همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
 
 

به نام قدرت مطلق

اگر از آموزگار نیاموزی روزگار سخت و خشن یادت می دهد طبیعت هم مثل آموزگاری است که از آن درس میگیریم .
همسفر خانم خدیجه:
اگر از آموزگار نیاموزی، روزگار سخت و خشن یادت می دهد. طبیعت هم مثل آموزگاری است که از آن درس می گیریم. آدمهای منفی نگر همیشه در رنج اند، ولی آدمهای مثبت نگ راحت ترند، خوشبختی ما به حساب بانکی و خانه و ماشین مدل بالا نیست، خوشبختی به تفکر و زاویه دید ما بستگی دارد. برای حال خوش دیدن و توجه به نعمت های بی شمار خداوند، شکر گذاری و لذت بردن از غذا یا میوه، توجه به رنگ و طعم و زیبایی خلقت آن، همه اینها حال خوش  به من میدهد. همه این ها به عنوان رحمت و نعمت حالم را خوب خوب می کنند . زمانی من لذت نمی برم که در زندان نفرت ، کینه ، زیاده طلبی ، پول ، مقام ، حسادت و جهل خودم باشم. این ضد ارزش ها، بذرهایی که کاشتم برومند شدند و الان باید با عمل سالم و کاشتن بذر نیکی و در صراط مستقیم حرکت کنم، تا جای بدی ها و خصلت های بدم را بگیرد، شاید طول بکشد ولی بالاخره مثل چکیدن آب روی سنگ جواب میدهد و من از درونم به حال خوش واقعی می رسم. 
در زمان حال زندگی میکنم و از تمیز کردن اتاقها و سالن و آشپزخانه و پختن ناهار لذت می برم. حالا که همه جا مرتب شده تا بچه ها از مدرسه برسند، یکی از سی دی ها را گوش می دهم، کنارم میوه ای هم پوست می گیرم، عطر غذای تازه پیچیده. از سلامت بدنم و نعمت آرامشی که خدا به من داده لذت میبرم و طعم یک پرتقال تازه آن را کامل تر میکند. در باز میشود و همه دور هم جمع می شویم. شکر گذار خدایی هستم که نعمت هایش قابل شمارش نیست، مخصوصا کتابی که برای روشن شدن راهم داد.

همسفر خانم محدثه:
ابتدای سی دی جناب مهندس در مورد آینده و گذشته صحبت می کنند که آینده نیامده و گذشته هم به اتمام رسیده و باید در زمان حال بود. بسیاری از ما انسان ها قدر چیز هایی که داریم را نمی دانیم و مدام به دنبال چیزهایی که بقیه دارند هستیم چون سپاسگزاری را یاد نگرفته ایم و برای همین حالمان خوش نیست. نمونه های پیش پا افتاده ای که چون همیشه داریم، اصلا حتی فکر نمی کنیم که اینها نعمت و لطف خداوند هستند و گاهی اوقات آن را لعنت خداوند می دانیم. اگر توانستیم یاد بگیریم که قدر چیزهایی که خداوند به ما بخشیده داشته باشیم که هیچ، در غیر این صورت روزگار به ما خواهد آموخت و درسی که روزگار به ما می دهد بسیار سنگین است .

همسفر خانم فاطمه:
در این سی دی جناب مهندس بیشترین مبحثشان روی قدر شناسی از خداوند و شاکر بودن به جهت نعمتهایی که داریم می باشد. شکر گذار بودن به قول راهنمای عزیزم خانم الهه یعنی دیدن، یعنی این که من این نعمتی که خداوند به من داده است را به خوبی می بینم و برایش از خداوند سپاسگزارم و ناشکری و ناسپاسی، یعنی ندیدن نعمت. طبق قانون کائنات هرچیزی را  که نبینیم از ما گرفته می شود، چرا که کائنات گمان می کند که مورد نیاز ما نیست و بازهم طبق قوانین، اگر چیزی یا نعمتی را ببینیم و بابتش سپاسگزار باشیم، آن نعمت به وفور به ما داده می شود، چون که آن را دیده ایم و سپاسگزار بوده ایم...پس به همین جهت شعر معروف شکرنعمت، نعمتت افزون کند. کفر، نعمت از کفت بیرون کند. پس بزرگترین درس برای من بنده شگرگذاری در هر مرحله ای از زندگی می باشد...نکته مهم دیگری که من از این سی دی یاد گرفتم، این است که از هر اتفاق و تجربه درسی بزرگ داشته باشم. برای رشد و تکامل خودم...چرا که اگر از آموزگار نیاموزم، روزگار به من خواهد آموخت وچه آموزگاری بهتر از کنگره 60 واستادان گرانقدرش. پس سعی کنم تمام تلاشم را انجام بدهم که از آموزگارم بیاموزم که در مورد این آموزشها،  اگر از روزگار مورد امتحان قرار گرفتم به خوبی از پس امتحانم بربیایم ومردود نشوم که دوباره مجبور در پس جبران برآیم.


نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره 60.درمان اعتیاد، ترک اعتیاد، برداشت از سی دی حال خوش 7،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات