همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر


در خدمت خانم مرجان عزیز هستیم و با توجه به خدمات ارزنده ای که به مدت 5 سال در شعبه نیک آباد داشتند بر خود واجب دانستیم گفت و گویی با ایشان داشته باشیم و از تجربه های ایشان استفاده کنیم.

  

درختی که رشد کند و قد بکشد بی شک آن سوی دیوار دیده خواهد شد و لایق خدمت در جای جای کنگره خواهد بود.


با سلام ضمن تبریک بزرگداشت روز معلم 

لطفا خودتان را به رسم کنگره معرفی نمائید.

سلام دوستان مرجان هستم یک همسفر؛ مسافرم بیست سال آنتی ایکس تریاک و شیره داشتند، 18 ماه به روشDST ، با داروی اپیوم سفر کردند به راهنمایی آقای علی خدامی و راهنمای خودم در حال حاضر سرکار خانم آنی، آزادی 11 سال و 6 ماه و چند روز، در ادامه سفر نیکوتین داشتند به روشDST با نیکوتین خوراکی 10 ماه سفر کردند به راهنمایی آقای مهندس دژاکام،  آزادی از نیکوتین  6 سال و 4 ماه

با توجه به خدمتهایی که در کنگره انجام داده اید بفرمائید از نظر شما خدمت واقعی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

به نظر من خدمت کردن اولین نقش باز پرداخت بدهی است قسمت بعدی آن رسیدن به حال خوش است البته این حال خوش وقتی نصیب انسان می شود که آگاهانه باشد، از تمام آموزش هایی که قبلا دریافت کرده است در هر جای این خدمت استفاده کند و آنها را بکار گیرد مهمتر از همه منتظر نباشد اعضاء به خاطر خدماتش از او قدردانی کنند و خدمت او را ببینند این بهترین علامتی است که بدانیم آیا داریم خدمت را به درستی انجام میدهیم یا خیر؟ قسمت بعدی آن هم آموختن است که هیچگاه برای یک خدمتگزار متوقف نمی شود.

چه تجربه هایی از آموزه های کنگره برای زندگی حرفه ای و شغلیتان استفاده کرده اید و چه نتیجه ای گرفته اید؟

به کارگیری آنچه در کنگره آموختم بسیار تا بسیار در زندگی حرفه ای من تأثیر گذار بود و کمک کرد فرد موفقتری شوم چون در کنگره می آموزم، سپس عمل و تمرین می کنم و نهایتاً جزئی از  شخصیت و رفتار من می شود در واقع میدان بسیار وسیع برای تمرین داشته ام و این اعتماد به نفس را افزایش میدهد از همه مهمتر به خاطر ارتباط با دانش آموزانم بسیاری از آموزش ها را انتقال داده ام.

در مورد این جمله که جایگاه ها افراد را انتخاب می کند، چه زمانی باید منتظر خدمت بود و چه زمانی باید خود فرد تلاش کند؟ فلسفه خدمت چیست؟

من همیشه معتقدم برای خدمت هایی مثل مهمانداری، مسئول پذیرایی، میکروفن گردانی، دبیری، استادی، و ... هیچوقت نباید منتظر ماند اگر به خوبی در این جایگاه ها ایفای نقش کنیم و خدمتی با جان و دل انجام دهیم و هم زمان در راستای اهداف کنگره پیش برویم و هرگز از آموختن و بکارگیری آموزش ها دست نکشیم آرام آرام ظرفیت بیشتری پیدا می کنیم آن زمان است که برای خدمت های دیگر آماده می شویم. درختی که رشد کند و قد بکشد بی شک آن سوی دیوار دیده خواهد شد و لایق خدمت در جای جای کنگره خواهد بود.

با توجه به مسافت زیادی که از شهرکرد به نیک آباد می آمدید چه نیرویی شما را به سمت نیک آباد می کشاند؟

من معمولاً به مسافت ها فکر نمی کنم بلکه همیشه فکر می کنم اگر بتوانم فقط به یک نفر خدمت کنم و پیام کنگره را برسانم ولو در دورترین نقطه هم باشد شیرین و دلپذیر است پیام زیبای فتح قله چندان اهمیتی ندارد بلکه نشانی از خویش برجا گذاشتن است که مهم است و آویزه گوش بنده است.

اگر باز هم از شما بخواهند به نیک آباد بیائید قبول می کنید؟ چه چیزی برای شما خوش آیند بود؟

من خودم را خدمتگزار اعضاء در کنگره 60 می دانم  در هر جایی که لازم باشد میروم و خدمت می کنم. علاقه کمک راهنما به بیشتر دانستن، یکی از خوشایندترین اتفاقات این چند سال برای من بود.

  

نگاه شما به این موضوع که شخصی از خود شعبه برای اسیستانت معرفی شود، چقدر می تواند در کیفیت و رشد شعبه کمک کند؟ این را چگونه پیش بینی می کنید؟

قطعا تأثیر بیشتری خواهد گذاشت اینکه شعبه اعضایی دارد که دغدغه رشد و اعضاء را دارند، دغدغه اجرایی درست و صحیح قوانین را دارند، علامت و نشانه خوبی است که کار به خودشان سپرده شود تا با استفاده از آنچه آموخته اند به رشد شعبه کمک کنند قطعاً اسیستانت اگر هر جلسه در بین اعضا حضور داشته باشد می تواند در این امر موفق تر و مؤثر تر باشد.

بخش همسفران شعبه نیک آباد را چگونه می بینید لطفاً نقاط ضعف و قوت آن را بیان کنید؟

بخش همسفران نیک آباد به خوبی در حال انجام امور مربوط به خود هستند تلاش زیادی کرده اند که به طور مستقل از بخش مسافران عمل کنند و تا حد زیادی هم موفق بوده اند اعضاء پرتلاش در بین آنها دیده می شود که سخت به دنبال تغییر مثبت هستند، کمک راهنماهای بسیار خوب و به روزی دارد و نقطه ضعفی که من به طور کلی در این شعبه دیدم عدم حضور در جلسات بعد از ورود به سفر دوم است و استقامتی که از بعضی از همسفران در طول سفر دیده می شود البته تعداد این همسفران بسیار کم است که امیدوارم در ادامه شاهد حرکت درست آنها باشیم.

چه کنیم که شاهد پیشرفت شعبه بخصوص قسمت همسفران باشیم پیشنهاد شما برای بهبودی این وضعیت چیست؟

ایمان داشته باشیم که دربهای بسته روزی باز خواهند شد، همچون قلبهایی که آلیاژ آنها از سیاه سنگ است و این باز شدن دربها نیاز به تداوم، تلاش، استقامت، صبر و از همه مهمتر پالایش دارد. یک پالایش درونی و اساسی

حلقه اتصال همسفر و مسافر چیست؟ چه چیزی باعث بهبودی این اتصال می شود؟

پیوندی که بین این دو جاری، برقرار شده همانطور که عشق انسان را رویین تن می کند باعث بهبود در قوام این پیوند خواهد شد و این عشق را باید جلا دهیم چرا که سالهاست زنگار بسته، راهش هم در وادی چهاردهم به وضوح برایمان گشوده است.

با توجه به تلاش هایی که شما برای برگزاری ورزش همسفران کردید لطفا نظرتان را در مورد ورزش همسفران شعبه بگویید؟

امیدوارم در آینده وضعیت بهتری پیدا کند لازمه رشد این قسمت این است که همسفران به جسم خود اهمیت بدهند همانطور که آقای مهندس بارها و بارها به وضوح برایمان این مطلب را باز کردند و تأکید کرده اند که در این زمینه خوب کار کنیم. انجام ندادن موضوعی که استادمان این همه به آن تأکید می کند به نظرم حکم ناسپاسی است.

لطفاً در مورد دستور جلسه "ظرفیت، مسئولیت، قبله گم کردن" کمی برایمان صحبت کنید.

ظرفیت هر شخصی میزان دانایی آن شخص را نشان می دهد اگر به شخصی که در جهت کسب دانایی تلاش نکرده مسئولیتی واگذار شود قطعاً هدف اصلی خود را گم خواهد کرد به خودش اجازه می دهد در هر موردی اظهار نظر کند، انسانها را قضاوت می کند، حتی ممکن است به قوانین کنگره هم خورده بگیرد و تفسیر به رأی هم بکند، خود را فردی دانا می داند و برای اعضاء دیگر احترام قائل نیست و حاضر به پذیرش خطاهای خود نیست. هدف ما رشد است و کامل شدن،  پس باید هر لحظه یاد آوری کنیم و توجه کنیم از آن دور نشویم فردی که هدفش تکامل است اصلاً به مسائلی که به او مربوط نمی شود توجهی نمی کند اگر ببینید تلاش هم می کند پیام آن موضوع را دریافت کند برای بهتر حرکت کردن از آن استفاده کند، چنین آدمی در حال افزایش  ظرفیت و دانایی خویش است.

لطفا اگر صحبتی از شعبه نیک آباد می خواهید به یادگار بگذارید بفرمائید.

صفای شما مردمان با محبت کویر را هیچگاه فراموش نمی کنم همواره خدمتگزار شما هستم و از دیدن رشد بیشتر شعبه هر کجا باشم خوشحال و خرسند خواهم شد.

لطفا حس خودتان را از کلمات زیر بیان کنید:

آقای مهندس؛ عاشق

خانم آنی؛ همسفر عشق

آقای کامران؛ یار و یاور

جایگاه اسیستانت؛ خدمت

و کلام آخر:

آقای مهندس می فرمایند: تعصب ریشه انسان را خشک می کند انسان را نابود می کند حواسمان به این کلام استادمان باشد. یا حق

 

خانم مرجان عزیز از شما بسیار سپاسگزاریم که وقت گرانقدرتان را در اختیار ما گذاشتید، برای شما آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون داریم . به امید دیدار دوباره شما در شعبه نیک آباد.

تهیه و تنظیم: کمک راهنما همسفر زهره (لژیون سوم)
عکاس: کمک راهنما همسفر مریم ( لژیون چهارم)

منبع: وبلاگ نمایندگی نیک آباد
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 04:47 ق.ظ
سلام وخداقوت خدمت خانم مرجان عزیز.به امید دیدار شما.
امیدوارم روزی شعبه کرمان هم کمک راهنما واسیسانت از بین خود دوستان همسفر داشته باشه.این روز دیر نیست‌ان شاالله.
تشکر از خانم زهره بابت این مصاحبه قشنگ وعالی.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو