همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
 
 

به نام قدرت مطلق الله (چاه کن همیشه ته چاه است ) وقتی ما سر زنش می کنیم ،غیبت می کنیم مشکلات روی سر خودمان آوار می شوند یعنی هیچ دشمنی برای انسان قدر تمند تر و خطر ناک تر از جهل و نا آگاهی خود انسان نیست......
همسفر خانم آرزو :
(چاه کن همیشه ته چاه است ) وقتی ما سرزنش می کنیم، غیبت می کنیم، مشکلات روی سر خودمان آوار می شوند یعنی هیچ دشمنی برای انسان قدر تمند تر و خطر ناک تر از جهل و نا آگاهی خود انسان نیست و انسان نادان و ابله همیشه مشکلات عدیده را خودش با دست خودش برای خودش به وجود می آورد.
همه ما کار هایی می کنیم که به حال خوش برسیم، مثلا کسی که مواد مصرف میکند برای رسیدن به حال خوش این کار را میکند و  به دنبال یک مدینه فاضله می گردد و نمی داند که با این کار در باتلاق فرو میرود یا افرادی که به دنبال مال اندوزی هستند، اگر از آنها بپرسید پاسخ می دهند که برای رسیدن به حال خوش این کار را می کنند. اما آنها چیزی را فراموش کرده اند !!! آنها زمان حال را به مسلخ برده اند و به دنبال سرابی میروند که دورتر و دورتر می شود و زمانی به خود می آیند که دیگر فرصتی ندارند، پس معجزه حیات خود حیات است،  زیبا ترین و شگفت انگیز ترین چیزی که خداوند به ما بخشیده است زندگی و زنده بودن و زیستن است. خداوند هیچ تضمینی برای ادامه زندگی به ما نداده است. ممکن است این لحظه من باشم و لحظه بعد را نمی دانم پس همین لحظه را  باید دریابم. اتفاقات ناخوشایند و مریضی و  بلایای طبیعی مخصوص دیگران نیست و ممکن است برای من نیز باشد. از داشته های خود لذت ببریم چرا که  با دیدن موضوع دیگر و به دست آوردن آن به هر قیمتی باعث نابودی خودمان می شویم چون هم آن را از دست می دهیم و هم این را.

همسفر سحر:
معجزه حیات، خود حیات است. بزرگ ترین و زیباترین چیزی که خداوند به ما بخشیده است، زیستن است. البته باید دریابیم که در زمان حال زندگی کنم و از گذشته های خود درس بگیرم. چون ممکن است لحظه ای باشم و لحظه دیگر نباشم. پس باید از هر چه دارم لذت کامل را ببرم از داشته ها و نداشته هایم. در این صورت می توانم به حال خوش برسم. مثلا وقتی شخصی در کنار ما است از وجود او لذت ببریم. وقتی چیزی را دارم حتی اگر ناچیز باشد از داشتنش لذت ببرم. برای داشتن حال خوش نیازی به ثروت و پول اندوه نیست. بلکه لذت بردن از داشته های خود هر چند کم است. گاهی ما رسیدن به حال خوش را با مسائل دیگر اشتباه می گیریم. مثلا کسی که مصرف کننده مواد است، تصور می کند که با مصرف به حال خوش می رسد. درست است که در آن لحظه حال خوبی می گیرد. اما نمیداند که در دراز مدت چه بلایی بر سر خود می آورد و در باتلاق فرو خواهد رفت. امیدوارم که بتوانم قدر داشته هایم و قدر اطرافیان خود را بیشتر بدانم و از آنها لذت ببرم.
همسفر خانم ندا :
بزرگ ترین راز خلقت و معجزه خلقت خود خلقت است ڪه ما در آن شناور هستیم و چیزی زیباتر از خود حیات نیست. وقتی می گوییم خداوند بخشنده است بخشی از آن مربوط به بخشیدن گناهان ما می شود. اصل بخشندگی همین زندگی است ڪه خداوند به ما داده است و یڪسری قوانین دارد. اجرای این قوانین با خودش آرامش و آسایش  می آورد. پیامبران آمدند تا راه درست زندگی ڪردن را به ما بیاموزند هدف ما از زندگی ڪردن چیست ؟ در یڪ ڪلام می توان گفت رسیدن به حال خوش .اگر ڪار می ڪنیم ، اگر پول در می آوریم ،اگر عبادت می ڪنیم همه برای رسیدن به حال خوش است . زندگی ڪردن در گذشته و آینده به ما اجازه نمی دهد ڪه با حال خوش زندگی ڪنیم .باید از چیز هایی ڪه الان داریم لذت ببریم تا به حال خوش برسیم .وقتی ڪسی ڪنار ما است و ما عاشق او هستیم از ڪنار او بودن لذت ببریم نه اینڪه از ترس از دست دادن او خوشی و راحتی را از خودمان و او بگیریم و زندگی خود را باطل ڪنیم . برای رسیدن به حال خوش نیازی نیست خود را تحت فشار مالی قرار بدهیم تا حالمان خوش شود ممڪن است ما با لوازم ڪهنه خم زندگی ڪنیم ولی حال دلمان خوب باشد . ما از یڪ لحظه بعد خود خبر نداریم پس چرا زندگی را به ڪام خود تلخ ڪنیم .هر بلایی ڪه سر ما می آید به خاطر اعمال خود ما است .
گاهی اوقات برای رسیدن چیزهایی ڪه حتی ممڪن است هیچ ارزشی نداشته باشند از آنچه ڪه داریم لذت نمی بریم و بعد آن چیز با ارزش را هم از دست می دهیم و بعد حسرت آن را می خوریم .
گوش دادن به این سی دی توجه من را به داشته هایم بیشتر ڪرد و باعث شد هر لحظه شڪر آنچه ڪه دارم را به جا آورم ڪه شڪر آن داشته هایم را بیشتر می ڪند .

نوع مطلب : گزارشات لژیون همسفران عشق، 
برچسب ها : کنگره 60، درمان اعتیاد، حال خوش 6،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات