همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
 
 

به نام قدرت مطلق الله


یکسری از افراد از داشته هایشان لذت نمی برند و همه چیز را به دید منفی می بینند، حتی خودشان را...

همسفر خانم  آرزو :
کسانی که دیدگاه منفی دارند، همیشه هر بلایی هست سر آنها می آید و با کوچکترین چیز بهم میریزند و باهمه در گیر میشوند، ولی در مقابل، انسانها مثبت نگر خیلی راحت تر زندگی می کنند، خوشبختی نه به حساب بانکی است و نه به درآمد بالا و نه به خانه شخصی، خوشبختی انسانها به تفکر و اندیشه درونشان است. حال برای آن دسته از افرادی که می گویند: در دنیا مگر چیز خوبی هم پیدا می شود؟ ما که جز سختی و بدبختی چیزی ندیده ایم!!!باید گفت تمام چیز هایی که به نظر پیش پا افتاده و سطحی  است، در واقع نعمت های هستند که فقط با اندکی  توجه می توان لذت آنها را درک نمود. برای مثال آیا تا به حال به رایحه خیار توجه کرده اید که با گران قیمت ترین عطر های دنیا قابل قیاس نیست؟ زیرا همیشه رایحه آن تازه و شگفت انگیز است و هیچ وقت قدیمی نمی شود، یا دانه های برف را از نزدیک و زیر میکروسکوپ نگاه کرده اید؟ که هر کدام شکلی متفاوت دارند و مانند گل های زیبا هستند.
فقط کسانی از این چیزها لذت میبرند که درک و آگاهی بالایی دارند، در صورتی که عده ای همین نعمت را بلای جان می دانند و مانند موجودی مزاحم تلقی می کنند و خیلی خیلی نمونه های دیگر و در ادامه کسانی که برای محیط زیست خود ارزش قائل نمی شوند و آن را به نابودی می کشانند، چگونه می خواهند حال خوش داشته باشند؟ ما انسانها تا زمانی که به پیرامون خود با دقت ننگریم و همه چیز را جزیی از خود ندانیم و قدر تک تک چیز هایی که خداوند در اختیارمان قرار داده است را ندانیم، از حال خوش بر خوردار نمی شویم. چرا که ما انسانها در صور ظاهر به محیط زیست آسیب وارد می کنیم و زباله میریزیم ودر صور پنهان هم با ضد ارزشهایی مثل دروغ ،کینه ، نفرت و.... در واقع خودمان با دست خودمان تبر برداشته ایم و به ریشه خودمان می زنیم، پس چگونه می خواهیم حال خوش داشته باشیم؟!

همسفر سحر:
خیلی از انسان ها تصور می کنند که خوشبختی داشتن پول زیاد، داشتن خانه بزرگ و موارد دیگر است. در صورتی که خوشبختی به تفکر داشتن بستگی دارد. ما انسان ها خیلی اوقات به اطراف خود توجه چندانی نمی کنیم و برخی چیزها را نادیده می گیریم، در صورتی که خوشبختی در همین نزدیکی است. همین که برخی از افراد در زندگی ما حضور دارند، همین که می خندیم، حس کردن و استشمام بوی خوش گل ها و هزاران هزار مورد دیگر خوشبختی است. مهم این است که از داشته های خود لذت ببریم و دید خود را مثبت کنیم‌، مثلا قبل از خوردن غذا، شکرگذار باشیم، هنگام باریدن برف و باران شاکر خداوند باشیم، چون اگر به خاطر داشته های خود شکرگذاری نکنیم و آنها را نادیده بگیریم، کائنات قطعا داشته هایمان را از ما خواهد گرفت چون تصور می کند که ما به آنها نیازی نداریم ولی اگر قدردان و شکرگذار نعمت های الهی و داشته هایمان باشیم، اگر مثبت بنگریم، اگر خوشبختی را در داشته های خود ببینیم قطعا خداوند ما را مورد لطف و عنایت خود قرار خواهد داد. امیدوارم که من سحر بتوانم چشمانم را بیشتر باز کنم و از داشته هایم لذت ببرم و همیشه و هر لحظه شکر گذار خداوند باشم ک با دید مثبت به زندگی و داشته هایم نگاه کنم.

همسفر خانم ندا :
اگر از خداوند نیاموزی، روزگار به تو می آموزد. از داشته هایت لذت ببر. یکسری از افراد از داشته هایشان لذت نمی برند و همه چیز را به دید منفی می بینند، حتی خودشان را. گاهی اوقات به دلیل کسرت در داشته ها آنها را نمی بینیم .مانند غذا خوردن. اصلا از غذا خوردن لذت نمی بریم. قبل از غذا خوردن شکر گزاری نمی کنیم و در حین غذا خوردن همه کاری انجام می دهیم. به عنوان مثال به گیلاس نگاه کنید، چقدر زیبا است؟ خوش رنگ و خوش طعم است .خیار بوی خوبی دارد که هیچ گاه تاریخ مصرف آن نمی گذرد و قدیمی نمی شود .ما اینها را درک نمی کنیم .شده تا حالا برف را زیر زره بین ببینید مانند شکوفه است!  ما باران و برف را به عنوان یک مزاحم می بینیم و به چشم یک نعمت نمی بینیم. اگر می دیدیم حال و روز دیگری داشتیم .باران را لمس نکرده ایم .ما حتی فرهنگ شهر نشینی را نداریم. ادعایمان گوش فلک را کرده است، هر جا تفریح می رویم پر از آشغال می کنیم، این از صور آشکار و صور پنهانمان پر از کینه و نفرت و حسادت است. در همه موجودات تنوع و زیبایی زیادی وجود دارد، خداوند اینها را خلق کرده است که ما از آنها استفاده کنیم. یک لحظه دیگر معلوم نیست که چه اتفاقی می افتد! باید این ها را حس کنیم تا حالمان خوش شود. به خاطر زیادی نعمت آنها را حس نمی کنیم .ما نمی توانیم با آنها ارتباط بر قرار کنیم، چون مانند کرم ابریشم به دور خود تنیده ایم و خورد را زندانی کردم زندانی جهل و نفرت ... خود هستیم .حضرت سلیمان فرموده: خداوند به انسان هایی که دوست دارد، حکمت و نعمت می دهد و انسان هایی را که دوست ندارد، زحمت جمع آوری پول را می دهد که بعد از مرگش خداوند آن پول ها را به کسانی می دهد که دوستشان دارد .بعضی ها زندانی مقام خود می شوند . این زندان نمی گذارد که زیبایی های نعمت خداوند را حس کنیم .یکسری ساختار ها در ما به وجود آمده که باید ذره ذره از بدنمان برود. اجرا کردن کلام صراط مستقیم زمان می برد .خودمان زندان بان زندان خودمان شده ایم و برای جهنم خودمان هیزم می آوریم .
نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره 60، درمان اعتیاد،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات