همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
 
 


به نام قدرت مطلق الله


اولین قوه به كارگیری عقل حس است . هر آنچه كه ما می خواهیم انجام دهیم طبق خواسته ماست. این خواسته درونی و بیرونی است و می تواند معقول یا غیر معقول باشد
همسفر خانم طاهره:
حس اولین نیروی به کار گیری قوه ی عقل است. برای این که عقل به عنوان یک ساختار بتواند فرمان نهایی را بعد از تجزیه و تحلیل صادر کند تحت تاثیر حس قرار می گیرد.
اگر ما عقل بزرگی داشته باشیم و بخواهیم در یک موضوعی تصمیم بگیریم ولی حسمان آلوده باشد تمام حساب و کتابهای ما در آن موضوع اشتباه می شود .ما باید سعی کنیم که دانایی خودمان را بالا ببریم تا بتوانیم آسمان را پالایش کنیم ، از آلودگی حقه ها را پاک کنیم و تصمیم درست بگیریم . درسی که من از این سی دی گرفتم این بود که اولا ذهن خودم را سطل زباله ی افکار غلط و حسهای منفی دیگران قرار ندهم. گاهی اوقات مسافرم وقتی من را از کنگره می آورد به من می گوید خوب من الان باید شما را ببرم و بیاورم و کارم شده است این .من ناراحت می شدم،و با خودم میگفتم دیگر به کنگره نمی روم. ولی اگر حس خوبی داشته باشم  و دانایی خودم را با گرفتن آموزش ها بالا ببرم؛ می توانم این حقه ها و حس های منفی را از خودم دور کنم. خداوند را بابت این آموزش ها شکر می کنم.

همسفر خانم مینا:
آقای امین فرمودند تمام مسائل به خود ما بستگی دارد یعنی هر چیزی که اتفاق می افتاد مطمئنا درما یک خواسته وجود داشته است. سپس در مورد آن مطلب فرمان صادر می شود و این فرمان هم برای  خواسته ی معقول و هم نا معقول صادر خواهد شد؛ و شرایط نسبت به خواسته ی ما به وجود می‌آید. گاهی ما انسانها هر چیزی که برایمان اتفاق می‌افتد علت آن را در مسائل بیرونی مثل اجتماع وخانواده ومدرسه می بینیم، بله این شرایط قابل انکار نیستند ولی مطلبی که در کنگره یاد می گیریم این است که هرمطلبی 2 سر دارد و یک سر آن در درون ما بوده ودیگری دربیرون ومحیط وجود دارد. پس اول خواسته ی آن در درون ما بوده و ذره و نا خالصی را داشتیم که جذب آهن ربا ومحیط شده ایم. حال اگر اجتماع هر چند قدرتمند باشد ؛ اگر آن خواسته در ما نباشد هرگز ما جذب آن نمی شویم. مثل کسی که به خواست خود می خواهد به رهایی برسد واطراف هرگز روی او اثر نخواهد گذاشت. وقتی ذرات درون ما چه خالص وچه ناخالص تحت تاثیر شرایطی قرار بگیرد یک نیرویی که جاذبه و کشش دارد بنام حس بوجود می‌آید. که حس برای تشخیص خواسته‌ها ی معقول و نامعقول به ما کمک می‌کند و به عقل ما درست و یا غلط بودن را صادر می کند.  اگر بخواهیم در این تشخیص موفق تر باشیم باید خودمان را تغییر بدهیم و به طرف ارزش ها برویم و از نیروهای منفی و بازدارنده دوری کنیم.


همسفر خانم محدثه:
اولین قوه به كارگیری عقل حس است . هر آنچه كه ما می خواهیم انجام دهیم طبق خواسته ماست. این خواسته درونی و بیرونی است و می تواند معقول یا غیر معقول باشد .زمانی كار انجام می پذیرد كه طبق خواسته درونی ما باشد در غیر اینصورت آن كار انجام نمی شود . حس در درون ما جاذبه و دافعه إیجاد می كند .عقل تحت تأثیر حس عمل می كند ممكن أست با عقل تصمیم درستی بگیریم ولی وقتی حسمان نسبت به آن كار خراب باشه تصمیم درست از آب در نمی آید.

همسفر فاطمه:
از سی دی اقای امین برداشت کردم که هیچ تزکیه وپالایشی انجام نمی شود مگر با تزکیه وپالایش حس. همان طور که طبق آموزش های کنگره یاد گرفتیم تزکیه حس سالم، مرحله بعد از عمل سالم قرار دارد و زمانی من به این حس می رسم که عمل سالم انجام بدهم واما این عمل سالم بر میگردد به آموزش من که چقدر بتوانم آموزشم را در زندگیم اجرایی نمایم . به شکر خدا آموزش های کنگره این زمینه را برای ما به وجود آورده که بتوانیم عمل سالم را از عمل ناسالم تشخیص بدهیم .وخداوند بزرگ را واقعا بابت این نعمت بزرگ شاکرم.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 12 شهریور 1398 05:28 ب.ظ
خدا قوت خانم فاطمه عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات