تبلیغات
همسفران عشق - مصاحبه کمک راهنمای محترم مسافر مرتضی و همسفرشادی
 
همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
مصاحبه کمک راهنمای محترم مسافر مرتضی و همسفرشان

در برنامه "این راه نیست" رادیو اصفهانافرادی که خواستار رهایی هستند باید به اعتیاد به چشم یک بیماری نگاه کنند؛ شما به کسی که سرما خورده نمی توانید بگوئید سرماخوردگی را ترک کن بلکه باید او را نزد دکتر ببرید تا بامصرف دارو به درمان برسد.


در این برنامه قرار است با زوج عزیزی صحبت کنیم و از حال و هوای زندگیشان بیشتر جویا شویم؛ جناب آقای احمدی و همسرشان

سلام آقای احمدی حال شما چطور است؟

سلام عرض می کنم خدمت دست اندرکاران این برنامه و تمام شنوندگان عزیز.

خانم، حال شما چطور است؟

عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما، خیلی خوشحالم که با شما آشنا می شوم. ممنون و تشکر

خانم شما چند سال است که زندگی مشترکتان را شروع کرده اید و آیا روزی که آقای احمدی به خواستگاری شما آمدند از مشکل ایشان اطلاع داشتید؟

25 سال؛ خیر از اعتیاد ایشان باخبر نبودم فقط می دیدم گاهی اوقات سیگار می کشند.

                                                                   

                                                            

آقای احمدی بفرمائید که داستان اعتیاد شما از کجا شروع شد؟

انسان فراموشکار است، این برنامه مرا به یاد گذشته انداخت، به یاد دورانی که جهل و ناآگاهی در من بود. من در 17 سالگی از روی کنجکاوی و بدون هیچ نیازی مواد مصرف کردم؛ می خواستم یک بار و فقط برای اینکه ببینم چه حس و حالی دارد مصرف کنم ولی این کلید به در افتاد و درب اعتیاد و تاریکی ها به روی من باز شد. در خدمت سربازی این قضیه به صورت نامحسوس ادامه پیدا کرد و بعد در موقع ازدواج به همسرم گفتم که به صورت تفننی مصرف می کنم و قرار شد که من دیگر مصرف نکنم؛ بعد از ازدواج به مدت 6 ماه مصرف نکردم ولی مثل انسانی که در زنجیر باشد هر روز به دنبال راهی برای مصرف کردن بودم و عاقبت دوباره به سراغ مواد رفتم البته طوری که همسرم بویی نبرد.

نحوه آشنایی شما با مواد چگونه بود و آیا کسی از خانواده شما اعتیاد داشت؟

خانواده من اصلاً اهل مشروبات الکلی و مواد نبودند؛ یکی از دوستانم که به صورت تفننی مصرف می کرد با اصرار خود من که البته ابتدا با برخورد سخت او مواجه شدم ولی بعد از اصرار بیشتر فقط به اندازه یک دود مصرف کردم و همان یک دود مرا به منجلابی کشید که سیستم ایکس من تخریب شد و برای اینکه دچار بی تعادلی و بهم ریختگی فکر و روان نشوم به طرف مواد سوق پیدا کردم.

خانم چند روز بعد از ازدواج متوجه شدید که همسرتان اعتیاد دارد و از روزهایی بگوئید که مجبور بودید در فضای مسموم اعتیاد تنفس کنید؟

می دیدم که سیگار می کشند ولی پیش من مواد مصرف نمی کرد؛ کم کم می دیدم که گاهی اوقات حالشان خوب است و گاهی هم نه و وقتی می پرسیدم که مواد مصرف می کنی یا نه می گفتند فقط گاهی اوقات آن هم به اندازه یک دود و به صورت تفریحی مصرف می کنم، من هم که اعتماد کامل به ایشان داشتم باور می کردم. پس از مدتی رفتارشان خیلی بد شد و از اوضاع خانه و بچه ها غافل شدند و مدام در این فکر بودند که جایی با دوستانشان مصرف کنند.

وقتی این اوضاع را دیدم خواهش کردم که جایی نروند و در خانه مصرف کنند ولی هم در خانه مصرف می کردند و هم بیرون.

آقای احمدی چند سال از زندگیتان را پای مواد گذاشتید؟

من 17 سال درگیر مواد مخدر بودم، از این 17 سال 14 سالش را متأهل بودم. بارها گفته ام اگر همسرم نبودند شاید من در این جایگاه نبودم؛ یک همسفر خوب، یک همسر خوب و یک همراه خوب می تواند انسان را به وادی نور برساند.

شما چه موادی مصرف می کردید؟

من تریاک، شیره، الکل و حشیش مصرف می کردم؛ هر از گاهی یکی می آمد و یکی می رفت ولی مرتباً همه اینها را کم و زیاد مصرف می کردم.

                                                                                                                 

   

خیلی کوتاه بفرمائید در مدت اعتیادتان چقدر خسارت به خودتان زدید از لحاظ جسمی، روانی، خانوادگی و اجتماعی؟

سؤالتان خیلی سخت است به خاطر اینکه وسعت و زمینه این تخریب به حدی بوده که شاید من الان با یازده سال رهایی گوشه ای از آن تخریبها را تواسته باشم جبران کنم و باید سالهای سال ادامه پیدا کند تا لطماتی را که به خانواده و جامعه و در رأس به خودم وارد کرده ام بتوانم جبران کنم. واقعاً زمان زیادی را می طلبد و از خدا می خواهم تا در این چند صباحی که در این کره خاکی زندگی می کنم بتوانم این جبران خسارت را انجام دهم.

متأسفانه 17 سال با مواد مخدر درگیر بودید؛ من فکر می کنم در این مدت در حاشیه زندگی بودید و معنای زندگی را نفهمیدید، از یک جایی اتفاق قشنگی در زندگی شما افتاد، لطفاً از آن روز قشنگ بگوئید؟

تصویر بسیار زیبایی برای من ترسیم کردید؛ آن روز با تلخ کامی و آشفتگی بسیار از خانه بیرون آمدم به امید اینکه از خانواده جدا شوم تا لااقل آنها رنج بودن مرا تحمل نکنند. با یکی از دوستانم برخورد کردم؛ پیام کنگره را به من دادند و من به کنگره آمدم، در آن سال تازه کنگره در اصفهان پا گرفته بود و وقتی با آغوش باز مرا پذیرفتند و روش درمان که با خود مواد بود را فهمیدم پیوندم با کنگره محکم شد و بعد از 11 ماه و 28 روز دفترچه اعتیاد من برای همیشه بسته شد. 4 سال از کنگره دور بودم و در این مدت هیچ نیازی به مواد احساس نکردم، تنها نیاز من تکمیل جهانبینی و نوع نگرش بود که مرا به کنگره بازگرداند تا در قالب یک خدمت گزار بتوانم جهانبینی و نوع تفکر خودم را و چگونه انسانی زیستن را بیاموزم.

چند وقت است که شما رها شده اید؟

دقیقاً من در 17/11/86 از بند اعتیاد رها شدم یعنی 10 سال و 10 ماه و چند روز.

خیلی ها هستند که مصرف مواد را قطع کرده اند ولی هنوز به قلیان و سیگار وابسته اند؛ شما در این زمینه چه کار کردید؟

خوشبختانه در کنگره 60 در این رابطه قدمهای محکمی برداشته شده و من از رهایافتگان سیگار هم هستم. من نزدیک به 25 سال سیگار می کشیدم و الان 4 سال و 4 ماه است که هیچ دودی مصرف نمی کنم و درمان سیگار هم به دنبال درمان مواد برای من قطعیت پیدا کرده است.

در پایان خانم احمدی بفرمائید به عنوان همسر کسی که در گیر اعتیاد بوده و سختیهای زیادی کشیدید چطور مقاومت کردید و باز هم ایستادید؟

بعد از رفتن همسرم به کنگره من تغییرات را دیدم و زندگی ما خیلی آرام شد طوری که هرکس به خانه ما می آمد می پرسید که شما چه کار کرده اید که اینقدر آرامش دارید و هیچ سروصدایی ندارید. من واقعاً از آقای مهندس دژاکام تشکر می کنم.

آقای احمدی اگر صحبتی در پایان دارید بفرمائید!

افرادی که خواستار رهایی هستند باید به اعتیاد به چشم یک بیماری نگاه کنند؛ شما به کسی که سرما خورده نمی توانید بگوئید سرماخوردگی را ترک کن بلکه باید او را نزد دکتر ببرید تا بامصرف دارو به درمان برسد. از دیدگاه من به عنوان یک مسافر کنگره 60 و سابقه رهائیم از اعتیاد به من ثابت شده که بهترین راه درمان روش دی اس تی در کنگره 60 است و حتماً خانواده هایی را که در آستانه سقوط هستند از پرتگاه نجات می دهد. سپاسگزارم از سازمان صداوسیما و از رادیو که این راه را از طریق رسانه به گوش آنهایی که منتظر صدایی هستند می رساند. از آقای مهندس دژاکام بنیانگذار کنگره سپاسگزارم که روش درمانی را ابداع کردند تا من بتوانم در سلامت جسم، روان و جهانبینی در خدمت شما باشم و از خداوند بی نهایت سپاسگزارم.


خیلی ممنون که در گفتگوی برنامه امروز شرکت کردید؛ ما هم برای شما آرزوی سلامتی، تندرستی کامل و موفقیت روزافزون داریم، انشااله که صحبتهای امروز شما توانسته باشد تلنگری به کسانی که واقعاً نیازمند این صحبتها هستند زده باشد.

به پایان یکی دیگر از برنامه های " این راه نیست " رسیدیم، امیدواریم که توانسته باشیم رضایت خاطر شما را در این برنامه فراهم کرده باشیم


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 19 آبان 1397 09:25 ب.ظ
شکر شکر شکر خداوند راسپاس که در زمانی زندگی می کنیم که می توانیم از وجود مبارک آقای مهندس وخانواده بزرگوارشان درحال آموزش باشیم.تبریک به این زوج عزیز
شنبه 19 آبان 1397 05:41 ب.ظ
سلام.به این خانواده عزیز تبریک میگم.به امید رهایی تمامی مسافران کنگره 60 و بازگشت آرامش به زندگی آنها
چهارشنبه 16 آبان 1397 05:41 ب.ظ
بسیار عالی بود ، خانم شادی جون :تبریک میگم به شما و مسافرتون. و همین طور خدمت کمک راهنمای عزیز خانم الهه و کمک راهنمای مسافر گرامی بابت پرورش چنین رهجوهایی .
چهارشنبه 16 آبان 1397 05:15 ب.ظ
سلام وخداقوت خدمت خانم شادی عزیزم بسیارعالی وزیبا بود.ان شاالله در تمامی مراحل زندگی موفق باشید
چهارشنبه 16 آبان 1397 02:44 ب.ظ
تبریک به خانم شادی عزیز و مسافر محترمشان، به امید جایگاههای بالاتر برای شما خانواده گرامی
چهارشنبه 16 آبان 1397 11:17 ق.ظ
افرین بر شادی خوبم و تبریک به شادی و مسافر خوبشون
مصاحبه ی زیبایی بود
مرسی
سه شنبه 15 آبان 1397 07:57 ق.ظ
خدا قوت ،مصاحبه ای عالی بود.ما افتخار می کنیم به داشتتن چنین استادی،که خانواده های زیادی را به آرامش رساندند.به آقای احمدی،وخانم شادی به خاطر این آرامشی که دارند تبریک میگم.از آقای مهندس دژاکام و خانواده گرامیشان تشکر میکنم.خدا را شکر .شکر،شکر
سه شنبه 15 آبان 1397 07:13 ق.ظ
سلا وخداقوت به خانم شادی ومسافرشان خیلی عالی بودامیدوارم درتمام زندگی مشترک مثل کوه استوار باشید
سه شنبه 15 آبان 1397 06:47 ق.ظ
با سلام.به این خانواده عزیز تبریک میگم.ازخدامیخواهم کسانی که خواستار رهایی از دام اعتیادهستند باکنگره۶۰اشناشوند.وهمه به رهایی و خودشناسی وبعد به خداشناسی برسیم.الهی آمین.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :