همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
 
 

به نام قدرت مطلق الله


اگر پیوند محبت باشد دوستی برقرار است، در غیر این صورت هیچ معنایی ندارد.
 همسفر خانم آرزو :
 اگر پیوند محبت باشد دوستی برقرار است، در غیر این صورت هیچ ارتباطی ندارد. انسانهایی که فاقد محبت هستند مانند ظروف تهی می باشند. خداوند در هر موجودی اعم از انسان ، حیوان و گیاهان به مقدار محبت به صورت غریزی قرار داده است، مثل محبت هر موجودی به بچه اش. ولی جناب مهندس می فرمایند : منظور از محبت به آن مفهومی که مد نظر من است خیلی مرحله بالایی است ودر وجود همه انسانها دمیده نمی شود و در همه انسانها جایگاهش را پیدا نمی کند. باید انسان از نظر عشق، عقل و ایمان به مرحله ای بالا و گسترده برسد تا محبت در آن شخص لانه کند، یعنی رفتار و عمل ما باید به گونه ای باشد که محبت ما را پیدا کند ، ما نمی توانیم محبت را انتخاب کنیم بلکه این محبت هست که ما را انتخاب میکند. همانطور که دیگر فضایل یا صفات زشت هم تحت تاثیر رفتار ما ، ما را انتخاب میکنند. اگر در وجود من کینه ،نفرت  و حس انتقام  نسبت به شخصی یا حتی دیگر مخلوقات خداوند وجود دارد، این یعنی من فاقد محبت هستم. در جنگی که بین مولا علی و یکی از دشمنانشان به صورت تن به تن رخ داد ، وقتی به مولا ناسزا گفتند، حضرت از روی سینه او بلند شد و چند قدمی راه رفت و بعد او را کشت ، وقتی علت را جویا شدند حضرت گفتند که من اگر در آن حال او را می کشتم به خاطر خودم بود، ولی بعد از قدم زدن به خاطر موضوع دیگر مد نظر او را کشتم و این است  عدالت و محبت علی که هیچ گاه دیگران را قربانی منافع خود نمی کرد و حتی دشمنانشان هم از این موضوع آگاه بودند.

همسفر خانم سحر :
اگر پیوند محبت برقرار باشد، حب و دوستی نیز برقرار خواهد شد. در غیر این صورت هیچ ارتباطی برقرار نمی گردد. کسی که در داشتن عقل، ایمان و دارایی به مرتبه بالایی دست پیدا کند می تواند محبت را درک کند که این را به راحتی به دست نیاورده است. محبت داشتن فقط مختص انسان ها نیست بلکه برای تمام موجودات است. اگر من خداوند ره دوست بارم پس من باید حیوانات و همه مخلوقات الهی را نیز دوست داشته باشم و فراموش نکنم که هیچ موجودی جهت بیهودی پای بر زمین ننهاده است. من باید کینه و نفرت را از خودم دور کنم و تخم عشق و محبت را در دلم بکارم. چون اگر پیوند محبت برقرار نباشد، هیچ رابطه دوستانه ای شکل نخواهد گرفت. امیدوارم که من همسفر فقط و فقط تخم محبت، عشق و دوست داشتن را در درون خود بکارم. چون تنها پیوند محبت است که ما انسان ها در کنار یکدیگر زنده نگاه می دارد، حال این محبت چه به انسان ها باشد، چه به حیوانات، گیاهان و همه موجودات هستی. امیدوارم که بتوانم همه را دوست بدارم، حتی کسانی که روزی باعث رنجش من شدند.

همسفر خانم ندا :

اگر پیوند محبت باشد، دوستی برقرار است. در غیر این صورت هیچ معنایی ندارد .این محبت به صورت غریضی در موجودات قرار داده شده است. عشق با محبت مترادف یڪدیگر هستند. عشق از محبت بالاتر هم می تواند باشد، روح مخصوص انسان ها است. وقتی انسان به مرحله ای از دانایی برسد، روح در آن دمیده می شود .محبت هم به همین صورت است. وقتی محبت وارد انسان می شود، باید مرحله ای را گذرانده باشد. وقتی عشق و عقل و ایمان در مرحله ای بالایی برسد، آن موقع محبت می آید و شخص باید مراحل تڪاملی را گذرانده باشد. این محبت است ڪه مارا انتخاب می ڪند و این خشم و نفرت است ڪه ما را انتخاب می ڪند .عشق ورزیدن به خداوند هم به همین گونه است .افراد فڪر می ڪنند ڪه عاشق شده اند، باید آن آگاهی و دانایی برسد تا عشق بورزی وخیلی ها فڪر می ڪنند ڪه عاشق خدا هستند از شب تا صبح فقط خواسته هایشان را از خدا می خواهند . وقتی هیچ سایه ای از خدا نداری و هیچ شناختی از خدا نداری چگونه می توانی بگویی عاشق خدا هستم .اگر گفتی عاشق خدا هستی باید امتحان آن را پس بدهی . افرادی ڪه عاشق واقعی خداوند هستند، خداوند شهادت را به آنها می دهد . بسیاری از افراد هستند ڪه بسیار ثروت دارند ولی ڪارتن خواب هستند و هیچ وقت خواب راحت ندارند و یڪسری هم ثروت دارند و به دیگران می بخشند، این افراد متفڪر هستند و خیرو برڪت آن را هم در زندگی می بینند .می گویند اگر عشق به خالق نداری عشق به مخلوق داشته باش. اول باید از عشق مخلوق بگذری تا به عشق خداوند برسی .حتی غذایی ڪه انسانها در مناسبتهای مختلف به مردم می دهند محبت بین آنها را زیاد می ڪند .انسانها به دو صورت پرواز دارند یڪی پرواز در سیرو سلوڪ و دیگری پرواز در افڪار و اندیشه هایشان .و افراد با اندیشه هایشان مرتب در حال پرواز هستند.
در ابتدا من با انجام ڪارهای ارزشی و دوری از ضد ارزش ها می توانم محبت را در درون خودم محڪم سازم و جزو انتخاب های محبت باشم .این رفتار و درون من است ڪه باعث می شود خشم به سراغم بیاید . با دوست داشتن افراد و محبت به افراد و عشق به مخلوق می توانم به عشق خداوند برسم ڪه راهی بس سخت می تواند باشد .اما عشق حقیقی است ڪه بسیار شیرین و گوارا خواهد بود .
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 24 دی 1398 12:35 ب.ظ
افرین عزیزانم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic