همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
مصاحبه 


خدمت در سایت بسیار جالب است،  اول اینکه کاری را انجام‌می دهم که آقای مهندس را خوشحال می کند و لذتش در این هست که با عمق بیشتری مطالب را یاد می گیرم و این حس زاید الوصفی را در من ایجاد می کند...

خانم الهه عزیز بسیار سپاسگزارم که وقت خودتان را در اختیار ما قرار دادید.

1.خانم الهه به عنوان اولین سوال بفرمایید چرا سایت کنگره ۶۰ با  انگلیسی آغاز می شود یا بهتر بگویم چرا آقای مهندس به نقش ترجمه مطالب و متون کنگره ۶۰ به انگلیسی اینقدر اهمیت می دهند؟

سلام عرض میکنم خدمت شما و هفته ی سایت را خدمت همه ی عزیزانی که درسایت خدمت می کنند و در راس خدمت آقای مهندس عزیزمان صمیمانه تبریک می گویم.

اهمیت کار کنگره ۶۰ در این است که پیام رهایی را به جهانیان برسانیم، در همین راستا، طبق فرمان آقای مهندس،  در چند سال اخیر تمرکز کار بر این قرار گرفت که آموزش ها، درس ها و پیام ها را به زبان انگلیسی در اختیار جهانیان قرار بدهیم تا هر در راه مانده ای بتواند از این طریق رها بشود.

2.از نظر شما نقش خدمت در کنگره ۶۰ در رسیدن به حال خوش چیست؟

  در جواب این سوالتان بیایید فکر کنیم اگر آموزش بگیریم و خدمت نکنیم چه اتفاقی می افتد؟ درست مثل آبگرمکنی که زیادش کنیم ولی از آب داغ استفاده نکنیم؛ فقط باعث بالا رفتن دما و هرز انرژی و سرانجام انفجار می شود. دانستن و عمل نکردن فرقی با ندانستن ندارد. ولی وقتی به ما چیزی را یاد می دهند، آن آموزش، دین و تعهدی بر گردن ما می گذارد و اگر به آنچه که دانستیم عمل نکنیم یعنی خدمتی نکنیم، آن وقت ناسپاسی کرده ایم و سزاوار هستیم که دیگران زحمات ما را نادیده بگیرند.

3.از بین خدمت هایی که تا کنون انجام داده اید طعم خدمت در سایت انگلیسی چه بوده و چه حسی دارید؟ کدامیک از این خدمتها برای شما دلچسب تر بوده است؟

 هر خدمتی در کنگره، لذت خودش و انرژی خودش را دارد .من وقتی به کنگره وارد شدم، عاشق میکروفون گردانی بودم، هیچ وقت یادم نمی رود که چقدر لذت می بردم. بعد که کمک راهنما شدم از این حسی که به دست می آوردم و از اینکه عزیزان به آرامش می رسند لذت می بردم. اما خدمت در سایت بسیار جالب است،  اول اینکه کاری را انجام‌ می دهم که آقای مهندس را خوشحال می کند و لذتش در این است که با عمق بیشتری مطالب را یاد می گیرم و این حس زاید الوصفی را در من ایجاد می کند. خیلی از چیزهایی را که نمی دانم مجبورم ،سایت های مختلف را چک کنم تا معادل انگلیسی دقیقی را برایش پیدا کنم، خیلی از مفاهیمی که در کنگره داریم  را باید برایش معادل بسازیم و این تفکر و این حل کردن پازل قشنگی های خودش را دارد.

4.رسالت مترجمان سایت انگلیسی کنگره 60 چیست؟

رسالت مترجمان در کنگره مثل بقیه ی خدمت هاست. هرکاری که انجام می شود باید با عشق انجام بشود. اگر کاری با عشق انجام بشود، محکوم به پیروزی است و نتیجه اش سازندگی در خود شخص و اطرافش هست.

مترجم کنگره هم مثل بقیه ی خدمتگزاران باید علمش به روز باشد، یعنی دایم المطالعه باشد، دایم سی دی گوش کند و بنویسد تا عمق مفاهیم را درک کند. یک اشکالی که با آن مواجه هستیم این است که بعضی وقت ها مترجمان منظور نویسنده را درک نمی کنند و اشتباها ترجمه می کنند. کار دیگری که یک مترجم باید انجام بدهد این است که مطالعه اش به زبان انگلیسی هم باید زیاد باشد و البته باید مغز فعال و تفکر زیادی هم داشته باشد تا بتواند معادل کلمات مورد استفاده را پیدا کند چیزی که بتواند همان حس را در خواننده ایجاد کند.

5.به عنوان یکی از اعضای سایت انگلیسی چه پیامی در رابطه با سایت انگلیسی برای کل اعضای کنگره ۶۰ دارید؟

 از همه ی عزیزانی که از دانش قابل قبول انگلیسی و هم از توانایی ترجمه برخوردارند می خواهم که به یاری سایت انگلیسی بیایند و از انرژی این خدمت بهره ببرند.

6.شاید یک سوال برای کسانی که می خواهند در سایت انگلیسی خدمت کنند مطرح باشد این است که یک مترجم خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یک مترجم خوب شخصی است که تسلط کافی به زبان مبدا و مقصد یعنی زبان های فارسی و انگلیسی داشته باشد و البته چون محور کار ما درس ها و آموزش های کنگره است، باید دایما از منابع استفاده کند و البته باید اشتیاق و انگیزه و حوصله ی وافری داشته باشد، چون ترجمه گرچه کار لذتبخشی است، ولی انگیزه و صبر و دانش نیاز دارد.

7.از نظر شما یک ترجمه خوب چه ویژگی هایی دارد؟

 ترجمه خوب ترجمه ای است که مفهوم و پیام زبان مبدا را به درستی به زبان مقصد برگرداند ،طوری که برای خواننده ملموس باشد و همان احساس در وجود خواننده ایجاد بشود. وقتی کار مترجم با عشق و لذت انجام بشود، قطعا خواننده هم لذت می برد و همان حس را دریافت می کند.

8.توصیه شما به یک همسفر سفر اولی که تازه به کنگره وارد شده است چیست؟

یک سفر اولی باید این را بداند که درمان قطعی در کنگره ۶۰ اتفاق می افتد و این کار به راحتی در کنگره انجام می گیرد به شرطی که گوش به فرمان راهنما باشند و به دقت آموزش هایشان را دنبال کنند. البته هدف ما درکنگره والاتر از رهایی است، ما نیازمندیم استادانی تربیت بشوند تا بتوانند به دیگران بیاموزند و چراغ راهی بشوند برای آن افرادی که از درد اعتیاد در رنج هستند و در اعماق تاریکی ها به سر می برند.

9.اگر از خدمت در سایت کنگره ۶۰ خاطره ای دارید ممنون می شوم که با ما به اشتراک بگذارید.

 قشنگترین خاطره ی من مربوط به زمانی است که من تازه به واسطه ی راهنمای بزرگوار و ارجمندم، سرکار خانم مرجان با کنگره آشنا شدم. آن موقع از ایشان خواستم که اگر کاری می توانم برای سایت انجام بدهم به من بگویند.

آن موقع تازه مکاتبات با پروفسور ویلیام وایت شروع شده بود فکر می کنم سال ۸۸ بود و من آقای مهندس را تا بعد از انجام ترجمه ها ندیده بودم تا اینکه درسال ۸۹ برای اولین بار به دیدن آقای مهندس رفتم. در آن جلسه آقای مهندس با دادن شاخه گلی از خانم مرجان و من به خاطر ترجمه های انگلیسی تشکر کردند. آن جلسه و آن قدردانی آقای مهندس و آن حس بی نظیر را هرگز فراموش نمی کنم.

10.اگر صحبت یا مطلبی دوست دارید بیان کنید که من سوال نکردم خواهش میکنم بفرمایید.

حرکت من در کنگره مدیون راهنمای عزیزتر ازجانم ،خانم مرجان است. ایشان همواره با تمام وجودشان من را هدایت کردند و همواره زندگی من را به آرامش رساندند. از تک تک زحماتشان با تمام وجودم ممنونم. هفته ی سایت را به ایشان که سایت انگلیسی را با درایت تام اداره می کنند، صمیمانه تبریک می گویم و از ایشان بی نهایت ممنونم.

با تشکر از همسفر خانم الهه کمک راهنمای گرامی


نوع مطلب : گزارشات لژیون همسفران عشق، 
برچسب ها : کنگره 60، درمان اعتیاد، ترک اعتیاد، مصاحبه همسفر خانم الهه با دستور جلسه سایت،
لینک های مرتبط :
شنبه 16 شهریور 1398 02:59 ب.ظ
خدا قوت خدمت کمک راهنمای عزیزم هفته سایت را به شما بزرگوار تبریک میگویم بهترینها را برای شما ارزو میکنم
خدا قوت به تمام خدمتگزاران گنکره
جمعه 15 شهریور 1398 02:23 ق.ظ
با سلام و خسته نباشی خدمت خانم الهه و تبریک به این عزیز بزرگوار از خواندن مطالبتون لذت بردم و از خدا می خواهم تا به من هم قدرت و توان بدهد تاهمانند شما بتوانم در کنگره و قسمت سایت مفید واقع شوم
جمعه 15 شهریور 1398 02:22 ق.ظ
با سلام و خسته نباشی خدمت خانم الهه و تبریک به این عزیز بزرگوار از خواندن مطالبتون لذت بردم و از خدا می خواهم تا به من هم قدرت و توان بدهد تاهمانند شما بتوانم در کنگره و قسمت سایت مفید واقع شوم
چهارشنبه 13 شهریور 1398 03:46 ب.ظ
خانم الهه عزیز بسیار مصاحبه زیبایتان لذت بردم و اموزش گرفتم هفته سایت را خدمت شما تبریک عرض میکنم
چهارشنبه 13 شهریور 1398 10:41 ق.ظ
بسیار سپاسگذارم از خانم الهه عزیزم. بسیار آموزش گرفتم. ممنونم از خانم الهام وخانم محدثه گرامی
سه شنبه 12 شهریور 1398 05:39 ب.ظ
خدا قوت به تمامی خدمت گزاران در سایت،سپاس فراوان از خانم الهه،مصاحبه شما آموزنده بود،باز هم مثل همیشه از صحبت‌هایتان آموزش گرفتم.
سه شنبه 12 شهریور 1398 03:12 ب.ظ
خدا قوت و سپاس فراوان به خدمتگزاران بخش سایت ؛ این هفته مبارک شما عزیزان که پیام رهایی را به گوش جهانیان می‌رسانید ؛ رسالت بزرگی بر دوش شماست موفق و ثابت قدم باشید .
تبریک صمیمانه و مملو از محبتم به خانم مرجان و خانم الهه عزیزم که در بخش سایت انگلیسی زحمت بسیار می‌کشند .
همسفر نسرین / شعبه عمان سامانی
سه شنبه 12 شهریور 1398 12:03 ب.ظ
سلام و خدا قوت خدمت خانم الهه ی عزیز هفته سایت را به اقای مهندس و شما و تمام عزیزانی که در سایت خدمت می کنند تبربک می گویم.از مصاحبه ی شما بسیار بسیار لذت بردم .همیشه با خواندن مطالب شما انرژی خاصی می گیرم انشالله همیشه شاد و پیروز ،سالم و تندرست در پناه حق باشید
سه شنبه 12 شهریور 1398 08:36 ق.ظ
خانم الهه ی عزیزم از مصاحبه پر نکته و پر از آموزشتان بسیار آموختم...
واقعا خدمت انرژی خاصی دارد به خصوص خدمت در سایت انگلیسی، از شما و خانم مرجان عزیزم بسیار سپاسگزارم برای تمام زحماتتان در سایت انگلیسی و سپاس از راهنمایی های شما و لطفی که دارید
ان شاء الله برکت این خیر کثیر همواره در زندگی تان جاری باشد و سلامت باشید
وبلاگ نویسان عزیز هفته سایت را به شما عزیزان تبریک عرض می کنم، خدا قوت و سپاس
سه شنبه 12 شهریور 1398 01:18 ق.ظ
سلام وعرض ادب خانم الهه عزیزاین هفته رابه آقای مهندس وشماوخانم مرجان بزرگواروهمه عزیزانی که دراین راستاخدمت می کنندتبربک می گویم.هرگاه به وبلاگ سرزدم بی بهره نماندم همیشه باخواندن مطالب،آموزش گرفتم ودریافتم که باید بیشترتلاش کنم ورسیدن به تعادل آسان نیست همت وصبرمی خواهد.ازتمام عزیزانی که دروبلاگ خدمت می کنندسپاس گزارم پاینده وتندرست باشید
دوشنبه 11 شهریور 1398 06:19 ب.ظ
باعرض سلام وخداقوت خدمت تمامی عزیزان زحمتکش سایت هفته سایت مبارک...خانم الهه عزیزمصاحبه دلنشینی بودلذت بردم ..ممنون ازشما کمک راهنمای عاشق....
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو