درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM


روان واکنشی از جسم و جهان بینی است . روان مانند صداست که برای وجود بایستی یک فاعل داشته باشد یعنی شخصیت مستقلی از خود ندارد .
همسفر طاهره:
در این سی دی بیان می شود که فاصله بین آغاز و پایان یک انسان را زندگی این انسان می نامند .که کیفیت و زیبایی زندگی هر شخصی بستگی به نوع نگاه و تفکر آن شخص دارد.وزندگی وقتی برای من معنا پیدا می کند که من بدانم از کجا آمده ام و برای چه آمدم و در آخر به کجا خواهم رفت و در غیر این صورت زندگی برایم نا مفهوم است و هیچ لذتی از آن نمی برم.
من قبل از گرفتن آموزشهای کنگره، اصلا خودم را نمی شناختم وبرای همین هیچ اهمیتی به خودم و جسمم نمی دادم ،ودر نتیجه یک درونی آشفته و به هم ریخته داشتم و از هیچ کجای زندگی لذتی نمی بردم،ولی الان خدا را شکر فهمیدم که باید به جسم و فیزیولوژی خودم اهمیت بدهم ،باید آن مصالحی که برای جسمم مفید است به آن برسانم ،یاد گرفتم که باید تفکری سالم داشته باشم،تا بتوانم روح و روانم را بسازم و تعادل رفتار داشته باشم،که در این صورت تغییر و تبدیل و ترخیص هم در من همسفر به وجود می آید.

همسفر فائزه:
در این سی دی آقای مهندس درمورد ،اینکه  درمان در کنگره ۶۰ در سه بخش ؛ جسم ، روان و جهان بینی که آسیب دیده‌اند انجام می‌شود. فهمیدیم که این مثلث درمان به غیر از اعتیاد در تمام سطوح کاربرد داردویااینکه یک فرمول کلی برای بسیاری از بیماریهای تن وروان می باشد.قسمت اول جسم که شامل فیزیولوژی انسان وهمچنین تئوری ایکس،و هورمونها، وسدخونی مغزی، واینکه چرا وچگونگی عبورمواد مخدرازسد مغزی وتاثیرگذاری روی مغزوعملکردجسم،موادمخدر بدلیل داشتن ساختارریزمولکولی قادر است از سدخونی مغزعبورکند وتاثیرات منفی را روی عملکرد مغز وسیتم ایکس ازخود باقی بگذاردو همچنین درمورد عملکرد جسم واینکه ماباید املاح وموادموردنیاز ویا مصالح لازم را،ازطریق غذاوخوراک دراختیارجسم قراردهیم تابتواندخودرابازسازی وترمیم نماید تا بتواند به رشد وزندگی خود ادامه دهد که هرقدردانش وآگاهی  بهتری ازانتخاب مواد غذایی مورد نیازجسم داشته باشیم جسم ما بهترمی تواند خودراسالم وشاداب نگه دارد،
قسمت دوم یا جهان بینی ویا تفکر ونگاه انسان به زندگی،ویا دلیل زندگی وآغازوپایان انسان؛که درفاصله میان آغاز وپایان رازندگی می نامند که کیفیت زندگی بستگی به نگاه وتفکرمادارد زیرا وقتی بدانیم ازکجاآمده ایم وبه کجا خواهیم رفت

قسمت سوم،روان:درقسمت سوم یا روان که خود چیزی نیست بلکه عکس العمل ویانتیجه کیفیت جسم وجهان بینی است که در قسمت درمان اعتیاد هنوز درجامعه جهانی عقیده براین است که بیماری اعتیاد یک بیماری روانی ورفتاراست واین بدلیل این است که تعریف و شناخت درستی از سئوال اعتیاد ندارندویا اینکه تصور می کنند روان خود چیزی است درصورتیکه اگر جسم وتفکر نباشد هیچ حرکتی یا رفتاری نمی باشد ویا اینکه روانی وجود نخواهد داشت.
همسفر محدثه:
برداشت من از سی دی برونو : آقای مهندس در این سی دی از روان صحبت می كنند كه روان همان خلق و خو در ظاهر و باطن است .روان یعنی نتیجه واكنش جهان بینی و فیزیولوژی به همین خاطر أست كه این دو اهمیت ویژه ای دارد . جهان بینی را باید به خود یاد دهیم ، خود یعنی همان نفس . به جسم نمی توان جهان بینی یاد داد . جسم همانند ماشین است و راننده آن ماشین می شود نفس . اگر ماشین خراب باشد حتی اگر بهترین راننده ها هم باشند نمی توانند رانندگی كنند و اگر هم راننده مرتب بوق بزند یا پارك ممنوع پارك كند تقصیر ماشین (جسم ) نیست و مشكل از راننده (نفس ) است . جهان بینی باید به نفس آموزش داده بشود . شخصیت انسان به سه بخش تقسیم میشود : أید یا نهاد كه غریزی است و هر چه می خواهد را بدست بیاورد با حیوانات مشترك است . دومی الگو یا من : كه از یك سری كارها دوری و یك سری را انجام میدهد و بعدی سوپر الگو یا من برتر : فقط به دنبال انجام كإرهاب شایسته است . و اما برداشت من از این سی دی : چقدر با گوش دادن به این سی دی مساله نفس برایم قابل حل شد و توانستم راحت بپذیرم با یك مثال ساده ولی جامع جناب مهندس فهمیدم آنچه كه من سال ها در مورد روان جز گره كور زندگیم بود می توانم با سالم نگه داشتن جسمم و آموزش دادن به نفسم حلش كنم.
همسفر فاطمه:
جناب مهندس در این سی دی بیان می کنند که :اگر جسم را مانند یک ماشین در نظر بگیریم و راننده ی این ماشین را نفس قرار دهیم ؛ ماشین بایستی بدون عیب باشد و همه ی قسمت های آن درست کار کند . عکس العمل هایی که ماشین چه سالم و چه معیوب از خود نشان دهد همان روان است . ماشین بدون راننده حرکت نمی کند چرا که راننده است که تعیین می کند ماشین چگونه و به کجا حرکت داشته باشد . 
من از این سی دی یادگرفتم که مجموعه رفتارها وکردارها و کنش ها و واکنش های من در اصل می شود همان خلق وخو و یا روان.روان از اهمیت خاصی در مثلث درمان هرفردی دارد که ریشه آن بر می گردد به جسم وفیزیولوژی جسم وریشه دیگرش برمیگردد به جهان بینی .از آموزشهای کنگره متوجه شدم که چقدر تغییر نگرش وجهان بینی روی عکس العملهای انسان تاثیر میگذارد.اولا زمانی که جهان بینی تغییر کند انسان در درجه اول باید به جسمش ومشکلاتی که دارد توجه کند و این مشکلات را برطرف نماید تا از نظر ضلع جسم خیالش راحت باشد وبرای این ضلع تغذیه مناسب و درست وورزش را حتما جزء الویتهایش در زندگی قرار بدهد.
ضلع جهان بینی هم که با آموزشهای کنگره واجرایی کردن آنها میتواند به تعادل برسد.بنابراین این دو ضلع پایه ای که درست باشد و از تعادل خوبی برخوردار باشد ضلع روان هم به تبع به تعادل می رسد واینجاست که رفتار وکردار من درست می شود وعکس العملهایم به فرمان عقل نزدیکتر می شود.پس میتوانم نتیجه بگیرم که روان پل ارتباطی است بین رفتار.گفتار وکردار من با آنچه در ضمیر ناخودآگاهم میگذرد. پس هرچه که این پل درست. وبر پایه محکم بنا شود گذشتن از آن راحت تر می شود.
من قبل از آمدن به کنگره .خیلی سریع با کوچکترین مساله ای یا مشکلی بهم می ریختم ورفتارهای نادرستی از خودم نشان می دادم که نه تنها مشکلم حل نمیشد بلکه با انجام آن رفتارها ,شخصیتم هم زیر سوال می رفت مثلا خیلی وقتها با خشونت وداد وبیداد میخواستم مشکلم را حل کنم .اما مدتی که میگذشت نه تنها مشکلم حل نشده بود بلکه پشیمانی از رفتار نادرست هم به آن اضافه شده بود ودر مجموع از من یک شخصیت عصبی درست کرده بود.اما با آمدن به کنگره وگرفتن آموزشها تا حد بسیار زیادی این مشکلم به شکر خدا حل شد.والان به این باور رسیده ام که مشکلات خداوند رحمت می باشد که برای باز کردن گره های درونیم از جانب قدرت مطلق برای من فرستاده شده است .بنابراین خداوند بزرگ رو شاکرم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic