همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
بنام قدرت مطلق الله

لژیون همسفران عشق  روز دوشنبه مورخ 97/2/31 با استادی همسفر خانم الهه (ودستور جلسه سی دی انواع تعادل و سی دی فرق نگاه مسافر با معتاد) راس ساعت آغاز به کار نمود. در ابتدا استاد گرامی چنین بیان نمودند:
  همان طور که در پیام وادی نهم می خوانیم که  با اندیشه ژرف خود به رحمت ماورا ایمان راسخ داشته باشید. ایمان یعنی این که من باور داشته باشم  که اگر هر اتفاق یا مشکلی در زندگی من به وجود بیاید حتما  به نفع ما خواهد بود چرا که خداوند هیچ گاه بد ما را نمی خواهد.  در این پیام همچنین اشاره می کند به کاشتن بذر ودانه باارزش . بذر نیکو کاشتن من در کنگره می شود خدمتهایی که انجام می دهم ونیاز هم نیست که به همه نشان بدهم وبگویم که من در حال خدمت کردن هستم .خدمتم را انجام بدهم مسلما این بذر ودانه نیکوی من رشد خواهد کرد وبه ثمر خواهد رسیدو...

همسفر خانم الهه استاد گرامی:

خداوند بزرگ را بسیار شاکرم که بار دیگر اجازه داد درجمع شما دوستان عزیز باشم .ما پنج شنبه تولد سه سال رهایی خانم افسون عزیز را در شعبه میبد داشتیم که همزمان شد با تشکیل دومین جلسه از لژیون خانم افسون  و هردو این اتفاقات خوب مصادف شد با ماه مبارک رمضان، که البته همه اینها اتفاقی نیست  و مسلما تلاشی پشت این خواسته خانم افسون بوده که این همه اتفاقات خوب یکجا و همزمان برای خانم افسون به وقوع پیوسته . و چون به دلیل فاصله مسافت و... ما نتوانستم در جشن تولد ایشان شرکت کنیم همین جا هدیه خودمان را به ایشان تقدیم می کنیم.

بازهم تبریک فراوان می گویم به افسون عزیز واقعا چندین سال این راه واین مسافت را آمدن به کنگره دست مریزاد دارد. یکی از افتخارات لژیون من خانم افسون است.  یادم می آید که در جشن تولد یک سال رهاییشان مسافرشان بیان کردند که همسفر من زمانی هم  که خانم الهه برایشان پیام می دهند ایشان حتی اگر در خواب هم باشند بلند می شوند و می ایستند. در واقع ادب و متانت افسون برای من هم الگو بود از ایشان تشکر میکنم که وارد لژیون ما شدند . خداوند را  واقعا سپاسگذارم بابت این تولد .چون افسون عزیز سختی زیادی متحمل شدند و چقدر خواسته شان قوی بود که خدا رو شکر همه شرایط خوب برایش همزمان پیش آمد و توانست  بعد از تحمل اتفاقات زیادی و غم و دشواریهای فراوان که رخ داد لژیونش را تشکیل دهد البته این را هم باید بگویم که غم بزرگ می تواند  انسان را به بالاترین نقطه ببرد و این دشواریها وسختیها و غمها بود که  افسون عزیز را به درجه بالای کمک راهنمایی و تشکیل لژیون و خدمت  رساند و امروز با دیدن  خانم افسون  تنها یک دعا کردم که خداوندا از این دانه ای که در شهر میبد کاشتی،شجره طیبه ای ایجاد کن که همه آنها از خدمتگذاران صدیق کنگره 60 باشند  و این  را برای همه شما آرزو می کنم که با دوری از ضد ارزشها به جایگاه مقدس خدمت برسید. و هر روز محکم و محکم در راه خدمت به انسانها قدم بردارید. بازهم تولد خانم افسون را به خودشان و مسافرشان ،اقای مرتضی و راهنمای مسافرشان آقای مهدی زارع تبریک می گویم.

همسفر افسون :

من بسیار  هیجان زده هستم وصحبت برایم کمی سخت است .من  حس می کنم که در جواب کارهای خوبی که انجام دادم خدواند این لیاقت را نصیب من کرد که در کنار شما عزیران قرار بگیرم و این بسیار برایم ارزشمند است.

من این مدت در دوگانگی قرار داشتم ،از طرفی بسیار دوست داشتم تا لژیونم هرچه زودتر تشکیل شود و. از طرفی هم با خودم می گفتم بسیار برایم سخت است  که خانم الهه عزیز را نبینم و جدایی از ایشان و شما خواهر لژیونیهای عزیزم برایم بسیار سخت بود و شرایط خیلی عجیب وغریبی داشتم، که خدا رو شکر الان شرایط خاصی خداوند برایم من مقدر فرموده است که بتوانم روزهایی غیر از دوشنبه ها لژیونم را تشکیل بدهم و بتوانم همچنان در روزهای دوشنبه در لژیون خانم الهه عزیز حضور پیدا کنم و این برایم بسیار خوشحال کننده بود چرا که همیشه این خواسته را داشتم که من بعد از تشکیل  لژیون بتوانم باز هم در این شعبه بیایم و روزهای دوشنبه در لژیون راهنمای عزیزم  حضور داشته باشم.

بسیار از همه شما و خانم الهه عزیز تشکر می کنم پنج شنبه جای همه شما خالی بود بسیار جشن خوبی بود و در سی وپنج دقیقه ای که لژیون داشتم در مورد آموزشهایم و آن چیزی که در این لژیون و از خانم الهه فرا گرفتم صحبت می کردم و واقعا حس می کردم که در رویاها به سر می بردم چون خیلی لذت بخش بود. اقای مهدی زارع در جشن تولد ما پنج شنبه صحبت بسیار زیبایی داشتند در مورد خانم الهه . ایشان بیان کردند: که واقعا هر کدام از ما که وارد کنگره شدیم برای حل مشکل خودمان و درمان درد خودمان به اینجا آمدیم ،اما خانم الهه فقط برای حل مشکل دیگران و درمان درد دیگران مشغول خدمت در کنگره هستند و برای این خدمت هم عاشقانه از وقتشان و انرژیشان و زندگیشان می گذارند تا به  دیگران خدمت کنند و این واقعا قابل ستودن و ارج نهادن است. واین بستگی دارد که ما چه قدر قدر شناس و سپاسگذار باشیم.چرا که همه اینها جزء خوشبختیها و نعمتهای ما است که باعث شده همه ما درکنگره جمع بشویم  و آموزش بگیریم. ودر پایان باز هم از همه شما تشکر می کنم.

همسفر فاطمه :
من به نوبه  خودم تولد خانم افسون عزیز را تبریک می گویم. دقیقا یادم می آید که در سفر اول بودم و حالم خیلی خراب بود چرا که بند پای مسافرم بودم وگیر سفر ایشان بودم که روزی خانم افسون مشارکت کردند و گفتند بچه ها در سفر اول بند پای مسافر و گیر سفرشان نباشید چرا که زمانی که به سفر دوم وارد شدید متوجه می شوید که شما خیلی از مطالب را فرا نگرفته اید در حالی که مسافرتان همه آنها را به خوبی می داند و به نوعی از شما جلو زده است. واقعا  این مشارکت خانم افسون تلنگری شد برای من که دست ببرم و حرکت کنم تا این گره  ای که به پای مسافرم زده بود را باز کنم  تا ایشان بتوانند به سفر خودشان برسند.از شما خانم افسون ممنونم، از خانم الهه عزیزم سپاسگذارم و از آقای مهدی زارع سپاسگذارم بابت این جمله زیبایی که در وصف خانم الهه گفتند چراکه به گفته ایشان هر کدام از ما بابت درد و مشکل خودمان به کنگره آمدیم و تنها خانم الهه عزیز هستند که برای حل مشکلات دیگران و خدمت به انسانها وارد کنگره شده اند. ان شاءالله که جواب این خدمتها را به بهترین نحو در زندگیشان ببینند.

همسفر پروین :
ماه مبارک رمضان  را در ابتدا به خانم الهه عزیز و خواهر لژیونیهای گلم تبریک می گویم و همچنین تولد خانم افسون رو بهشون تبریک می گویم وان شاء الله سعادت داشته باشیم در جشن آزاد مردی و تولد پنج سال رهاییشون رو شرکت کنیم. من هم در این مدت از خانم افسون فقط صبر وصبوری وآرامش را  می دیدم و برایم الگو بودند باز هم به خانم افسون وخانم الهه عزیز واقای مرتضی واقای مهدی تبریک می گویم.

همسفر سمیه :
من هم تولد سه سال رهاای خانم افسون را تبریک می گویم . بر حسب شرایط کاری در یکی از سخت ترین لحظه های زندگی خانم افسون در کنار ایشان بودم  و آرامش و صبوری ایشان واقعا مثال زدنی بود چرا که نقطه تحمل بالایی داشتند و همان جا از خداوند خواستم که من هم بتوانم آموزشهایم را عملی کنم تا نقطه تحمل من هم بالا برود  و سریع با هر مشکل و هر مسئله ای به آستانه آشوب نرسم. باز هم تولد شان را به خانم افسون،خانم الهه تبریک می گویم و آرزو می کنم که ان شاءالله ایشان در همیشه در شادی و موقعیتهای بهتر ببینمشان.

همسفر طاهره1 :
من هم تولد سه سال رهایی خانم افسون رو تبریک میگویم و از ایشان عذر خواهی می کنم بابت این که نتوانستیم به دلیل مسافت در جشن تولدشان شرکت نماییم. من هم در سفر اول و دوم از مشارکتهای خانم افسون درسهای زیادی  می گرفتم مثلا در یکی از مشارکتهایشان بیان کردند از زمانی که به کنگره می آیم وروی ضد ارزشیهایم کار می کنم حس می کنم  در بدنم کثیفیهایی وجود داشته  که مشغول پاک کردن و تمیز کردن آنها از درونم می باشم . باز هم به  ایشان تبریک می گویم ان شاء الله  جشن تولد رهجوهایشان را جشن بگیرند.

 همسفر خانم الهه استاد گرامی :

بعد از تبریک مجدد به خانم افسون .در مورد ماه مبار ک رمضان مشغول ترجمه بودم در سایت کنگره 60 صحبتهای آقای امین که در مورد این ماه مبارک بیان کرده بودند: انسانها به دو دلیل روزه نمیگیرند یا نماز نمی خوانند. هر موقع هر انسانها فکر کند چیزی در مقابل اختیارشان قرار گرفته و یا چیزی در مقابل شخصیتشان قرار گرفته ،انسانها در برابر آن مقاومت می کنند. مثلا نیروهای منفی به انسان القا می کنند که تو در نماز سجده می کنی شخصیتت پایین می آید و خرد می شود بنابراین تو نباید نماز بخوانی و یا چون تو با روزه گرفتن قدرت اختیار از تو گرفته می شود و تو نمی توانی چیزی بخوری پس نباید روزه بگیری به همین دلیل انسانها نمی توانند روزه بگیرند و یا نماز بخوانند در صورتی که اگر دقت کنیم اصلا این گونه  نیست .

 دیروز یکی از دوستانم پرسید که فلسفه روزه چیست؟ و من در جوابش گفت  که من  بر ای سلامتی جسمم روزه میگیرم .بعد ادامه داد مگر روزه یک فرآیند دینی نیست گفتم اتفاقا روزه فرآیند دینی نیست  و بعد سیستم شبه افیونی را برایش توضیح دادم و گفتم مگر شما زمانی که ماشین لباسشویی تان خراب شود آن را تعمیر نمی کنید و یا خیلی ازدیگر وسایل منزل باید سالی یکبار  سرویس شود .شما  فکر کنید در طول سال همه خوردنیها چه مضر و چه مفید را می خورید و همه اینها از  جمله چربیها و... در بدن رسوب می کند و زمانی که شما  روزه میگیرید این چربیها شروع به سوختن می کند ودفع می شود و من به این دلیل روزه میگیرم.و بعد در ادامه نظرم را در مورد تکامل خواست  ومن هم جوابش گفتم که تکامل یعنی کامل شدن . شما صبحها که در مسیر دانشگاه دقت کنید که این سبزه های لابلای این سنگفرشها ولابلای آسفالت سفت و محکم خیابان رشد کرده اند وا ین مساله این قدر برایم جالب توجه بود که اگر دقت کنید یک دانه کاشته شده و این ذره ذره رشد کرده اند و سیما ن را شکافته اند واز لابلای آن رشد کرده اند و سبز شده اند . یعنی آن بافت نرم ونازک گل توانسته سیمان سفت وسخت را بشکافد وبیرون بیاید واین یعنی به نوعی یعنی تکامل .یعنی طی کردن سختیها وحل کردن مشکلات برای رسیدن به درجات بالاتر.

 در پیام وادی نهم می خوانیم :پیام برای کسانی که قدم به دنیای تازه نهاده اند یعنی کسانی که از دنیای تاریکی بیرون آمده اند. و به خویش خویشتن توجه می نمایند که این خویش خویشتن  طبق گفته جناب مهندس به سه معنی است :یکی به معنی جسم و یکی به معنی خویشاوندان و معنی دیگر آن نفس است .

پس جناب مهندس بیان کردند که  خویش خویشتن این سه معنی را دارد.در معنی جسم یعنی این که به جسمتان و سلامتیش بسیار اهمیت بدهید و مشکلات و درد ها رابشناسید و درمان کنید البته دکتری سر از خود نه،  بلکه حتما با دیدن یک مشکل پیش دکتر و پزشک بروید. و بعد باید به نفس مان هم توجه کنیم و هم به اطرافیانمان. در ادامه پیام گفته شده  که : بر شما واجب وضروری است که از  سخن به نقطه عمل حر کت کنید یعنی اینکه هر چه آموزش گرفتید باید با خدمت کردن آن را به اجرا در آورید.
 هر کدام از شما یکی دوسال سر لژیون من نشستید واین همه مرتب تکرار می کنم که فرزندان من با هر اتفاقی بهم نریزید و زمین وزمان را به هم ندوزید وفقط وفقط صبر کنید
صبر بر جور رقیبت نکنم چه کنم گر نکنم...

باید همیشه در هر مشکلی یا اتفاقی فقط باید صبر کنید و از سخن به نقطه عمل حرکت کنید یعنی این که این همه درس و آموزش گرفتید که در مواقع مشکلات و سختیها آنها را به کار ببرید و بر طبق آموزشهایتان رفتار کنید.
اگر حالتان خراب است باید زود درجلسه حاضر شوید و خدمت کنید کسی که حالش خراب است باید خدمت کند. شما مرتب به من زنگ می زنید واز مسافرتان گله وشکایت می کنید و... حالا خدا نکند که یک روز برای کاری به مسافرت بروند چقدر دلتنگی می کنید از دوریشان. پس در زندگی هم صبر کنید صبردرست است که تلخ است اما میوه شیرینی دارد...

در ادامه پیام وادی خانم الهه عزیز خواندند:"با اندیشه ژرف به رحمت ماورا ایمان راسخ داشته باشید. وبدانید پاداش شما دست همیاری شمارا خواهد داد. وآنگاه بذر نیکو بکار و یا تخم ودانه با ارزش،ه مقوت کافی وهم سایبانهایتان برافراشته خواهد شد. پس آن کنید که فرمان است".

ایمان یعنی من از ته  قلبم باور داشته باشم که هر اتفاقی در زندگی رخ می دهد به نفع ما است ، یعنی من مطمئن باشم که خداوند هیچ گاه بد من را نمی خواهد .ممکن است که شما بگویید که من نسبت به فلان قضیه بی خیال شده ام ولی تا مدتها ذهنتان درگیر باشد یعنی این که شما آن قضیه را رها نکرده اید .

بقول اقای امین اگر شما ظرفیت هرچیزی را داشته باشید ، اگر آن چیز را از شما بگیرند و شما بهم نریختی  ،یعنی شما ظرفیت آن چیز را دارید. یعنی حتی اگر آن را هم از شما بگیرند شما حالتان خوب باشد. و اینکه شما هر دستی بدهید پس می گیرید و این فوری است و شما هرکمکی و هر هدیه ای به دیگران بدهید همان موقع ،آن را پس خواهید گرفت .
و در ادامه پیام وادی می گوید که" آن گاه بذر نیکو بکار"، یعنی عمل درست انجام بده . خواسته درست و قوی داشته باش چرا که اگر واقعا خواستید خدمت کنید ، اگر واقعا خواستید کمک راهنما شوید و... مسلما راه آن برایت پیدا می شود. چرا که بذر درست و نیکو کاشته اید و نیاز  نیست که اظهار کنید و به همه بگویید من را و تلاشم وکارهایم را ببینید و به من خدمت بدهید بذر نیکویی که شما بکارید  کم کم خودش رشد می کند طوری که همه آن را می بینند .

وقتی شما دانه باارزش کاشتید، بذر نیکو کاشتید هم به شما اجر مادی می رسد و هم اجر معنوی.  شما حرکت کنید با تمام وجودتان بلافاصله اجر و پاداش این حرکت به شما باز می گردد.وقتی شما بخواهید به جایگاه کمک راهنمایی ، مرزبانی، دبیری ،نگهبانی و... برسید باید اول با تمام وجود بخواهید و خدمت کنید از تمیز کردن ،طی کشیدن ،دستشویی شستن،صندلی جمع کردن و... وخیلی از خدمتهای دیگر .چون از این خدمتها شروع می شود تا شما به جایگاههای بالاتر برسید.
هفته پیش یکی از کمک راهنمایان شعبه شیخ بهایی من را دید وچقدر از سحر تعریف کرد ومی گفت واقعا افرین دارد رهجویان شما.چون واقعا بچه ها با تمام وجود دارند خدمت می کنند از سحر و شهلا تو شعبه شیخ بهایی ،لیلا تو شعبه امین گلی و بقیه بچه ها در همین شعبه خودمان. پس کسی که می خواهد به حال خوش برسد باید بعد از جلسه بماند و خدمت کند، صندلی جمع کند،طی بکشد و... کسی که خدمت می کند خواه ناخواه جواب خودش را هم می گیرد چون با خدمت کردن حسهایت باز می شود.

مشارکت همسفران در مورد ماه مبارک رمضان:

همسفر ندا:
من مطلب علمی را در مورد ماه مبارک رمضان می خواندم که روزه رابطه مستقیم با جوانی دارد در خانم ها. چون یک سری  از سلولها هستند که ایجاد کننده بیماری سرطان هستند در بدن و هنگام پرخوری هم فعالیت می کنند ودر زمان روزه این سلولها اولین سلولهایی هستند که از بین می روند ودر هنگام افطار سلولهای نو و جدید شروع به فعالیت می کنند و بدن رو ریکاوری می کنند. و حتی  خیلی از افراد که ساکن کشورهای خارج هستند و اعتقادی هم ندارند تنها برای سلامتیشان روزه می گیرند.  حتی چند نفری به برادر من که ساکن آنجاست گفته بودند جالب است که ما برای سلامتی خودمان این کار رانجام می دهیم اما در ایران متاسفانه خیلی از مردم تنها فقط برای اینکه فکر می کنند روزه از دین اسلام است روزه نمی گیرند.

 همسفر ثریا:
ماه مبارک رمضان بسیار پربرکت است یکی از برکات آن بالابردن نقطه تحمل است. من تا قبل از آمدن به کنگره در هنگاه روزه داری در طول روز بسیار اذیت می شدم و هرلحظه میخواستم روزه ام را باز کنم اما خودداری می کردم اما با آمدن به کنگره و بالا رفتن نقطه تحملم ، روزه گرفتن بسیار برایم آسان شده و شاید یکی دوبار  احساس گرسنگی کنم اما چند لحظه است و بعد فراموش می کنم و موقع افطار هم بسیار لذت می برم و خداوند را شکر میکنم که توانستم روزه ام را کامل کنم و  از  روزه گرفتن بسیار لذت می برم.

همسفر طاهره2:
من هم ماه مبارک رمضان رو به همه تبریک می گویم من هم سالهای قبل از آمدن به کنگره به تنهایی سحر بیدار می شدم و روزه میگرفتم ولی همیشه در حسرت  این بودم که با مسافرم روزه بگیرم و خدا رو شکر امسال دومین سالی است که با هم روزه گرفتیم وخدا را واقعا شاکرم.

همسفر فتانه:
من تا قبل از آمدن به کنگره اصلا اعتقادی نداشتم به روزه گرفتن ولی با آمدن به کنگره توانستم روزه هایم را به خوبی بگیرم و حتی فرزند کوچکم پرهام نیز از من یاد گرفته و روزه کله گنجشکی می گیرد طوری که دیروز از مهد به من زنگ زدند گفتند پرهام گریه می کند که حواسم نبوده خوراکی خوردم و روزه ام باطل شده است و من گفتم نه عزیزم اشکال ندارد که هر وقت گرسنه شدی چیزی بخوری . یعنی این روزه گرفتن  اینقدر در او که یک بچه کوچک است اثر داشته .

 همسفر شهرزاد:
ماه مبارک رمضان در بالا رفتن نقطه تحمل من از نظر جسمی تاثیر به سزایی داشته است . من قبل از کنگره هم روزه می گرفتم اما معمولا در هنگام سحر خوابم می برد و من مجبور بودم بدون خوردن سحری روزه بگیرم اما حالا به وقت سحر بیدار می شوم و واقعا از لحظات سحر بسیار لذت می برم  و به تبع آن خیلی به  من کمک شده که در صور پنهانم هم نقطه تحملم را بالا ببرم .
اقای مهندس در سی دی تسلیم قدرت می فرمایند که هیچ چیزی در زندگی تضمین شده نیست یعنی این که اگر انسان در وضعیت خوبی و خوشی است این وضعیت تضمین شده نیست  که این شرایط ادامه دار باشد و حتی اگر فرد در شرایط بغرنج هم قرار دارد باز هم این شرایط تضمینی نیست که فرد در همین شرایط باقی بماند چون انسان همیشه در حال حرکت و جاری هستش و همه چیز مرتب در حال تغییر است و زندگی ما مانند موجهای دریا ست که موجهایی کوچک هستند و موجهایی عظیم وبزرگ  ،اما لحظاتی که بین این دو موج قرار دارد لحظاتی آرام است ولی این آرامش عمرش کوتاه است زندگی ما هم همین گونه است چرا که پر از مشکلات ریز و درشت است .اگر بپذیریم که این مشکلات قانون هستی است و آنها را بپذیریم و باور کنیم که اگر در صراط مستقیم هستیم ودر راه ارزشها حرکت می کنیم ، حتی از دل همین موجهای بزرگ و سونامی ها هم برای ما خیر وبرکت به همراه می آورد.

 (ودر ادامه خانم ها زیبا ، منصوره، ندا ، طاهره ، شبنم، فاطمه  در مورد سی دی انواع تعادل اقای امین وسی دی فرق نگاه مسافر با معتاد مشارکت کردند:)


همه موجودات در هستی دارای خواسته هستند حتی یك كرم ودر راستای خواسته خود حركت میكند واگر او را از خواسته خود جدا كنی مشكل برایش درست میشود چه برسد به انسان ها كه با خواسته های خود زندگی میكنند.انسانها اگر در مسیر خواسته قلبی خود حركت كنند كاری كه انجام میدهند برایشان لذت بخش است و از انجام آن انرژی میگیرند پس اگر كاری را انجام میدهیم وبا این كه در آن تلاش زیادی هم به خرج میدهیم ولی باز برایمان لذت وانرژی مثبتی ندارد به خاطر این است كه از روی ناچاری و اكراه است نه از روی خواسته قلبی ولذت.

اقای امین در ادامه گفتندبعضی مواقع فكر میكنیم كه عدالتی وجود ندارد ودر مورد ما ظلم شده چرا فلانی قدرت انجام این كار را دارد و من ندارم و خیلی چرا های دیگرولی در هستی خود ما عدالت را ایجاد میكنیم خود ما هستیم كه قدرت انجام ایجاد و خود ما در خود توانایی بوجود می آوریم قوانین هستی مانند قوانین فیزیكند  برای نیروی جاذبه فرقی نمیكند كه من كی ام هر كسی از بالای بلندی خود را پرت كند به زمین برخورد میكند و این به جایگاه ما ربطی ندارد.برای یك آشپز ممکن است یاد گرفتن یک غذای جدید بالارفتن از سطح به سطح بالاتر وممکن است برای افراد دیگر  رسیدن به خواسته ای دیگر باشد. 

پس هستی كار خودش را به صورت خود كار انجام میدهدوما هستیم که با تغیییرات ودگرگونیهایی آنها را از تعادل خارج می کنیم مثل حیواناتی که در قفس نگه می داریم و آنها را از چرخه طبیعت خارج کرده ایم.

درمورد تعادل استاد فرمودند برای رسیدن به هر پیشرفت وتعالی ابتدا باید تعادل را در خود بوجود بیاوریم چه از نظر جسمی و چه از نظر روانی وتعادل روانی نیز از تعادل جسم بوجود می آید ابتدا باید جسم ما به سلامت كامل برسد .خداوند سیستمی را در جسم ما قرار داده به نام سیستم ایكس یا سیستم بیوشیمی كه اگر درست كاركندروان نیز به تعادل میرسد.

تعادل را می توان به سه بخش تعادل پایدار.تعدل ناپایدار وتعادل بی تفاوت تقسیم كرد كه تعادل پایدار مورد نظر ماست .افرادی كه دارای تعادل پایدارند در مواجهه با تكانه ها و ضربه های  های زندگی به هم می ریزند ولی زود به حالت اولیه خود برمی گردند .كسانی كه در راه درست و صراط مستقیم حركت میكنند تعادل پایدار دارند واز آرامش پایداری برخوردارند.اگر بتوانیم وضعیت خود را بررسی كنیم وببینیم در چه شرایطی قرار داریم به خودمان نزدیكتر شده ایم ومی توانیم بارهای  اضافه ای را كه با خود دائما حمل می كنیم جدا كنیم.اگر می خواهیم از آرامش برخوردار باشیم واز زندگی و كارمان لذت واقعی ببریم باید خودمان را بشناسیم.آرامش واقعی ولذت واقعی و پایدار فقط وفقط در راه درست وصراط مستقیم بدست می آید ودر جای دیگری بدنبالش نگردیم.وقتی انسان‌ها به سوی موضوعات منفی حرکت می‌کنند ، خداوند ، خیر و برکت را از آن‌ها می‌گیرد.اعتیاد از لغت عود می‌آید ، لغت عود یعنی : برگشت ، عادت از برگشت سر چشمه  می‌گیرد.بر فرض مثال : یک انسان عادت دارد که هر روز ساعت ( 9 ) صبح ، صبحانه بخورد و هر روز برگشت می‌کند و این عادت قدیمی را انجام می‌دهد. پس این انسان اعتیاد دارد به این موضوع و هر روز این کار را انجام می‌دهد . این عمل در همه موضوعات می‌تواند وجود داشته باشد.تمام تعاریف ، و تمام واژه‌ها و مطالبی که در مورد ، رفتار و کردار معتاد ، بیان شده است همه  برگرفته از قشر معتادان است.در زمان‌های قبل موقعی که مصرف‌کننده‌های مواد مخدر به صورت انفرادی  بودند هیچ موضوعی در میان نبود و هیچ صدایی از آن‌ها به گوش کسی نمی‌رسید .مفاهیمی که امروزه  بر روی کلمه  اعتیاد چسبیده  شده است  در گذشته  وجود  نداشته‌اند.

موقعی که از غرب آمدند و در موضوع اعتیاد دخالت انجام دادند ، اعتیاد به سمت دیگری حرکت  کرد و برچسب‌ها و مفاهیمی متعدد به آن ربط پیدا کرد مانند : دزدی . کلاه‌برداری و غیره ...بعد از گذشت زمان ، روزی سر رسید که افراد معتادی که به درمان رسیده بودند ، دچار مشکل بزرگ‌نمایی ، شدند و شروع به پخش کردن اطلاعات غلط  کردند ، ( در غرب )  این اطلاعات غلط  شامل این موضوعات  بود : ما  از بچگی  ضعف  شخصیتی  داشته‌ایم و معتاد بوده‌ایم  دزد بوده‌ایم و این بیماری  قابل‌درمان نیست  و همیشه  با ما هست و غیره.....این موضوع در گروه‌ها پشت سر هم تکرار شد  و در حال حاضر در سراسر ایران این موضوع  وجود دارد و تکرار می‌شود . این اطلاعات غلط به سمت  دانشگاه‌ها و متخصص‌ها هم حرکت  کرده‌اند و آن‌ها را هم در گیر موضوع  کرده‌اند.

 یکی از دلایلی که انسان‌ها ، معتاد می‌شوند این است که در انجام  دادن ؛ یک  سری موضوعاتی  توانایی  ندارند و مواد مخدر این  توانایی را به آن‌ها  می‌دهد  تا آن  کار را  انجام دهند . برای اینکه موضوع روشن تر بشود یک مثال زده می‌شود : در قدیم شخصی برای دعوا حرکت می‌کرد و به خاطر این که جرئت پیدا کند الکل مصرف می‌کرد و طرف مقابل را با چاقو مورد ضربه  قرار می‌داد و زخمی می‌کرد .

در معتادان گفته می‌شود که ما لذت جو هستیم  و این جمله غلط است ، لذتی در مصرف مواد مخدر وجود ندارد ، شاید اوایل مصرف اندکی  وجود داشته باشد ولی هر چه پیش برود دیگر لذتی  در کار نیست. و اگر مواد به شخص مصرف‌کننده  نرسد شخص دچار مشکل می‌شود.

کسانی که به کنگره  می‌آیند ، دیگر کسی نمی‌تواند به آن‌ها معتاد  بگوید ، چون  از دام حرف‌های غلط  و چرخش‌های  پی در پی به دور خود آزاد می‌شوند .در کنگره  لغت معتاد حذف شده است  و کلمه  مسافر شکل  گرفته است .مسافر یعنی کسی  که  در حرکت است  و به سمت  هدفی پیش می‌رود ، هیچ  مسافری بدون هدف  نیست  و همه هدف‌دارند و مشخص است .در کنگره 60  هدف همه رسیدن  به  آرامش  و سلامت  و صلح ، زندگی خوب و آرام است.

انسانی  که  خلافی انجام  می‌دهد ، اگر آن  خلاف را مرتب  تکرار کند ، آن مهم می‌شود و قدرت به دست می‌آورد . برای مثال : گروه‌هایی مانند ، القاعده اگر اسمی از آن‌ها برده نشود از بین می‌روند ، ولی وقتی به  صورت مداوم آن‌ها را بیان می‌کنند ، مهم می‌شوند و قدرت می‌گیرند.انسان‌ها اگر افکار منفی خود را به صورت مداوم  تکرار کنند و از آن‌ها اسم ببرند ، آن افکار قوی می‌شوند و قدرت به دست می‌آورند .کسی که وارد  کنگره می‌شود ، اگر مدام بر روی کلمه گریز و انجام گرفتن آن تفکر و تمرکز کند ، دچار انجام گریز می‌شود ، و این موضوع قدرت می‌گیرد.انسان‌ها باید تفکر خود را بر روی نقاط مثبت قرار دهند و تمرکز داشته باشند بر افکار (مثبت)

در انسان اگر نفس به درجه دانایی برسد وبه نفس مطمئنه برسد به عقب بر نمی گرددر پایان جلسه با دعای خالصانه اعضا به پایان رسید

دستور جلسه هفته آینه سی دی انرژی
 

 
 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 6 خرداد 1397 04:23 ب.ظ
خدا قوت خانم الهه عزیز از صحبتهای شما لذت بردم و تشکر از همه عزیزانی که مطالب لژیون را در اختیار دیگران میگذارند تا استفاده کنند
جمعه 4 خرداد 1397 02:40 ب.ظ
خداقوت خدمت خانم فاطمه و خانم الهه عزیزم .
پنجشنبه 3 خرداد 1397 12:17 ق.ظ
خدا قوت به خانم الهه عزیز و همه بچه های لژیون.از صحبتهای تک تک شما آموزش گرفتم.
تولد خانم افسون عزیز را خدمت خودشان و خانم الهه تبریک میگم.انشاا..که خداوند در ادامه این مسیر شما را یاری کند.
چهارشنبه 2 خرداد 1397 11:05 ب.ظ
خدا قوت فاطمه جان
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic