همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیرجناب مهندس در سی‌دی «یونگ» به آن اشاره دارند؛ در مورد نفس ما انسان‌هاست که جسم را می سازد و در واقع بیان می‌کند که ما از جسم نیستیم، همانطور که زنبورها کندو را می‌سازند، این نفس ماست که قالب و یا همان جسممان را می‌سازد...

همسفر  فائزه:
نکته ایی که جناب مهندس در سی‌دی «یونگ» به آن اشاره دارند؛ در مورد نفس ما انسان‌هاست که جسم را می سازد و در واقع بیان می‌کند که ما از جسم نیستیم، همانطور که زنبورها کندو را می‌سازند، این نفس ماست که قالب و یا همان جسممان را می‌سازد.در مقوله جسم، روان و جهان‌بینی برای تمام انسان‌ها و در همه زمینه‌ها صدق می‌کند، نه ‌فقط در درمان اعتیاد. اگر جسم و جهان‌بینی فرد به تعادل لازم برسد، در ادامه روان هم به تعادل خواهد رسید.
  تقسیم بندی روان به عقیده جناب مهندس دژاکام:
1- خودآگاه: خودآگاه همان بازی در آگاهی است. ‌
2- نیمه خودآگاه: مربوط به دوران بچگی و طفولیت است.
3- ناخودآگاه: مربوط به قبل از تولد انسان در هر دوره حیات است.
برداشت من از این سی دی این بودکه؛قبل از این که من به کنگره بیایم خیلی احساس های ناخوش آیندی در من بود اما ذره ذره جهانبینی ام در حال تکامل است،و وقتی که هنوز به کنگره نیامده بودم حال روحی خوبی که نداشتم، بر جسمم هم تاثیر گذاشته بود و و گوشه گیری ، خود خوری و انتظار بهبود زندگی داشتم در صورتی که من در جهان بینی ام، احساس ترس و ناامیدی و منیت داشتم که جلوی بهبود حال خودم را می گرفت و در آخر انشاالله با آموزش های کنگره بهتر هم می شوم.

همسفر طاهره (ق):
در این سی دی اقای مهندس اشاره کردند به درمان اعتیاد که باید سه مؤلفه را مد نظر بگیریم ،قسمت جسم، روان و جهانبینی،گفتند که جسم که مشخص است و جهانبینی هم که نگرش فرد است از جهان پیرامونش،واما مهم تر از این دو مورد روان شخص است،که دانشمندانی مثل فرید و یونگ و دیگر دانشمندان هم در این رابطه نظریاتی داشته اند ،ولی هیچ کدام از آنها نتوانسته اند روان انسان را بشناسند و درمانش کنند.و تا زمانی که نتوانیم روان را بشناسیم ،نمی توانیم درست کنیم،گفتیم روان یعنی خلق وخو ی آدم ها در ظاهر ودر باطن، میتوانیم بگوئیم مجموعه ی کنش و واکنشها که در رفتار انسان ها وجود دارد.
روان ما را جسم از طریق خمر می سازد که مخدر طبیعی بدن است،هم بیرونی وهم درونی،همچنین نگرش و تفکرات ما در روان تاثیر دارد.
ما در وجودمان یک ضمیر نا خودآگاه داریم و یک ضمیر خودآگاه و نیمه خودآگاه.
خودآگاه چیزی که در آگاهی ما وجود دارد.و چیزی که در یاد خاطر ما نمی ماند و قابل دسترسی نیست.طبق این نظریات و نظر آقای مهندس من هم قبلا از خود آگاه و نا خودآگاه خودم چیزی نمی دانستم و اینکه در زندگی ام وقتی با مشکلی برمی خوردم،ونم دانستم کجا به دنبال راه حل باشم.والا ن فهمیدم که بایستی روح وروان خودم را بشناسم و بعد به درمان آن بپردازم.
گاهی اوقات من فکر می کردم وقتی حالم بد شده است و استرس و نگرانی دارم باید بروم یک جایی ،که تنها باشم و فقط گریه کنم و یا جایی که روضه بود و مصیبت می خواندند ،بروم و دعا کنم  و...در جایی که اصلا درست نبود. و الان بعد از گرفتن آموزش ها فهمیدم که روان چی هست؟ ،و باید چگونه درمان کنم.

همسفر محدثه:
برداشت از سی دی یونگ: نفس در واقع آنچه تعیین موجودین می كند چه در صور آشكار و چه در صور پنهان . برای درمان اعتیاد نیاز به سه بخش جسم ، روان و جهان بینی است كه نه تنها برای درمان اعتیاد بلكه برای درمان ما بقی بیماری ها نیز كاربرد دارد . اگر جسم و جهان بینی به تعادل برسد كم كم نفس هم به تعادل می رسد . جناب مهندس نفس را مجموعه خلق و خوی و رفتار انسان در صور پنهان و آشكار تعریف كرده اند  كه جسم و جهان بینی بر آن تأثیر می گذاری . فروید بر این باور است كه روان همانند یك شمع روشن است كه دور شمع كه قسمتی روشن است را خودآگاه  و زمانی كه از شمع فاصله می گیریم آن قسمت تاریك روشن نیمه خود آگاه و قسمت تاریكی مطلق ناخود آگاه می باشد  . طبق این نظریه خود آگاه مربوط به زمان حال و ناخودآگاه مربوط به زمان طفولیت است ولی یونگ شاگرد ایشان نظریه ای غیر از این را دارد . به اعتقاد او ما ناخودآگاه فردی و جمعی داریم و آن را سه مقطع می دانند ١. قسمتی كه در دسترس است . ٢. قسمتی كه با فكر قابل دسترس می شود و قسمت دیگر كه غیر قابل دسترس است  و جناب مهندس نیز بر این باورند كه ناخودآگاه اصلا قابل دسترس نیست . برداشت من از سی دی : باید برای همه اعمال و رفتارم مراقب باشم چه در ضمیر خودآگاه و چه ناخودآگاه


 همسفر فاطمه:
در این سی دی جناب مهندس بیشتر به ضلع روان و ضمیر ناخوداگاه اشاره می کنند.و در آخر سی دی باز هم به مسئله جهان بینی می رسند که هرچه این جهان بینی درست تر عمل کند انسان نظارت بیشتری بر اعمال خود دارد وجهان بینی خوب ,نشان از کار کردن فرد، روی نفس می باشد. و کنگره مکانی است که بیشترین آموزش را برای ما نسبت به تربیت نفس و تغییر جهان بینی دارد.نکته ای که جناب مهندس در این سی دی به آن اشاره می کنند این است که دانه ریختن برای پرنده اهلی بسیار راحتت تر است نسبت به دانه ریختن برای پرنده وحشی.پس مسئله اهلی شدن را بیان می کنند که به نظر من همان فرمان برداری می باشد
اهلی شدن موردی است که به نظر من باید در ابتدای ورود به کنگره و گرفتن آموزشها باید سرلوحه کار یک رهجو قرار بگیرد.این مساله برای من به شخصه زمانی زیادی را در کنگره گرفت چون در برابر آموزشهای کنگره جبهه می گرفتم و می گفتم من خودم بهتر بلدم با مسافرم چگونه رفتار کنم. در ظاهر فرمان بردار بودم اما در باطن طبق روال خودم رفتار می کردم وبه قول خانم الهه عزیزم خب اگر فکر می کردم که خودم بهتر بلدم پس چرا سرنوشت من این گونه رقم خورد که در صندلی آموزش قرار بگیرم؟!! پس این نشان دهنده این است که روال زندگی من و نوع زندگی من ،اخلاق و رفتارم گره هایی که داشتم درست نبوده که من هم باید در این جایگاه قرار  گرفتم و آموزش بگیرم  و همین اهلی نشدن باعث شد سفر اول من دو سه سالی طول بکشد . و این درس بزرگی برایم شد که هرچیزی هر آموزشی را که در کنگره یاد می گیرم اگر دقیقا به آن عمل نکنم و آن مرحله را به خوبی پشت سر نگذرانم دوباره به جای این که به پله پرتاب برسم.سقوط خواهم کرد تا آن مرحله را دوباره و کامل درست انجام بدهم تا دروازه، ورود به مرحله بعدی برایم باز بشود و مرتب درجا نزنم. و این که هرچه در کنگره آموزش می دهند باید من فاطمه طبق همان رفتار کنم چون تمام این آموزشها تجربه شده است که راه را به خوبی به ما نشان می دهد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو