همسفران عشق
لژیون همسفر الهه - کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی اصفهان - بهترین راه درمان اعتیاد
درباره وبلاگ


عشق قامتها را راست، اندیشه ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت؛ وانسان را به جهت تمامی علوم آماده می گرداند.
پس تو ای همسفر راه عشق با ما همراه شو تا نادانستنیها را بدانی و ناشنیدنیها را بشنوی!
ای همسفر بدان که خروج از ظلمت اعتیاد را راهی نیست جز این که به سه مولفه جسم، روان وجهان بینی بپردازیم و نیز بدان که اگر تو در این راه صعب، بال پروازی شوی برای آن مسافر عاشق؛ زندگانیت غرق در نور و سرور خواهد شد...
انشاالله

مدیر وبلاگ : همسفر الهه
مطالب اخیر
چهارشنبه 29 فروردین 1397 :: نویسنده : همسفر محدثه
روز 97/01/27 لژیون همسفران عشق با استادی همسفر خانم الهه و دبیری همسفر خانم مائده ودستور جلسه سی دی تشخیص و وادی هشتم راس ساعت آغاز به کار نمود.
استاد عزیز خانم الهه اینگونه آغاز نمودند :خداوند متعال را بسیار سپاسگزارم که اجازه داد یک بار دیگر با هم باشیم 

 

ابتدا خانم الهه عزیز تکالیف عید (سی دی راه درست و زرنگی )اعضای لژیون رابررسی کردند . سپس اعضای لژیون برای خرید کمد مرزبانی قسمت همسفران مبالغی را جمع آوری کردند .

خانم الهه عزیز در مورد پیمان بستن وادی هشتم سخن گفتند و فرمودند شرایط پیمان 6 ماه بعد از تاریخ رهایی است و باید به صورت نامه از آقای مهندس اجازه بگیرید و درخواست خود را برای پیمان وادی هشتم به تهران بفرستید . جناب مهندس در صورت صلاح دید اجازه بستن پیمان را به شما می دهندو بعد از اجازه به مدت 2 هفته میتوانید پیمان خود را ببندید . پیمان وادی هشتم باید کنار رود آب و در خلوت باشد .یکی از بزرگترین آرزوی من بستن پیمان وادی هشتم بود که به خواست خداوند در تاریخ 20/07/96 اتفاق افتاد وخداوند به کسانی که در این راه به من کمک کردند خیر عنایت فرماید .بستن پیمان هشتم حس بسیار خوبی است . تا پیمان نبندید وارد وادی نهم که نقطه تحمل است نمیشوید و این گفته ی آقای امین است.بعضی از ضد ارزش ها را انسان هنگام بستن پیمان متوجه می شود. من از همه شما میخواهم که هر طور که شده پیمان خود را بعد از اجازه از جناب مهندس ببندید و به حال خوش برسید . خانم الهه عزیز از همسفر ندا که پیمان وادی هشتم را بسته بود درخواست کردند که در این باره مشارکت کند .

همسفر ندا:من قبل از پیمان وادی هشتم همیشه دچار دلواپسی و دلشوره بودم تا جایی که بعضی از اوقات برای رفع دلشوره قرآن را با صدای بلند تلاوت میکردم . مسافرم بعد از رهایی بسیار دوست داشت پیمان ببندد من هم بعد از اجازه از خانم الهه از تهران نامه اجازه پیمان را گرفتم . هنگام بستن پیمان انسان کوچکترین ضد ارزش هایش که حتی در بچگی انجام داده را به یاد می آورد . بعد از گرفتن نشان از جناب مهندس که بسیار حس وحال خوبی بود تمام حال خرابی من به یکباره تمام شد .

خانم الهه عزیز از همسفران خواستند در مورد وادی هشتم مشارکت کنند.

همسفر فاطمه :ورود من به کنگره همراه با دستور جلسه وادی هشتم و استادی خانم الهه عزیز بود . هنگامی که همسفران در مورد وادی هشتم مشارکت کردند هیچ متوجه نمی شدم . یکی از همسفران میگفت اگر حرکت نکنی همچون آب راکدی هستی که تبدیل به مرداب یا گنداب میشوی و من فکر میکردم حرکت کردن یعنی مدام به مسافرم گیر بدهم که زودتر سفرش را تمام کند . دو سال طول کشید که فهمیدم حرکت کردن یعنی گوش به فرمان کامل راهنما باشم و هر چه ایشان میگوییند بی چون و چرا بپذیرم .در مورد پیمان وادی هشتم نیز مدام نیروی بازدارنده ترس از اینکه دیگر نباید ضد ارزشی انجام بدهم مانع این شده که نتوانم پیمان وادی هشتم را ببندم .

خانم الهه عزیز فرمودند بستن پیمان وادی هشتم به معنای معصوم بودن ما نیست پیمان میبندیم که عذاب وجدانمان دوبل شود و وقتی ضد ارزشی انجام میدهم یادمان باشد که ما پیمان بسته ایم و کم کم رعایت کنیم .ایشان همچنان تذکر دادند که باید بی چون و چرا به راهنمای خود چشم بگویید بدون اینکه سوال کنید یا اما و اگر بیاورید . حرف راهنما یعنی فصل الخطاب یعنی پذیرفتن بی چون و چرا.

سپس خانم های منصوره ومائده  در مورد سی دی تشخیص مشارکت کردند .

همسفر منصوره :هدف ما از آموزش و یادگیری جسم ،روان و جهان بینی آموختن علم که مهمترین علم ،علم زندگی کردن است .همه علوم به کار می آیند . هدف همه انبیا و هدف خداوند از آفرینش انسان ایجاد صلح و آرامش بین افراد است . جناب مهندس می فرمایند هدف از آموزش جهان بینی این نیست که شما فیلسوف شوید هدف یادگیری علم درست زندگی کردن است . جناب مهندس می فرمایند من طی 12 سالی که بقیه روش های ترک را امتحان کردم از شک به یقین رسیدم و این متد را اصلی و مابقی را کنار قرار دادم و من زمانی که به رهایی رسیدم به ما بقی روش ها شک کردم و بسیاری از این روش ها حتی در دانشگاه آموزش داده می شود . علم پزشکی کمک شایانی به انسان ها کرده و سن را از 40 سالگی افزایش داده ولی بعضی از بیماری ها هنوز هم ناشناخته است همانند ام اس یا سرطان .ما هنوز پزشکی نداریم که قبل از بیماری ما به ما راه های پیشگیری بدهد .در صورتی که ما توانسته ایم یبوست را درمان کنیم .بدن های ما بسیار فقیر است و نیاز به کلسیم و فسفر و چربی ها داریم . ما را از چربی های طبیعی ترسانده اند در حالی که بدن ما برای تولید انرژی نیاز به چربی طبیعی دارد . من بسیار دوست دارم مرکزی    پیدا شود که اعتیاد را درمان کنند .

خانم الهه عزیز فرمودند منظور جناب مهندس استفاده به اندازه از چربی های طبیعی به جای چربی های مصنوعی است و هر چیزی که ظاهر خوبی دارد نشان این نیست که سالم هم باشد . من دانشجویی داشتم که بسیار منظم سر کلاس حاضر می شد .مدتی بی نظم شده بود و میگفت بی نظمی من به علت بیماری است و بر اثر استفاده مکرر از فست فود تمام پرزهای روده من از بین رفته است .غذاهای سالم بخورید که سالم باشید چون برای پرورش شما سال ها زحمت کشیده شده .سال ها جناب مهندس زحمت کشیده اند که یک کمک راهنما به عمل می آید پس قدردان بدن و سلامتی خود باشید .زمان تمام اعضای کنگره بوده  است تا شما به رهایی رسیده اید  و این حلقه زنجیر وار بهم متصل است. برای فصل بهار برنج و نان کمتر بخورید به جای آن کاهو و سکنجبین بخورید هر کدام از خوراکی ها را به اندازه بخورید .

همسفر مائده:استفاده از چربی های حیوانی باعث کاهش پوکی استخوان است .و متاسفانه ما را از چربی های طبیعی ترسانده اند . من بسیار خوشحال میشوم که مرکزی پیدا شود که اعتیاد را درمان کند.اگر ما در جهان بینی روی درون و بیرون کار میکنیم به خاطر اینکه یه گروه باشیم نیست میخواهیم خودمان را بشناسیم و تا وقتی نتوانیم خود را بشناسیم نمیتوانیم خدا را بشناسیم . باید برای همه کارهایمان دلیل داشته باشیم . اگر من یک فیزیک دان باشم ولی علم درست زندگی کردن را بلد نباشم به هیچ دردی نمیخورد . به نظر من درست زندگی کردن در صراط مستقیم است همانند رسول خدا یا علی ابن ابیطالب .

همسفر فاطمه :جناب مهندس در مورد جهان درون و بیرون در سی دی تشخیص صحبت کرده اند .آیا کسی که چشم برزخی دارد به نفس مطمئنه رسیده است؟

خانم الهه عزیز این چنین پاسخ دادند: ممکن است به درجه ای از عقل رسیده باشد .چون نفس مطمئنه یعنی رسیدن به فرمان عقل .ممکن است در حدی که نفسشان را تربیت کرده اند یک سری از مسائل را ببینند. هرکه را اسرار حق آموختند                    مهر کردند و دهانش دوختند

ولی دیدن همه بعد ها بستگی به تکامل نفس شخص دارد.

همسفر شهرزاد :ممکن است  انسان در بعضی از صفات به نفس مطمئه رسیده باشد  و در بعضی از صفات در نفس لوامه باشد و در برخی از صفاتش در مرحله نفس اماره باشد ؟

خانم الهه عزیز:رسیدن به نفس مطمئنه یعنی شیطان نمیتواند از هیچ راهی وارد بشود و طبق فرمایش جناب مهندس شاید 600 سال طول بکشد که کسی از کنگره به نفس مطمئنه برسد ولی در اشل کوچکتر ممکن است بتوانیم یکی از ضدارزش هایمان را ترک کرده و به نفس مطمئنه برسیم ولی در ضد ارزش دیگر در نفس لوامه باشیم البته میگوییم تا به فرمان عقل نزدیک شویم . پس به صفر نمیرسیم و فقط نزدیک میشویم ولی دقت کنید هر قدمی که برای ترک یک ضد ارزش برمیداریم ضد ارزش های دیگر نیز یک قدم بالا می آیند.

خانم الهه عزیز در مورد ساعت ورود به کنگره که 15 دقیقه قبل از جلسه عمومی است تذکر دادند و لژیون با دعای گرم اعضا به پایان رسید.

دستور جلسه هفته آینده :وادی چهارم


نوع مطلب : گزارشات لژیون همسفران عشق، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 30 فروردین 1397 01:26 ب.ظ
خدا قوت به خانم الهه عزیز و همه بچه های لژیون.از صحبتهای آموزنده شما بسیار استفاده بردم. سپاس از نویسنده محترم.
چهارشنبه 29 فروردین 1397 10:10 ب.ظ
خداقوت به خانم الهه عزیزم عزیزان نویسنده
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :