درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM


به نام قدرت مطلق اللهروان یعنی خلق و خوی خلق و خوی هر انسانی در صور آشکار و صور پنهان می باشد .از عکس العمل ساختار جسم ،فیزیولوژی جسم و ساختار افکار و اندیشه روان درست می شود

همسفر خانم سحر :

آقای مهندس میگویند که ابتدا برای درمان اعتیاد باید دید کجا و چه جایی آسیب دیده است باید محل آسیب را پیدا کرده تا بتوان درمان را انجام داد چون وقتی صورت مساله را فهمیدیم حل آن آسان می شود . 
گفته شد که این درمان در سه بخش جسم ، روان و جهان بینی که آسیب دیده اند انجام می شود. فهمیدیم که این مثلث درمان به غیر از اعتیاد در تمام سطوح کاربرد دارد . در طی این چندسالی که کنگره به وجود آمده در مورد جسم زیاد صحبت شد. از فیزیولوژی بدن و نقش ناقل ها و هورمون ها و غدد ونوروترانس میتر ها و تیوری ایکس و واسطه های شیمیایی و سایر قسمت ها به تفصیل بحث شد . گفته شد که چرا شخص با خوردن الکل یا مصرف مواد مخدر معتاد می شود ولی با خوردن آب پرتقال یا شاتوت معتاد نمی شود که آنهم به خاطر سد خونی مغز بود. گفتیم که سیستمی که در طی چند سال تخریب شده با چند روز مصرف نکردن و قطع مواد به حالت نرمال اولیه بر نمی گردد و روش دی اس تی را ارائه نمودیم و مدت درمان در جسم را ده الی یازده ماه قرار دادیم. در مورد اندیشه و نوع تفکر که همان جهان بینی است هم توضیحاتی داده شد. گفتیم که با تزکیه و پالایش و مرور سی دی های آموزشی و صحبت در مورد نفس، تفکر و کتاب شریف قرآن و کتاب چهار ده وادی تعادل را در قسمت اندیشه و دید فرد به هستی و پیرامون خویش روشن کردیم . اما قسمتی که کمتر به آن پرداخته شد همین قسمت روان بود که به علت این قسمت مانند سایه ای بود که باید آنرا می شناختیم . چون در قسمت پنهان بود .روان یعنی خلق و خو که هم در صور آشکار و هم در صور پنهان را شامل می شود .در اروپا تحقیق در مورد روان از قرن هجدهم به بعد و بعد از رنسانس آغاز شد و از بزرگان و سردمداران آن می توان به فروید ، یونگ و ادلر اشاره کرد که هر کدام از آنها تعریف مخصوص به خود را دارد که البته گاهی عقاید روان شناسی آنها توسط دیگری رد می شد . اشتراک آنها در مورد روان شناسی در این بود که از صور پنهان اطلاع خاصی ندارند و آن چیزی که می دانند ده درصد از شناخت انسان را شامل نمی شود و با این همه مواردی که در کتاب های خود بیان کرده اند تا به حال نتوانسته اند یک بیمار با مشکلات روانی را درمان کنند.
من هیچ گاه فکر نمیکردم که مصرف مواد مخدر اینقدر در روان فرد مصرف کننده و حتی اطرافیان او تاثیر بگذارد تا اینکه مسافرم به کنگره آمد و من روز به روز شاهد بهتر شدن او از نظر روانی و جسمی شدم.

همسفر خانم مریم (الف):

تا زمانی که ندانیم روان چه است نمی توانیم درستش کنیم .روان یعنی خلق  وخو درظاهر وباطن،روان شخصیت نیست اما یک واکنش چیزی است وعکس العمل یک چیز دیگر است صدا خودش شخصیت ندارد بلکه واکنش شخصیت دیگر است .روان یعنی نتیجه ی واکنش جهان بینی وفیزیولوژیکی جسم می شود روان واکنش روان است روان شخصیت نیست مثل صدا می ماند یعنی عکس العمل جسم و فیزیولوژی جسم وساختار افکار واندیشه از این دو تا یک چیزی در می آید به نام روان .پس وقتی شما می خواهی روان را تربیت کنی هم باید فیزیولوژی را درمان کنی وهم جهان بینی را درمان کنی پس ما باید جهان بینی را فرا بگیریم حتی اگر بخواهیم بیماریهای معمولی را درمان کنیم باید جهان بینی را یاد بگیریم وروان وجسم را جهان بینی می سازد.من قبل از ورود به کنگره جهان بینی خوبی نداشتم وافکاد واندیشه بدی حتی نسبت به خانواده واطرافیان داشتم ولی وقتی با کنگره آشنا شدم سعی کردم جهان بینی خود را بالا ببرم وهمیشه نسبت به همه افکار واندیشه ی خوبی داشته باشم.از سرکار خانم الهه عزیز تشکر میکنم.


همسفر خانم ندا:

آخرین مراحل جسم آرایش فکر و عقل است .مثلث جسم ،روان و جهانبینی نه تنها در معقوله اعتیاد بلکه در تمامی سطوح زندگی مطرح می باشد .روان یعنی خلق و خوی .خلق و خوی هر انسانی در صور آشکار و صور پنهان می باشد .از عکس العمل ساختار جسم ،فیزیولوژی جسم و ساختار افکار و اندیشه روان درست می شود . باید جهانبینی را به نفس آموزش بدهیم .جسم نیز باید سالم باشد تا نفس بتواند در آن درست باشد . روان واکنش جسم و نفس می باشد .آقای مهندس ضمیر ناخداگاه را مانند کوزه ای مثال زدند که در آن هیچ گاه باز نمی شود و فقط از درون آن به بیرون تراوش می کند .بنابراین ما آنچه که در درون خود داریم آشکار می کنیم و این مسئله از روز ازل با ما بوده ،هست و خواهد بود .
قبل از ورودم به کنگره دچار بیماری هایی بودم که همیشه فکر می کردم ریشه در جسم من دارد ولی زمانیکه جهانبینی را آموزش می گرفتم و سعی به اجرایی کردن آنها می کردم بعد از مدتی متوجه درمان آن بیماری ها شدم و متوجه شدم که بیماری های من به دلیل روان نا آرامم بوده است .
با تشکر .
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic