همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر


سیزدهمین جلسه از دور بیست و نهم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی عمان سامانی شهرکرد به استادی دیده بان کامران شریفیان، نگهبانی مسافر کمال و دبیری مسافر جعفر با دستور جلسه (چگونه از سایت کنگره 60 استفاده می کنم، مقاله نویسی) روز پنج شنبه 14 شهریورماه 98 رأس ساعت 17 برگزار شد.

خلاصه سخنان استاد:

از خداوند سپاسگزارم که مجدداً فرصتی را به من داد که در خدمت شما عزیزان باشم. هفته سایت را به همه خدمت‌گزاران در بخش وبلاگ نمایندگی و سایت مرکزی تبریک می‌گویم و برایشان آرزوی موفقیت در جهت این رسالت عظیمی که به عهده‌ دارند، دارم.

من نزد آقا فرزاد ایجنت شعبه بودم و گفتم برنامه تقدیرتان از وبلاگ نویسان به چه صورت است؟ مشاهده کردم تعداد بسیار زیادی تقدیرنامه و خودکارهایی که تهیه کردند به جهت یادبود؛ برای تعداد 22 نفر، گفتم ماشاالله، 22 نفر از مسافران و همسفران در وبلاگ شعبه فعالیت دارند و این برای من خیلی تعجب‌آور بود، 15 نفر از هم‌سفران و 7 نفر از مسافران که این نشان از درک بالا و جهان‌بینی بالای بچه‌ها دارد که من واقعاً خداوند را سپاسگزارم، زمانی ما برای پیدا کردن یک وبلاگ نویس یا کسی که در این زمینه بتواند کمکی کند باید با چراغ می‌گشتیم و در شعبه پیدا می‌کردیم ولی امروز ماشاالله بچه‌ها به‌قدری توانا شدند که این‌قدر خدمتگزار و عاشق خدمت در قسمت وبلاگ شعبه ما داریم و واقعاً من خداوند را شکر کردم از این بابت و به آن‌ها واقعاً تبریک می‌گویم، خدمت بسیار عظیمی، اگرچه از دید پنهان ولی مطمئنم از دید خداوند پنهان نیست رساندن این پیام به انسان‌هایی که تشنه و نیازمند این‌چنین تجربیانی هستند، این رسالت خیلی عظیمی است که وقتی در فضای مجازی نوشته می‌شود و تکثیر می‌شود تعداد عظیمی از انسان‌ها به آن دسترسی پیدا می‌کنند.

 سایت اصلی کنگره نزدیک به 30 هزار بازدیدکننده در روز دارد و وبلاگ شعبه طبق آخرین خبری که از آقای کاظم دارم نزدیک به 800 بازدیدکننده دارد و این کار کمی نیست که شما بتوانید حرف را به این تعداد از افراد نیازمند برسانید و کار خیلی بزرگی است و من واقعاً تبریک می‌گویم و برای همه شما آرزوی موفقیت دارم.

تجربه نشان داده بچه‌هایی که در این‌گونه فضاها و این قسمت‌های خدمتی فعالیت می‌کنند به جهت اینکه کارشان خیلی لذت‌بخش است و رسالتشان هم عظیم است؛ در ادامه تبدیل می‌شوند به خدمتگزاران پا به کار و قوی و محکم برای شعبه، یعنی این پتانسیل نشان می‌دهد که نمایندگی چقدر نیروی‌های قوی پشت سر خودش دارد که یک پشتوانه هم برای حرکت رو به جلویی که در پیش است ان شاء الله.

من در سال 84 با سایت آشنا شدم، سال 81 سایت مرکزی راه‌اندازی شد توسط فرمانی که آقای مهندس دادند و آقای آذر پور و سال 84 فکر کنم خردادماه بود که، تازه اینترنت‌هایی آمده بود که زمان زیادی وقت می‌برد تا وصل بشویم و مایک دستگاه در منزل تهیه‌ کرده بودیم.

در خاطر دارم وقتی ما با اسم آقای مهندس و روش درمان آشنا شدیم وقتی ما سرچ کردیم که ببینیم داستان از چه قرار است و با کنگره آشنا بشویم، ما چند صفحه از جستجوگر گوگل را رد کردیم تا در یکی از صفحات توانستیم اسم ایشان را پیدا کنیم؛ آن زمان به خاطر شرایطی که بود ما از این طریق مکاتباتمان با تهران و شخص آقای مهندس شروع شد؛ و آقای مهندس به دلیل فرصتی که بود و مشغله کمتری که داشتند خودشان پاسخ می‌دادند که البته این کار از طریق همسر من انجام می‌شد من آن زمان در زمینهٔ کامپیوتر و فضای مجازی چیزی بلد نبودم.

ولی خوب برای من خیلی جذاب بود آن زمان که با کنگره آشنا شدم از همان اوایل به پیشنهاد یکی از بچه‌های تهران که به دلیل مسافت طولانی اگر بتوانیم در این فضا فعالیت بکنیم برای حس و حال خودمان خیلی خوب است؛ و من خاطرم هست که همان زمان به‌اتفاق هم‌سفرم چند ماه بعد از ورودمان به کنگره شروع کردیم در این فضا کار کردن و دل نوشته می‌فرستادیم و گاهی اگر مطلبی بود از اصفهان می‌گرفتیم و به‌صورت یک دل نوشته برای سایت ارسال می‌کردیم.

برای من جالب بود آن زمان هر وقت برای درمان اعتیاد جست‌وجو می‌کردیم تنها چیزی که پیدا می‌کردیم قرص‌های گیاهی، درمان‌های سه‌روزه، مراکز ترک اعتیاد که با روش‌های متفاوت ترک می‌دادند و فقط یک شماره تلفن می‌دادند و همه‌چیز مخفی بود یعنی شما هیچ اطلاعاتی نداشتی تماس هم که می‌گرفتی طبیعتاً اولین چیزی که گفته می‌شد هزینه بود و کارم را هم خیلی آسان می‌کردند با دارویی که پیشنهاد می‌دادند، 20 روزه یا نهایتاً 1 ماهه کاملاً قطع می‌شود و مشکل حل می‌شود.

من خاطرم هست زمانی که وارد سایت کنگره شدم به‌قدری اخبار جالب بود و حرف‌های نو زده می‌شد در قضیه اعتیاد و درمان اعتیاد که من از این جنس حرف‌ها اصلاً جایی نشنیده بودم این‌که واقعاً اعتیاد را تشبیه بکنند؛ تمام سؤال‌های بدون پاسخ من در سایت کنگره پاسخ داده شد؛ با صورت‌مسئله اعتیاد را آقای مهندس تشریح کرده بودند و تجربیاتی که بچه‌ها داده بودند از درمانشان که بعد از درمانشان هیچ وسوسه‌ای ندارند و جالب این بود که ورود به کنگره آزاد بود و هیچ پولی دریافت نمی‌شد نه برای درمان نه برای استفاده از امکانات، خلاصه اصلاً یک‌چیز دیگر بود؛ حرف‌های خیلی جدیدی بود که برای من و همسرم خیلی جالب بود و ما از زمانی که با کنگره آشنا شدیم خیلی ترغیب شدیم که بتوانیم در کنگره قرار بگیریم و از آن استفاده کنیم و خداوند اذن صادر کرد و توفیق شد که در اصفهان از شهریورماه سال 84 حضور پیدا کنیم و درمانمان شروع شد.

من تصور می‌کنم هنوز برای بسیاری از مردم ایران وجهان این بیماری هنوز شناخته‌شده نیست و مسئولیت ماست که بتوانیم این حرف را، تجربه خودمان را به گوش انسان‌ها برسانیم حالا از هر طریقی که بشود؛ من شاید روزی ابا می‌کردم از این‌که عکسم در صفحه‌ای از اینترنت و یا فضای مجازی قرار بگیرد و اعلام کنم که روزی مصرف‌کننده بودم و زمانی که به رسالت این کار پی بردم که یک روزی هم من حرف یک همچین کسی را و تصویر یک هم‌چین شخصی را دیدم که ترغیب شدم بپذیرم این درمان را و وارد پروسه درمان بشوم و بر خودم این را واجب کردم که روزی که درمان شدم هیچ پرده‌پوشی و پنهان‌کاری در این قضیه نداشته باشم؛ مثل خیلی از این انسان‌ها که دارند عنوان می‌کنند این مسئله را، به‌عنوان مسئله‌ای که دیگر گذشته و تمام‌شده و امروز حرفی برای گفتن دارند؛ من هم آن کار را انجام بدهم؛ من نمی‌دانم چقدر من و همسفرم در این قضیه موفق بودیم ولی واقعاً به نظر خود من اگر این کار را انجام نمی‌دادیم انگار که یکجایی از کار لنگ می‌زد.

به‌هرحال لطف خداوند بود که توانستم در این فضا، یک دوره‌ای خدمت داشته باشم. سایت مرکزی کنگره در سال 88 در اولین جشنواره اعتیاد و رسانه به‌عنوان سایت برگزیده انتخاب شد؛ مجدداً 8 سال بعد به‌عنوان سایت برگزیده انتخاب شد و این نشان از پر باری و جامع و کامل بودن سایت کنگره است.

 به شما پیشنهاد می‌کنم، عزیزانی که ما نهایتاً 9 ساعت در هفته در کنار هم باشیم ولی سایت کنگره یک پنجره‌ای است به جهان حقیقت درمان اعتیاد یعنی اگر هنوز اینجا نشسته‌اید و باورتان دچار تزلزل است و هنوز ایمانتان قوی نشده، من مطمئنم اگر وارد فضای سایت کنگره بشوید و با این حجم زیاد اطلاعات مواجه بشوید، با حرف‌هایی که بچه‌ها از شعب مختلف می‌زنند مطمئن باشید می‌تواند به‌عنوان یک کاتالیزور و مکمل درمان برای تک‌تک شما عمل کند و شمارا در مسیرتان ثابت‌قدم کند. ضمن اینکه عزیزانی که هم‌سفرانشان را همراه خودشان به کنگره نمی‌آورند می‌توانند این فضا را در منزل محیا کنند که خانواده بتواند از این فضا استفاده کند.

به‌هرحال سایت کنگره یک نمایندگی است که قابل‌انتقال در منزل است و هرلحظه از شبانه‌روز بخواهید با این فضا ارتباط برقرار کنید و خودتان را در فضای نمایندگی و فضای شعبه بدانید؛ آموزش‌هایی که در این فضا می‌توانید بگیرید دست‌کمی از آموزش‌های که از راهنماها می‌گیرید نیست؛ اینجا حرف‌های زیادی راهنماها میزند در قالب دل نوشته و دستور جلسات در 60 نمایندگی ایران هست اینجا منتقل می‌شود و بچه‌ها می‌توانند از این اطلاعات استفاده خیلی خوبی ببرند.

 به‌هرحال مجدداً تبریک میگویم این هفته را به همه عزیزان و مخصوصاً عزیزانی که در این فضا خدمت می‌کنند و برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم روزبه‌روز قوی‌تر و رساتر نقش بزنند، تا بتوانند انسان‌های بیشتری را به این روش جذب بکنند.

عکاس: مسافر امین / مسافر سیروس

آپلود تصاویر: مسافر پدرام

تهیه گزارش : همسفر مرجان

ارسال: مسافر کاظمنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو