همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
چهارشنبه 21 شهریور 1397 :: نویسنده : همسفر زهرا. ن
به نام قدرت مطلق الله
لژیون همسفران عشق روز دوشنبه مورخ97/6/19 به استادی همسفر خانم الهه با موضوع هفته  ایجنت، اسیستنت و مرزبان و سی دی شیطانی از وجود خود آغاز به کار نمود.

 

خداوند متعال و مهربان را بسیار سپاسگزارم که باز هم با همدیگر باشیم.

هفته ایجنت ، اسیستنت و مرزبان را به شما تبریک می گویم. انشاءلله که از مراسم لذت برده باشید. آیا دوست دارید اگر خودتان مرزبان یااسیستنت بودید به این صورت از شما تقدیر بشود؟

و همه باتفاق، خوشحال از این مراسم گفتند: بله

همسفر طاهره و همسفرزهرا در مورد CD شیطانی از وجود خود مشارکت نمودند.

 در این سی دی آقای مهندس می فرمایند: ما برای رسیدن به آرامش و آسایش نیاز به یک راه داریم و آن راه ، راه صراط مستقیم است. و غیر از آن راه، راه دیگری وجود ندارند و ما نمی توانیم راه میانبر بزنیم.

مثلا بعضی از انسانها هستند که راه دیگری را انتخاب می کنند و می خواهند به حلقه هایی بپیوندند که وصل می شوند به نیروهای کیهانی، اگر آن افرادی که دستهای آسمانی هستند القاء می گیرند از خداوند، آن افراد، افراد خاصی هستند که با سعی و تلاش خودشان به این موقعیت رسیدند و مقام را کسب کردند.

یک فردی بود که هیزم می شکست با تبر، وقتی که این کار را انجام می دهد با سعی و تلاش خودش و کسی که کنار او نشسته که هر تبری که هیزم شکن به هیزم می زند آن فرد هم یک هن ی می کند. وقتی طرف می خواهد مزدش رابگیرد آن فرد هم می گوید من هم شریک هستم و باید پاداش بگیرم. پس می روند پیش قاضی تا برایشان حکم کند که چه کسی پاداش می برد و به چه اندازه. وقتی پیش قاضی می روند آن سکه هایی که در دست قاضی بوده روی هم می اندازد که صدایی بیابد و ب آن فرد که می گوید شریک سکه ها هستم، می گوید چه کاری برای هیزم شکستن انجام می دادی، می گوید هن هن ها را انجام می دادم و قاضی هم می گوید این صدای سکه ها مزد تو می شود.

پس نتیجه می گیریم اگر هرکاری که انجام می دهیم ، اگر سعی و تلاش نباشد ، اگر مثل هیزم شکن تبر به هیزم ها نزنیم هیچ نتیجه و پاداشی نمی گیریم. و آقای مهندس می فرماید آن حلقه های کیهانی که به آن وصل می شویم و آن القاعات که بعضی افراد می گیرند، تزکیه و پالایش شده اند و وجودشان از هرگونه ضد ارزش پاک شده است و دوری کرده اند از ضد ارزشها و ارزشها را بکار برده اند یعنی فرامین الهی را در زندگی به کار برده اند، که به این مقام برسند.

و مانمی توانیم خلقت راهمینطور بنگریم. خلقت یک چیز بیهوده نیست و خداوند از آفرینش انسانها یک هدفی داشته ویک حکمتی در هر کاری هست و ما نمیتوانیم همینطور بگوئیم و بپیوندیم به آن حلقه ها تا بتوانیم انرژی کیهانی را کسب کنیم.

یه القاعات هم الهام گرفتن از دستهای آسمانی هم به صورت مثبت هست هم منفی. ولی همیشه مثبت نیست و القاعات منفی هم هست.اگر به این چیزها توجه نکنیم و برای هر کاری پیش دعانویس بروید و از دعانویس کمک بخواهید کار بیهوده هست و شما را به یک انسان خل و دیوانه تبدیل می کند. و این کار را انجام ندهید. اگر من در کنگره به سفر سومی ها بگویم این انرژی کیهانی چی هست و چگونه به وجود می آید و چه کارهایی انجام بدهید، این یک چیزی هست که می خواهم شما بدانید و این نیست که بگویم بروید دنبال این کارها.

هستی معلم ماست و زمانی که ما پا به حیاط گذاشتیم خداوند به ما حواسی داد که با آن می‌فهمیم چی بد است و چی خوب مثلاً می‌دانیم  چیزهای تلخ مثل تریاک و گیاهان تلخ بد مزه‌اند و یا مشروب به خاطر داشتن الکل بدمزه است و کسی که اولین بار آن را بخورد حالش به هم می‌خورد یکی از قدیمی‌ترین و مخرب‌ترین موادی که از دیرباز مورد استفاده بوده مشروبات الکلی و الکل بوده اگر ما الآن با مشکل شیشه دست به گریبان هستیم در گذشته مشکل مشروب به مراتب از این بزرگ تر بوده و بسیاری از جرائم مثل چاقوکشی و آدم کشی و تجاوز به عنف و... ریشه در مصرف مشروبات داشته و یک تفاوتی که بین مشروب‌خوار با مصرف‌کننده تریاک وجود دارد این است که مشروب اولین بار تلخ است اما با ادامه مصرف کله مشروب‌خوار داغ می‌شود و دائم می‌خورد و کنترلی روی خوردن خود ندارد و همیشه می‌گویند مشروب مال مرد است و همیشه مصرف خود را بالاتر اعلام می‌کنند و تصور می‌کنند مصرف بالا نشانه بزرگی است درحالی‌که کاملاً برعکس است اما یک مصرف‌کننده تریاک اگر دو لول تریاک کشیده باشد می‌گوید یک عدس کشیده‌ام زندگی کردن باکسی که کنترلی روی خوردن مشروب ندارد بسیار سخت و طاقت فرساست در گذشته خوردن مشروب قوانینی داشت ابتدا قبل از خوردن مشروب افراد یک غذای چرب می‌خوردند بعد چندین مشروب‌خوار باهم شروع می‌کردند به خوردن و یک نفر به نام ساقی که در خوردن مشروب سابقه داشت به دیگران مشروب می‌داد که با توجه به حال آن‌ها به یکی نصف استکان می‌داد به یکی دو استکان و به یکی دیگر پنج استکان تا از تعادل خارج نشوند اما الآن سه چهار نفری جمع می‌شوند و آن قدر می‌خورند که از تعادل خارج می‌شوند و با یک شوخی بی‌جا کار به دعوا و چاقوکشی می‌رسد خماری مشروب هم بسیار سخت است.

اوایل که دین اسلام آمد چون قبل ازان مصرف مشروب منع نشده بود فقط مضرات آن بیان شد علتش هم این بود که روند تکامل انسان ذره‌ذره شکل می‌گیرد و هر کدام از پیامبران و ادیان یک مرحله‌ای از تکامل بشر را بر عهده داشته‌اند دین اسلام هم یک باره این کار را نکرد بلکه ابتدا گفت زیبنده زن و مرد مسلمان نیست که مشروب بخورد چون در آن ضرر وجود دارد اما چون ترک کردن آن برای بعضی سخت بود در خفا مبادرت به مصرف آن می‌کردند اما  بعضی هم به خاطر اینکه این دستور الهی بود از خوردن آن دست کشیدند اما یک عده که شهر وجودی‌شان به کلی ویران شده بود بعد از این دستور بیمار شدند و حتی مردند الآن هم اگر یک تریاکی که سال‌ها تریاک کشیده دیگر نکشد حالش بد می‌شود الکل به مراتب بدتر است یک الکلی از ساعت5صبح شروع می‌کند به خوردن و اگر الکل به او نرسد می‌شود مثل مرغ سر کنده و تشنج می‌گیرد عده‌ای هم که جسمشان را کاملاً تخریب نکرده بودند بعد از ترک مدتی اخلاق و رفتارشان در مکان‌های عمومی چندان جالب نبود و اصطلاحاً خمار بودند اما به تدریج بهتر شدند در کل مشروب حیا را از انسان می‌گیرد و مصرف بی‌رویه آن انسان را به کارهای نامعقول وامی‌دارد با این وجود هنوز جهان راهی برای درمان آن ندارد همان طور که برای افیون راه درمانی ندارد و این وظیفه ماست که راز این درمان را پیدا کنیم نه ترکی که منجر به مرگ انسان‌ها می‌شود و هر روز در کمپ ها شاهد آن هستیم که پی بردن به این راز دقت و حوصله می‌خواهد باید این سفر از آغاز با دقت باشد تا در انتها به مشکل نخورد مثلاً یک مسافر در مشاوره باید میزان و مواد مصرفی‌اش را دقیق بگوید تا در طول سفر به مشکل بر نخورد کسی که در طول سفرش قرص غیرمجاز می‌خورد در پایان سفر به مشکلی کوچک اما غیرقابل حل برخورد می‌کند چون در تمام طول سفرش تداخل دارویی داشته اگر این موارد درست انجام شود راهی ارائه می‌شود که با آن فرد مثل روش‌های دیگر دچار مشکل و حتی مرگ نمی‌شود. گاهی افراد از چاله در میایند و به چاه میفتند ما در کنگره باید مواظب باشیم زمانی که از اعتیاد رها شدیم اسیر ضد ارزش‌های دیگر نشویم که خوشبختانه در کنگره این آموزش داده می‌شود که فرد وقتی درمان شد نباید از کسی طلبکار باشد و باید کار کند من خودم بعد از درمان اعتیادم کارکردم و بدهی‌هایم را پرداختم صرف کنگره و درمان همه چیز ما نیست بلکه باید زندگی‌مان را درست کنیم ما وقتی زندگی تشکیل می‌دهیم باید به فکر آینده فرزندانمان باشیم بنابراین بچه‌هایی که کنگره میایند باید بعد از درمان کار کنند و روی پای خودشان بایستند ما  در کنگره فقط نباید دنبال درمان اعتیاد باشیم بلکه درمان اعتیاد یکی از اهداف کنگره است و هدف اصلی کنگره ساختن انسان‌هاست که یکی از ارکان آن مستحکم کردن پایه‌های مالی است اساساً ما در کنگره باید در همه جهات درمان شویم.

زمان در زندگی چیز مهمی است و برای هر کاری باید زمان لازم را در  نظر گرفت اما اگر ما از زمان موجود استفاده نکنیم شاید دیگر فرصتی برای جبران نداشته باشیم مثلاً مسافری که می‌خواهد درمان شود باید 11ماه زمان صرف کند اما اگر قدر این فرصت را نداند و آن را جدی نگیرد شاید دیگر چنین فرصتی به دست نیاورد.

درمان اعتیاد تقریباً یک معجزه است که برای پیدا کردن آن نیاز به حرکت و نظم است برای نگهبان و کسانی که بی‌صبرانه منتظر این راه هستند .

تعداد مواد افیونی در گذشته معلوم نبود مثلاً در امریکا و اروپا تریاک را نمی‌شناختند اما الآن تریاک به این مناطق هم رسوخ پیداکرده شراب انسان را از وجود خود شیطانی می‌ساخت که برای خود و دیگران ایجاد مزاحمت می‌کرد همان طور که گفتیم  مواد افیونی در گذشته در همه جا وجود نداشت اما شراب همه جا بود یکی از این نقاط عربستان بود به همین خاطر در مکتب ما روی مسئله شراب تاکید بیشتری شده  است اما چون تریاک تخریب‌های شراب را نداشت به آن توجهی نشد اما وقتی گفته می‌شود خمر منظور تمام افیون‌ها از گذشته تا حال و آینده  است چون کلام خدا مخصوص یک زمان خاص نیست و به همه زمان‌ها تعلق دارد مثلاً خداوند می‌گوید قمار نکنید نمی‌گوید پوکر یا چیزهای دیگر بازی نکنید می‌گوید قمار که این قمار در هر زمانی ممکن است یک چیزی باشد در مورد خمر هم به صورت کلی بیان‌شده چون اگر می‌گفت شراب نخورید همه می‌رفتند سراغ تریاک اگر می‌گفت تریاک نکشید همه می‌رفتند سراغ هروئین و همین طور این قضیه ادامه داشت ولی خداوند می‌گوید خمر که معنی خمر پرده‌ای است که روی افکار انسان کشیده می‌شود و با این حساب منظور از خمر هم مشروبات و هم تمام مواد مخدر است در کل کلام خداوند به چیزهای جزئی و به یک زمان خاص محدود نیست بلکه مطالب آن کلی است و به تبع آن نتایج آن هم کلی است.

هر یک از سی دی‌های آموزشی هدفی را دنبال می‌کنند و مأموریت آن‌ها بالا بردن دانایی ما در مورد یک موضوع خاص است این اتفاق در سی دی شراب هم افتاده که در این سی دی مهندس نکات آموزشی موجود در کتاب عبور از منطقه60 درجه تحت عنوان شیطانی از وجود خود را بیان می‌کند که به موضوع مشروبات الکلی می‌پردازد امروزه با توجه به گسترش مواد افیونی و پس از آن مواد شیمیایی بحث مشروبات الکلی مسکوت مانده که این غفلت باعث نوعی نگاه اشتباه و نا آگاهی نسبت به مشروبات شده نکته اولی که ما باید در مورد مشروبات بدانیم تخریب‌های آن است شاید خیلی از ما تخریب‌های خوردن مشروب را خنده‌های بی‌اختیار و یا صداهای ناهنجار فرد مشروب‌خوار بدانیم اما حقیقت این است که تخریب‌های مشروب از تخریب‌های شیشه که الآن مخرب‌ترین ماده مصرفی است بیشتر است و فرد با خوردن مشروبات الکلی جنایت‌های هولناکی مرتکب می‌شد و یکی از بزرگ‌ترین ناهنجاری‌های اجتماعی مصرف مشروبات الکلی بود نکته دوم بحث حد و اندازه مصرف مشروب یا به قول مصرف‌کنندگان مواد مخدر نشئگی آن است که در این مقوله مشروبات الکلی تفاوت اساسی مواد مخدر دارد یک مصرف‌کننده مواد مخدر زمانی که شروع به مصرف می‌کند لذت فراوانی می‌برد و زمانی که به نشئگی می‌رسند از مواد سیر می‌شوند و دیگر مصرف نمی‌کنند اما در مشروبات الکلی فرد ابتدا نمی‌تواند زیاد بخورد اما باهر استکانی که می‌خورد سرش داغ می‌شود و کنترل مصرف از دستش خارج می‌شود و انقدر می خورد تا حالش بد می‌شود و علت تخریب بالای مشروبات الکلی هم دقیقاً همین است تفاوتی دیگر بین مشروب‌خواران  و مصرف‌کنندگان مواد مخدر در اعلام میزان مصرف است که مشروب‌خواران مصرف بالا را نشان بزرگی و قدرت می‌دانند اما مصرف‌کنندگان مواد مخدر همیشه مصرف خود را کم تر از میزان واقعی اعلام می‌کنند.

خداوند در خلقت انسان‌ها یک چیزی قرار داده و آن این است که انسان‌ها به صورت یک انسان کامل آفریده نمی‌شوند بلکه برای رسیدن به کمال در این دنیا باید تلاش کنند و هدف از خلقت انسان تکامل اوست که این تکامل دارای دو بعد است یکی تکامل جسم و دیگری تکامل عقل و از آن جایی که انسان مخلوق خداست خود خداوند می‌داند که انسان برای تکامل به چه چیزهایی نیاز دارد و چه زمان این‌ها باید به او داده شود و بر این اساس پیامبران و ادیان را برای تکامل بشر فرستاد و از آنجایی که تکامل بشر یک باره اتفاق نمی‌افتد هر کدام از ادیان به بخشی از این روند پرداختند و با توجه به این که مسائل مهم بشر ارجعیت داشت به بحث مشروبات تا دین اسلام اشاره‌ای نشده بود تا اینکه دین اسلام به عنوان آخرین و کامل‌ترین دین علاوه بر اینکه آموزه‌های ادیان پیش از خود را یادآوری کرد مسائل باقی‌مانده برای تکامل بشر را به او ارائه داد که یکی از این مسائل بحث شراب و مشروبات بود اما از آنجایی تغییر عادات ریشه‌داری مثل مشروب‌خواری به یک باره غیرممکن بود و خداوند هم به این موضوع اشراف داشت به همین خاطر ابتدا خداوند در معرفی مشروب این را بیان کرد که در آن منافع و ضررهایی است اما ضررهایش بسیار بیشتر از منافعش است سپس فرمود خوردن شراب زیبنده مؤمنان نیست و در حال مستی نباید نماز خواند و در پایان هم مشروب‌خواران را نجس معرفی می‌کند که این نشان می‌دهد که خداوند به عنوان خالق و سازنده انسان بهترین راه برای دور کردن انسان از ضد ارزش‌ها را روش تدریجی می‌داند به هر حال بعد از این بحث ترک مشروب‌خواری خصوصاً در میان دین‌داران جای خود را باز کرد و پس از سال‌ها که علم پزشکی نیز به مضرات مشروبات الکلی پی برد این بحث جدی تر شد اما ترک این عادت به این راحتی هم نبود و یک سری افراد که شهر وجودی خود را با مصرف این مشروبات به کلی ویران کرده بودند در ترک‌های خود یا ناموفق بودند و یا حتی جان خود را از دست می‌دادند درست مثل مواد مخدر و ترک آن که امروزه شاهد آن هستیم اما متد دی اس تی و روش کار کنگره به خوبی می‌تواند مانند مواد مخدر به درمان مصرف مشروبات الکلی بپردازد که از این نمونه‌ها ما در کنگره زیاد داریم اما حالا که به خواست خداوند راه درمان این بیماری بسیار قدیمی پیداشده وظیفه اعضای کنگره است تا با انجام درست سفر خود و پس از آن با رسیدن به تعادل و مستحکم کردن پایه‌های مالی زندگی‌شان تبدیل به الگویی برای دیگران شوند که بر همگان ثابت شود که درمان مصرف مشروبات الکلی به عنوان یکی از دستورات خداوند امکان‌پذیر است  البته روش درمانی دی اس تی یک چیز مهم دیگر را به ما یاد می‌دهد و آن مسئله صبر و زمان است که در کتاب خداوند هم پاداش زیادی برای صابران در نظر گرفته شده است.

از آنجایی که در زمان ظهور اسلام مواد مخدر افیونی آن چنان فراگیر نبود اما شراب و مشروبات الکلی تقریباً در اکثر نقاط استفاده می‌شد به همین خاطر اسلام بحث شراب را مطرح کرد تا برای مردم آن دوران قابل‌فهم باشد اما همان طور که گفتیم دین اسلام و کتاب قران دربردارنده تمام مطالبی است که بشر برای تکامل خود به آن نیاز دارد و در قید و بند زمان و مکان خاصی نیست از این رو قران از واژه خمر استفاده می‌کند که یک واژه کلی است و شراب جزئی از آن است درست مثل واژه تریاک که جزئی از واژه مواد مخدر است معنی واژه خمر که در قران آمده پرده و حجابی است که روی افکار و اندیشه انسان کشیده می‌شود که با این تعریف به خوبی متوجه می‌شویم واژه خمر مواد مخدر امروزی را هم شامل می‌شود.

خوب در این سی دی با تخریب‌های شراب و همچنین اهمیت زمان و صبر آشنا شدیم حال سؤالی که مطرح می‌شود این است که هدف خداوند از بیان این دو چیست؟ همان طور که گفتیم انسان به یک تکامل عقلی و جسمی در حیات خود نیاز دارد اما شیطان از طریق خمر روی تفکرات او پرده می‌اندازد تا انسان را از تفکر و در نتیجه از یافتن راه تکامل بازدارد و با فریب دادن او تکامل انسان را در مصرف مشروبات و مخدرات نشان دهد از طرفی مصرف این مواد انسان را در بعد جسم از تکامل بازمی‌دارد با این ذهنیت اشتباه است که انسانی که ذاتاً خود را دچار نقص می‌داند مصرف مشروبات و مواد مخدر را باعث رفع نقص و تکامل خود در کوتاه‌ترین زمان ممکنمی بیند در صورتی که خداوند در روند تکامل انسان پارامتر زمان را در نظر گرفته است به همین علت خداوند در کتاب خود به مسئله خمر و صبر پرداخته است دو موضوعی که ما در کنگره نیز با انها سروکار داریم.

استاد عزیز، خانم الهه:

خداوند مهربان را سپاسگذارم که اجازه داد کنار هم دیگر باشیم. دوباره هفته اسیستنت و مرزبان را تبریک می گویم. امیدوارم که قدرشناس زحمات هرکسی که در کنگره خدمت می کند باشید. به من گفته بودند که نگهبان نظم باشم. باورتان می شود به چند نفر گفتم خواهش می کنم بنشینید. می گفتند باشه چشم. و می رفتند یک طرف دیگر می ایستادند. دوباره می گفتم و دوباره باشه چشم و جای دیگر می رفتند. به این فکر می کنم ما همه آموزش دیده هستیم و خدا به داد آموزش ندیده ها برسد. که من 10 بار به هر نفر با خواهشا گفتم بنشیند خانم اسیستنت دارند حرص می خورند. می خواهم بگویم اگر آموزشهایمان را اینجا به کار نبندیم که دیگه هیچ جا به کار نمی بندیم.

 

استاد گرامی خانم الهه:

سی دی شیطان از وجود خود یعنی همه ما خودمان شیطان هستیم.


 

روز جمعه لژیون خدمتگذار در پارک هستیم و همه راس ساعت 8صبح حضور داشته باشید.

دستور جلسه هفته آینده : سی دی باران و اهمیت خواب شب

 

       

 

  

 

نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره 60، در مان اعتیاد، همسفران عشق،
لینک های مرتبط :
شنبه 24 شهریور 1397 04:11 ب.ظ
البته به عزیزانی که کار نوشتن وتایپ را انجام دادن هم متشکرم
شنبه 24 شهریور 1397 04:09 ب.ظ
خانم الهه عزیز عالی بود متشکر
شنبه 24 شهریور 1397 12:45 ق.ظ
بسیار عالی بود خدا قوت به خانم الهه عزیزم و ممنون از خواهر گلم خسته نباشی زهرا جان 9
شنبه 24 شهریور 1397 12:07 ق.ظ
سلام بسیار عالی بود.خسته نباشید
پنجشنبه 22 شهریور 1397 01:10 ب.ظ
عالیه
چهارشنبه 21 شهریور 1397 08:05 ب.ظ
با سلام ،خدا قوت خانم زهرای عزیز.موفق باشید.از خانم الهه، راهنمای عزیزم تشکر می کنم.
چهارشنبه 21 شهریور 1397 05:37 ب.ظ
باسلام خداقوت به خانوم زهرامطالب خیلی عالی وپرباربود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو