بزرگ و همچنین خواست و تلاش خودمان صورت بگیرد.

همسفر خانم ندا :
بسیاری از داستان های ما به صورت اسطوره ای است و یک علتی باید داشته باشد که ماندگار می شوند. داستان شمشیر در سنگ در واقع سنگ تمثیل است و سنگ همان دل می باشد که فرد به خاطر ضربه هایی که به او وارد شده است، حس هایش بسته شده و قلب او تبدیل به سنگ شده است. وقتی فرد در مسیری درست قرار می گیرد و حس هایش می خواد باز شود، باید دردی را متهمل شود. وقتی شمشیر بخواهد از سنگ یا همان دل خارج شود، همراه با درد می باشد پس وقتی فردی از خدا معرفت و دانایی ..می خواد باید دردی را متهمل شود تا آن حس ها باز شود و به آن مرحله برسد .
من باید به دنبال ضربه هایی باشم که من وارد شده است و به جای اینکه آن را سخت تر کنم باید دلم را نرم کنم تا شمشیری که در آن فرورفته را خارج کنم که البته باید بدانم سختی در پی دارد .

نوع مطلب : گزارشات لژیون همسفران عشق، 
برچسب ها : کنگره 60، سی دی شمشیر در سنگ،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات