درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
جلسه نهم از دوره هفدهم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره ۶۰ نمایندگی امین قم؛ با استادی دیده‌بان محترم، مسافر آقای حکیمی و نگهبانی مسافر آقای مهدی و دبیری مسافر آقای عباس با دستور جلسه وادی نهم و تأثیر آن روی من در  روز پنجشنبه مورخ ۹۸/۳/۲ ساعت ۱۷/۳۰ آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:
خدا را سپاس که امروز در این جلسه خدمت می‌کنم و امیدوارم که بتوانیم بهره کافی را از این جلسه داشته باشیم. از همه عزیزانی که در این نمایندگی خدمت می‌کنند کمال تشکر رادارم.
دستور جلسه در مورد وادی نهم است که با ماه مبارک رمضان شباهت زیادی دارد و نقطه تلاقی بسیار خوبی است که با جابه‌جا شدن یک وعده غذایی و نظم بخشیدن به ساعت تغذیه می‌بینیم که چه اتفاق شگرفی در شهر وجودی ما به وجود می‌آید که در ابتدای ماه مبارک ممکن است که قدرت حرف زدن نداشته باشد؛ ولی به‌مرورزمان نقطه تحمل او بالا می‌رود و باید بدانیم که روزه خواص متعددی دارد که من وقتی با کنگره آشنا شدم تأسف خوردم که چرا زودتر با آن آشنا نشدم و انجام ندادم و چه چیزهایی را از دست دادم و چه فکرهایی که پیرامونش نمی‌کردم؛ چون آقای امین می‌فرماید انسان وقتی در یک چرخ فلک باشد همه‌چیز را وارونه می‌بیند و امیدوارم دیر نشده باشد که قطعاً دیر نشده است و من اعتقاد دارم الآن که اینجا هستیم واقعاً انسان‌های خوشبختی هستیم.
بعضی افراد که به من مراجعه می‌کنند و می‌گویند چه چیزی از خدا می‌خواهی در جواب می‌گویم، بعد از درمان اعتیاد هیچ‌چیزی از خدا نخواستم و می‌گویم در سفر اول حاضر بودی هم‌وزنت طلا به یک نفر بدهی تا از اعتیاد نجات پیدا کنی و ممکن بود هزاران سال بگردی تا مسیر، روش و داروی درست و مهم‌تر از آن استادکار درست را پیدا کنی تا تو را به درمان برساند؛ قطعا به‌جز کنگره راهی پیدا نمی‌کنی؛ البته  در کنگره هم اگر طبق اصول و قوانین باشی وگرنه کسی که ساعت ۶ به کنگره می‌آید و فقط در لژیون شرکت می‌کند او هم نمی‌تواند چیزی از کنگره به دست بیاورد و واقعاً در تفکر او چه چیزی می‌گذرد که هنوز نمی‌دادند که ساعت ۵ فقط ساعت ۵ است و پنج و نیم ساعت ۵ نیست و همه این‌ها به احساس انسان برمی‌گردد و آقای امین هم چند روز پیش فرمودند در مثلث دانایی یک بخش به یادگیری از استاد برمی‌گردد ولی دو بخش دیگر مثلث دانایی، به درون ما مرتبط است و درمان برای انسانی کار می‌کند که حس او درست‌کار کند و حس باید اطلاعات درست را به ما برساند و آن‌کسی که دیر می‌آید حس و ادراک او درست‌کار نمی‌کند و لذا اطلاعات درست به او نمی‌رسد و اگر اطلاعات درست برسد در ادامه باور من قوی می‌شود و درنهایت ایمان می‌آورم و وقتی ایمان بیاید دیگر چیزی جلودار ما نمی‌شود و همه موانع را از سر راه برمی‌داریم.

بله تمام این خدماتی که در ماه مبارک رمضان انجام می‌شود، نتیجه وادی نهم است که وادی بسیار عجیبی است که در ابتدا می‌گوید: (به خود کلمه پیام توجه کنید که چه معنا و مفهومی در بردارد)، پیام برای کسانی که به دنیای تازه قدم گذاشته‌اند. به اعتقاد من دنیای تازه شاخه‌های گوناگونی دارد، کسی که رها می‌شود یک دنیای تازه است، کسی که دبیر، نگهبان، استاد، راهنما و.... می‌شود هرکدام برای خود وارد دنیای تازه‌ای می‌شوند.

پیام برای کسانی که به دنیای تازه قدم گذاشته‌اند؛ یعنی کسانی که حس کرده‌اند اینجا جای خاصی است. بر شما واجب و ضروری است که از سخن به نقطه عمل درآیید.

گاهی ما دعا می‌کنیم و در ادامه می‌گوییم آیا خدا دعای ما را شنیده است؟ در جواب این سؤال می‌گویم: ما یک‌کلام و صوت داریم که عبارت‌ها را با آن بیان می‌کنیم؛ ولی خداوند قبل از اینکه به کلام ما نگاه کند به دل ما نگاه می‌کند که آنجا چه چیزی می‌گذرد؛ یعنی خداوند ساختاری به وجود آورده که به زبان توجه زیادی نمی‌کند؛ یعنی خدا صدای زبان مرا می‌شنود، ولی به صدای دل من بیشتر توجه دارد.

سفر اولی که می‌گوید هر کاری می‌کنم که به درمان برسم ولی وقتی‌که به او می‌گویم که ۷ صبح به نمایندگی بیا تا راهنما و کلینیک انتخاب کنی و این فرد نمی‌آید؛ یعنی سخن با عمل او متفاوت است و دو واکنش متضاد است.

پس زبان ابزاری است برای انتقال اطلاعات؛ ولی همه‌چیز زبان نیست.

تا چه زمانی راهنما باید در لژیون به ره‌جو بگوید دروغ نگو اما خودش دروغ بگوید. در کتاب ۶۰ درجه عنوانی وجود دارد به نام اسلحه حق که می‌گوید کلام ما عین اسلحه می‌ماند که با آن می‌توانیم به انسان‌های دیگر اثر بگذاریم و اگر این را به انسان تشبیه کنیم، می‌بینیم اسلحه درصورتی‌که باروت داشته باشد می‌تواند اثر کند وگرنه شلیک می‌کند ولی فقط صدا دارد در مورد انسان هم‌کلام انسان در قالب پند و اندرز باید باروت داشته باشد که اثر کند و باروت کلام انسان این است که باید قبلاً خودش آن را عملیاتی کرده باشد وگرنه اثرپذیری ندارد و فقط صرف صدا کردن است و اگر ما حرف آقای مهندس را بادل جان می‌پذیریم و با گوش دادن سی‌دی‌ها احساس لذت می‌کنیم برای این است که هر چه می‌گوید، اول خودش عملیاتی کرده بعداً به ما دستور می‌دهد.

پس وادی نهم می‌گوید: از سخن به نقطه عمل درآیید و به زمین و سما توجه کنید.

حال شاید سؤال کنید نقطه تحمل در چه رابطه‌هایی باید بالا رود؟

در رابطه با خواسته‌های نامعقول نفس ؛چون خواسته‌های نامعقول که شکل می‌گیرند از تصویر ذهن کمک می‌گیرند و حس در جریان می‌افتد و حال و هوای ما عوض می‌شود و بهترین مثالی که می‌توانیم در اینجا بزنیم انسان خماری است که قدرت حرف زدن و حس هیچ کاری را ندارد اما همین‌که با حس بی‌حالی از خانه بیرون می‌زند و ساقی مواد را به هر ترتیبی شده پیدا می‌کند؛ ولی تا اینکه مواد را کف دست او می‌گذارد بااینکه هنوز مصرف نکرده؛ ولی حال و هوای او عوض می‌شود. حال چرا این‌گونه است و حال و هوای او عوض می‌شود؟ دقیقاً نیروهای بازدارنده هم از همین شگرد استفاده می‌کنند و افکار مختلف را به‌سوی ما القا می‌کنند تا اینکه وقتی در قلاب یکی از آن افکار گیر کردیم، آنگاه به آنجایی که می‌خواهند ما را روانه می‌کنند و ایستادگی و تکرار و تمرین و آموزش گیری صحیح ماست که می‌تواند ما را در برابر آن‌ها موفق کند.

امیدوارم همگی ما نقطه تحمل خودمان را در موضوعات مختلف بالا ببریم  و این در صورتی انجام می‌شود که دانایی مؤثر خود را روزبه‌روز زیاد کنیم و در موضوعات مختلف به دانایی مؤثر برسیم.

تهیه: مسافر علیرضا

تنظیم: مسافر محمد

عکاس: مسافر احمد

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic