همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیربه نام قدرت مطلق الله 

 زمانی که انسان در فعالیت و زندگی روزمره   فقط برای خود و به فکر خودش باشد می‌شود خودخواهی و اگر فقط برای دیگران باشد می‌شود قربانی کردن خود برای آنها......ََ

 

همسفر خانم سحر:
جناب اقای امین دژاکام در سی دی کوه اینگونه بیان کردند که زمانی که انسان در فعالیت و زندگی روزمره   فقط برای خود و به فکر خودش باشد می‌شود خودخواهی و اگر فقط برای دیگران باشد می‌شود قربانی کردن خود برای آنها. اگر انسان ما بین این دو حالت باشد در حال تعادل قرار میگیرد و  می‌تواند موفق باشد. خیلی وقت‌ها انسانها باید بزرگ فکر کنند و این کار چند مزیت دارد مثلا انسان زود ناامید نمی‌شود و اگر هدف ‌بزرگی داشته باشد درگیر حاشیه های دیگر نمی‌ گردد و انسان باید روز به روز خودش را به اهداف اصلی زندگی اش نزدیک تر کند. حال اگر عملکرد ما درست باشد قطعا به موفقیت نزدیک میشویم اما اگر راه مان اشتباه باید و حرکت اشتباهی بزنیم همان جا متوقف خواهیم شد.
من زمانی بیش ازاینکه به فکرخودم باشم به فکر دیگران بودم. مثلا اگرکسی به من تلفن می زد و از من کمکی میخواست گاهی تمام برنامه های  روزم را کنسل میکردم تا به طرف مقابلم کمک کند و ازمن ناراحت نشد و بعد میدیدم که چه آسیبی به خودم می زدم مثلا وقتی به خانه برمیگشتم می دیدم که من از تمام کارهای خودم عقب افتاده ام. اما حال متوجه شدم که  باید حد تعادل را حفظ کنم تا نه دیگران اسیب ببینند نه خودم.

همسفر خانم مریم(الف):
سلام دوستان مریم هستم یک همسفر.اگر می خواهی جای بزرگ بنشینی باید قد کوه شوی وباید آن قدر قد بکشی واز تپه بگذری رشد کنی  وبرسی به کوه ، وقتی به کوه رسیدی نزولات آسمانی را دریافت می کنی .همان طور که یک درخت برای جهان مفید است یک انسان هم با ابعادش می تواند آن کار را انجام دهد پس اگر انسان بخواهد در چیزی یا امری به مرحله ی زایش و تولید برسد  وبتواند مثل کوه که روی آب وهوای اطراف تا ثیر می گذارد با یستی  مراحل خاصی را پشت سر بگذارد .  اگر می خواهم در هر مرحله ی زندگی ام رشد داشته باشم وبتوانم گره ها ومشکلاتم را حل کنم باید درون خودم را تزکیه وپالایش کنم از ضد ارزشها دوری کنم وبه کارها ی ارزشی وخوب روی آورم تا مثل کوه ارتفاع بگیرم وبیشتر تلاش وتمرکز را روی خودم وحرکتهای فردی خودم بگذارم تا بتوانم من هم آموزشها را دریافت کنم یاد بگیرم وبه دیگران هم انتقال دهم وخدمت کنم . اگر ما کاری انجام می دهیم اگر محبت جلو باشد وجایگاها  در مرتبه ی بعدی باشد آن کار به خوبی انجام می شود .

همسفر خانم ندا:

انسان باید همواره تلاش کند تا بتواند زایش داشته باشد برای اینکه انسان مانند کوه باشد باید قد کوه بشود .یعنی انسان بازد تزکیه و پالایش داشته باشد .به جای اینکه در زندگی به دنبال کینه و حسرت ...باشد باید فکرهای بزرگ داشته باشد و بخواهد که به آنها برسد و همین باعث میشود که از حاشیه دور شود .و صور پنهانش رشد کند .انسان چیزی را آموزش می دهد که آموزش بگیرد .
برداشت من :برای اینکه مانند کوه روح بزرگی داشته باشد ابتدا باید درون خودم را درست کنم و همین باعث می شود انرژی های مثبت را جذب کنم و در نتیجه حس هایم باز می شود و علم بیشتری کسب می کنم .و اگر هدف کمک راهنمایی دارم پس باید خودم را اصلاح کنم تا آموزش های بیشتری بگیرم تا در آینده آنها را در اختیار دیگران قرار دهم .

همسفر خانم فاطمه(ش):
انسان برای اینکه مانند کوه بتواند باشد نیاز به بزرگ شدن ،رشد کردن و تزکیه وپالایش دارد واین مسیر برای هر انسانی باز است و میتواند به ان برسد پس چیزی بعنوان شانس وجود ندارد .برای اینکه جای کوه باشید باید قد کوه باشید .
انسان در هر شرایط وابعادی میتواند خدمت کند همان طور که یک درخت مفید است بوته هم میتواند مفید باشد تفاوتی در آفرینش نیست ،خداوند می فرمایند;انسان چیزی نیست جز اینکه تلاش کند پس اگر بخواهد به مرحله تولید و زایش برسد و بتواند مثل کوه در آب وهوای اطراف خود تاثیر گذار باشد باید در آب و هوای دنیا تاثیر گذار باشدو یکسری مراحل را پشت سر گذارد.به امید روزی که با خواستن وتوان خود تبدیل شویم به کوههای سر به فلک کشیده به جهت کمک به دیگران ،مثل کوهها که تغییرات را تحمل میکنند تا مفید باشند .
جایگاهها به تنهایی خاصیتی جز دردسر چیزی ندارند مگر اینکه درآن بتوانید خدمتی کنید که اگر خدمت کردید آن جایگاه ارزش دارد واگر برای خود جایگاه تلاش کردید جز ضرر چیزی بهمراه ندارد و همه چیز برایمان خراب میشود واز تعادل خارج میشویم ، سعی کنیم پش نمازمان محبت باشد ،محبت است که اهمیت دارد همانند آب دادن به زمینهای تشنه....
برداشت من;من روزهای اول که به کنگره می آمدم همیشه حسرت کسانی که حالشان خوب رو میخوردم درصورتیکه نمیدانستم آنها روزی مثل من بودند و چقدر روی خودشان کار کردن ،زحمت کشیدن تا به این مرحله برسند وبه این حال خوش رسیدن،پس من هم اگر بخواهم میتوانم با تزکیه وپالایش و تلاش روی خودم کار کنم وهمه مشکلات و مسائل خود را حل کنم وبه آن حال خوش برسم.
ممنون از راهنمای خودم خانم الهه

همسفر خانم شبنم :

۱.انسانی که تمام فکرش خدمت کردن به دیگران است به ویژه در کنگره هرگز زود ناامید نمیشود وخود را درگیر مسائل حاشیه نمیکندوتنها به هدفش و رسیدن به ان فکر 
میکند.
۲.اگر عملکرد ما درست باشد ودر مسیر درست گام برداریم(صراط مستقیم)به زایش و تولید میرسیم و شعاع اضافه میکنیم والا کم کاری و حرکت اشتباه باعث توقف ودرجا زدن انسان میشود.
۳خداوند در قران مجید تاکید میکند به طبیعت نگاه کنیم چرا ؟با اینکه علم پیشرفت کرده است وبا ابزار نگاه میکنند ایا بدون ابزار هم میشود نگاه کرد بله میشود همان علم جهان بینی است که بدن ابزار میشود به طبیعت نگاه کرد و چیزهارا پیدا کرد.
۴.دقت کرده اید تا به حال که کوه چقدر انرژی دارد .کوه بیش تر از دریا انرژی میدهد به چند دلیل ۱.کوه از کوههای همجوار خود نور میگیرد بنابراین دمای ان افت نمیکند .به این مطلب بازتابی نور میگویند دقیقا انسانهای منجمد و سرد که در تاریکی قرار گرفته اند اگر کنار هم قرار گیرند از بازتابهای نور هم استفاده می کنند و یخشان اب میشود ودمایشان بالا میرودوبه چرخه زندگی بر میگردند ولی قله به دلیل منیت نمی تواند از زمین اطرافش نور جذب کند ودر سرمای خود می ماند .۲.منبع اب شیرین و رودخانه ها در کوهستانهااست.۳.کوه باعث میشود که انسان از قیاس بی مورد صرفنظر کند و تمرکزش را روی حرکتهای فردی خودش بگذارد.۴.کوه از زلزه جلوگیری میکند.
ودر اخر کوه را میتوان به انسان تشابه داد انسان هنگامیکه در صور پنهان خود قد میکشد از تپه کوچک به تپه بزرگ و بزرگتر و به کوهی بلند و رفیع تبدیل میشود و نور را دریافت میکند و لایق دریافت نزولات اسمانی میشود و سرچشمه ی خوبیها و ارزشها میشود .بیشتر از انکه به مسایل ریز و بی ارزش زندگی بپردازد  به هدف اصلی خود توجه میکند .ودر اخر همچون کوه از وقوع اشوب و اشفتگی که همان زلزله های زندگی است جلوگیری میکند .
محبت باید سر لوحه ی کارهایمان باشد ومحبت همانادادن آب به زمینهای تشنه است.باسپاس ره جو شبنم
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 15 اسفند 1397 01:20 ب.ظ
مرحبا برشما عزیزانم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic