همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
 
 

به نام قدرت مطلق الله

انسان های ناراضی هم در صور آشکار ناراضی هستند و هم در صور پنهان، آنها هم در
 بیرون آشغال تولید می کنند و هم در درون به تولید کینه و نفرت و حسد می پردازند.
 همسفر خانم منصوره:
برای چیزهایی که داریم ارزش قائل نیستیم و چیزهایی که نداریم را، می خواهیم به دست بیاریم و در این حال آن چیزی که داریم را از دست می دهیم و روزگار بسیار معلم سخت وخشنی است و درسهایش را با کلام و ادبیات در اختیار انسان قرار نمی دهد، بلکه با بدترین حالت ممکن در اختیار انسان قرار می دهد و اصولا انسانها به چند دسته تقسیم می شوند: یک دسته کسانی هستند که در هیچ حالتی راضی نیستند و هر چه را هم به دست می آورند ناراضی هستند و نعمت های خداوند را لعنت می دانند و دسته دیگر کسانی هستند که مثبت نگر هستند و از آنچه که دارند خداوند را شکر می کنند، انسانهای ناراضی هم در صور پنهان و هم درصور آشکار ناراضی هستند، هم در محیط بیرون آشغال تولید می کنند و هم در درونشان به تولید کینه و نفرت و حسادت و ... می پردازند و مانند زندان بان برای خودشان هستند. وقتی انسان منفی نگر بخواهند به فرد مثبت نگر تبدیل شود، یک شب این اتفاق نمی افتد. به خاطر اینکه به یک ساختار تبدیل شده باید ذره ذره کارهای مثبت انجام دهد و مداومت داشته و بذرهای نیکو بکارد، تا آفت ها یواش یواش ازبین بروند.

 همسفر خانم فاطمه:
خوشبخت بودن انسان ها به تفکر و اندیشه درونشان است، که زاویه ی دیدشان چگونه است و چگونه عمل می کنند. اگر همه ی نعمت ها را با یک چشم دیگری می دیدیم، حال بهتری داشتیم .مثلا قبل از غذا خوردن شکر گذاری کنیم، بابت نعمت هایی که در سفره ما هستند، که برای ما رفع گرسنگی کنند. از چیزهایی که در اطراف ما هست درست استفاده کنیم، منظور این است که جوی آب ها، جنگل و محیط اطرافمان را با ریختن زباله خراب نکنیم که در این جا آقای مهندس می فرمایند: در صور آشکار مان این آشغال ها را تولید می کنیم و در صور پنهان مان حسادت، کینه، دشمنی، منیت و خودخواهی را تولید می کنیم.
همه نعمت هایی که در زمین هستند بطور مثال میوه ها، بوی میوه ها که تاریخ انقضا ندارند، لطافت گل ها، گریه یا خنده نوزاد، آواز پرستوها، تام وجری، گله های گوره خر، تعصب عاشق این ها هستند تا به خودشان و خلقت رنگ و بویی بدهند که ما از آن ها استفاده کنیم و اگر این ها را حس کردیم آن وقت حال مان خوش است. چرا ما نمی توانیم با این آفریده های خداوند رابطه بر قرار کنیم؟ زیرا مانند کرم ابریشم دور خودمان پیله ایی تنیده ایم و خود را زندانی کرده ایم. زندانی جهل خود، کینه ی خود، نفرت خود، حسادت خود، پول خود، مقام خود و .....و در نهایت خودمان زندان بان شده ایم ،زندانی وجود خود و نگهبان هیزم بیار جهنم خود. حضرت سلیمان می گویند: خداوند انسان هایی را که دوست دارد حکمت و نعمت می دهد، ولی انسان هایی را که دوست ندارد، زحمت گرد آوری مال را به آن ها می دهد تا آن ها بگذارند برای کسانی که خداوند می خواهد و دوستشان دارد.

 همسفر خانم اکرم:
خوشبختی و راحتی انسانها به حساب بانکی آنها نیست، بعضی دائم درحال غر زدن به زمین و زمان هستند، حتی به خودشان هم غر میزنند. خداوند برای همه ی ما نعمت های فراوانی قرار داده است و ما این نعمت های الهی را درک نمی کنیم. ما حتی بوی میوه و بوی نان تازه حتی صدای آواز پرندگان اطرافمان را نمی شنویم. غذا خوردن ما مثل گرفتن بنزین است، هیچ لذتی از آن نمی بریم و چه چیزهایی در کنار ما است که می توانیم ببینیم ولی بی توجه هستیم و اگر به ما بگویند که تا یک ساعت دیگر زنده هستیم چه حالی به ما دست میدهد و اگر اینها را درک کردیم حالمان خوب خواهد شد. اگر در کویر باشیم، آب گنیده برای زنده ماندنمان ارزش دارد و ما امروز زندان بان زندان خودمان شده ایم، با دست خودمان هیزم می آوریم و جهنم خودمان را به آتش می کشیم، انسانهای منفی نگررنج وسختی را برای خود می سازند، ولی انسانهای مثبت نگر، خیلی راحت و خوشبت هستند. صفات ناپسند انسانها را بی چاره می کند و اینها درست نمی شوند و یک‌ شبه درست نمی گردند.  باید ذره ذره و باعمل سالم، بذر های نیکو بکارید و کم کم صفات بد خشک شوند تا به حال خوش برسیم.

 همسفر خانم سمیه :
حال خوش هر انسانی به نوع تفکر آن فرد بستگی دارد. اگر تفکرات ما منفی باشد، دید من به زندگی هم بد می شود و همه چیز را سیاه می بینم. گاهی ما قدر نعمت هایی را که خداوند به ما داده را نمی دانیم، ولی کوچکترین مشکل را خیلی بزرگ و واضح می بینیم و شکر گزار نعمت های داده شده نیستیم. به همین دلیل حال ما خوش نیست. زمانی که ما نمی توانیم زیبایی ها را ببینیم، به خاطر این است که اطراف خود یک پیله ای از بدی و نفرت و کینه تنیده ایم و این بدی ها اجازه دیدن خوبی ها را نمی دهد. درون ما و به عبارتی صور پنهان ما اگر خوب و پاک باشد، بیرون و صور آشکار ما خوب کار خواهد کرد و ما به حال خوش خواهیم رسید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات