همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
در صراط مستقیم حركت كردن بسیار مشكل است. صراط مستقیم مشکل‌ترین و خطرناک‌ترین مسیر است.


برداشت از سی دی :همسفر مریم

سلام دوستان مریم هستم همسفر: ما هرکاری که میخواهیم انجام دهیم نیاز به نقشه ی راه داریم. ما برای اینکه خودمان را بشناسیم نیاز به این تصاویر زیبا داریم. که تصاویر کتاب ۶۰ درجه به ما کمک می کند تا بهتر صور آشکار و پنهان خودمان را بشناسیم . مثلا تصویر دوم مسیر حرکت صفحه ی ۲۷۵دراین تصویر نور خورشید نشانه ی بیداری درون و عقل و ایمان است و شدت نور نشانه ی سختی راه است.

تصویر روی جلد کتاب: چنین تصویری در طبیعت وجود ندارد که یک دشت سرسبز باشد اما این تصویر و درون انسان ها را نشان می دهد. گاهی من همسفر با رفتاری که انجام می دهم باعث می شوم که در جهنم زندگی کنم که این جهنم همان کویر خشک است . من همسفرم اگر برای هرکاری تفکر کردم و انجام دادم ان موقع در بهشت هستم  و اگر بدون تفکر کاری را انجام دادم  جهنم ان موقع پیدا می شود، تفکر تعیین می کند که من الان در بهشت هستم یا جهنم.

الله هم نشانه ی قدرت خداوند است که اگر من به قدرت خداوند ایمان داشته باشم همیشه شامل حالم می شود.

تصویر دوم نبرد درون من صفحه ی ۲۹۱: در اینجا ممکن است درگیر مسائل و مشکلاتی شویم. کسی که کنگره می آید خداوند هم به او ‌کمک می کند تا از غرق شدن نجات یابد. مشکلات همیشه برسر راه ما وجود دارد حتی ممکن است باعث غرق شدن ما شوند اما اگر آموزش هارا به درستی گرفته باشم و خواسته قوی داشته باشم می توانم خود را بالا بکشم.

برداشت از سی دی :همسفر زهرا

در صراط مستقیم حركت كردن بسیار مشكل است. صراط مستقیم مشکل‌ترین و خطرناک‌ترین مسیر است.از لذت‌ها دست كشیدن دارد ،كوه دارد ، دره دارد و پیچ در پیچ است ولی انسان را به بهشت می‌رساند. بهشت ، آرامش و فرمان عقل ( شُو و شَود ) در اثر صراط مستقیم بودن و طی كردن آن به دست می‌آید و در این صراط مستقیم ، سختی‌های زیادی است .

اصولاً سرما تمثیلی است از ناآگاهی ، یعنی وقتی گرما نیست و در اثر عدم وجود گرما ، سرما و یخ بندان به وجود می‌آید .یعنی در اثر نبودن آگاهی

وقتی كه نور نباشد ،می‌شود تاریكی ،یعنی ناآگاهی یا جهل یا تاریكی ، نبود است ، بود نیست ، بود یعنی چیزی وجود دارد، نور وجود دارد ، نباشد می‌شود تاریكی ، سرما هم وقتی گرما و انرژی نباشد پدید می‌آید و از عدم وجود گرما و انرژی است كه سرما پدید می‌آید .

وقتی اصلاً گرما و انرژی نباشد ،می‌شود صفر مطلق كه برابر است با منهای 273 درجه ، اینجا اعتیاد را به سرما تشبیه کرده‌ایم یعنی گرمایی در وجود مصرف‌کننده نیست ،محبتی نیست ،مصرف‌کننده یخ زده و گرفتار سرما شده . معتادین تبدیل به غول‌های یخی شده‌اند ، خوب تشخیص نمی‌دهند یعنی همه چیز حتی روابط ، آمد و رفت ،دادوستد و ..... را مواد تعیین می‌کند .

كاری كه سرما می‌کند حركت و حس را از انسان می‌گیرد ، مواد مخدر نیز حس را از انسان می‌گیرد ، حس محبت ، انسانیت،نوع‌دوستی و غیره، (در اثر مصرف مواد) از انسان گرفته می‌شود ، انسان است ولی آن طور كه باید باشد نیست، چون ذره‌ای محبت ، انسانیت و غیره را هنوز دارد ، می‌شود 60 درجه زیر صفر و الا می‌شد منهای 273 درجه زیر صفر (صفر مطلق یا صفر كلوین)

فرد مصرف‌کننده غول یخی است ، حس ندارد ، درست نمی‌تواند فكر كند ، از همه عالم و آدم طلبكار است ،همه باید كار كنند ، بدهند او بخورد . او یخ زده و درك و حس ندارد ، پس فرد باید از آن سرما و منطقه حركت نماید و عبور كند . اول كار خیلی سخت است ،هیچ‌چیزی وجود ندارد ،نه آبی و نه آبادی ، باید ذره‌ذره خارج شود و برای خارج شدن نیاز به راه و نشانه است . تا قبل از كتاب 60 درجه زیر صفر این راه وجود نداشت ، با این كتاب و پس از آن این راه مشخص شد و نشانه‌گذاری شد .

حركت شتاب‌زده و نامعقول ویرانگر است ،سرعت زیاد و یا بسیار كم ، توقف بیش از حد مجاز و انحراف از مسیر باعث سقوط به دره و یا ارتعاش و سقوط بهمن و قندیل‌ها می‌شود .پس بایستی بسیار صبر و تحمل داشت و برای هر حركت ،تفكر نمود و راهكار خواست و به توصیه اساتید و راهنمایان گوش فرا داد تا مشكلی پیش نیاید .وقتی سفر شروع می‌شود باید درمان و سفر در اولویت قرار گیرد . اگر سفر آرام و با تأمل باشد ،از درایت عقل است ولی حركت تند و عجولانه از بی عقلی و عدم درك صورت مسئله اعتیاد است .

اگر به پختگی برسیم درك می‌کنیم كه تمام ذرات و كائنات در حال حركت به سوی كمال هستند و اگر ما هم بخواهیم به سوی كمال حركت كنیم ، آن نیروی ایزدی یا نیروی عظیم كائنات یا طبیعت و یا هر چه كه به آن اعتقادی داریم ، به ما هم كمك می‌کند .

برداشت من از این سی دی :

وقتی کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر خواندم متوجه شدم که این همسرم نبوده که تصمیم میگرفت و مواد برایش همه چیز بود وتازه متوجه شدم که چه سرمای در زندگیمان هست که به او گیر ندهم .و سوار ماشینی هستم که درجاده ای کاملاً یخ قرار دارم پس با آرامی ، صبر و آموزش داشته باشم و برای هر حرکتی تفکر کنم تا سالم به مقصد برسم.

درپایان آز آقای مهندس و خانم الهه عزیزم کمال تشکر را دارم.


برداشت از سی دی :همسفر خانم فتانه

کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفرکتاب نفیس وارزشمندی هست بهترین وتاثیر گذارترین کتابی است که تا به حال مطالعه کرده ام .این کتاب راه درست زندگی کردن را به ما می اموزد .با زبانی ساده روان ودل نشین با ما سخن میگوید .
شایدقبل از اشنایی با کنگره ومطالعه این کتاب درمورد خلقت انسان واین همه عظمت وپیچیدگی هایی که دروجود انسان است عقل صور اشکار وپنهان وحس های او و...فکر نکرده بودم ونمی دانستم که انسان چگونه موجودی است وهدف از خلقت انسان چه چیزی بوده است اما این کتاب گران بها ادرس خودمان را به خودمان می دهد کل خواسته های معقول وغیر معقول ودانایی ونادانی وغیره را برای ما می شکافد وما پی میبریم که انسان چقدر میتواند قدرتمند باشد تا جایی که اشاره می کند،رسد ادمی به جایی که به جز خدا نبیند .
زمانی که وارد کنگره ۶۰ می شویم همه فکر ها وهدفمان درمان اعتیاد ورهایی ونجات از این تاریکی است اما زمانی که اموزش ها را فراگرفتیم وبا منوی اموزشی اشنا شدیم کم کم متوجه می شویم که هدف شناخت انسان است وتا زمانی که به شناخت خود نرسیم درمان نمیشویم .جناب مهندس دژاکام شخص بزرگی است که در راه علم اعتیاد وشناخت انسان قدم برداشتند وهدف بزرگی داشتندوزمانی که خود درمان شدند از خود وخانواده ی خود مایه گذاشتندوبرای رهایی وبه ارامش رسیدن انسان قدم برداشتند.هدفمند حرکت کردندوبهترین ومهم ترین خدمت را برای خلق خدا انجام دادندودر نتیجه صورت مسئله ی اعتیاد را شکافتندوارائه دادندصورت مسئله ای که تا به امروزهیچ کس در جهان راه حل درست ومنطقی برای ان نداشت اما جناب مهندس با روشی بدون نقص این مسئله را شکافتندوبزرگ ترین وارزشمندترین نعمت را به ما اهداکردند این انسان بزرگ وفرهیخته کسی است که بسیار تا بسیاری از انسان ها را ازدرد ورنج وسردرگمی نجات دادند.زمانی که سردرگم بودیم وبا باری ازغم واندوه ونا امیدی وتخریب های بسیارزیاد وارد کنگره شدیم متون اموزشی ازجمله کتاب ۶۰ درجه زیر صفر که پایه ی اصلی اموزش هاست راه را برای ما نمایان کرد ومارابه ارامش نسبی رساند.کتاب ۶۰ درجه زیر صفر با باری ازعلم وهدف به نگارش درامده است وتصاویری که دران چاپ شده است هرکدام معنا ومفهوم خاصی دارد ونشان دهنده ی اوضاع واحوال درون وبرون ما وساختارهای جسم ما دراین سفر است درتصویراول که درآغاز راه هستیم .حرکت در یخبندان وچگونگی حرکت درجاده لغزنده را به ما نشان میدهددر تصاویر بعدی درخت پوسیده ای که نشان دهنده درون برون انسان الوده به مواد مخدریا الکل است را نشان میدهد با حرکت ونمایان شدن راه تصاویرنیز تغییر میکندتا جایی که درتصویراخر زمستان بسیار زیبا وپر ازبرف هست وانسان ها درارتقاعات با لباس های گرم وبا نشاطبه بازی اسکی مشغول اندوخویش وخویشتن را یافته اند

 

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره 60، درمان اعتیاد، برداشت از سی دی، لژیون همسفران عشق،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 21 اسفند 1397 12:49 ب.ظ
افرین عزیزانم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو