همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر

در روز یکشنبه 29/9/94، لژیون همسفران عشق با دستور جلسه "سی دی جایگاه آقای امین" با استادی سرکارخانم الهه و حضور جمعی از دوستان عشق و محبت راس ساعت 16:30شروع به کار کرد.


وقتی انسان جایگاهی بدست می آورد فرق نمی کند چه جایگاهی باشد یک جایگاهی مادری یا فرزندی یا بچه دار شدن هر جایگاهی باشد بایستی از آن جایگاه محافظت کنیم. مثلا عشقی یا دوستی بدست آورد باید از آن نگه داری کند در غیر اینصورت آن جایگاه را از دست خواهد داد. که این از دست دادن یا در صور پنهان و یا در صور آشکار رخ خواهد داد. مثلا دو نفر که با هم زندگی می کنند ولی طلاق فکری گرفته اند و از نظر فکر و روحی کنار هم نیستند. پس هر جایگاهی مسئولیتی را بر دوش ما می گذارد.

گزارش کامل را در ادامه مطلب بخوانید.....


 

در ابتدا استاد با آرزوی سلامتی و تندرستی برای همه و شکرگزاری خداوند جلسه را آغاز کردند و پس از آن از وبلاگ نویسان محترم تشکر کردند همچنین بخاطر نوشتن سی دی­های قدیمی از خانم شهلا، شهرزاد و راضیه تشکر کردند و مجددا از رهجویان بخاطر قرار دادن مطالب جدید در وبلاگ تشکر کردند در ادامه ایشان به دو مطلب اشاره کردند: اول اینکه فرمودند شما می­توانید صحبت­های من یا هم لژیونی­هایتان را خلاصه نویسی کنید اما باید صحبت­های آقای مهندس و آقای امین را کاملا بنویسید و دوم اینکه وقتی می­خواهید یک سی­ دی را در وبلاگ بگذارید باید تاریخ و روز و حتی وضعیت هوای آن روز را بنویسید(آفتابی یا بارانی و...)، زیرا این تاریخ ها می­تواند برای صد سال دیگر که شاید ما نباشیم و نوادگان ما بخواهند از این وبلاگ استفاده کنند ماندگار باشد. مثلا موانع محبت دقیقا روزی بوده است که آقای مهندس متاسفانه سکته کرده بودند؛ و دقیقا وقتی آقای مهندس وارد می­شوند همه گریه می­کنند و خانم الهه فرمودند که من هم وقتی سی دی­ها را می­نویسم به تاریخ و روز و حتی هوا هم اشاره می­کنم و شما هم باید همین گونه عمل کنید و پس از آن استاد در مورد امتحان کمک راهنمایی سوال کردند و از بچه­ ها خواستند تا مشارکت کنند.

خانم پروین گفتند: من شب قبل از امتحان طبق فرموده راهنمای عزیزم که فرموده بودند خوب بخوابید، خواب بسیار راحتی داشتم و صبح زود بیدار شدم و کمی مطالعه کردم همینطور با خود می­گفتم که ای کاش من پشت ستون بنشینم تا بتوانم تمرکز کنم! و وقتی وارد کنگره شدم و شماره صندلی که به من دادند دقیقا پشت ستون بود و من معجزه کنگره را واقعا دیدم. همینطور انرژی خوبی گرفتم.

خانم مریم گفتند: من شب امتحان خواب دیدم که یکی از سوال­های امتحان از سی دی فرمانروایان زمان بود و صبح که بیدار شدم سی دی فرمانروایان زمان را گوش کردم که از قضا یکی از سوال­های امتحان از همین سی دی بود.

خانم طاهره گفتند: اولین سوال امتحان در مورد اولین جلودار بود که من فکر می­کنم که آقای مهندس قصد داشتند که ما با توکل به خداوند آزمون را شروع کنیم.

پس از آن بچه­ های دیگر هم مشارکت کردند  و در مورد امتحان نظر دادند.

خانم الهه فرمودند که همه مثل هم نیستند و بعضی ها باید قبل از امتحان مرور کنند ولی نباید از بقیه سوال کنند که باعث استرس دیگران هم شوند و خانم زهرا هم سخنان خانم الهه را تایید کردند.

خانم ثریا: من خیلی دلم میخواست که به دانشگاه بروم و درجات علمی  خوبی کسب کنم اما اکنون که به کنگره آمده ام هم دوست دارم امتحان بدهم.

در ادامه خانم الهه فرمودند که آقای مهندس میگویند که اگر من تا پانصد سال دیگر هم برای شما صحبت کنم باز هم حرف دارم و خیلی چیزهارا هم نمی توانم بگویم چون ظرف شما هنوز پر نیست و کنگره واقعا بزرگترین دانشگاه انسان سازی است.

و اساتید آقای مهندس می گویند که ما در زمان خود نتوانستیم شناخت  انسان رابه تکامل برسانیم اما شما این را به تکامل رساندید و آقای مهندس در سی دی آکادمی ورزشی  روی ورزش خیلی تاکید کرده اند و در سی دی مسابقه علوم آقای مهندس می فرمایند که الان همه عالمان مثلا شیمی دانان ،ریاضی دانان و افراد دیگر در رشته های مختلف در حال رقابت هستند.و در مورد اعتیاد فرمودند که ما تا 50-60سال دیگر از علم روز دنیا جلوتر هستیم.

خانم الهه تاکید کردند که افرادی که نتوانستند به دانشگاه بروند اکنون بدون کنکور می توانند در دانشگاه ادامه تحصیل دهند مثل خانم سحر و خانم ریحانه که بعد از ورود به کنگره ادامه تحصیل دادند.

آقای مهندس در گفته های خود فرموده بودند که من برنامه 20-30 سال دیگر کنگره را هم تنظیم کرده ام و بعضی ها به من میگویند که آیا شما میدانید که تا 20-30 سال دیگر زنده هستید و من می گویم اهمیتی ندارد که زنده هستم یا خیر، برنامه من به روز است یعنی باید بدانم که باید چه کنم زیرا ما می گوییم که باید کنگره جهانی شود و برای همین تمام اصطلاحات کنگره انگلیسی است و زمان رومیان باستان برای جنگیدن از لژیون استفاده می کردند چون موقع جنگ اگر از جلو دفاع می کردند از پشت ضربه می خوردند به خاطر همین به صورت دایره یا مثلث پشت به هم می جنگیدند و کسی نمی توانست از پشت به آنها حمله کند و در کنگره هم به خاطر اینکه نیروهای بازدارنده نتوانند نفوذ کنند ما لژیون تشکیل می دهیم و می گوییم لژیون را ببندید چون در مقابل نیروهای بازدارنده ایستاده ایم و استاد فرمودند که ما باید انگلیسی را یاد بگیریم چون علم کنگره به روز است وباید ان را انتقال دهیم و اما در مورد سی دی جایگاه :

خانم زهرا گفتند : در این سی دی ما باید روی ظرفیت و مسولیت کار کنیم و نوع نگاهمان را تغییر دهیم و نگاه ما مانع درونی ما می شود که باید این نگاه را تغییر دهیم و با باز کردن گره های دیگران گره های خودمان باز می شود به عبارتی با کمک کردن به دیگران به خودمان کمک می کنیم و اساس زندگی همین است.

ما آموزش می بینیم تا بتوانیم خدمت کنیم و زمانی که آموزش نبینیم حذف می شویم به عنوان مثال کودکانی که فقط با تبلت و گوشی کار می کنند در طولانی مدت باعث کندی ذهن آنها شده بنابراین آنها نمی توانند در زندگی خویش بازیگر باشند. پس ما باید شروع کرده و روی خودمان مثلا در زمینه ورزش کار کنیم تا بتوانیم نوع نگاهمان را تغییر دهیم و خود را تغییر دهیم تا شاید این حرکت ما باعث القا این جنب و جوش در مسافر، خانواده و یا دیگران بشود. در کل همسفر وقتی معنا می گیرد که اثرگذار باشد ، ما در انتخاب و اختیار مسافر نمی توانیم دخالت کنیم  ولی در اثر گذاری می توانیم دخالت کنیم و باید نقش داشته باشیم.

بحث دیگر مسئولیت و قبله گم کردن می باشد که اینها موضوعاتی هستند که ما در کنگره با آنها سرو کار داریم و روبرو می شویم مثلا یک نفر قبل ار اینکه مسئولیتی را قبول کند رفتار خوبی داشته است و دوست داشتنی بوده ولی وقتی  وارد یک مسئولیت شده می بینیم که رفتار او خیلی تغییر کرده البته رفتار باید تغییر کند  مثلا کسی که الان مرزبان شده قبلا خیلی با شما دوست بوده و شوخی می کرده اما الان نباید مثل قبل باشد و شوخی کند باید تغییر کرده باشد  پس باید نوع نگاهمان را تغییر دهیم. اگر هیچ تغییر نکرده باشد در واقع دارد خیانت می کند و آن جایگاه برای او هیچ ارزشی نداشته است. ولی مسئله این است که تغییرات در جهت ساختن نه در جهت تخریب خود و دیگران باشد. در پذیرش مسئولیت افراد ممکن است کمی ریپ بزنند ولی کم کم خودشان را به آن جایگاه برسانند و بعد باعث انرژی زیاد می شود که به دو صورت است یکی درونی و یکی بیرونی.خانم ثریا گفتند: سی دی جایگاه اشاره کرده به قبله گم کردن وقتی در جایگاه خدمت قرار می گیریم باید به تکامل برسیم و پیش خودمان بگوییم برای چه راهنما و یا مرزبان شده اید. برای اینکه وقتی کنگره را می بینیم رویمان را آن طرف کنیم ولی هدف ما این نیست هدف ما این است که علم و دانش خود را بالا ببریم و حال بهتر و زندگی بهتری داشته باشیم و به جایی برسیم که پرتاپ انسان باشد یعنی از نظر معنوی و فکری یک پله رشد کنیم و آن جایگاه باعث نشود که سقوط کنیم. کسی که مسئولیتی را می پذیرد باید حسابش صاف باشد تا کینه ایی از کسی در زمان به عهده گرفتن مسئولیتش باعث بد رفتاری و دور کردن انسان ها نشود. بنابراین زمانی برای پذیرش مسئولیت مناسب است که خود را شناخته و پیدا کنیم. قبول این مسئولیت باید در جهت پیشرفت و ساختن بایستی باشد.

خانم مریم گفتند:  بایستی نوع نگاه را تغییر دهیم و مسئولیت قبول کرده و وارد میدان شده تا بتوان گره های وجود خود را باز کرده تا به خود و دیگران کمک کنیم و دیگر اینکه انسان باید هوشیار باشد و به درون خودش توجه کند و با تصمیم های غلطی که گرفته مسیر را به سمت جهنم هدایت نکند. پس مسئولیت و ظرفیت بایستی با هم تناسب داشته باشند و در انتخاب باید عمل سالم داشته باشند.

 

خانم زهرا گفتند: در مورد مسئولیت و ظرفیت گفتند که دو نوع حس در زمان قبول مسئولیتی رخ می دهد که احساس های  درونی و بیرونی می باشند که حس دورنی زمانی که لبریز شود باعث می شود که شخص سرخوش، خود شیفته و خود را علامه دهر می داند. در این زمان عقل شخص کار نکرده مثل زمانی که شخص تازه شروع به مصرف مواد کرده است. حس بیرونی باعث هیجان زیادی شده که حتی برخورد ضربه را به بدن خود حس نمی کند. مثلا اگر مرزبان باشد و کسی اشتباه کند توجهی به اشتباهات نمی کند.

در این سی دی گفته شده که در آموزش دادن بیشتر آموزش می بینیم و گره های خودمان باز می شود. مثلا در مورد انتخابات گفته شده که بایستی فرد لایقی را انتخاب کنیم. اگر شخص نالایق باشد اثر این انتخاب بد باعث آسیب خودمان خواهد شد. مثل باغبانی است که انتخاب کنیم که همه درختان باغ را اره کند که باغ خودمان از بین می رود.

خانم الهه گفتند: وقتی انسان جایگاهی بدست می آورد فرق نمی کند چه جایگاهی باشد یک جایگاهی مادری یا فرزندی یا بچه دار شدن هر جایگاهی باشد بایستی از آن جایگاه محافظت کنیم. مثلا عشقی یا دوستی بدست آورد باید از آن نگه داری کند در غیر اینصورت آن جایگاه را از دست خواهد داد. که این از دست دادن یا در صور پنهان و یا در صور آشکار رخ خواهد داد. مثلا دو نفر که با هم زندگی می کنند ولی طلاق فکری گرفته اند و از نظر فکر و روحی کنار هم نیستند. پس هر جایگاهی مسئولیتی را بر دوش ما می گذارد.

استاد فرمودند سی دی ها را مکرر گوش کرده تا در زمان قبول مسئولیت دچار سرخوشی نشوید. گوش کردن زیاد و عمل کردن به  سی ی ها باعث می شود که ظرفیت انسان بالا می رود. همچنین نباید در این راه به خود اجازه دهیم که حس های بد روی کار ما اثر گذارد. در طول مدت مطالعه و گوش کردن سی دی ها نکاتی را یاد داشت کرده و بعد از مدتی آنها را مطالعه نمایید. همچنین تکرار مطالب باعث شده که بعد از مدتها بتوان مطالب را به خوبی درک کنید. همچنین باید برنامه ی کارهای خود را یاد داشت نمایید.آقای امین فرمودند که با قبول مسئولیت هم قدرت گرفته و هم اعتماد به نفس ما بالا می رود.

خانم شهرزاد سوال کردند: که اگر جایگاهی را به ما بدهند و ما آن را از دست دهیم فقط به خاطر اینکه ظرفیت آن را نداشته ایم یا دلیل دیگری هم دارد؟  در جواب خانم الهه فرمودند زمانی ظرفیت یک مسئولیت را انسان ندارد اما به او می دهند. که در این جایگاه کم تحملی و بی ظرفیتی نشان می دهد  که آن مسئولیت را از او می گیرند. ولی جایی است که شاید من خانه ایی قدیمی که اتاقهای زیاد دارد ولی جایی برای مهمان ندارد پس باید این خانه خراب شود تا یک خانه بزرگتر ساخته م تعداد مهمان بیشتری بتوان جای داد. پس بعضی مواقع چیزی را از ما گرفته ودر عوض چیز بهتری را به ما می دهند.

 خانم شهلا گفتند: آقای حکیمی فرمودند ما همه جمع شده ایم چون یک هدف و یک نگاه داریم. همه برای آموزش گرفتن و یاد گرفتن دور هم جمع شده ایم.

خانم سحر گفتند: رسیدن به جایگاه مهم نیست بلکه نگاه داشتن آن خیلی مهم است و جایگاه فقط به خاطر این نیست که ما به رشد و تکامل برسیم و ظرفیت و مسئولیت مثل دو کفه ی ترازو می باشد که کم یا زیاد شدن هر کدام باعث گم شدن قبله می شود.


نویسنده: همسفر زهرا(ک)

 

نوع مطلب : گزارشات لژیون همسفران عشق، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 5 دی 1394 02:22 ب.ظ
با تشکر از خانم زهرا .عالی بود گزارشتون

پنجشنبه 3 دی 1394 05:00 ب.ظ
ورود خانم زهرای عزیز را به جمع نویسندگان وبلاگ تبریک میگویم و امیدوارم برکت خدمت هاشون به زندگی خودشون و راهنمای عزیزمون منعکس بشه.
با احترام و سپاس
چهارشنبه 2 دی 1394 12:19 ق.ظ
با سلام خدمت زهرا ی عزیزم. خدا قوت .ورود شما را به جمع وبلاگ نویسان تبریک می گویم
چهارشنبه 2 دی 1394 12:14 ق.ظ
با سلام خدمت زهرا عزیزم . خدا قوت ورود شما را به جمع وبلاگ نویسان تبریک می گویم
چهارشنبه 2 دی 1394 12:13 ق.ظ
با سلام خدمت زهرا عزیزم . خدا قوت ورود شما را به جمع وبلاگ نویسان تبریک می گویم
سه شنبه 1 دی 1394 09:16 ب.ظ
خانم زهرای عزیز، ورودتان را به جمع وبلاگ نویسان همسفران عشق تبریک میگویم، خدا قوت عزیزم
سه شنبه 1 دی 1394 09:23 ق.ظ
زهراجان خداقوت ورودشما رابه جمع وبلاگ نویسان تبریک میگم برکت این خدمت گوارای وجودتان باد
ازراهنمای عزیزم خانم الهه بسیا رسپاسگزارم که به ما هم کمک کردندواجازه دادند تا خدمت کنیم برای ایشان آرزوی موفقییت وسلامتی رااز خداوند خواستارم
سه شنبه 1 دی 1394 08:59 ق.ظ
زهرای خوبم، اغاز شروع به کارت در وبلژیون همسفران عشق رو بهت صمیمانه تبریک میگم. انشاله در مقام خدمت در کنگره موید و موفق باشید
بااحترام
همسفر زهرا(ک)ممنونم از زحمات شما که ای خدمت را به من دادید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو