همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
 
 

به نام قدرت مطلق

جلسه دوازدهم از دور سی‌ و دوم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60؛ نمایندگی کرج به استادی دیده‌بان کنگره 60 مسافر علی خدامی، نگهبانی مسافر عباس و دبیری  مسافر ایرج با دستور جلسه (جهان‌بینی در ورزش و تولد دهمین سال رهایی مسافر محمد) روز پنجشنبه 12 آذرماه 1398 ساعت 17:00 بعدازظهر آغاز به کارکرد و در ادامه این جلسه مراسم تقدیر از ایجنت سابق نمایندگی کرج، مسافر آرش و مراسم بستن پیمان ایجنت جدید باشکوه فراوان برگزار شد.

خلاصه سخنان استاد:

امروز دو موضوع است که بنده به‌طور خلاصه راجع به آن‌ها صحبت خواهم نمود، یکی دستور جلسه هفتگی و دیگری دهمین سالگرد تولد ایجنت نمایندگی کرج مسافر محمد هست.

جهان‌بینی یکی از اضلاع مهم مثلث درمان اعتیاد در کنگره 60 هست، وقتی فردی با هر وضیعت، مشکلات و تخریب جسمی و روانی زیاد ناشی از مصرف شیشه، هروئین و هر نوع مواد دیگری وارد کنگره 60 می‌شود بعد از گذشت 10 یا 11 ماه می‌بینیم که تغییر کرده است و تبدیل به یک انسان سالم می‌شود که حتی استانداردهای سلامتی‌اش از انسان‌های سالم هم بالاتر می‌شود. این تغییر و اتفاق مهم که در طول 10 ماه در کنگره 60 صورت می‌گیرد باعث می‌شود در فرد مصرف‌کننده بعدازاین مدت، جسم، روان و جهان‌بینی او به حدی از سلامتی می‌رسد که از انسان‌های سالم هم بالاتر است این موضوع بر اساس مستندات و آزمایش‌های انجام‌شده به ثبت رسیده است.

جناب آقای دکتر صحرایی عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله بین افراد درمان شده در کنگره 60 و افراد سالم در بیرون از کنگره 60 آزمایش‌هایی را بر اساس سطح هورمون کورتیزول انجام داده‌اند. کورتیزول هورمونی است که هرچه انسان مضطرب، به‌هم‌ریخته و پریشان باشد سطح آن در بدن بالاتر و در مقابل هرچه انسان آرام‌تر باشد سطح آن پایین‌تر است که نشان داده سطح این هورمون در بدن افراد کنگره 60 به‌مراتب کمتر از سایر افراد بیرونی است، لذا بر اساس این تحقیق پزشکی انجام‌شده آرامش و سلامتی بچه‌های کنگره 60 به‌مراتب بیشتر از افراد بیرون از کنگره است، چه اتفاقی افتاده که یک فرد مصرف‌کننده با آن وضعیت آشفته که به کنگره 60 می‌آید بعد از مدت 10 یا 11 ماه به چنین سطحی از آرامش و سلامتی می‌رسد؟ این را مدیون مثلث درمان اعتیاد در کنگره 60 هستیم.

درکنگره 60 جسم، روان و جهان‌بینی فقط فیزیولوژی نیست که بگوییم صرفاً جسم درست شود، کنگره 60 با تفکرات و دیدگاه ماهم کار دارد تا هم جهان‌بینی و هم روان که تابعی از این دوتا است به‌سلامت برسند، در کنگره 60 روان یعنی خلق‌وخو، اخلاق و رفتار ما مجموعه ادراک، احساس و برداشت ما است و درواقع تابعی از وضعیت جسمی و جهان‌بینی است، بنابراین سلامتی ما حرکت در راستای مثلث درمان است و جهان‌بینی نقش بسیار مهم و بسزایی دارد. در کنگره 60 درمان فوق ترک و تعادل فوق درمان است، در سیستم‌های خارج از کنگره 60  عمدتاً روی ترک کار می‌کنند و فقط تأکید روی عدم مصرف مواد مخدر است، اما اخلاق، رفتار، تفکرات، جهان‌بینی و خلق‌وخو چطور؟ در این موارد هیچ کاری انجام نمی‌شود.

بنابراین معمولاً دیده می‌شود افرادی که خارج از کنگره 60 عمل می‌کنند مجدد به اعتیاد برمی‌گردند، حتی بر اساس آمارهای جهانی و گزارش آماری یکی از معتبرترین مراکز علمی جهان به نام ساینس کالج لندن (collage of Science Londen )، کسانی که با روش‌های خارج از کنگره 60 عمل می‌کنند بعد از گذشت 3 سال، صد درصد مجدد به اعتیاد برمی‌گردند درصورتی‌که  بر اساس مستندات و تحقیقات منتشرشده در کنگره 60 این مسئله وجود ندارد و برگشت به اعتیاد کمتر از 14 درصد است بنابراین جهان‌بینی نقش بسیار مهمی در مثلث درمان اعتیاد دارد. ما در کنگره 60 موضوعات و منابع آموزشی مانند سی دی، کتاب، جزوات جهان‌بینی و دستور جلسات هفتگی و... زیادی داریم که همه این‌ها در جهت سلامتی و تعادل در تفکرات و دیدگاه ما است.

جهان‌بینی در ورزش مهم و نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای دارد یعنی ما با یک دیدگاه خاصی  ورزش می‌کنیم  که با ورزش‌های بیرون از کنگره 60 تفاوت‌های زیادی دارد. در خارج از کنگره 60 می‌بینیم که تیم تشکیل می‌دهند، مسابقه و رقابت هم هست اما فقط یک هدف دنبال می‌شود آن‌هم اکثراً برد و قهرمانی است، میلیاردها پول خرج می‌شود تا مثلاً فلان تیم قهرمان لیگ برتر شود. هدفشان صرفاً متمرکزشده است روی برد و قهرمانی تا به هر قیمتی انجام شود اما در کنگره 60 هدف چیز دیگری است، هدف این است که فرد مصرف‌کننده که سالها دور از ورزش بوده است ورزش کند و عضو یک تیم ورزشی شود و اصلاً کاری به بردوباخت و یا بازی خوب یا بد او نداریم، فقط بازی کنند و لذت ببرند، این هدفی است که هر صبح جمعه در پارک انجام می‌شود.

وقتی تازه‌واردی وارد تیمی می‌شود نباید ناراحت شویم که چرا بد بازی می‌کند، ما باید خوشحال باشیم فردی که سالها ورزش نکرده یا دستش به توپ نرسیده الآن بازی می‌کند این برگ برنده است که در حال ورزش کردن است و بد بازی کردن اشکالی ندارد.

در جهان‌بینی ورزشی کنگره 60 این مهم نیست اگر کسی بلد نباشد بازی کند و اگر کسی به خاطر این مسئله با فردی بدرفتاری کند و به او اعتراض کند از جهان‌بینی ورزشی چیزی یاد نگرفته است ما می‌خواهیم برویم داخل زمین و بازی کنیم تا حالمان خوب شود اگر داخل زمین رفتیم و به هر دلیلی حالمان بد شد این را باید بدانیم که از اهداف کنگره 60 فاصله گرفتیم، خوشحالی ما این است که روز جمعه ساعت 8 صبح داخل پارک هستیم و ورزش می‌کنیم به‌جای اینکه تا ساعت 12 ظهر خواب باشیم. برنده بودن در کنگره 60 این قسمت هست و ما به نتیجه کاری نداریم به همین خاطر است که در کنگره می‌گوییم یا می‌بریم یا آموزش می‌گیریم ما قطعاً برنده هستیم که از اعتیاد بیرون آمده‌ایم و ورزش می‌کنیم و لذت می‌بریم این دستور جلسه به این دلیل آمده است تا به ما یاد دهد که هدف از ورزش کردن بردوباخت نیست بلکه رسیدن به‌سلامتی است انشالله همه بتوانیم در کنگره 60 ورزش کنیم و به تعادل برسیم نه اینکه بخواهیم اعتیاد را با ورزش درمان کنیم و اصلاً اعتیاد با ورزش درمان شدنی نیست و ورزش این قدرت را ندارد. ما در کنگره 60 می‌گوییم ورزش مکمل درمان است و کاری می‌کند که سیستم ایکس ما فعال‌تر شود و به‌سلامتی و حال خوش برسیم، بایستی بدانیم که مسئله اخلاق در کنگره خیلی مهم‌تر است و تاجایی اهمیت دارد که جناب مهندس می‌فرمایند یک هروئینی که اخلاق و ادب را رعایت می‌کند خیلی بهتر از فردی است که 10 سال رهایی دارد اما اخلاق را رعایت نمی‌کند و بدون اخلاق و ادب است، اگر بعد از 10 یا 20 سال رهایی اخلاق و ادب نداشته باشیم از دیدگاه جناب مهندس یک مصرف‌کننده بر ما ارجحیت دارد  و اگر می‌خواهیم در مراکز درمانی وقت و هزینه به هدر ندهیم باید آن‌وقت و هزینه را برای ورزش کردن بگذاریم.

موضوع دوم سالگرد دهمین سال رهایی ایجنت محترم آقای محمد علیرضایی عزیز هست که بنده این سالگرد را به خودشان و خانواده محترمشان و کل همسفران و مسافران کنگره 60 تبریک می‌گویم.

ایشان در سال 1386 وارد کنگره 60 در نمایندگی انقلاب شدند و باحالی بسیار به‌هم‌ریخته و خراب به کنگره آمدند و بسیار بداخلاق بودند. البته باید بگویم همه همین‌طور بوده‌ایم خود بنده و همه افراد وقتی به کنگره می‌آیند حال خوبی ندارند و این قدرت مثلث درمان اعتیاد در کنگره 60 و جناب مهندس است که افراد را از آن به‌هم‌ریختگی به آرامش و تعادل می‌رساند و سنگ سیاه سخت را نرم می‌کند، این اتفاق برای همه ما می‌افتد و برای محمد عزیز هم این اتفاق افتاد و محمد بعد از درمان تلاش کرد و توانست با موفقیت در امتحان در جایگاه کمک راهنمایی شروع به خدمت کند و در شادآباد تشکیل لژیون بدهد و افراد زیادی را به رهایی برساند و بعدازآن برای راه‌اندازی نمایندگی قم تلاش‌های زیادی کردند و اگر امروز در نمایندگی قم مسافران زیادی در حال سفر هستند و به درمان رسیدند و خانواده‌های زیادی هم به سبب این مسئله به حال خوش رسیده‌اند، ایشان در این نمایندگی دو سال در جایگاه ایجنت خدمت کردند  و در حال حاضر نمایندگی قم یکی از نمایندگی‌های خوب در کنگره 60 هست و ایشان به خاطر عملکرد خوبی که در نمایندگی قم داشتند به‌عنوان ایجنت نمایندگی کرج انتخاب شدند.

این را باید همه مسافران در کنگره در نظر بگیرند که ایجنت و دیده‌بان یک روز سفر اولی بودند ، بنده 20 سال پیش سفر اولی بودم، ایجنت های 10 سال آینده همین سفر اولی‌هایی که در حال  سفر هستند یا دیده‌بان‌های 20 سال آینده همین سفر اولی‌ها خواهند بود و بنده هم یک روز به‌عنوان تازه‌وارد به کنگره آمدم، راهنما انتخاب کردم  و درمان شدم  تا به اینجا رسیدم و خدا را شاکرم که این فرصت را در اختیارم گذاشته تا خدمت کنم.

انشالله شما هم جزء خدمتگزاران آینده باشید و این سعادت و لطف خداوند است که یک نفر به کنگره می‌آید و به رهایی می‌رسد، به قول جناب مهندس خداوند  لیاقت خدمت کردن را به هرکسی  نمی‌دهد آن‌هم در کنگره 60، چه جایی بهتر از خدمت کردن در این جایگاه؛ سعادتی بالاتر از این نیست یک خانواده‌ای که تمام زندگی آن ازهم‌پاشیده به کنگره می‌آید و در اینجا به درمان می‌رسد و رهایی و تعادل و خوشبختی را تجربه می‌کند.

انشالله خداوند توفیق خدمت کردن به همه را در کنگره 60 بدهد.

اعلام سفر مسافر:

آخرین آنتی ایکس تریاک، 13 ماه سفر اول به راهنمایی آقای خدامی انجام دادم؛ رشته ورزشی والیبال و شنا، آزادی از بند اعتیاد 10 سال

آرزوی مسافر:

آرزویم این است که کنگره 60 و متد DST جهانی شود تا همه‌کسانی که از این بیماری رنج می‌برند به درمان برسند.

خلاصه سخنان مسافر:

بنده در سال 86 با تخریب حشیش و تریاک وارد نمایندگی انقلاب شدم و در یکسال اول درست سفر نکردم ولی بعد از گذشت مدتی سفر خود را به جدیت شروع کردم. این مهندسی بنیان گزار کنگره است که در این مکان تا جای ممکن سازندگی صورت بگیرد و همین‌طور فرصت‌ها و جایگاه‌های خدمتی برای بهتر شدن حال ما به‌طور یکسان بین همه اعضا تقسیم می‌شود و این تفکر بسیار هوشمندانه به‌تمامی نمایندگی‌های کنگره صورت انتقال‌یافته است و ازاین‌رو فرقی نمی‌کند که فرد بیمار با چه میزان تخریب وارد کنگره می‌شود اگر طبق اصول پیش برود و در جایگاه‌های خدمتی، خدمتی را انجام دهد قطعاً به حال خوش رسیده و درمان خواهد شد.

به نظرم کسانی که خدمت‌گزار هستند نظرکرده‌های الهی هستند ازاین‌رو در مکانی به نام جمعیت احیای انسانی فعالیت و در آن خدمت به هم نوع می‌کنند. ما به‌قدری شاهد معجزات هستیم که به چشمشان عادی جلوه می‌کند، این‌که همه‌ی ما شاهد هستیم که هر هفته تعداد زیادی از بند اعتیاد آزاد و رها می‌شوند و یا هر جمعه می‌بینیم افراد در پارک‌های سراسر کشور مشغول ورزش هستند نتیجه آموزش‌های درست کنگره و به نوع خود معجزه  است.

امروز بعدازاینکه آزمایش فالوآپ دهمین سال را دادم بعد از انجام آزمایش، پزشک مشاور اعتیاد کلینیک سؤال کرد که الآن چه حسی داری؟ درعین‌حال که باور این موضوع برایشان مبهم بود جواب دادم هیچی واقعاً هیچ مطلب یا موضوعی به ذهنم نیامد که در وصف حالم شرح دهم اما وقتی‌که از آزمایشگاه بیرون آمدم در مسیر به فکر فرورفتم که آیا پاسخی که دادم درست و حساب‌شده بود یا خیر اما حس واقعی‌ام در آن لحظه هیچ بود و در مورد احساسم چیز اشتباهی بیان نکرده بودم، این پاسخ یعنی پرونده‌ی اعتیاد برایم خیلی وقت است که بسته‌شده است.

واقعاً ما فراموش کرده‌ایم که روزی مصرف‌کننده بودیم روزی سیگار می‌کشیدیم و یا روزی فرزندان و اطرافیان خود را نمی‌دیدیم.

خداوند بزرگ را شاکرم که در زمانی متولد شدم که جناب مهندس زندگی می‌کنند و کنگره ۶۰ را بنیان گذاشتند و با آموزش‌های ایشان آشنا شدم. از جناب مهندس دژاکام، خانم آنی و خانواده محترمشان و همچنین استاد عزیزم آقای امین سپاسگزارم. همین‌طور از راهنمای بسیار عزیزم تشکر می‌کنم که در دوره‌ی درمان به مدت یک سال به بنده که اصلاً سفر نمی‌کردم سخت نمی‌گرفت و صبوری می‌کرد، اگر راهکارهای استاد عزیزم جناب خدامی نبود قطعاً به درمان نمی‌رسیدم، از دیده‌بان محترم آقای سعید نمکی و برادران لژیونی‌ام و کسانی که از قم و ساوه تشریف آورده‌اند بسیار تشکر می‌کنم و سپاسگزارم از تمامی عزیزانی که به این جشن آمدند به‌خصوص مادر و خواهرم که برای اولین بار بعد از ۱۰ سال به کنگره آمدند و از برادر عزیزم که مسیر کنگره را به بنده نشان داد بسیار ممنونم.

مراسم پیمان ایجنت جدید مسافر آرش و تقدیر از ایجنت سابق مسافر محمد باشکوه هرچه‌تمام‌تر برگزار شد.

عکس: مسافر علی و سعید
تایپ: مسافر قاسم، مسافر وحید،مسافر رضا،مسافر مهدی
ارائه گزارش: مسافر پوریا

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic