همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
برداشت از سی دی تکرار تاریخ

نتیجه تصویری برای سی دی تکرار تاریخهستی در پرتو تکرارتاریخ بوجود آمده و  شکل می گیردو به دلیل همان تکرار اطلاعات و آگاهی و دانش ما بالا رفته و یاد می گیریم چگونه زندگی کنیم...
همسفر خانم طاهره :

در نظام هستی،هر چیزی در اثر تکرار ،تغییر می کند.اگر میخی را بخواهیم داخل دیوار قرار بدهیم ،باید چندین بار با چکش روی میخ بزنیم تا قرار بگیرد.ولی اگر فقط یک بار روی میخ بزنیم،میخ برمی گردد.
حالا در زندگی روز مره همین طور  است ،درسهای زندگی باید تکرار شود،تا یاد بگیریم، حال از چه کسی یاد میگیریم ؟از رب و مربی خودمان.پس باید در هر امری که می خواهیم انجام بشود یک فاعل باشد،بدون فاعل هیچ کاری انجام نمی گیرد.اوایل که آمده بودم کنگره،وقتی راهنما صحبت می کرد،با خودم می گفتم ،من کهاین حرفها را بلدم،چه نیازی است که خودم را خسته کنم و بیایم کنگره،اما خدا را شکر چند جلسه که آمدم،فهمیدم که نه بابا من که چیزی نمی دانم،اگر میدانستمچرا حالم بد می شود،تحمل سختی ها را ندارم،وهر روز که از آمدنم به کنگره می گذشت تازه می فهمیدم از زندگی کردن هیچ چیزی نمی دانم،بنابراین با خودم گفتم طاهره باید یک راهنما داشته باشی تا راه را به تو نشان بدهد،از او آموزش بگیری،به حرفش گوش بدهی،تا آنچه را در ادامه می خواهی به آن برسی،بیابی.
چقدر و بهای آموزشها را هم باید بدانی،تا به گمراهی برخورد نکنی. ومن فهمیدم که در راهی که می رویم صاف و هموار نیست،وپستی  وبلندی دارد.باید این فراز نشیب ها وسخت ها را می پذیرفتم تا به نتیجه برسم.آقای مهندس گفتند من هم در دوران مصرف که تازه تصمیم به ترک کرده بودند،در خواب کابوس می دیدم وخیلی می ترسیدم،وقتی که ترسم را کنار گذاشتم و دیگر نترسیدم آن کابوس ها به سراغم نمی آمدند.خداوند را شکر میکنم که در مسیر زندگی ام افرادی همچونخانم الهه را قرار داد.

همسفر خانم فائزه:
هستی در پرتو تکرارتاریخ بوجود آمده و  شکل می گیردو به دلیل همان تکرار اطلاعات و آگاهی و دانش ما بالا رفته و یاد می گیریم چگونه زندگی کنیم به دلیل اینکه ما نیاموخته ایم و یاد نداریم که چگونه زندگی کنیم دچار مشکلات متعدد و عدیده می شویم.
وقتی یک فردی از مسیری عبور می کند اگر در چاله ای بیافتد و یا در گل فرو رود دیگر از آن مسیر عبور نمی کند و همیشه قبل از رسیدن به آن نقطه مسیر خود را کج می کند ولی در مورد انسان که اشرف مخلوقات و شاهکار خلقت است اینگونه نیست بعضی از افراد اگر در چاله ای می افتند باز درس نمی گیرند و مجددا در آن چاله گرفتار می شوند و به عبارت دیگر افراد جاهل صد ها بار از یک سوراخ گزیده میشوند یا صد ها بار گذرشان به کوچه بن بست می افتد و عبرت نمی گیرند.اما باید بدانیم این تکرارها باعث عقب افتادگی انسان میگردد.
زمانی می شود که انسانها از مسائل یا سیستمی آگاهی ندارند ولی وارد آن سیستم و دگرگونی میشوند و حتی خود نمی دانند که چه می کنند و بدون تفکر و تعقل و همچنین بدون متد  روش و راه عمل نموده در نهایت اسباب نابودی خود را فراهم می نمایند.
اشتباهاتی که انسانها مرتکب می شوند خود به خود تکرار نمی شوند فاعل می خواهد واین اشتباهات توسط خود آنهاست و گاهی وقت ها انسان به جایی می رسد که مسیر درست  و حرف درست کسی را قبول نمی کند و خود می خواهد  به تنهایی معلم خودباشددرصورتی که این امکان پذیر نیست.
برداشت من از سی دی آقای مهندس این است که؛من در طول زمانی که مسافرم اعتیاد داشت همیشه اگر چیزی از آن میدیدم دست به دادو بیدادمیزدم ودر نتیجه دعوا می کردیم و ن تنها مسافرم بهتر نمی شد بلکه بدتر از قبل می شد چون خودم برای خودم استادی می کردم وباخود می گفتم هر کس باید مشاور خودش باشد اما از وقتی که پا به کنگره گذاشتم با آموزش هاو سی دی های آقای مهندس وراهکار و کمک های خانم الهه عزیز مسیر درست زندگیم را از مسیر نادرست تشخیص دادم تا دیگر به آن راه پا نگذارم.

همسفر خانم محدثه:
هستی بر مبنای تكرار بنا شده و این تكرار ها باعث یادگیری و آموزش ما شده است . یك موجودی اگر در گودالی افتاد دفعه بعد حتما اگر در همان مسیر قرار گرفت نزدیكی گودال مسیر خود را تغییر می دهد. برخی انسان ها یك اشتباه را مرتب تكرار میكنند و این تكرار اشتباه ریشه در جهل و نادانی انسان دارد . برای آموزش گرفتن نیاز به رب و مربی داریم . نباید خود معلم خود باشیم و مرتب اشتباه كنیم باید در كارهایمان معلم داشته باشیم تا از آموزش ها و تجربیات ایشان استفاده كرده و مرتكب تكرار اشتباه نشویم و اما برداشت من از سی دی :قبل از ورودم به كنگره قدرت نه گفتن را نداشتم و مرتب اشتباهم بر اثر نه نگفتن مرتب تكرار میشد و این ریشه در جهل  من داشت اما من آن را كمك به دیگران و اعتماد به آنها توصیف میكردم با ورودم به كنگره و آموزش های ناب جناب مهندس و استاد عزیزم خانم إلهه كم كم هر كس از من درخواستی میكرد كمی فكر میكردم و خیلی وقت ها حتی قاطعانه نه گفتم و بسیاری از مشكلاتم حل شد.

همسفرخانم خدیجه :
براساس کتاب ۶۰ درجه است، هستی بر مبنای تکرار است، روز ،شب، فصول، نماز، غذا همه تکرارند ولی در اثر تکرارها اطلاعات ما بالا میره و یاد می‌گیریم چطور زندگی کنیم اشتباهات ما در زندگی هم تکرار میشوند .انسانی که اشتباهاتش را تکرار می کند منیت و خودخواهی داره ودر محدوده خودش درس نمی گیره و معلم و راهنما نداره معلم سالها تجربه ی خودش را در اختیار شاگرد می گذارد تا شاگرد حماقت نکنه و کارش جلو بیفتدو ارزش پیدا کند ، هر کسی در هر مقطعی که هست برای تکرار نشدن اشتباهش باید تصمیم محکم بگیره و قدمهای محکم برداردتا خدا کمکش کند و در این مسیر سختی ها را تحمل کند، تا به جایگاه استوار برسه و توجه به احکام الهی یکی از مسائل ضروری هر مسافر ست و اینطوری دیگر اشتباهاتش را تکرار نمی کند برداشتم : اشتباهاتی که مکرر تکرار کردم مثل زود و بدون فکر جواب کسی را دادن، خشم و صبر نداشتن ، غیبت و.... که هر کدام از این کارهای اشتباه رابا عوض کردن اسمش و قانع کردن خودم انجام می دادم و تکرار می کردم الان سعی می کنم با توجه به احکام الهی و آموزشهای کنگره و سی دی ها و کمک راهنمای عزیزم خانوم الهه گل رفع اشکال کنم و تصمیم محکمم را عملی کنم تا از بند جهالتهایم رها بشوم و به حقیقت ظاهر و باطنم را یکی کنم به امید روزهای خوب و بدون اشتباه .ممنونم.

همسفر خانم فاطمه :
در این سی دی جناب مهندس بسیار زیبا بیان کردند که اگر در صراط مستقیم حرکت کردیم به نتیجه می رسیم خیلی وقتها ما فکر میکنیم که فقط راه ما درست است وبه هیچ عنوان هم از جبهه خودمان کوتاه نمی آییم.درحالی که باید سعی کنیم از تجارب دیگران هم استفاده کنیم.درست است که ما در مسیر آموزش قرار داریم ولی در بسیاری موارد عزیزانی هستند که به شخصه راه را رفته اند وتجربیات بسیار ارزشمندی در این راه کسب کرده اند که مسلما در بسیاری از موانع ومشکلات مسیر می توانیم از تجربیات آنها استفاده کنیم .زیرا تجربه کردن در یک مسیر مانند این است که مسئله را فردی حل کرده باشد وراهش را پیدا کرده است وثبت هم شده اما فردی هنوز در پی پیدا کردن جواب مسئله باشد ,خب طبق فرمان عقل گفته می شود که این جواب پیدا شده وتو میتوانی با راهنمایی دیگران جواب را دریافت کنی ونیاز به تجربه وسختی کشیدن دوباره تو نیست.مانند روش درمان اعتیاد که توسط جناب مهندس کشف شد دیگر نیاز نیست که دیگران ونسلهای آینده بخواهند به دنبال راه باشند.
نکته دیگری که در این سی دی بیان کردند در مورد آموزش بود که اگر ما از آموزش غافل شویم دچار حاشیه می شویم .در بعضی مواقع باید حواس خودمان رو خوب جمع کنیم که مرز بین حاشیه و آموزش اندازه یک تار مو است .واگر ما ظرفیت لازم را با تزکیه وپالایش درون خودمان به وجود نیاورده باشیم قادر به تشخیص این مرز نیستیم و در حین آموزش دچار حاشیه می شویم که همین مسئله حتی خود آموزش را از ما می گیرد .در شناخت این مرز وهمچنین تجربیات مسیر آموزش تنها فردی که می تواند به ما کمک کند راهنماهای عزیزی هستند که خداوند در این مرحله از زندگی سرراه ما قرار داد.وخداوند را شاکرم بابت این نعمت بزرگ...

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 5 مرداد 1398 01:12 ب.ظ
افرین عزیزانم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic