همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
به نام قدرت مطلق اللهروز دوشنبه مورخ 97/8/21 لژیون همسفران عشق با دستور جلسه سی دی رسیدن وسی دی بند تن بااستادی کمک راهنمای عزیز همسفر خانم الهه راس ساعت مقرر آغاز به کار نمود.
وقتی که می بخشی و با عشق هم می بخشی مطمئن باش خداوند تو را رها نمی کند و زمانی که می بخشی چشم انتظار این نباش که می بخشی تا به تو ببخشند نه اگر شرط در  آن آمد قبول نیست. بدون شرط و از اعماق قلب  و با عشق وحس خوب و بدون چشم داشت باید بخشید و اگر این گونه بخشیدی حقیقتا به شما بر می گردد و چقدر زندیگتان بهتر می شود و این را هم مدنظر داشته باشید که اگر این پول را هدیه می دهید فقط و فقط برای حال خودتان است وگرنه میلیونها نفر هستند کمک می کنند بدون این که من وشما متوجه بشویم وآنها به لذت خودشان می رسند...


ابتدا راهنمای گرامی همسفر خانم الهه چنین فرمودند:چرا این هفته برداشت از سی دی ها نرفته بود روی سایت؟! این جور بخواهید کار کنید مجبور بشوم بگویم دیگر به لژیون نیایید...
 الان بالا یک جلسه ای بود برای برگذاری هفته گلریزان وجشن گلریزان صحبت می کردیم.  شماره حسابها را در همه جای سالن می بینید که زده اند شماره حساب را یاد داشت کنید. نقدی نمی توانید پول بدهید پول باید به حساب تهران واریز شود باید بروید بانک واریز کنید چون سال قبل بسیار این صف کشیدن پول در شعبه، بسیار شلوغ و طولانی بود طوری که دستگاه کارتخوان جوابگو نبود پس حتما این مبلغ را به بانک بروید و به حساب کنگره بزنید.
 خانم نجمه حرف بسیار زیبایی بالا گفتند این که اگر یک شب را خدای ناکرده در بیمارستان باشیم باید چندین میلیون تومان خرج کنیم تا سلامتی خودمان را به دست بیاوریم.ولی الان که باید پول بدهیم  این هم برای این که خودمان به حال خوش برسیم و فقط وفقط این کار را برای خودمان انجام بدهیم ، دریغ می کنیم.
 هفته پیش هم گفتم در کلام الله آمده است به خوبی ونیکی نمی رسید ، مگر از آن چیزی که دوست دارید ببخشید. که متاسفانه بچه های وبلاگ نویس اشتباه نوشته بودند. خواهشا در نوشتن هایتان دقت کنید وبلاگ ما روزانه بین 400 تا540  نفر باز دید کننده دارد واین کم عددی نیست چون بازدید از وبلاگ بقیه شعب نهایتا 320 نفر است.اگر شما یک چیزی را اشتباه بنویسید 500 نفر را شما دچار اشتباه کرده اید. و اگر شما حالا این 400 یا 500 نفر را با یک کلام اشتباه نوشتن دروبلاگ به اشتباه بیندازید ساختاری درست کرده اید که، خشت اول را  کج بنا کرده اید چون ممکن است آن افرادی که مطالب ما را دنبال می کنند دچار اشتباه شوندودر آینده این افراد  کمک راهنما بشوند  وتشکیل لژیون بدهند و بخواهند علمی را که یاد گرفته اند را به رهجوهایش منتقل کند و آنها را هم به اشتباه می اندازند بنابراین این نوشتن شما باید درست باشد که ساختار درستی بنا گردد.همه شما برای هفته آینده دو عدد سی را که خانم ندا می گوید  باید برداشت از آن را بنویسید.  
 ما تا قبل از این که برداشت از سی دی را در وبلاگ قرار بدهیم روزانه 150 تا 200 بازدید کننده داشتیم اما کم کم با اضافه کردن برداشت از سی دی این آمار دوسه برابر شد. برداشت از سی دی یعنی  من این سی دی را گوش کنم و طبق آموزشهای سی دی اشکالی که از خودم در زندگی گرفتم را متوجه  بشوم واین را که تجربه ای برای من بوده است را بنویسم تادیگران از درسی که من گرفتم در زندگیشان استفاده نمایند. مثلا سی دی مثلث شخصیت را گوش دادم و متوجه شدم که من همیشه اطرافیانم را تهدید می کردم، بنابراین  من در از ضلع تهدیدم در رنج هستم و می نویسم در حد یک پاراگراف پنج یاشش خطی که من به واسطه این سی دی این اشکال را در خودم پیدا کردم و دارم روی آن کار می کنم .مثلا از سی دی گلریزان این نتیجه را گرفتم که هرچند من به نان شبم محتاج هستم اما کمک می کنم برای یک آجر کنگره.

  شرایط ما در کنگره بسیار خوب است الان بچه های کرمان به چه شرایط سختی مشغول آموزش هستند که حتی راهنما هم ندارند. هفته قبل می خواستند برای من عکس بفرستند و من گفته بودم عکسهای لژیون راببینید و بعد مانند همین عکس برایم بفرستید عکسی که فرستادند دیدم که این بنده های خدا روی همدیگر نشستند تا بتوانند یک عکس بگیرند و تا آمدم بگویم که یک عکس بگیرید که همه مرتب روی صندلی نشسته باشید مانند لژیون، گفتند خانم الهه: اینقدر جای ما تنگ است که نمی شود صندلی بچینیم و بنشینیم و عکس بگیریم و یک عکس دسته جمعی کنار هم برایم فرستادند. و بسیار هم خوب راه افتادند و حرکت می کنند و همه هم بچه هایی با تحصیلات عالیه و با سواد هستند و بسیار خوب هم حرکت می کنند. بعضی از آنها روز اول که من می گفتم این کار را بکن و یا آن کار را انجام نده به او بر می خورد و با من قهر می کرد و به من پیام نمی داد و یا پیامی یا نکته ای را برایش می فرستادم اصلا تشکر نمی کرد و هیچ چیزی در جواب من نمی داد. هفته پیش همان فرد برای من پیام داده است که خانم الهه متوجه شدم که من آموزش ناپذیر بودم ولی الان آموزش پذیر شدم و بسیار  از شما ممنونم. من فکر می کردم چون فلان جا کار می کنم همه چیز را می دانم ولی الان متوجه شدم که من هیچی نمی دانم. ومن این را می خواهم که فرد به محض ورود باید تسلیم باشد و تمام درجات دانشگاهی  و یا درجات شغلی  را پشت در بگذارد  و بیاید و چهارزانو  بنشیند و بیاموزد.
   
  
من هفته پیش گفتم خداوند در کلام الله گفته است،  که به خوبی و نیکی نمی رسید مگر آن که، از چیزی که دوست دارید ببخشید  و بچه ها نوشته بودند به خوبی و نمی رسید مگر آن که یک چیزی از خودتان بدهید. جناب مهندس در تفسیر این آیه گفتند که زندگیتان روی خوش نمی بیند مگر  آن که، از چیزی که دوست دارید ببخشید مثلا پول دوست دارید باید از پولتان بدهید، لباس نو دوست دارید باید لباس نو هدیه بدهید، غذای خوب دوست دارید غذای خوب باید هدیه بدهید نه یک مشت غذا که از این برنجهای شیمیایی دانه بلند درون بازار که حتی گربه ها و پرنده ها هم زیر بار این برنجها نمی روند، انفاق کنید. اگر ما  بعضی مهمانمان که برنج لنجان یا برنج شمال نخورند و مجبور شویم از این برنجهای دانه بلند بپزیم و اضافه بیاید و اضافه آن را جلوی گنجشکها وکبوترها  وکلاغها و... بریزیم نمی خورند و بعد از یک هفته کپک می زند وآنها را درسطل آشغال می ریزیم. ولی برنج لنجان یا شمالی بریزیم سریعا می خورند. اگر می خواهید برنج ببخشید برنج خوب کیلویی 15000 هزار تومانی ببخشید نه از این برنجهای دانه بلند  بی کیفیت که معلوم نیست از کجا به دست می آید. ؟!!  
اگر اموالت را دوست داری از آنها ببخش از آن چیزی که دوست داری ببخش از آن چیزی که دوست داری به تو هدیه بدهند ببخش نه از آن چیزی که دور می ریزی . به قول جناب مهندس روغن ریخته را نذر شاه چراغ نکنید. قدیما که در چراغ یا علاءالدین روغن می ریختند وقتی روغنی روی زمین می ریخت میگفتند برویم واین را در فلان چراغ بریزیم. در یکی از مراسمهای روضه اصفهان چندسال پیش فردی آمده بود و گفته بود من می خواهم  امشب به همه افراد دراینجا دوغ بدهم 5000 دوغ داده بود آن شب وقتی دقت کردند دیدند که سه ماه از تاریخ دوغها گذشته است.
 به نیکی نمی رسید مگر از آن چیزی که دوست دارید، ببخشید و انفاق کنید. پس در بحث لژیون مالی باید از آن چیزی که دوست داریم ببخشیم . در جلسه یکی از کمک راهنمایان بخش خانواده بیان کردند که سال قبل مسافرشان روز همسفر یک انگشتر به  ایشان کادو داده اند که این خانم همین یک انگشتر را به عنوان طلا وجواهرات داشتند و از همین هم گذشت کردند رفتند و این انگشتر  را فروختند پنج میلیون .و پول آن را به حساب کنگره واریز کردند وعضو لژیون مالی شدند. چون این بخشیدن در کنگره چیزی است که به خودمان برمی گردد و باعث می شود حال خودمان خوب شود،  آقای خدامی قبل ها در صحبتهایشان بیان کردند که افرادی هستند که کشتزارهای کنگره رو آبیاری کنند: چه شما کمک کنید یا کمک نکنید  ولی اگر شما کمکی نکنید، خودتان از رسیدن به حال خوش محروم می شوید و ضرری به کنگره نمی رسد، بلکه شما خودتان  آسیب می بینید .مهم این است که ما چقدر می توانیم از آن چیزی که دوست داریم ببخشیم وچقدر در عمل ،مرد بخشیدن هستیم ؟!! 

در این راه و برای پول دادن هم نگاه نکنم به دیگران و خودم  را با دیگران مقایسه نکنم، که مثلا اگر راهنمایم 500 هزار تومان پول داده است بگویم خب ایشان که راهنمای ما است، این مقدار پول را داده  پس من کمتر مثلا 200 هزار تومان بدهم .  هرکس خودش را با خودش باید مقایسه کند نه با دیگری .نه اصلا این گونه نیست ،  خودت را با خودت مقایسه کن نه با راهنمایت. و نگویید بگذار ببینم فلانی که پول دارتر است چقدر کمک می کند و من کمتر کمک کنم. درست است فلانی پول دار است اما اذن این که بتواند ببخشد را ندارد یعنی اصلا این توانایی را ندارد . خیلی ها دلشان می خواهد کمک کنند اما توانایی بخشیدن ندارند. مثلا من همکاری را دارم که خیلی دوست دارد در راه خدا کمک کند اما این اجازه و اذن برای او صادر نشده است و همیشه می گوید خوشا به حال الهه که می تواند این کار را انجام بدهد. خدا شاهد است که در این چندسالی که من به کنگره آمدم شاید مانتو و کفش نداشتم و حتی بارها بایک مانتو به کنگره آمدم اما پول ماهیانه برای زمین کنگره را سروقت خودش پرداخت کرده ام .اینها را برای منیت و منم منم کردن نمی گویم چون من مادر شماها هستم و یک مادر هیچ وقت سر فرزندانش منت نمی گذارد. با خودم همیشه می گفتم خب اگر پولم را بروم یک جفت کفش بخرم بعد از یک سال این کفش کهنه می شود و من آن را دور می اندازم اما اگر بتوانم پول برای یک متر یا یک آجر برای کنگره بدهم می توانم این کار نیک را برای خودم ذخیره کنم و اگر ده نسل بعد از من یک نفر معتاد در فامیل من به وجود بیاید می تواند به کنگره بیاید و درمان شود. بنابراین از آن چه که دوستش دارید ببخشید  نه این که از چیزی ببخشید که بدتان می آید و یا اضافه است نه !!  درجشن گلریزان از شما طلا و انگشتر قبول نمی کنند ،پس اگر می خواهید طلا هدیه بدهید بایدآن را بفروشید و پولش را به شماره حساب کنگره واریز کنید و این که نروید و به شوهرتان بگویید پول بده تا برای جشن گلریزان ببرم یک همسفر باید خودش پول داشته باشد  و از پول خودش به کنگره و جشن گلریزان هدیه بدهد. شماره حساب کنگره 0102647909001 دربانک صادرات می باشد که می توانید از طریق این شماره حساب پولتان را به حساب کنگره واریز کنید.

  تذکری که امروز دوباره به ما دادند این که خواهشا بچه ها را چه پسر وچه دختر به کنگره نیاورید مخصوصا روزهای پنج شنبه. بچه ها بیرون می روند دراین زمینهای دور به بازی کردن مشغول می شوند و روزهای پنج شنبه این مرزبانهای خانم و آقا باید دنبال بچه های شما در پشت این زمینها ودیوارها بگردند  واین باعث زحمت مرزبانان شده است خواهشا یا بچه نیاورید یا درکنار خودتان نگه دارید که بیرون نروند و باعث اذیت شوند.
 نکته دیگر این که چرا مشارکت نمی کنید درجلسه عمومی؟!! اگر من مشارکت نمی کنم چون جناب مهندس به ما اجازه مشارکت نداده اند وگفتند که کمک راهنماها حق مشارکت ندارند برای همین دو هفته پیش که لژیون خدمتگذار بودیم به محدثه گفتم نیاز نیست که به من مشارکت بدهی و بگویی به رسم ادب اول مشارکت را به راهنمای خودم خانم الهه می دهم چون ما اجازه مشارکت کردن نداریم. رسم ادب و غیره را هم بریزید دور. ما مشارکت نمی کنیم تا شما مشارکت کنید یا باید مشارکت کنید یا اعلام سفر کنید. به هرکدام که رسیدید اگر مشارکت به شما رسید که چه بهتر وقتی هم که وقت به شما نرسید حتما اعلام سفر کنید حتی سفر اولی هایی که میزان مصرف مسافرشان را نمی دانند خودشان را معرفی نمایند نام کمک راهنما مسافرشان وچندماهی که به کنگره می آیندنام کمک راهنمای خودتان ونوعی مصرفی که مسافرتان داشته است و... و برای میزان مصرف فعلی هم بگویید نمی دانم که چقدر شربت اوتی مصرف می کنند. اگر مشارکت کنید و یا اعلام سفر کنید متوجه می شوید که چقدر حالتان خوب می شود و انرژی آن صد در صد به خودتان بر می گردد. این همه تازه وارد امروز داشتیم که به جلسه آمده بودند و از یک جایی باید اعتماد کنند و این اعتماد را در مشارکت و اعلام سفر شما پیدا می کنند . پس این قدر می گوییم خدمت کنید، یعنی مشارکت کنید، سی دی بنویسید ،در جشن گلریزان شرکت کنید و به اندازه توانتان کمک کنید اینها یعنی خدمت .برای خدمت کردن که نیاز نیست کوه را جابه جا کنید. ما اگر می می خواهیم مشارکت کنیم می خواهیم نظر خودمان را بیان کنیم پس حق توصیه کردن به دیگران و حق شعار دادن نداریم. مشارکت یعنی من فقط در مورد خودم می توانم نظر بدهم و نمی توانم بگویم که کی چه کار کند وچه کار نکند و... من به عنوان راهنما می توانم به شما بگویم که مثلا هفته دیگر جشن گلریزان است و شما باید همه شرکت کنید و... چون من راهنمای شما هستم .ولی اگر حتی به عنوان نگهبان یا دبیر در جایگاه بالا قرار داشتید و یا در جلسه می خواهید مشارکت کنید حق ندارید که بگویید من به شماها می گویم که این کار را انجام بدهید ویا آن کار را انجام ندهید. شعار نباید بدهید. اگر خدمت درست واقعی انجام بدهید کاملا به چشم دیده می شوید زمانی که خانم مینا به من زنگ زدند که برای دبیری خانم ندا را انتخاب کرده بودند، من بسیار خوشحال شدم وگفتم اینقدر ندا کارش را درست انجام داده است که به چشم آمده است. اگر می خواهید به حال خوش برسید باید خدمت کنید و اگر همچنان می خواهید در حال خراب  باقی بمانید که دیگر خودتان می دانید. برای خدمت کردن هم نیاز نیست فقط دبیر یا نگهبان و... بشوید نه می توانید صندلی جابجا کنید ، طی بکشید، دستشویی ها را بشویید، در سایت خدمت کنید و...
 
 من در این چند سال عضو لژیون مالی نبودم ولی سالیانه حدود سه میلیون و نیم به کنگره هدیه می دهم ولی چون هنوز این پنج میلیون را یکجا نداده ام هنوز عضو  لژیون  مالی نیستم.  ،یعنی می خواهم بگویم من به  حدی از بی پولی هم رسیدم اما پول ماهیانه برای زمین کنگره ام ترک نشد. و حتی چند ماهی هم حقوق نداشتم ولی خدا من رو تنها نگذاشت و توانستم این پول  ماهیانه کنگره را بدهم.  دوسال پیش که جشن گلریزان بود خانم مریم که وضعیت مالی بسیار بدی داشتند چون شوهرشان بیکار شده بودند وضعیت سختی را تحمل می کردند. بعد زمانی که جشن گلریزان شروع شد و من هم استاد بودم دیدم که خانم مریم هم دست گرفتند و مقداری را اعلام کردندو همان موقع هم پرداخت کردند و برایم بسیار تعجب آور بود. وقتی جلسه تمام شد و وارد لژیون شدم از مریم پرسیدم مریم پس چی شد که توانستی کمک کنی ؟! گفت من یک مقداری پول  پیش مادرم گذاشته بودم برای روز مبادای مبادا .که حتی به نان شبم محتاج بودم اما به آن دست نزدم ، امروز دیدم که روز مبادای مبادا همین امروز است و با خودم گفتم من بابت این همه چیزی که کنگره به من داد من چه می خواهم به آن بدهم؟! و آن پول را به کنگره دادم. بعد از آن دخترش ازدواج کرد و جهزیه هم به دخترش داد. وقتی که می بخشی و با عشق هم می بخشی مطمئن باش خداوند تو را رها نمی کند و زمانی که می بخشی چشم انتظار این نباش که می بخشی تا به تو ببخشند نه اگر شرط در  آن آمد قبول نیست. بدون شرط و از اعماق قلب  و با عشق وحس خوب و بدون چشم داشت باید بخشید و اگر این گونه بخشیدی حقیقتا به شما بر می گردد و چقدر زندیگتان بهتر می شود و این را هم مدنظر داشته باشید که اگر این پول را هدیه می دهید فقط و فقط برای حال خودتان است وگرنه میلیونها نفر هستند کمک می کنند بدون این که من وشما متوجه بشویم وآنها به لذت خودشان می رسند.
نکته مهم دیگر  این که وقتی که استاد هستید یا نگهبان و... وقرار است که از شما تشکر کنند زمانی که همه برای شما دست می زنند اول یکم بنشینید بعد بلند شوید بایستید و سرتان را خم کنید و تشکر کنیدو نیاز نیست تعظیم کنید. و یا برای روز همسفر که مسافرتان می آید برای دادن کادو به شما زمانی که در مقابل قرار می گیرید نیاز نیست که تعظیم کنید،  همین که سرتان را خم کنید کافی است. و برای بغل کردن هم یک بغل کردن کافی است ،نیاز نیست که دوطرف را بغل کنید و همین که بغل می کنید سرتان را به نشانه بوسیدن به شانه فرد نزدیک کنید کافی است. نیاز نیست که با این صورتهای کرم پودر زده و آرایش کرده شانه را ببوسید من هر موقع مانتوی سفید رنگ می پوشم و به کنگره می آیم سمت راست شانه ام صورتی یا نارنجی یا قهوه ای می شود.
 جناب مهندس به ما می گویند که به نشانه ادب سرمان را تا شانه به حالت بوسیدن نزدیک می کنیم اما نمی بوسیم و تعظیم هم نمی کنیم در حد کمی خم شدن. پس تعظیم نمی کنیم شعارهم نمی دهیم. در پیام همسفر داریم که بنشین سرجایت و به آنچه علاقه داری مشغول شو... یعنی بنشین سرجایت و این قدر اظهار فضل نکن، این قدر نظر نده. حرف نزن ، سکوت کن. من و راهنمایم قبل از ورود به کنگره با هم دوست بودیم و من وارد کنگره شدم و ایشان شدند راهنمای من . تا زمانی که خانم مرجان اجازه ندهند من صحبت نمی کنم. من تعجب می کنم که بعضی از شما پیش من می نشینید و از ماجراهای خانه خواهر و... برای من صحبت می کنید شما فکر می کنید که من ساکت نشستم و کاری هم انجام نمی دهم بیکارم؟!!  ذهن من پر است از افکار متفاوت و به هرحال من هم دغدغه فکری خودم را دارم و تعجب می کنم که این حرفا چی هست که برای من می گویید؟!! بنشین سرجایت و یکم سکوت کن اینقدر اظهار فضل نکن .حضرت علی (ع ) می فرمایند: آن گاه که عقل کامل گردد ، سخن گفتن اندک می شود. هر وقتی فرد دائم حرف می زند نشان از بی عقلی است. فرد می رود پیش جناب مهندس فقط حرف می زند و... هرجایگاهی که داری تفاوتی ندارد چه راهنمایی چه مرزبانی چه رهجویی و... بنشین سرجایت و سکوت کن و اینقدر نخواه که همه جا سرک بکشی  و گوش مفت گیر بیاوری و حرف بزنی.
 
 سپس خانم ندا مدیر وبلاگ لژیون چند دقیقه ای در مورد نوشتارها و مطالب وبلاگ  مشارکت کردند: برداشته از سی دی ها باید به تاریخ  که اعلام می شود روی سایت گذاشته شود ،آرایه های ادبی را در نوشتارها کاملا رعایت کنید ،جمله بندی ها درست و فعل و فاعل به جای خود نوشته شود.فونت Tahoma وسایز 10 را انتخاب کنید و برای تیتر حتما از (بلد) که با حرف  B در بالای صفحه نوشته شده استفاده کنید و سعی کنید که اگر خدمتی را  قبول کرده اید به درستی انجام بدهید و اگر هم به اجبار خدمت می کنید به خانم الهه بگویید تا یوزر نیم شما را حذف کنند. بسیاری از بچه های نویسنده سایت که الان مدیریت ویا مسئولیت سایت را دارند همیشه تعریف می کنند که روز اول فقط روشن و خاموش کردن سیستم را بلد بودند اما در کنگره و با همت و پشتکاری که داشتند الان توانستند تمام مراحل را یاد بگیرند و حتی آموزش هم بدهند پس برای داشتن هر خدمتی باید تلاش کرد وقتی خانم الهه دستور دادند که برداشت از فلان سی دی را بنویسید باید سی دی را بارها گوش بدهید وآن را بنویسید تا بتوانید برداشت خوبی از آن داشته باشید صرفا فقط به این دلیل پست برداشت از سی دی را نگذاریم که مثلا وبلاگ پری از پست داشته باشیم و تعداد گذاشتن پست مهم نیست مهم است که پست با بارعلمی خوب و با حس خوب و با عشقدر سایت گذاشته بشود. یک سفر اولی که حالش خوب نیست وقتی که برداشت از سی دی شما را بخواند و شما برداشت درستی نگذاشته باشید  در خوب نشدن حال او شما هم مقصر هستید. پس بنابراین سعی کنید برداشتها درست باشد و تذکر دیگر این که حتما حتما در دوصفحه نوشته شود حتما باید درج ادامه مطلب داشته باشد و کل مطلب در یک صفحه نباشد.هفته پیش چون من و خانم فاطمه مسافرت بودیم و نت نداشتیم مصاحبه خانم شادی در یک صفحه رفته بود روی سایت  و عکس وبلاگ هم گذاشته نشده بود و خانم الهه بسیار ناراحت شده بودند. چون وبلاگ  ما باز دید کننده زیاد دارد باید تمام این موارد رعایت بشود اگر شما هر هفته بخواهید یک مطلب روی سایت بگذارید و از روی اجبار این کار را انجام بدهید وحالتان بد باشد مسلما آن حال بدی شما به خواننده انتقال پیدا می کند و قطعا او هم از خواندن مطلب شما لذت نخواهد برد.  و بعد هم اگر خدمتی به ما واگذار می شود حتما به آن نیاز داشتیم که قسمت و روزی ما شده است . مثلا همین خدمتی که خانم الهه به من دادندکه سی دی انتخاب کنم و به نویسنده ها بگویم که برداشت از آن را بنویسند من باید آن سی دی را تهیه کنم و چندین بار گوش کنم و بنویسم تا زمانی که شما برداشت از آن را می گذارید تشخیص بدهم که آیا این برداشت خوب است ، بار علمی سی دی را دارد یا نه ؟! و بعد از گوش دادن و نوشتن آن سی دی متوجه می شوم که چقدر خودم به مطالب و آموزشهای این سی دی نیاز داشتم. پس اگر خدمتی انجام می دهید با حس وحال خوب باشد و درست و به موقع انجام شود تا حال خودمان خوب شود چون تمام این خدمتها برای این است که حال خودمان خوب شود. پس وقتی قبول کردیم که خدمت انجام دهیم برای انجام ندادنش هیچ عذر و توجیهی قابل قبول نیست و همه اینها که من شرایطم فلان جور بود و... همه توجیه وبهانه است من باید یادبگیرم که مسئولیت پذیر باشم و خدمتم را درست و صادقانه انجام بدهم. حتما مطالب را بعد از نوشتن چرکنویس کنید و انتشار ندهید تا مطلب شما ویرایش شود  و آماده بشود تا روی سایت برود . حتما باید خودتان دنبال کنید که کدام سی دی را باید بنویسید . وقتی رهجو خودش تشنه خدمت باشد به دنبال خدمت می رود و برای آموزش و یادگیری کامل آن تلاش می کند  مثلا خانم منصوره مرتب از من می پرسند وپی گیری می کنند ویا بچه های کرمان مرتب به دنیال یادگیری و آموزش و خدمت هستند و این بسیار لذت بخش است.   ممنون ومتشکرم از همکاری شما.

در ادامه خانم ها مهری، شادی، طاهره و مریم  در مورد سی دی بند تن مشارکت کردند:

همسفرمهری: در این سی دی  جناب مهندس می گویند که ابتدا با جملات خوب باید شروع کرد و با حرفهای امیدوار کننده شروع می کند. ایشان می گویند مبدا آغاز برای ما خیلی مهم است وقتی با سلام وسلامتی شروع می شود همین روند برای ما ادامه دارد و این باعث می شود که ما انرژی مثبتی به فرد مقابل می دهیم ولی بعضی افراد هستند که در بدو شروع وسلام  از همان ابتدا با کلام منفی شروع می کنند و این گونه هم حال خودشان بد می شود و هم حال فرد مقابلشان . سخنران وقتی که شروع کند به سخنرانی اگر با جوک ومسخره بازی شروع نماید همه مستمعین حرفهایش را تا آخر جدی نمی گیرند و گوش نمی دهند. دوتا پارامتر هست که همه را به  هم پیوند می دهد یکی عشق ومحبت ودیگری  اضداد است. خداوند جهان رابرپایه اضداد قرار داده است. ما انسانها را اگر خداوند در جایگاه رهبری وسرپرستی کائنات قرار بدهد، اول از همه می گوییم خداوند چرا شیطان را آفریده است درصورتی که همین شیطان است که باعث پیشرفت ما می شود.  مثلا اگر ببر وشیر وپلنگ نباشند در هستی حیوانات دیگر مانند خرگوش، گور خر وبوفالوها چون هیچ تحرکی ندارند و فقط به خوردن وخوابیدن می گذرانند وباعث سنگینی آنها می شود اما وقتی از ترس شکار نشدن بدوند وتلاش کنند این باعث سلامتی شان می شود. مثلا در اضداد اگر کینه ونفرت نباشد عشق ومحبت وجود معنایی ندارد و اگر  بدی نباشد خوبی مشخص نیست.
 
همسفر طاهره : یکی از پارامترهای پیوند دهنده بین هستی عشق ومحبت است ودیگری اضداد است و این ها همه از روی عدالت است که اضداد وجود دارد و برای وجود تعادل در زندگی باید اضداد وجود داشته باشد ،مثلا بعضی مواقع در هنگام مشکلات گلایه وشکایت می کنیم که چرا خداوند این بیماری را  یا فلان مشکل را به من داده است ؟ و... اگر دقت کنیم که این اضداد در زندگی وجود نداشته باشد زندگی هیچ توازنی ندارد و این جزء نظام هستی است که این اضداد در زندگی وجود داشته باشند . در طبیعت زندگی ما بر اساس سه پارامتر قرار دارد یکی خواست ، تقدیر یا همان نامه پیشین  و فرمان الهی هست که این باعث می شود انسان حرکت کند. البته فرمان الهی مخصوص ما انسانهای عادی نیست و فقط مخصوص انسانهای خاص مانند معصومین می باشد وتقدیر هم مانند زمانی است که مثلا بیمار شویم می گوییم این تقدیر من است که بیمار شدم و در مورد خواست هم ایشان گفتند که همیشه خواسته ها درون ما وجود دارد که باعث حرکت ما می شود و این خواست است که بسیار مهم است و انسان هر خواسته ای داشته باشد سعی می کند به آن برسد. جناب مهندس در این سی دی بیان کردند برای آنان که حال خوشی ندارند دو راه وجود دارد یک  راه این است که به نیروهای راستین که خواستار حق وحقیقت هستند بپیوندند و راه دیگر این است که صبر کند تا نیرو های مخرب در او ظهور کنند و او در همان عمق تاریکی بماند واین ماجرا ادامه داشته باشد پس چه بهتر که ما صراط مستقیم را انتخاب نماییم و این راه را ادامه بدهیم. همان طور که عناصر اربعه که آب وباد، خاک وآتش در نظام هستی وجود دارد و اینها مانند چاشنی های غذا نمک ، فلفل ، دارچین وزرچوبه می باشد که برای پخت غذا نیاز است.
همسفر شادی : آقای مهندس در این سی دی فرمودند که سعی کنیم که هرکسی حالمان را پرسید با حال خوب بگوییم بله خوبم. مثل سخنران که باید با جدیت شروع کند نه با جوک و مسخره بازی. جهان بر پایه کل  و اضداد بنا نهاده شده . باید در زندگی هم خوبی باشد و هم بدی چون اگر بدی نباشد  خوبی هم نیست و یا این که مثلا زن یا مرد به تنهایی فایده ای ندارد باید این دو در کنار هم قرار بگیرند تا به تکامل برسند و زندگی معنا ومفهوم پیدا نماید.

همسفر مریم : برای آنان که حال خوش ندارند یا باید به نیروهای راستین که خواستار حق وحیقت هستندبپیوندندیا باید  منتظر باشد تا نیروهای مخرب بیایند وار ورا به عمق ظلمت وتاریکی ببرند.واین شامل حال افرادی که رشوه می گیرند ، احتکار می کنند، واز هزار تومان می خواهند پنج هزارتومان دربیاورند هم می شود. کسانی که در صف اول نماز جماعت می ایستند ونمازشان  اول وقت می خوانند اما باید ببیند که پرونده شان چگونه است؟! انسان برای این  که به جایگاه خودش برسد باید پاک وصاف شود.

در ادامه همسفر خانم الهه  ورود خانم ها سحر و فائزه  را به جمع لژیون همسفران عشق تبریک گفتند و چنین فرمودند: حرکت ما برمبنای محبت ، عقل و ایمان است. وقتی می خواهیم محبت کنیم، باید شرایط محبت کردن را رعایت کنیم که شروط محبت این است که به اندازه باشد، عاقلانه باشد، بدون چشم داشت باشد، ذره ذره باشد و بر مبنای تفکر باشد .در عین حال در کنگره به ما یاد دادند که باید با همه افراد محترمانه وبا محبت برخورد کنیم مثلا زمانی که مرزبان می آیند سر لژیون باید همه افراد تمام قد به احترام ایشان بایستند. و حتی اگر مرزبان  به ما بگویند که فلان کار را انجام بدهید و ما می دانیم که آن کار خلاف است ولی چون مرزبان دستور دادند، باید حتما بگوییم چشم و انجام بدهیم.
امروز خانم محدثه خدمت راهنمای تازه واردین را داشتند واز ایشان میخواهم که مشارکت نمایند
 همسفر محدثه : این خدمت راهنمای تازه واردین بسیار پر انرژی است و همیشه یادم می آید روزی که خودم با حال بد وارد کنگره شدم وفردی که به من مشاوره دادند همیشه در ذهن من باقی ماندند و همیشه به دنبال آن فرد هستم که روز اول من را مشاوره دادند ولی پیدایشان نکردم ولی انرژی ایشان همیشه با من هست.
 همسفر خانم الهه کمک راهنمای گرامی : پیام اول سی دی بند تن همین بود که برای کسانی که می خواهند به حال خوش برسند و می دانیم که ما می خواهیم به حال خوش برسیم این همه در زندگی به خودمان آسیب رسانده ایم ولی از اینجا به بعد می خواهیم خودمان به حال خوش برسیم پس دیگر کاری به کار مسافرمان نداریم ، به دیگران هم هیچ کاری نداریم علامتهای به توچه را روی دست هایمان می زنیم که هراتفاقی می افتد  بگوییم به من چه؟ می خواهد مسافر سفر کند  می گوبم به من چه ؟ می خواهد سفر نکند باز هم به من چه ؟! ربطی به ما ندارد. ما اینجا هستیم که به حال خوش برسیم وبرای رسیدن به حال خوش باید شروع کنیم به حرکت کردن .یعنی باید تسلیم کنگره باشیم. برای رسیدن به حال خوش یا باید بگوییم بسم الله و شروع کنیم  و تسلیم محض راهنمایمان باشیم یا می گوییم من همان چیزی که قبلا بودم می خواهم همان جور بمانم و این گونه  فرد می خواهد برود در اعماق تاریکی ها. اگر کسی خواستار روشنایی هست بسم الله .باید شروع کند این جاده و آن هم خداوندی که ما را هدایت می کند به صراط مستقیم.
جناب مهندس می گویند که حرکت مار، را ببینید اگر دقت کنید در فیلم های حیات وحش و مستند حرکت مار به صورت مارپیچ گونه است اما زمانی که همین مار می خواهد وارد لانه خود بشود حرکتش راست می شود و وارد لانه خود می شود . شما که وارد کنگره شده اید  برای این که خودتان صاف شوید وبه حال خوش برسید، باید  حستان پاک شود و برای پاک شدن حس باید تفکرتان سالم شود.  ان شاء الله که خداوند به همه ما کمک کند که حس هایمان را با تفکر درست ،پاک وصاف کنیم.

 سپس جلسه با دعای خالصانه اعضاء به پایان رسید.

 دستور جلسه هفته آینده در ابتدا سی دی وادی سوم 91 و بعد هم سی دی دبه


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 24 آبان 1397 11:10 ب.ظ
خداقوت خدمت راهنمای عزیز و بزرگوارم ، خانم الهه و سپاس فراوان از فاطمه عزیزم و تمامی نویسندگان فعال لژیون همسفران عشق. همچون ستارگان بدرخشید و انوارتان حیات بخش باد
چهارشنبه 23 آبان 1397 08:48 ب.ظ
خدا قوت خدمت خواهر لژیونی عزیزم خانم فاطمه عزیز.
چهارشنبه 23 آبان 1397 07:58 ب.ظ
خانم الهه عزیز خیلی ازتون انرژی وآموزش میگیرم خداقوت وبسیار سپاسزارم از شما
باتشکر وخداقوت خدمت خانم فاطمه عزیز
چهارشنبه 23 آبان 1397 04:27 ب.ظ
خداقوت خدمت خانم الهه عزیز مثل همیشه عالی بود از مطالب خوبتان بسیار انرژی گرفتم.
چهارشنبه 23 آبان 1397 12:45 ب.ظ
باسلام خدمت خانم الهه عزیز با سخنان زیبا واموزنده که خیلی برام مفید است.وتشکرازانژری و وقت که برای مابچه های کرمان صرف میکنند.ممنون از خانم فاطمه وهمه دوستان خدمتگزار لژیون خانم الهه.خیلی خیلی انرژی گرفتم.ان شاالله بتونم خدمتگزار خوبی برای کنگره۶۰ باشم.آمین.
چهارشنبه 23 آبان 1397 10:28 ق.ظ
سلام خدا قوت عرض میکنم خدمت کمک راهنمای خوبم خانم الهه عزیز مطالب بسیار آموزنده و مفید بود سپااااااس از خدمتگزاران وبلاگ و امیدوارم لژیون کرمان هم برای جشن گلریزون با شکوه برگذار شود
چهارشنبه 23 آبان 1397 08:43 ق.ظ
سلام وخسته نباشیدخدمت راهنمای عزیزم.خذاقوت خانم فاطمه بسیار عالی بود ممنون وسپاسگزارم
چهارشنبه 23 آبان 1397 08:42 ق.ظ
سلام وخسته نباشیدخدمت راهنمای عزیزم.خذاقوت خانم فاطمه بسیار عالی بود ممنون وسپاسگزارم
چهارشنبه 23 آبان 1397 08:42 ق.ظ
سلام وخسته نباشیدخدمت راهنمای عزیزم.خذاقوت خانم فاطمه بسیار عالی بود ممنون وسپاسگزارم
چهارشنبه 23 آبان 1397 08:42 ق.ظ
سلام وخسته نباشیدخدمت راهنمای عزیزم.خذاقوت خانم فاطمه بسیار عالی بود ممنون وسپاسگزارم
چهارشنبه 23 آبان 1397 08:22 ق.ظ
سلام خدا قوت خانم فاطمه عزیز و از خانم الهه عزیزم تشکر میکنم
چهارشنبه 23 آبان 1397 12:33 ق.ظ
سلام و خدا قوت به خانم الهه عزیز و خواهر لژیونی های خوبم.مثل همیشه از خواندن مطالب لذت بردم و کلی انرژی گرفتم.لژیون خانم الهه تنها لژیونی هست که مطالب را بلافاصله انتشار میدهد.از زحمات نویسنده محترم سپاسگزارم.
دستتون را میبوسم و براتون آرزوی سلامتی و خیر و برکت در زندگی را دارم.
چهارشنبه 23 آبان 1397 12:13 ق.ظ
سلام وخسته نباشید خدمت خانم فاطمه بسیار عالی بود
سه شنبه 22 آبان 1397 11:11 ب.ظ
ممنونم فاطمه جان
افرین
سه شنبه 22 آبان 1397 10:47 ب.ظ
خدا قوت به خانم فاطمه عزیز به خاطر گزارش جامع و کامل و بسیار عالی که تهیه کردند...
واقعا از خوندش لذت بردم و خودم رو در جمع شما عزیزان احساس کردم.
خیلی خوشحالم که گزارش ها هر هفته حرفه ای تر تهیه میشه و از تمام خدمتگزاران وبلاگ تشکر می کنم.
سپاس و خدا قوت ویژه خدمت راهنمای عزیزم خانم الهه که مثل همیشه بسیار از شما آموختم.
صحبت های زیبای شما به خصوص در مورد گلریزان بسیار منقلبم کرد، انشالله که همه قدردان نعمت عظیم کنگره باشیم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :