همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
سه شنبه 6 شهریور 1397 :: نویسنده : همسفر مینا
لژیون همسفران عشق روز دوشنبه ۹۷/۶/۵به استادی خانم الهه و حضور گرم‌ اعضا با دستور جلسه سی دی قیاس و گاندی راس ساعت آغاز به کار نمود.

در ابتدا استاد گرامی خانم الهه فرمودند :سلام دوستان الهه هستم یک‌همسفر حال من بحمدالله خوب است و امیدوارم حال شما هم خوب باشد .                                                                                   در ادامه خانم الهه از همسفر شادی خواستند در مورد دلنوشته ای که هفته پیش در سایت گذاشته بودند مشارکت کنند .  همسفر شادی : من قبل از اینکه با کنگره آشنا شوم هر روز با مسافرم دعوا داشتیم تا اینکه یک روز مسافرم همه وسایلش را گذاشت و از خانه بیرون رفت و از ساعت ۶ صبح تا شب دیر وقت به خانه نیامد و بعد از اینکه آمده بود یک جعبه شیرینی خریده بود و به من گفت که میخواهیم برویم مشاوره برای زندگیمان و وقتی که به کنگره آمدم دیدم که سه نفر بالا نشستند و من گفتم که من چگونه بروم و مشکلاتم را برای این سه نفر بگویم و نمیدانستم که کنگره کجاست و کم کم آشنا شدم و خیلی کنگره را دوست داشتم و با اینکه ده سال رهایی داریم ولی از وقتی که دلنوشته ام را در سایت گذاشتم حس خیلی خوبی دارم .                                                                                                  در ادامه خانم الهه گفتند که نهم روز جمعه روز رو نمایی از کتاب چهار مقاله است و نمی دانم که برنامه آقای مهندس چیست و میخواهم این را بگویم که اگر مثل دو سال پیش باشد باید در جشن پارک شرکت کنیم و قیمت این کتاب ۲۵ هزار تومان است ولی اگر کسی بتواند به خاطر اینکه پول این کتاب برای تحقیقات کنگره استفاده می شود می تواند تا پنج میلیون هم برای این کتاب بپردازد پس بنابراین پولتون را پس انداز کنید تا بتوانید پول بیشتری بابت این کتاب بپردازید .                                              همسفر ثریا : من دو سالی که به کنگره می آمدم همیشه از اینکه وبلاگ بنویسم ترس داشتم ولی وقتی که جزء وبلاگ نویسان شدم حس خیلی خوبی داشتم و دفعه اولی که میخواستم متن در سایت بگذارم با کمک دخترم تا چهار بعد از ظهر تایپ کردم ولی یک دفعه همش پاک شد و با خانم ندا تماس گرفتم و ایشان گفتند که همه این ها نیروهای بازدارنده است و من خیلی خوشحالم که جزء وبلاگ نویسان  هستم ‌.   خانم الهه فرمودند : من از بچه های وبلاگ نویس تشکر میکنم و اگر یادتون باشد من هفته پیش گفتم که من رهجویی داشتم که ساعت  یازده و نیم شب به من پیام داد و گفت که من یک همکاری دارم که در کار من دخالت میکند و من هم بهش گفتم که تو هم اطلاعات نده  و هیچ چیزی نگو و اون رهجو گفت که چه جوری گفتم یکم فکر کن و حرف رو عوض کن و اطلاعات نده و در آخر ازش پرسیدم که حالا اگر باز هم این همکارت ازت سوال کرد چه جوابی بهش میدهی و اون رهجو سه تا پیام برای من ارسال کرد و بعد هم نوشته بود که شاید شما درست میگویید و من هفته پیش در لژیون گفته بوم که این از منیت این رهجو است و یک اتفاق خوبی افتاد و این از برکت وبلاگ نویسی است که منصوره این را در وبلاگ نوشته بود و اون رهجو هم خوانده بود و برای من پیام داد و خیلی هم عذر خواهی و هم خیلی تشکر کرد و من بسیار خوشحال شدم .                                                                
           همسفر زهرا : من وقتی که به کنگره آمدم خجالت میکشیدم که بگویم من وبلاگ نویسی بلد نیستم و حتی از بچه های دانشگاه هم خجالت می کشیدم که بپرسم چون من خودم رشته کامپیوتر خوانده بودم ولی وبلاگ نویسی بلد نبودم تا اینکه یک روز خانم الهه گفتند که میتوانی وبلاگ بنویسی و گفتم که بله و به خاطر موقعیتی که اون موقع داشتم نمی توانستم یک گوشی خوب بخرم و با همون گوشی شروع کردم به نوشتن و با اینکه ۴۸ ساعت نخوابیده بودم ولی وقتی که مطلبم روی سایت رفت مدام مطلب خودم خودم را میخواندم و انرژی میگرفتم .                                                                     همسفر ثریا : دختر من دو تا دیپلم کامپیوتر دارد ولی یک مدتی بود که میخواست به کلاس وبلاگ‌نویسی برود و من هم قبول نمیکردم میگفتم که چون راهش دور است و کلاس زبان هم باید بروی یک مدتی صبر کن تا اینکه من این وبلاگ را نوشتم و از برکت این وبلاگ نویسی در کنگره هم خودم و هم دخترم آموزش گرفتیم .                                                                                                   همسفر ندا : دو سال پیش وقتی که خانم الهه گفتند چه کسانی می توانند وبلاگ بنویسند من هم مثل همیشه نمی توانستم به خانم الهه نه بگویم ولی میترسیدم و گفتم که چه کار سختی را باید انجام دهم و با وجود لپ تاپ و اینترنت که داشتیم من باز هم این کار را با گوشی انجام می دادم تا اینکه خانم راضیه گفتند که باید مصاحبه را انجام بدی و من گفتم که ایندفعه میخواهم خودم انجام دهم و با گوشی نمیخواهم انجام بدهم و وقتی که لپ تاپ را روشن‌کردم من انرژی خاصی داشتم و خیلی براحتی توانستم تایپ را انجام دهم .                                                                                                 همسفر سمیه : من وقتی به کنگره آمدم با وبلاگ نویسی آشنا نبودم و با کامپیوتر هم راحت نبودم که بنویسم و شروع کردم با موبایل نوشتن و خدا کمک کرد و توانستم با موبایل این خدمت را انجام دهم و مرسی از خانم الهه به خاطر اینکه این خدمت را به ما دادند.                                                              در ادامه خانم الهه از خانم ها همسفر ندا، زهرا، ریحانه ، راضیه ، فاطمه اسدی ، شهرزاد ، سمیه و زهرا روحانی به خاطر خدمت در سایت سلمان فارسی تشکر کردند و از بچه ها خواستند در مورد دستور جلسه هفته جهالت و قضاوت مشارکت کنند.                                                                            همسفر زهرا : من قبل از ازدواجم یک خانمی در فامیل داشتیم که همسرش مصرف کننده بود و من همیشه می گفتم که چطور این خانم نمیتواند جلوی همسرش را بگیرد و حتما مشکل از این خانم که همسرش مصرف کننده است تا اینکه خودم ازدواج کردم و اون قضاوتی که برای اون خانم کرده بودم برای خودم اتفاق افتاد و همسرم مصرف کننده بود.
همسفر سمیه : من همیشه خودم را قضاوت می کردم و این باعث شده بود که کاملا منزوی شوم و احساس بدی داشتم تا اینکه به این نتیجه رسیدم که اجازه بدهم بقیه من را قضاوت کنند و هر موقع کسی من را قضاوت کرد روی اون مشکل خودم کار کنم .
اگر یک نفر در حضور من کسی را قضاوت کرد و من میدانم که آن قضاوت اشتباه است باید چگونه برخورد کنم ؟ خانم الهه گفتند : که اگر در حضور شما قضاوت شود و هیچ چیزی نگویید یعنی من هم در قضاوت تو شریک هستم و چون قضاوت نادرست است تهمت است و اگر هم درست باشد هم دروغ میگویی و هم غیبت میکنی و اگر نادرست باشد هم دروغگویی و تهمت و هم غیبت است و بدون اینکه دعوایی درست شود مودبانه بگویید که این آدمی که من میشناسم این گونه نیست و اگر میخواهید در موردش حرف بزنید یا در حضور من حرف نزنید یا من این جا را ترک میکنم و اگر هم سکوت کنید یعنی باز هم شریک قضاوت اون آدم هستید و اگر در جمعی باشید با توجه به شرایط جمع در یک مکان مناسب مثلا چند دقیقه بعد میگوییم که من با نظر شما موافق نیستم و به نظر من اون چنین آدمی نیست .
همسفر شادی : من مدتی پیش مشکلی برایم پیش آمده بود که چون خودمان نتوانستیم مشکلمان را حل کنیم از یک بزرگتری خواستیم که کمکمان کند تا بتوانیم مشکل را حل کنیم ولی مشکلمان را حل که نکرد هیچ بزرگتر هم شد چون اون شخص دختر و  داماد من را به خانه خود برد و به خاطر قضاوت اشتباهی که در مورد من کرده بود داماد من را نسبت به من بد بین کرده بود و مسافرم می گفت که اون شخص از روی نادانی و جهالتش اون قضاوت اشتباه را کرده است . 
همسفر ندا : به نظر من آدم هایی که در زندگی خودشان کاری ندارند انجام دهند شروع می کنند به قضاوت در مورد زندگی دیگران به طوری که کامل زندگی خودشان را فراموش میکنند و من خودم مدتی پیش یک‌نفر را قضاوت‌کردم و حالم بد شده بود و فهمیدم که نباید کسی را قضاوت کنم و باید به درون خودم بروم و مشکلات خودم را حل کنم .
همسفر شبنم : یک حدیثی است که میگوید اگر شخصی شخص دیگری را قضاوت کند نمیمیرد تا دچار آن مشکل شود . و من خودم سال ها پیش یک‌نفر را قضاوت کردم و خودم به آن مشکل دچار شدم . 
همسفر منصوره : من قبل از اینکه بچه دار شوم وقتی کسی را میدیدم که بچه دارد و بچه اش را رها میکند قضاوتش میکردم تا اینکه بچه دار شدم و از ترس اینکه خودم مورد قضاوت قرار نگیرم دقیقه ای بچه هایم را رها نمیکردم . 
در ادامه خانم ها همسفر مینا ، سمیه و مائده سی دی قیاس را مشارکت کردند. 
آقای امین فرمودند که یکی از مسائلی  که در سفر دوم‌ممکن‌است پیش بیاید سخیر هستش و کاری که تسخیر انجام‌میدهد شبیه کاری است که مواد روی انسان انجام‌میدهد همانطور که مواد روی چشم و حس ما پرده و حجاب میکشد و باعث میشود واقعیت پیرامون را نبینیم و در برابر دلسوزی های دیگران نسبت به خودمان خشمگین شویم و خودمان را بدون ایراد ببینیم و خود را پس از مصرف مواد خیلی خوش تیپ و سر حال ببینیم در سفر دوم هم همین کار را تسخیر با ما میکند با تفاوت اینکه مواد قابل رویت بود ولی تسخیر قابل رویت نیست . ما انسان ها دائما در حال قیاس کردن خود با دیگرا ن هستیم و از کلماتی مانند بی عدالتی ، و شانس و ... استفاده میکنیم . قیاس کردن کار عقلانی است و عقل هیچگاه فرمان اشتباه نمیدهد در واقع مشکل از داده هایی است که به عقل داده شده است . قیاس کردن خود با دیگران سه نتیجه دارد یا باعث تنفر از کسی که خودمان را با آن قیاس کرده ایم میشود یا باعث تنفر از خداوند میشود ویا در خوش بینانه ترین حالت باعث تنفر از خودمان می شود که هر سه این ها خواسته های نفس اماره است . در وا قع قیاس کردن چیز ساده و اتفاقی نیست بلکه ابزار نفس اماره است برای کیش و‌مات کردن عقل قیاس کردن وسیله نابودی انسان فراهم میکند . حسادت دو مبنا دارد یکی اینکه ما شرایط لازم را در خود مان بوجود نیاورده ایم دوم اینکه اگر کسی به چیزی دست میابد حتما بهایه آن را پرداخت کرده است و اگر این دو مسئله را بدانیم دیگر خودمان را با دیگران قیاس نمیکنیم . قیاس یکی از کاربردیترین ابزار نفس اماره است برای‌منحرف کردن انسان از مسیر حیات چون ما با قیاس کردن احساس می کنیم عدالت رعایت نشده و در مقام انتقام بر می آییم . خداوند به انسان میگوید کار نیک‌انجام بده من ده برابر آن به تو پاداش میدهم شیطان نیز چنین وعده ای میدهد اما شیطان ابتدا  یک پاداش میدهد زودگذر میدهد وانسان را بنده خود میکند و پس از آن انسان باید مطیع شیطان باشد . وقتی انسان خود را با دیگران قیاس میکند احساس میکند خداوند عدالتی ندارد و شروع میکند به بازی نا‌معقول و خود را در اختیار نیروهای منفی قرار میدهد .
در ادمه خانم ها همسفر الهه ، ثریا و ندا سی دی گاندی را مشارکت کردند . 
آقای امین گفتند نفاق کسانی هستند که در زمین تباهی بوجود می آورند و در مقطعی به سمت روشنایی حرکت کرده اند اما دوباره به راه ضد ارزش ها باز گشته اند . انفاق و نفقه : به معنی بخشیدن و گذشتن از چیزی که دو ستش دارید مثل پول و غذا و لباس است ساختار ها دارای یک میدان انرژی قوی هستند که کسانی که با تلاش وارد آن ساختار ها میشوند از آن انرژی بهره مند میگردند مانند دانشگاه و سازمان های علمی و اجرایی و کنگره ۶۰ . ساختارهازمانی درست عمل میکنند که پتانسیل ها رو به رشد باشند تعریف خوشبختی و تلاش برای رسیدن به خواسته هاست . بوده شخصی بود که انسان بسیار ثروتنمد که ثروت بسیار او را راضی نمیکرد و سال ها سختی کشید و از ثروت خودش گذشت تا به جواب سوال های درون ذهنش برسد . نظریه بودا : انسان بایستی خواسته ای نداشنه باشد تا رنجی نکشد که از نظرکنگره این نظریه غلط است در اصل انسان باید بعضی خواسته ها را داشته باشد چون خواسته از نفس می آید و اگر ما خواسته ای نداشته باشیم پس نفس هم وجود ندارد. حال اگر خواسته ای تغییر یابد نیروهای تاریکی که درون انسان ها هستند به اهدافی که دارند میرسند و آهسته آهسته تبدیل به بیت حشرات شده و کوچ‌میکنند سرنوشت قوم را عقل تعیین نمیکند نفس تعیین میکند . 
در آخر جلسه با دعای اعضا به پایان رسید . 
دستور جلسه هفته آینده : سی دی ندانی را بدان و شیطان وجودی خود 

نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره 60، همسفران عشق، قیاس، گاندی، قضاوت وجهالت،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 12 شهریور 1397 02:14 ق.ظ
باسلام خدا قوت به خانوم مینا وخانوم الهه خیلی عالی بود
پنجشنبه 8 شهریور 1397 07:38 ب.ظ
سلام خدمت خانم الهه راهنمای عزیز و دلسوزم بسیار عالی بود خدا قوت عرض میکنم
چهارشنبه 7 شهریور 1397 09:38 ق.ظ
با سلام وخدا قوت به خانم مینا و خانم الهه.عالی بود.
چهارشنبه 7 شهریور 1397 01:48 ق.ظ
سلام و عرض ادب خدمت راهنمای بزرگوارم خانم الهه عزیزم و سلام و عرض ادب خدمت خواهر لژیونی های گلم. بسیار تا بسیار دلتنگتان هستم. انشاالله که خداوند همیشه نگهدارتان باشد
هفته سایت را پیشاپیش خدمت شما وبلاگ نویسان فعال تبریک عرض میکنم، انشاالله که برکت این خدمت بارها و بارها در زندگی تان بازتاب داشته باشد.به سبزی دشتها جوان و جاوید بمانید
سه شنبه 6 شهریور 1397 11:52 ب.ظ
سلام وخسته نباشید.واقعا عالی بود مثل همیشه.
سه شنبه 6 شهریور 1397 09:44 ب.ظ
خداقوت میناجان
سه شنبه 6 شهریور 1397 09:11 ب.ظ
خدا قوت.مثل همیشه عالی بود.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو