درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
بنام قدرت مطلق الله
نتیجه تصویری برای عکس نوشته زبان سرخ سر سبز میدهد بر باداندرون از طعام خالی دار  ***   تا در آن نور معرفت بینی
همسفر فائزه:
در جهان بینی خودمان دردرمان اعتیاد سه مقوله داریم .جسم،روان وجهان بینی.
و این مقوله ها نه تنها در درمان اعتیاد بلکه در درمان تمام سطوح زندگی مورد استفاده است .
بستن دهان بهانه ای است برای باز نمودن درب های دیگربدن،ازجمله ذهن و اندیشه ژرف انسان . شاید بگوئید که دهان اگر بسته باشد و انسان نه اطعمه ونه اشربه ای تناول کند،ذهن انسان هم به خواب می رود وارتباط فی مابین کند"می گردد. شاید ابتدا این طور تصوّر شود، اما در ادامه درب های آنانی که باید باز شود، می شود. وقتی دهان انسان بسته شود،سایر دروازه های بدن باز می شود. درب های دیگر ذهن انسان است، اندیشه وافکار انسان است.
دهان انسان دروازهء ورودی بدن انسان است و خیلی کارها برعهدهءدهان است.دهان باید به موقع باز شود، اگر حرف حق هم می خواهی بزنی باید به وقت خودش باشد. و این طور نیست که هر وقت حرف حق زدی همه آن را بپذیرند.اینجا هم اشاره به همان دارد، که هرسخن جایی دارد ودهان باید به موقع باز شود وآنها چون منافعشان در خطر می افتاد حرف حق را نمی پذیرفتند.روزه گرفتن به همین دلیل است که هرچیزی را نخوریم و هر حرفی رانزنیم.برداشت من از این سی دی این بود که:هرحرفی را به خودم اجازه ندهم بزنم اول فکر کنم بعد و دیگری اهمیت خوراک است که هر چیزی اسمش غذا نیست.

همسفر طاهره(ق):
گفتیم جهان بینی ،یکی از عواملی است که در درمان خیلی از بیماریهای انسان،به ویژه در درمان اعتیاد مهم است وخیلی باید به آن توجه کنیم.از نظر آقای مهندس جهان بینی مفید است که جهان شمول باشد و خرد جهانی و تفکر و تعقل قبول کند.الهی باشد،و قوانین درست زندگی کردن را به انسان آموزش دهد.
بستن دهان هم یکی از این آموزشهاست که بهانه ای است ،برای باز نمودن درب های دیگر بدن از جمله ذهن و اندیشه ژرف انسان.
ما انسان ها خیلی از کارهایمان را از طریق دهان انجام می دهیم.مثل صحبت کردن،خوردن و آشامیدن،نفس کشیدن وو حالا باید خیلی دقت کنیم در این کارها،که به درستی وبه شیوه ی صحیح از دهان استفاده کنیم.در خوردن ، از غذاهای سالم و به اندازه مصرف کنیم،زیاد از اندازه اگر وارد دهان شود ،حس ها و انرژی های بدن بسته می شود چون صرف انبار شدن چربی می شود.
اندرون از طعام خالی دار***تا در آن نور معرفت بینی
ما نباید دیدگاه خود را فقط صرف اینکه چی بخوریم م و چه وقت بخوریم،کنیم.
انسان هایی که این دیدگاه را دارند بیشتر عمرشان را خوابند.
همین طور در صحبت کردن هم باید خیلی مراقب باشیم ،زیاد حرف نزنیم،
زیا د حرف زدن،باعث خیلی از مشکلات می شود.جایگاه هر صحبتی را باید حفظ کنم.من هم در زندگی ام در خیلی از جاها نباید حرفی را می زدم،که زدم و مشکلاتی را به وجود آوردم ،مثلا مسافرم که بیرون از منزل بود،زنگ می زدم وبا حس بدی میگفتم ،کجایی؟ کی میای خونه؟وقتی می آمد خانه میگفت چرا مثل طلب کارا حرف میزنی،من خیلی ناراحت میشدم ومیگفتم مگه چی گفتم.هم حال خودم را بد می کردم وهم حال مسافرم.اما حالا یاد گرفتم از یک طرف از نظر خوردن چیزی را که می خورم به اندازه باشد ،یعنی قبل از سیر شدن دست از غذا خوردن بردارم.چون من این ویژه گی بد را هم داشتم که گاهی اوقات بعد از سیر شدن اگر چند تا لقمه اضافه می آمد برای اینکه حیف و میل نشود داخل دهان می ریختم،اما با گرفتن آموزشها این رفتار بد را کنار گذاشتم ،و سعی میکنم درست وبه موقع وبا حس خوب صحبت کنم.هیچگاه فکر نمی کردم که طرف مقابلم حس بدی که در حرف زدن با او دارم را بفهمد.من میتوانم با صحبت کردنم،کینه و نفرت را زیاد کنم و هم اینکه می توانم مهر و محبت را بین افراد بیشتر کنم.بنابراین با یاد گرفتن الفبای زندگی که آقای مهندس ،پدر دلسوز و مهربان به خوبی در اختیار ما گذاشتند،میتوانیم کنترل دهان را در اختیار بگیریم و هیچگاه زندگیمان را صرف دیگران نکنیم.اگر این آموزشهای کنگره نبود من طاهره ،دوباره اشتباهات  خودم را تکرار می کردم و باعث حال خرابی همه میشدم،ولی ما در کنگره،وقتی راهنمای عزیزمان خانم الهه،یک موضوعی را دائم به ما گوشزد میکنند،خود من خیلی درس میگیرم و آویزه ی گوشم میکنم.از خانم الهه عزیز ،سپاسگذارم.

همسفر محدثه:
دهان همانند دروازه جسم می ماند كه مسئولیت های زیادی بر عهده آن است من جمله خوردن و آشامیدن ، چشیدن ، نفس كشیدن ، صحبت كردن . با بستن دهان سایر درب ها باز می شود همانند احساسات و تفكر و اندیشه . هنگامی كه بتوانی كنترل خوبی بر دهان داشته باشی می توانی از سایر درب ها نهایت استفاده را ببری .
برداشت من از سی دی : تا قبل از گوش دادن به سی دی نمی دانشگام كه برای فكر و اندیشه نیاز است دروازه جسم بسته باشد و اما همیشه همراه با حرف زدن فكر هم می كردم و چه زمانی هایی به خاطر همین كار تصمیمات غلط و نادرستی گرفتم و اما الان متوجه شدم كه برای درست فكر كردن نیاز به بستن دهان است .

همسفر فاطمه:
در این سی دی جناب مهندس بسیار عالی بیان کردند که بسیار باید مواظب دهان باشیم چرا که یکی از دروازه های مهم جسم می باشد. واین مسئله را هم از نظر جسمی باز کردند وهم از نظر جهان بینی.
ایشان تاکید بسیار دارند اولا بر خوراکیها ومیزان خوراکیهایی که از طریق این دروازه وارد بدن می کنیم که عوامل چاقی را بیان کردند وبعد راه حلهای غیر استاندارد برای لاغری را . اگر انسان میزان خوراکی که وارد بدنش میکند متعادل باشد هیچ گاه به چاقی واضافه وزن مبتلا نخواهد شد که به قول خانم الهه عزیزم خوردن ومتعادل خوردن هم متاثر از جهان بینی فرد ودانایی موثر او می باشد.
نکته مهم دیگری که در این سی دی بیان شده صحبت کردن وباز کردن دهان می باشد که بسیار مهم است که ما چه میزان صحبت می کنیم چرا که صحبت کردن بیش از حد نا متعادل است وباعث بسیاری از ضد ارزشها از جمله غیبت کردن می باشد.
من هم تا قبل از آمدن به کنگره بسیار عادت داشتم که در جمع زیاد صحبت کنم و اظهار فضل نمایم.حتی تا مدتها بعد از آمدن به کنگره هم متوجه این ضد ارزشی خودم نبودم ولی کم کم متوجه شدم که حرف زدن وصحبت کردن در هر موردی از بزرگترین ضد ارزشیها می باشد چرا که زیادی در جمع صحبت کردن باعث می شود که خواه ناخواه وارد حریم شخصی دیگران بشوم و در مواردی که به من هیچ ارتباطی ندارد اظهار نظر کنم.از کنگره یادگرفتم که نیاز نیست هرجایی نظر بدهم .یاد گرفتم سعی کنم انرژی کلامی ام را در جهت مثبت به کار گیرم نه حرفهای پوچ و منفی.از کنگره یاد گرفتم که تا وقتی نظرم را در مورد چیزی نپرسیدند ساکت باشم واظهار فضل نکنم.از کنگره یاد گرفتم که جاهایی که نمی دانم چه بگویم دیوار باشم وحرفی نزنم.البته تمام اینها را یاد گرفته ام .در راه اجرایی کردنشان هم تلاشم را خواهم کرد به امید روزی که بتوانم همه را کامل اجرا کنم .ومراقب این دروازه اصلی باشم...
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic