همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر


برداشت از س دی محرم از اقای امین

نتیجه تصویری برای سی دی محرم کنگره 60

 برای محرم شدن باید محرومیت کشید تا ظرفیت وجودمان شکل گیرد و راه مشخص شود و به حقیقت پی بریم...


همسفر خدیجه:
انسان به دلیل توانایی یادگیری علم، شناخت مسائل مداخله در هستی که پیش نیاز اختیار است ،می تواند از بین چند راه یک راه را انتخاب کند که این مسیر سرآغاز مسیرهای بعدی زندگی است.آقای مهندس: رمز و راز کشف حقیقت در ۲چیز است؛ یافتن راه و آنچه برداشت می شود.
رمز برای ۹۹/. انسانها نامرئی است چون هنوز محرم نشده اند. برای محرم شدن باید محرومیت کشید تا ظرفیت وجودمان شکل گیرد و راه مشخص شود و به حقیقت پی بریم. پس انسان با پالایش قلب راه را پیدا می کند و کشف راز با عقل است. قلب را از کینه نفرت غیبت آلودگیها پاک کنیم و بعد با فرمانروایی عقل بهترین برداشت و بهترین تغییرات را در جسم و روحمان عملی کنیم. مثل عارفان بزرگی که از خیلی لذتهای دنیایی مثل خوردنیها و غیبت و .. خودشون رو محروم کردند ولی در عوض محرم شدند چون دلشون پاک شد و خدا ب دل پاکشون ب آنها اشعار، دانش یا عرفان داد.

همسفرفائزه:
در زندگی و تجربیاتی که انسان به دست می آورد می بینیم که همواره در حال انتخاب راه و مسیر است و این انتخابها به خاطر ویژگی خاصی است که توسط خداوند فقط و فقط به انسان داده شده است . 
پیش نیاز اختیار آموختن علم و دانش است،
 تفاوتی که بین انسان و سایر موجودات و حیوانات توسط خدا قرار داده ، این تفاوت اصلی در یادگیری و آموختن علم است . 
آدمی به خاطر داشتن این ویژگی تنها موجودی است که توانایی دخل و تصرف و مداخله در هستی را دارد و سایر موجودات فاقداین ویژگی ها هستند،زیرااین  اختیار به  آنها داده نشده است.
تعریف اختیار ؛انسان همیشه می تواند از بین گزینه ها  و راه های مختلف یکی از آنها را انتخاب کند  این معنای اختیار است . 
قدرت و توانایی انتخاب هاست که باعث تغییرات و ادامه ی حیات و زندگی در انسان می شود . 
انتخاب ها سبب ادامه و پایان و شروعی دوباره در انسان می شود و این همان معنای جمله ی : پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگری است ؛ می باشد . 
واژه ی اختیار و انتخاب ها در وادی هفتم به شکل بسیار خوبی مورد کاوش و بررسی قرار گرفته است .  در وادی هفتم کلماتی به کار رفته است مثل:
رمز  :  همان یافتن راه 
راز  :  مسیری که طی می کنیم
حقیقت  :  آنچه به دنبالش هستیم .
تعریف کشف  : کشف به این معناست که آنچه در صور پنهان و غیر قابل دید است را با پیدا کردنش به صورآشکار تبدیل می کنیم.
تعریف حقیقت : اصل و ریشه و خمیر مایه ی هر چیز ،نهایت خوش بختی آدمی در می بردن به اصل هر چیزی را حقیقت گویند . 
مثلا هدف یک بنا شناخت اصل و ریشه یک ساختمان خوب است هدف یک ریاضی دان کشف اصول ریاضی است . در  اعتیاد هدف شناخت اصل و اساس انسان و مواد مخدر و درمان است.
پیش نیاز محرم شدن در یک فرد این است که آن شخص قبلا محرومیت هایی را کشیده باشد تاطی فاصله ی زمانی مشخص ؛ فرد به موضوع محرم شود . 
انسان به دلیل این که خواسته های زیادی دارد در قبال این خواسته هایش حرکت می کند و برای حرکت باید در یک راه قرار بگیرد . اینها همه درونی هستند . دادن هر چیز به هر کس توسط خداوند در همین است که آنکه قلب مهربان تر و خوش دل تری دارد یک سری چیز ها به او داده می شود . چرا که نیمه ی اول که قلب است و همان تزکیه و پالایش حس است را گذرانده اند و سپس در راستای عقل و فرمان عقل حرکت نموده اند .پس نتیجه می گیریم که حس به اضافه ی عقل همان کشف و برداشت و همان معنای وادی هفتم می شود . پس برای درک و کشف حقیقت هم قلب و هم عقل مورد نیاز است تا برداشت مان درست باشد و به حقیقت برسیم . این را هم باید در نظر داشت که اگر حس آلوده شد مسائلی که قبلا برای مان قابل دید بوده نامرئی خواهند شد .
 
همسفر طاهره .ق:

انسان ها تا وقتی به رمز مسائل زندگی شان پی نبرده اند ،نمی توانند نسبت به آن مسائل محرم شوند.
آقای امین در این سی دی فرمودند:انسان ها تا وقتی به رمز مسائل زندگی شان پی نبرده اند ،نمی توانند نسبت به آن مسائل محرم شوند.بلکه ابتدا بایستی از قضیه محروم شوند و رمز آن مسائل را بیابند.تجربه ای که من همسفر راجع به این این سی دی داشتم،این است که بعد از هشت سال زندگی  با  مسافرم تازه وارد باغ شدم و دلیل و رمز اینکه طی این چند سال ،چرا پیش نیامده بود که به مسافرت برویم،ویا یک تفریح ساده در پارک ویا جای دیگر داشته باشیم،را یافتم تازه به قضیه محرم شدم،و هنگامی که مسیر باغ برایم روشن شد ،به درستی از باغ استفاده کردم و از میوه ها به خوبی برداشت کردم.حالا خدا را شکر یک سال است که از آن چیزهایی که در زندگی ام ،محروم بودم،محرم شدم،زیباییهای طبیعت،تفریحات سالم،سر زدن به فامیل از مواردی بوده که قبلا در زندگی من وجود نداشت،والان، به آن رسیدم.از راهنمای عزیزم خانم الهه تشکر می کنم.

همسفر محدثه:
برداشت از سی دی محرم : تفاوت بین انسان و سایر موجودات در اختیار آنهاست و این وجه تمایز انسان با سایر موجودات است . اختیار یعنی انسان بین راه ها و مسیر ها و گذرگاه ها بتواند یكی را انتخاب كند و مسیر زندگیش را بپیماید . لازمه اختیار و انتخاب صحیح آموختن علم است . برای كشف حقیقت دو بخش وجود دارد یكی رمز و دیگری راز . راز یعنی طول مسیری كه ما باید طَی كنیم تا به آن خواسته یا انتخاب برسیم .یك مصرف كننده باید سالها محرومین بكشد تا بتواند مسیر را پیدا كند . زمانی می توان محرم بود كه محرومیت به درستی تجربه شود آن موقع است كه با اختیارات راه درست را بر می گزینی و انتخاب شایسته انجام می دهی.

همسفر فاطمه;
در این سی دی جناب امین بسیار زیبا بیان کردند که برای رسیدن به خیلی از خواسته هایمان باید در آن زمینه محرومیتهایی تحمل کنیم تا ظرف وجودیمان بزرگ شود و در آن مسئله محرم شویم تا کلید حل آن مسائل برایمان باز شود یعنی این که: من فاطمه تا در مساله ای مراحل آن را نگذرانم سختی های آن را تحمل نکنم وتغییرات در من رخ ندهد وبه مرحله تبدیل نمی رسم باز هم به نتیجه ای در آن مساله نخواهم رسید.
در این سی دی بسیار آیا خداوند که فرموده "ان مع العسر یسری،" به خوبی روش و واضح است که من سختی نگذرانم اسباب راحتی و آسایش برای من باز نخواهد شد و در آیه ای دیگر که خداوند فرموده "به درستی که ما انسان را در سختی آفریدیم" را به راحتی می توان نتیجه اش را گرفت که خداوند که خودش وجودش همه عشق است محبت، چرا برای انسان که ذره ای از خود اوست این سختیها ومشکلات رو می آفریند؟!!... زیرا که انسان تا سختی نکشد تا مشکلات را حل نکند. در زندگی به آسایش ، آرامش و لذت نخواهد رسید .خداوند با قرار دادن مشکلات انسان را به حرکت وامی دارد، چرا که اگر انسان حرکت نکند در سکون قرار می گیرد و سکون برابر با سقوط خواهد بود.پس این مشکلات به نحوی بالانس وتعادل را در زندگی بر قرار می کند.نکته دیگر هم خیلی به آن اشاره شده است مسئله اختیار است وجه تمایز انسان با دیگر موجودات است .چرا که من انسان با انتخابم هم می توانم به درجه سابقون برسم وهم می توانم به درجه ضالین. مسئله اختیار در تزکیه و پالایش هم بسیار تا بسیار موثر است.ان شاءالله که بتوانیم از این موهبت الهی در راه رسیدن به درجات بالای انسانیت استفاده کنیم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو